Politikai tájoló

Day 802, 10:33 Published in Hungary Hungary by 655321
34/802 – mélázgató borús pillanat

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
- Hm, 5 PM egy nap alatt?! - kiáltott fel 655321 izgatottan.
- Ja, megint 5-e van.. - konstatálta megnyugodva.
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Rudolf Metz nemrég megjelent cikke élénk társadalmi vitát váltott ki, mely során több celebritás, így Akitlosz, a Corvin Párt, Shaok, a HaHaHa és Tankred Orfeusz kisgazda főügyész pedig az Fkgp nevében próbálta kiokosítani az érdeklődő közönséget. Lapunk megalapítása óta feladatának tekintette a minőségi tájékoztatást különösen hadügyi, gazdasági, politikai és altesti kérdésekben, ezért mai jelentésünkben a magyar politikai pártok átfogó és egyértelmű értékelésével kedveskedünk hűséges olvasóinknak.

Elemzésünkben eltekintünk a tradicionális bal-jobb, konzerv-liberó, zöld-barna és hasonló dimenziójú tipizálásoktól, mert ezek jelentősége az új világban viszonylag csekélynek mondható. Helyette forradalmian új töréspontok feltárásával igyekszünk fényesíteni értő közönségünk éleslátását.

Al Bundy – Isaura tengely

Az emagyar politika egyik legszembetűnőbb törésvonala a már cinikussá vált és a még naiv politikusok, politikai tömörülések között figyelhető meg. Cinikussá a nagy tapasztalat teszi az emagyarokat, és különösen is a felelősséggel járó pozícióban eltöltött hetek-hónapok száma, mely során fokozottan kitett a poltikus személyisége a kollektív anyázásnak, személyi ellentéteknek, fúrásnak és szarkavarásnak. Első skálánkon a KARD tömörülés egyértelmű Al Bundy-pozitívnak nevezhető, elvégre vezető alakjai már több mint egy éve a magyar politika hangadói. Megcsömörlöttségük és tapasztaltságuk rendszerint kitűnik megnyilvánulásaikból, vagy éppen azok hiányából, amint az Zoli esetében történik, aki már hónapok óta kizárólag a nemzetközi olvasók agypuhításán dolgozik rendszeresen közölt propagandacikkeiben.

Erőteljesen Al Bundysodik a sokáig a naiv szende szerepében tetszelgő Szolidaritás Párt. Az SZP lassan másfél hónapnyi kormányzati tapasztalattal dicsekedhet, legalábbis ami az elnöki pozíciót illeti, mely sommázata leginkább a „Más dolog beszélni róla és más dolog csinálni” örök bölcsességgel írható le. Ahogy halad befele Bundy cipős boltjába a Szoli, úgy fenekel ki viszont onnan a legnagyobb tagsággal bíró MHP. Bizony, elmúltak azok a békés idők, amikor elképzelhetetlen volt kormány a Hazafiak nélkül.

A többi párt rendszerint Isaura szoknyája körül sertepertél, ami elsősorban abból következik, hogy csak kevés emberük és csak rövid ideig vállalt, vállalhatott olyan pozíciót, ahol lényegi döntések születnek. Kiemelésre érdemes a CNRP, akik képviseletébe raszta kéthetes elnök egyetlen lényeges döntést hozott, de később azt is megbánta saját bevallása szerint. Tudathasadásos állapotban leledzik a HHH, akiknél Shaok Al Bundy legjobb cimborája, mindenki más viszont csak Isaura tükörképe lehet, különösen mióta kialakult az a szép hagyomány, hogy tapasztaltabb tagjaikat havi rendszerességgel bannolják az adminok.

Neo – Taki bácsi tengely

Nem elhanyagolható a játékban megfigyelhető mátrix kontra való világ ellentét jelentősége sem a magyar politikai porondon. Bár csekély számú kivételtől eltekintve szinte mindenki tisztában van a való világ és a játék között húzódó határral, egyes politikai tömörülések sokkal jobban kötődnek a rögvalósághoz, mint mások. Neo köpönyege alól bújtak elő az olyan formációk emberei, mint a már említett KARD, vagy Kétfarkú Kutyák, vagy a Kisgazdák. Taki bácsival utaznak viszont a Corvin Pártiak, akik bevallottan a Jobbos Tibikre utaznak, és osztoznak a nagy magyar álom, Nagy-Magyarország létrehozásának bekövetkeztében.

Az egyértelmű eseteken túl a legtöbb párt Neo és Taki bácsi között lebeg valahol. A Szolidaritás alapvetően Neo-pozitív, de az tagadhatatlan, hogy itt gyülekeznek az új világ liberálbolsi népei; a többi jobbos párt pedig részben valószínűleg szintén a deklarált pártideológia miatt tett szert tagokra. Ha valaki megvizsgálja a pártok taglétszámának megoszlását, jól láthatja, hogy Neo és Taki bácsi rajongói egyaránt jelentős súlyt képviselnek, ami állandó bujkáló feszültséget hordoz magában. Ezt a feszültséget valószínűleg egészen addig nem lehet feloldani, amíg nem kapnak vasban dús régiót a románok eredeti területükön.

Don Corleone – James Bond tengely

Talán a legkevesebbet emlegetett játékon belüli törésvonal a stratégák és a taktikusok között húzódik. Pártpolitikai relevanciája viszonylag csekély, mert a fontosabb pártoknál stratégiai gondolkodás jelei nem nagyon mutatkoztak az új világ utóbbi nyolcszázegynéhány napjában. Egyetlen stratégiai vonatkozású kivételként a Shaok elnöksége idején életre hívott NAT említhető, de végül ez sem töltötte be a tőle elvárt szerepet, hiszen több mint féléves története során egyszer kifosztották, és többször is teljesen elköltötték. Jelenleg sincs benne több pénz, mint fél éve volt.

Erősen James Bond felé hajló a KARD, ami nagy előnyük minden más párttal szemben, amelyek valahol a Keresztapa és a 007-es között félúton szépen bezuhannak az asztal alá. A hangsúlyos taktika-orientáltság előnye a gyors reakcióképesség, ami a játékban is ugyanúgy fontos, mint a való életben, és ami főleg a hadügyi téren gyümölcsöző. Nem véletlen, hogy a KARD-ot gyakran a katonai juntával azonosítják egyes hozzá nem értő hangemberek.

Megjelentek ugyanakkor olyan, pártoktól független és mégis konkrét politikai relevanciával is bíró stratégiai kezdeményezések, mint az UVVA, vagy a Nagy-Magyarország Alapítvány. Stratégiai témákra érzékeny olvasóiknak inkább ezeket ajánljuk az emagyar pártok helyett.

Arc kontra Arc tengely

Függetlenül az eddig elmondottaktól, melyek mind nagyon fontosak és különösen éles meglátásokat tükröznek, az emagyar politika legfontosabb törésvonalai az emagyar politika Arcai között húzódnak. Amikor sikerült századszorra is jól leanyázni egymást, csalással, lopással vádolni a másikat, levezetni hozzá nem értését, demonstrálni tehetségtelenségét és aljasságát, a magyar politika fenegyerekei, jó magyar szokás szerint saját tornyaikba vonulnak, és pártot szerveznek köré. A tehetségesek közé nagy csapat sereglik, ők adják a választási rendszer szabályai szempontjából fontos első öt párt tagságát. Ha nagy az unalom megpróbálkoznak egymás tornyának elhódításával, de az ilyen akciók legfeljebb ideiglenes sikereket hozhatnak. Az viszont tény, hogy Arc nélkül alig van esélye egy pártnak feltörni a hatalom csúcsára. A Taki bácsi-centrikus pártok nagy problémája, hogy nem Arcok, hanem IRL ideológiák köré szerveződtek, és így csak kevéssé tudnak beleszólni a nagypolitikába.

!!! Figyelem! Szubjektív megjegyzés !!!
Befejezésül megosztom drága olvasóimmal saját döntési preferenciáimat. Tehát: én mindig Isaurára szavazok, mert csak a hatalom gyakorlása teheti cinikussá az embert, márpedig meggyőződésem, hogy a cinikus az egyetlen elfogadható hozzáállás a mai világban. Nos, ennyi.
________
Spam ON
Ha tetszett a cikk, olvass bele az erep legjobb újságaiba is: a magyar spamkirály; Garmacor Studios; gyika-féle zakuszka; képregény-kavalkád; Kikericsy kikerekít; lengyel helyzetjelentés; Ludrew magazinja; puncipológia; Tahai-cicamókusz képeslapja; törpszavak; von Seelard jelenti Iránból
Spam OFF
http://teszt.kuszinet.hu/stat.php">