Ervézünk, mint a moziban

Day 2,600, 06:03 Published in Hungary Hungary by 655321
[127]/[2600] – [Ördög bújt az erepbe]

December második felében úgy alakult, gazdag dekorációktól roskadozó olvasóm, hogy az iváson és evésen kívül szinte minden időmet Hollywood legkiválóbb 2014-es alkotásai befogadásának szenteltem, már csak azért is, hogy ne csak erőben, de kulturáltságban is felzárkózzak az előkelő élmezőnyhöz. Nem is gondoltam volna, mennyire népszerű téma az erep manapság a magaskultúrában. Íme néhány illusztráció a kevésbé műveltek számára.

Blue ruin
Ebben a kiválóan megszerkesztett drámában Macon Blair alakítja HUpakolást, aki arra a hírre, hogy tízszeres pénzt fizetnek a béhá után, először megpróbál fegyvert szerezni az állami raktárakból, majd miután rájön, hogy éppen nincs elnökválasztás, inkább egy Q3-as veknivel esik az ellenfeleknek a csatatéren. A film rendkívül plasztikusan ábrázolja, hogyan gyürkőzik HUpakolás InternetUser10021 nevű ellenfelével, akit végül kb. 2700 energiapont felhasználásával sikerül legyőzni, de addigra véget ér a csata sajnos. Minden kétséget kizáróan a 2014-es év egyik legnagyobb akciófilmjében örökítették meg az erep hős csatatéri kalandjait.

Her
2014 egyik legerősebb Scarlett Johanssonos filmje azzal nyit, hogy 1224333 kedves hangvételű leveleket ír munkásainak, de aztán annyira megbántja, hogy hármójuk a sokszori kérlelgetés és béháról való leütéssel való fenyegetés után sem hajlandó túlórázni, hogy inkább átlép egy varró és horgoló önképző körbe, aminek GAMA a neve. Horgolás közben hívják fel a figyelmét egy új operációs rendszerre, amelyik forradalmian új mesterséges intelligencia megoldásainak köszönhetően minden elődjénél sokkal hatékonyabban tud aranyat vásárolni. Ezt az operációs rendszert alakítja Scarlett istennő, aki a telepítés során csak annyit kérdez 1224333-tól, hogy ervében vagy közvetlen csatában szeret-e jobban kattintgatni, amit követően azonnal 120%-osra optimalizálja a béhászerző tevékenységét. Pár hónapig nagy az öröm, de aztán kiderül, hogy Scarlett titokban összejött még a horgolókör többi tagjával, végül pedig Platónnal is, ami véget vet az idillnek.

The Walking Dead
A Walking Dead már évek óta követi hűen nyomon a magyar erep társadalom fejlődését, és a legújabb évadban sem kellett csalatkoznunk. Többek között feltűnik egy olyan szuperzombi, akit kétszer is elnöknek választanak, II. Jemby pedig magára zombibelet és egyéb vérrel kevert szarnak kinéző dolgokat kenve igyekszik ugyancsak elnökké választatni magát, de az utolsó pillanatban lebuktatja, hogy álcázás közben elfelejtett leszállni a pónijáról. Bosko Balabant ideiglenesen szintén halottnak vélik, de aztán elalszik, és a horkolás alapján rájönnek, hogy mégis él.

Terápia
A Terápia második évadában visszatér a se veled se nélküled kapcsolatot nagy rutinnal játszó Nintsen és Hercegnő, valamint az iskolai problémákkal küzdő fiúk, Tuzerjanos. Megismerkedhetünk szemivel is, aki tekintélyes politikusként pánikbetegséggel küzd, ugyanis egy rosszabb napján kiírta az üzenőfalára, hogy szereti a fekete sereget. Erős karaktert hoz Péterfy Bori is, akinek azzal kell szembenéznie, hogy szülés után eltaszította magától kisfiát, Tankred Orfeuszt. Tankred egy tanyára került, és azóta is csak gazdalapokban hajlandó publikálni, ami a Pesten élő Borinak állandó lelkiismeretfurdalást okoz.

Edge of Tommorrow
Ebben a kiváló, mangából adaptált erepmoziban Tom Cruise alakítja montaigne-t, aki pont napváltáskor akar béhát szerezni. A küzdelem heves, de az utolsó pillanatban lefagy a rendszer, és mintegy mellékhatásként, egy örökösen ismétlődő körbe zárja montaigne-t: hősünknek minden nap nagyapja történeteit kell hallgatnia, egészen addig, amíg el nem alszik, mert akkor kezdődik elölről minden. A kört csak azzal lehet lezárni, ha montaigne béhát szerez 1224333 ellen, ami különösen nehéz feladatnak bizonyul, mert, amint azt egy másik filmben láthattuk, az ő gépét immár az isteni Scarlett irányítja.

Orange is the New Black
Ruhal életét járja körül az elmúlt évek egyik legszórakoztatóbb sorozata, ami onnan indult, hogy Ruhalt bannolják, mert évekkel korábban állítólag volt egy másik bábúja is. De rajta keresztül betekintést nyerhetünk az egész e-magyar politikai elit életébe, és kiderül, hogy bár faszkalapoknak gondolnánk őket, valójában mindegyikükbe szorul egy kis ember is.
[Itt most egy kis technikai szünet következett, mert vissza kellett keresnem, hogy kiket választottak elnöknek idén]
Susususk-ról megtudhatjuk, hogy rénszarvasos tangában megy majd a szalagavatójára, Galvinus Hamptitus erősen vonzódik Kant Tiszta ész kritikája című képregényéhez, mert a harmadik oldalon van egy vicces, szív alakú kávéfolt benne, Istencsaszarról pedig kiderül, annak ellenére, hogy a homo oeconomicus egyetlen élő példányának tűnik, egy alkalommal, amikor majdnem négy milliárd volt a főnyeremény, vett magának egy lottószelvényt.

Transcendence
A szájbervilág modern eposzában Kisborok szerepét Johnny Depp játssza, akinek az elején még nem szóltak, hogy már nem kalóz, de később ennek nincs is nagy jelentősége. A történet szerint Y0suna egy dührohamában szomorú szmájlit küldött Kisboroknak a cseten, amitől Kisborok karaktere intenzív haldoklásnak indult. Hogy megmentsék, feltöltik Kisborok aranyait, erejét és szellemét egy szuperkompjúterbe, ami öntudatra ébred, és moderátornak jelentkezik Platónnál. Küldetése merőben jóindulatú; csak azt szeretné, hogy mindenki szeressen mindenkit, és ennek megfelelően adminisztrátori jogait felhasználva minden magyar felhasználó nevében bejelentkezve szívecskés szmájlis üzeneteket küld minden másik magyar felhasználónak, továbbá töröl minden olyan megszólalást, amiben viszont nincs legalább egy szívecskés sámli. Később a gazdasági modult is megreformálná, de ezt a #bunker lobbi már nem engedheti, és egy meglehetősen közhelyszerű megoldást választva vírust küldenek rá a saját felesége személyében.

Bónusz Ernst kedvéért, aki rendszeresen panaszkodik, hogy kimarad a cikkeimből:
The Raid 2
Minden idők egyik legnagyobb akciófilmjében visszatér Ernst, akit ismét hadügyminiszteri feladatokkal bíznak meg. Hivatalba lépésének harmadik napján kiderül ugyanakkor, hogy az egyik államtitkárának a gömbhala lerománozta Ernst feleségének üvegfestékkel kidekorált dísztányérait, amiket a nappali feletti padláshelyiségben tárolnak ideiglenesen, amíg a konyha falán ki nem cserélik a román tapétát, amit még az előző lakó hagyott maga után, akit Tulcsából költöztettek fel még annak idején, hogy elrománosítsák a Partiumot, és bosszút esküszik az egész kormánynak gúnyolt bűnszövetkezet ellen. Másfél megás üzenőfali szájkarate, magyar-magyar, pirospaprikával bőven meghintett testvérháború, véres, kalapácsos, nemzeti színű bézbollütős körlevélbunyó -- mindez olyan minőségben, amit nemhogy a valóságban, de még a moziban sem láthatott a közönség eddig.