Latar Belakang on/off

Join the new world

 

За се сте виновни вие ! [ A K J ]

Hari ke 1,827, 12:49 Diterbitkan di Republic of Macedonia (FYROM) Republik Makedonia (FYROM) oleh Aexil Kong Junior

Добра вечер дами и господа. о/

Оваа статија ја пишувам со цел да ја изразам мојата благодарност кон овој владин тим.


Ве замолувам тролачите и хејтерите да се воздржите

1. Прво сакам да се заблагодарам што за прв пат бев дел од некој владин тим.На почетокот бев премногу возбуден незнаев што ме очекува.. бидејќи бев поставен како заменик министер за здравство незнаев ни која е мојата функција како заменик.

2. Е сега.. кога почна мандатот на Crash and Burn првите 2-3 дена се загубив себе си.. требаше да бидам заменик на TashaMKD но поради еден конфликт lazarosaMKD почна да дели лебче. Јас никогаш не бев потребен,но и не се откажав од тимот. По неколку дена требаше човек кој е дел од тимот и кој има доволно време да дели на #mkd.supplies се пријавив, и ја добив оваа задача.. пружија огромна доверба во мене со тоа што ми пратија толку тенкови за поделбата.Завчера се случи уште непто ново.. повторно имаше потреба од човек кој е слободен во тој период од 21 часот па натака, за водењето на ударот.Crash and Burn и BucephalusIII заедно со остатокот од тимот ми ги препуштија 1,2 и 3 дивизија на ударот. Но тогаш станав и дел од МоД тимот.Бидејќи за да водиш удар треба да си регистриран како МоД на Udar ботот.Продолжуваме во овој мандат со нови возбудувања 🙂
За сето ова сте виновни вие ! Crash and Burn и BucephalusIII ви благодарам на довербата и се надевам дека никогаш нема да ве изневерам !

За крај сакам да кажам декамколку и да ги хејтате оние кои сега се на власт ве уверувам дека на крај ќе останете со подотворени усти кога ќе видите што све ќе има во извештајот 😉

Среќно на сите \o/

 

Komentar

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Hari ke 1,827, 12:50

За се сте виновни вие ! [ A K J ]
http://www.erepublik.com/en/article/-a-k-j--2160890/1/20

The Argead
The Argead Hari ke 1,827, 13:03

prff

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Hari ke 1,827, 13:09

Crati mi gi parite!!!!

mkdfighter97
mkdfighter97 Hari ke 1,827, 13:10

LOPOV IAS TI DADOV TENKOVI NE MI GI VRATI

dDejan
dDejan Hari ke 1,827, 13:12

o7

MKDpedza
MKDpedza Hari ke 1,827, 13:13

o7

Ivooo Kos
Ivooo Kos Hari ke 1,827, 13:15

Mislam deka e toa preozbilna fukncija za tebe, treba barem spored mene za clen vo vladata ili MOD 18+, moe mislenje...

MeCheemkd
MeCheemkd Hari ke 1,827, 13:21

crowdyyyyyyy vrakaj gi tenkovite be moreeeeee ! nisto ne si mi pratil xD

ivan.sk
ivan.sk Hari ke 1,827, 13:41

lol

Igifcc
Igifcc Hari ke 1,827, 13:41

ft0rrrr o7

4a4arA
4a4arA Hari ke 1,827, 13:42

LOPOf

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Hari ke 1,827, 13:42

ARAMII INPIC VEDNAS OSTAVKA ATENTAT BESILKA

TRTE T
TRTE T Hari ke 1,827, 13:43

o7

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Hari ke 1,827, 13:44

DOKAZ ZA PREDASTVOTO
Aexil Kong Junior earned a Mercenary medal. 29 minutes ago

The Mercenary achievement is awarded for contributing to the war effort of 50 countries.

kokan p
kokan p Hari ke 1,827, 14:02

xaxaxa o7

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Hari ke 1,827, 14:09

@ZOKI IAS IMAM SAMO 1 TAKOV MEDAL DODEKA TI IMAS 13 I IAS GO ZEMAV TOI MEDAL BIDEIKI IMAV POTREBA OD GOLD

TashaMKD
TashaMKD Hari ke 1,827, 14:13

bravo bravo 🙂 samo napred 🙂 : *

BlackMK
BlackMK Hari ke 1,827, 14:17

Останува уште во МоФА да те земам xD
Браво о/

Mr.Santino
Mr.Santino Hari ke 1,827, 14:18

inace da ve zapoznaam...ova e ex CrovdyBoy .... 😁

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Hari ke 1,827, 14:21

o7

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Hari ke 1,827, 14:21

„За крај сакам да кажам декамколку и да ги хејтате оние кои сега се на власт ве уверувам дека на крај ќе останете со подотворени усти кога ќе видите што све ќе има во извештајот “


Ќе има домашно, плус 18 видео од Слајдер и Селџук во догистајл?

Nexus.MKD
Nexus.MKD Hari ke 1,827, 14:25

...Xa xa xa

Macedonian Power
Macedonian Power Hari ke 1,827, 14:26

o7

Stole Lazarov
Stole Lazarov Hari ke 1,827, 14:26

Bravo

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Hari ke 1,827, 14:31

@Filipi не,дефинитивно не ми е дојдено до тролање 😉

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Hari ke 1,827, 16:04

o7

Prince Harry.
Prince Harry. Hari ke 1,828, 03:14

voted 61

mac3donia
mac3donia Hari ke 1,828, 05:56

buche peer napred TETEKS eeeeeeeeeeeeeee aaaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee xD xD

BucephalusIII
BucephalusIII Hari ke 1,828, 06:02

Само напред бато!
o>

mac3donia...на секои вест на крај има спортски вести...или пак намерно ги избегнуваш? : )

Tuco el Macedonio
Tuco el Macedonio Hari ke 1,828, 06:04

DOKAZ ZA PREDAVSTVOTO
Aexil Kong Junior earned a Mercenary medal. 29 minutes ago

The Mercenary achievement is awarded for contributing to the war effort of 50 countries.

BARAITE SE INPICMENT
FAIL CRASH AND BURN
FAIL BUCEPHALUSIII
FAIL AKJ
FAIL ARAMII
FAIL OVAA VLADA

HAIL MKDFIGHTER97
HAIL ZORAN I MAKEDONSKI
HAIL TUCO EL MACEDONIO
HAIL M A K E D O N I A
HAIL EMACEDONIA

Martin Toj Stojancev
Martin Toj Stojancev Hari ke 1,828, 06:08

o/

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Hari ke 1,828, 06:41

Daj ne mu ser*te na deckoto na statija.
Kako prvo nema veza kolko godini ima za funkcija Juni bese daleku od polnoletstvo pa bese predsedatel i i go perese mozokot na cela enacija so svoite statii.
Kako vtoro probajte da si gi zrtvuvate vremeto za neblagodarni gov*da koi i vo edna igra pri najmala kriza odma ce pocnat da jadat go*mna. (Ova od vicot ako vi teknuva 😉 pa posle osuduvajte.
Kako treto ako kradel toa treba odma da se ubie.
Kako cetvrto IMPICH I ZOKI ZA PREZIDENT.

GanciDS
GanciDS Hari ke 1,828, 06:49

bravo mali !!!
a ti ZOKI i tvoite multi da se iznapusite k*r

Superior MKD
Superior MKD Hari ke 1,828, 07:01

o/

StrvleMKD
StrvleMKD Hari ke 1,828, 07:11

Me nema mene, nema vote

The Best 89
The Best 89 Hari ke 1,828, 07:16

zOKI na jadi l*jna ti sotvoite 13 Mercenary Medali mu kazvas na AKJ deka toj e predavnik oti ima 1!!!! I aj zatni si gi tvoite multinja da ne trolat vo tvoe ime i neka ne jadat g*mna.

simevskisime
simevskisime Hari ke 1,828, 07:21

dajte stavete asalni ljudi u vlada sto znaa sto pravat sto imaa doverba kaj ljudive so eden zbor koga ke kaze na chat da mora da dojdes a ne ova svaki nekoj so 2 meseca accaunt ke kaze nesto i sto ocekuete da se napolni chatot ..kako prvo ne go ni znam deckoto gore naveden pa da mu veruvam ..dosta e veke ako prodolzime vaka ima da ne nema

mkdfighter97
mkdfighter97 Hari ke 1,828, 07:42

TUCO FALA TI STO ME STAVI VO KOMENTAR KE MI SE DIGNE REITINGOT I NE IADETE GOMNA NA ZOKI DEKA MU STAVI VOTE I SUB!

Mirce_mak
Mirce_mak Hari ke 1,828, 08:53

EVE GO ZOKI "PATRIOTOT" http://prntscr.com/k3inf ke delel zlato da se puka protiv MAKEDONIJA

Gjurgja
Gjurgja Hari ke 1,828, 11:11

Poddrshka Junior o7

Gjurgja
Gjurgja Hari ke 1,828, 11:12

Poddrshka Junior o7

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Hari ke 1,828, 11:33

srcka

lazarovski
lazarovski Hari ke 1,828, 14:01

Covekov se pofaluva deka mu dale odgovornost i deka ja izvrsil cela a vie gomnari posrani mu plukate na vremeto odvoeno za da se bori i da vodi.Sram da vi e ,Napumpani ste so resursi zlato i se maksimalno pa uste ako mu ostanalo nesto za da puka i on mislam deka go zasluzil.E ajde da vi bideme robovi na site vas golemcite.Da mi gi lizete jajcava so eurokrem.Umrenici.Ne plukajte po nekogo sto se trudi

Pozdrav za vesta i za deckoto sto odvoil vreme
A gomnari vie najdete se sami vo postov

pesticid
pesticid Hari ke 1,828, 16:19

хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол - хејт трол - трол хејт, трол хејт хејт трол

Red Stefan
Red Stefan Hari ke 1,828, 17:36

o/

SaJrUs
SaJrUs Hari ke 1,829, 00:06

super o/

treba novi lugje ...

Circless
Circless Hari ke 1,829, 08:22

Ова беше во стилот јас сум кока кола за вас.Ужас

Aco Bomba
Aco Bomba Hari ke 1,829, 09:34

ti si tezok pacient!!!

Lord.of.Life
Lord.of.Life Hari ke 1,829, 11:03

Hehe

 
Posting komentar anda

Apa ini ?

Anda sedang membaca artikel yang ditulis warga eRepublik, sebuah game multiplayer berbasis negara di dunia nyata. Buat sendiri karaktermu dan bantu negaramu untuk mencapai kejayaannya sambil membentuk dirimu sebagai pahlawan perang, penulis yang terkenal atau raksasa finansial.