[STAT]Riigikogu hääletusaktiivsuse aruanne

Day 826, 17:09 Published in Estonia Estonia by Presidendi kantselei

Tere,
Järgnev artikkel teeb kokkuvõtte X Riigikogu hääletus aktiivsusest, mille uurimine ongi Statistikaameti peamiseks tööks vastav seadus ( http://foorum.e-eesti.eu/viewtopic.php?f=49&t=1024 ).
Riigikogu hääletused, kui tihti keegi hääletas, milline erakond oli aktiivsem ja palju muud huvitavat saab leida siit (http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AussFGt4yVTYdGpDcnFNVENKcjJTdzVRUWpETjM2X2c&hl=en).

Üldgraafik:

Suuremalt

Kokkuvõte:
See kuu toimus Riigikogus 21 hääletust. Kuna Riigikogus on 40 liiget, siis maksimum arv hääli oleks olnud 840. Tegelikkuses anti hääl 476-el korral. Seega oli Riigikogu hääletamise aktiivsus 56,7%, ehk siis kooli hinde skaalal (nõrgemapoolsem)3.
Kõige suurema häältearvuga hääletused oli😛 Riigikogu esimehe valimine ja Riigikogu aseesimehe valimine (2😎. Suurim häältearv on ilmselt tingitud sellest, et tegemist oli esimese kahe hääletusega, kui valimisaegne aktiivsus oli veel kontides.
Kõige väiksema häältearvuga hääletus oli: Parandusettepanek Riigikogu hääletus- ja arutluskorrale (17).
Riigikogu parimad pojad, ehk 100%-lise hääletamisega riigikogulased oli😛
Andres S (EKP)
Krist0 (ELE)
li0n (VIE)
Renkas (ELE)
Teodor Ant (IL)
u!pb (END)
Nagu näha, siis kõik Riigikogus olnud erakonnad on esindatud vähemalt 1 mängijaga, Eesti Liberaalne Erakond lausa kahega. Kindlasti ei maksa kurjustada nendega, kes 1-l või 2-l korral hääletamata jätsid, sest tegijal ikka juhtub.
Riigikogus muidusööjad, ehk 0%´-lise hääletamisega riigikogulased oli😛
etc_Marc (VIE)
ints (END)
Matu-Aasa (IL)
neeger (EKP/ER)
Oja95 (IL)
rafale (END)
RaidoR (ELE)
rappimez (VIE)
Vilx Exxon (VIE)
Taaskord on kõik erakonnad esindatud vähemalt 1 mängijaga. Kindlasti tuleks kurjalt vaadata nende poole, kes näitasid oma nägu vähem kui pooltest kordadest, aga et paremat ülevaadet saada vaada ülevaltoodud linki.
Hääletus aktiivsus erakonniti:
EKP - 62,5%
ELE - 61,9%
END - 59,9%
IL - 47,6%
VIE - 43,5%
Suureks rõõmustamiseks polegi ühelgi erakonnal põhjust ning loodetavasti on järgmine kord kõigi erakondade tulemused paremad.
Niipalju, siis kokkuvõttest, kui endal vähegi huvi, siis võite alati süveneda tabelitesse sügavamalt ja ehk leida veel midagi huvitavat.

Statistikaamet paneb seekordsetel valimistel valijatele südamele, et enne oma hääle andmist tutvuge rohkem kanditaatidega ning tehke õige valik. Loodetavasti on kogutud andmetest kasu ka oma hääle andmisel ja riigikokku kullajahile tulnuid leidub seekord vähem.

P.S Küsitluse EDEN vs. PHOENIX tulemused ilmuvad järgmises numbris koos uue huvitava küsitlusega.

Teodor Ant – Statistikaameti juht