Latar Belakang on/off

Иницијатива........

42 Hari ke 2,243, 22:35 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analisis pertempuran Analisis pertempuran

Здраво и живо Македончиња,

Ја пишувам статијава не оти така ми текна туку некое време ги анализирам работиве
освен кавги,поделби и слични други глупости да не набројувам ама баш ништо сериозно не се прај

Прво со бејби бум знајме дека е тешко

lebih lanjut »

Мој втор eРоденден

38 Hari ke 2,223, 00:50 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Langkah pertama di eRepublik Langkah pertama di eRepublik

Ај здраво живо брајча и сестри 🙂
Како шо можите да видите денеска наполнив две години активно пустење на еРепубликава прв профил отворив пред 4 години ама некако не ми фајчаше умо и го баталив ама то беше ептен кратко.
А за овај сегашниов ко почн

lebih lanjut »

За пијање пијај само умо не си го пијај [Втор Дел]

9 Hari ke 2,109, 10:38 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Interaksi sosial dan hiburan Interaksi sosial dan hiburan

Втор Дел


Сабајлето станав во осум и пол сато мајками седеше на каучо и гледаше низ пенџере и дробни солзи ронеше,солзите и капеа по шало шо го плетеше
За резил ме напрај пред комшите Абре господе как

lebih lanjut »

За пијање пијај само умо не си го пијај

13 Hari ke 2,107, 23:45 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Interaksi sosial dan hiburan Interaksi sosial dan hiburan

Приказни од Џумерко 🙂

Во времето ко шеташе госпо по земја јас не го видов оти по мажи не се пулам,
зато пак ТВ-Скопје работеше со полна пареа па имаше работа и за добри и за лоши глумци.
Мене ми стиг

lebih lanjut »

Приказни од Џумерко [Пародија] Трет Дел

2 Hari ke 2,097, 02:35 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Interaksi sosial dan hiburan Interaksi sosial dan hiburan


Одамна ама многу многу ептен многу одамна,од многуте одамна уше тро фазла во Прилеп во кујчата на Димко Рајатоски тутуно-производител и Спасија Рајатоска д … lebih lanjut »