Háttérkép be/ki

Join the new world

 

XVII Valitsuse ämbritest

Nap 958, 03:19 Megjelenés helye: Estonia Észtország által Sir_Tonis2


Praktika on näidanud, et mitte ükski valitsus ei suuda kõike korralikult teha. Alati on midagi, mis natuke mööda läheb. Nii juhtus ka seekord, kui V2 üleminekul eEesti mitmed firmad ära rikuti.

Sotsiaalminister Marg00ni tegevusest:
On teada, et V2le üle minnes muutuvad kõik kingifirmad helikoptereid tootvateks üksusteks ning olemasolev laojääk muudetakse suhtega 10 kinki = 1 helikopter. eEesti treeningfirma KOOLITUS Eesti Kingid haldaja määras ettevõttele V2-ks järgnevad skillid:

Mida see siis tähendab?
See tähendab seda, et sa võid lahingus olla väga aktiivne ja ringi siblida, kuid oma löökidega ei tee sa mitte mingisugust kahju vastasele. Seetõttu tapetakse sind lihtsalt ära ning praktilist kasu antud relvadest ei ole.
eEesti sai sellega esialgse hinnangu järgi kahju:
654 kinki, tavahind 1.5.- tk e 981.- = 19,62g.
Firma 20g (V2-s on firma võimalik 10g tagasi müüa, et sealt midagigi saada)
Kogukahju: 29,62g. Kuid kelle rahakotist see läheb, maksumaksja või süüdlase?

TEM
Eelneva ettevõttega samasse auku on lastud ka The Estonian Military-l ehk TEMil olev Riiklik Relvaladu.

Punktide järgi tundub, et ettevõtet võis hallata sama isik, kes haldas kingifirmat, kuid kuna täpseid andmeid selle kinnitamiseks ei ole, siis jääb see üksnes oletuseks.
Peal olevad 284 Q1 relvaga pole V2-s enam midagi teha.
Eriti kahju on sellest, et seal olevad töölised toodavad neid relvi aina edasi.
Kahju:
Relvad 2.8.- tk (hetkel väga odav hind turul) e 795,2.- e 15,9g.
Firma 20g (10g)
Kokku: 25,9g.


ESO-st (EMA-st):
V2-le üleminekul muudatuste tegemisega astus ämbrisse ka EMA ESO-2 üksuse juht ErikSword, kelle probleem ei seisne mitte valesti valitud punktides, vaid lihtsalt valimata jätmises. Nimelt näeb eEesti ePoolas asub üks Q3 relvafirmadest EDEN POWER! W90 välja järgmine:

Mida see tähendab?
See tähendab seda, et antud ettevõttest ei ole võimalik enam eliitrelvi (durabiliti 10) tootvat ettevõtet teha ning see jääb igaveseks keskpäraseks. Kas see oli teadlik tegevus või kogemata valimata jätmine?

Huvitav oli ka ühe EMA rühmaülema kommentaar, kui ma küsisin, kes ja miks eEesti riiklikele ettevõtetele punkte määras ning mille alusel?

12:12 +Sir_Tonis: Kelle otsusel V2 punkte määrati?
12:12 @Arisilan: ei sobi või?
12:12 +Sir_Tonis: ei sobi jah
12:13 @Arisilan: punktimääramiskomisjoni esimees oled või?
12:13 +Sir_Tonis: Ma olen maksumaksjate esimees.
12:13 @Arisilan: too bad 😉

12:14 +Sir_Tonis: Ja kes sotsiaalministeeriumi kingifirma punkte määras?
12:14 @Arisilan: Tõnis, sa ei ole nende orgidega seotud kuidagi
12:14 @Arisilan: mind your own bisness
12:15 +dm7: ta kodanikuna ei või arvamust avaldada?
12:15 +dm7: imo orgid on ju kõigi kodanike omad kaudselt
12:15 @Arisilan: ei või


Nüüd saime ümber lükatud arvamuse, et eelmised valitsused kõik on saatanast ning Albertti oma oli eksimatu. Iga valitsusel on oma ämbreid, kuid kui oli näha, et ei osata V2-ks ise valmistuda, oleks pidanud abi küsima isikutelt, kes on beta ja V2 süsteemidega tugevat kokkupuudet omanud.

Nüüd on võimalik veel 24h antud ettevõttete saadused rahvale lihtsalt laiali jagada. Siis on võimalik vähemalt kodanikke rõõmustada.

/Sir_Tonis2
 

Hozzászólások

TheGrimReaper01
TheGrimReaper01 Nap 958, 03:5712:13 +Sir_Tonis: Ma olen maksumaksjate esimees.

mina maksan makse, ning mina pole sind kuskile määranud, ära endale nyyd omavoliliselt ameteid kyll juurde võta.

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 03:59

Sa oled neid punktide jagamisi jälginud vähemalt nädal aega. Kui sa oleks normaalne mees, oleksid enne suu lahti teinud, mitte oodanud kui asjad lukku lähevad, et siis saaks "ära panna" 🙂 Kahjuks sa feilid kuna kedagi ei koti sinu kommentaarid 🙂

Albertti
Albertti Nap 958, 03:59

Kle Tonis, me "raiskame" relvad ära, siis peab vähem kahju hüvitama?

Hüvitise peab sulle kandma?

ErikSword
ErikSword Nap 958, 04:03

Nii.

1. ESO-2 firmat ei halda anettu vaid mina (Get your facts straight, will you?) ja ämbrisse astumine on pooleldi minu ja pooleldi bugrepubliku süü. Nimelt erep ei suutnud disaini ära salvestada ja minu süü oli selles, et ma asja üle ei kontrollonud.
2. Sa oled viimane inimene, kes teiste vigade üle peaks nurisema.

Arisilan
Arisilan Nap 958, 04:06

Küll on tore, et meil on hooliv "maksumaksjate esimees", kes ootab nimme tähtaja sulgumiseni, et koheselt peale seda kära tõsta ja rusikatega vastu rinda taguda. Samas kui enne tähtaega korduvalt küsiti, et kuidas siis punktid jagama peaks, olid maksumaksjad millegipärast vait.

Riiklikud firmad tuleb nagunii ümber kõik muuta, sest ntx Q1 kopterifirmast pole riigile mingit kasu. Sama kehtib ka Q1 relvafirma kohta. Isiklikult muudaks ümber ka kõik ESO firmad, et saada sealt maksimaalne kasu kätte.

Lõpetuseks ütleksin ainult seda, et sina Tõnis pole küll see inimene, kes võiks ennast v2 sõdimise eksperdiks nimetada. Have a nice day!

Raccoon Queen
Raccoon Queen Nap 958, 04:11

Mina näen seda asja nii, et esialgu keskenduti selele, et saavutada ühe skilli eelis. Hiljem saab ju vajadusel teisi skille juurde osta.
Igal juhul on need relvad ikkagi parem variant, kui paljakäsi võitlemine - need relvad teevad sama skilli juures 100% rusikatele ära.

Enrii Lindebaum
Enrii Lindebaum Nap 958, 04:55

Tõnisel osaliseltt isegi suht õigus. Durability tuleb võimalikult vähese peale sättida ja damage võimalikult kõrgele. Vähemalt nii väidavad targad eUngari ajakirjanduses. Mina soovitaks nii ka teha, mitte kohe asuda Tõnisele kallale. (Minagi ütlen talle igal vajalikul hetkel ämber, aga see siin pole see hetk.)

insightz vol.2
insightz vol.2 Nap 958, 05:16

Kes kingifirmat ning relvalao eest vastutab? Kui asja ikka ei jaga, siis polnud neid vaja näppida.

@Eriksword:"Sa oled viimane inimene, kes teiste vigade üle peaks nurisema." <- Miks? Tood ehk kolm viga välja, mida Sir_Tonis presidendi ameti ajal tegi?
Sina olid see, kes Sim Maatriksi valitsus kaitseministrina eelarvest ei teinud välja ning pärast Tulnuka vargust veel parastasid.

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 05:25

Enrii: Küsimus ei ole ju selles, kas tal on õigus või mitte. Küsimus on tema väärastunud käitumises, mille eesmärk on ainult sitta keerata ja siis veel kõva häälega "uhkustada": "Nää, ma teadsin, et need jobud teevad valesti, aga selle asemel, et õigel ajal kommenteerida, on palju lahedam teile kõigile SUURE kaarega pähe lasta. Nii kõva mees olen!"

Ja mis puutub durabilityt, siis nii kopteritel kui ka automaatidel on durability minimaalseks pandud.

Selle asemel, et niisama lahmida, võiks enne natuke asjasse süveneda. Oleks ma lükanud damage põhja, oleks ta ikkagi kirjutanud, et nende relvadega jooksed agaralt platsil ringi ja kuigi damage on normaalne, ei saa sa vastasele pihta kuna "chance to hit" oh kehva, mistõttu tapetakse sind lihtsalt maha...

Saan aru, et Tõnispoisile on liiga ka tehtud. Seepärast ongi eriti temale ja teistele temasugustele avatud minu uue partei uksed: <a href="http://www.erepublik.com/en/party/eeesti-tagakiusatud-trollid-2430/1">http://www.erepublik.com/en/party/eeesti[..]430/1</a> Teretulemast!

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 05:26

Ja ma ei saa üldse aru - alati nagu Sir_Tonis2 või estonian platsis on, hakkab jälle sitta lendama... Kui te midagi head teha ei oska, siis olge kurat vait!

Sir_Tonis2
Sir_Tonis2 Nap 958, 06:01

@Margooni, ilmselgelt ei soovi sa enda tekitatud probleeme mõistlikult lahendada ning hakkad siin iba ajama. Neid punkte nägin ma täna esmakordselt, kui märkasin , et EstMX on oma Q5 relvafirmad prügimäele saatnud. See tekitas huvi uurida ka teisi ettevõtteid.
Kuid miks ma riigi varast juttu tegin ja mitte eraomandist seisneb just omaniku vahes. Kui EstMX võib teha, mida ta ise tahab, siis riigi vara haldajad peavad tegutsema üksnes nii, mis on kodanikele parim. Ja eEestlastele ei ole parim, mitte raisatud ettevõtted, vaid kvaliteetsed otsused.

Tõsi, ettevõtteid on võimalik arendada, tampides sinna veel hulgaliselt raha sisse, kuid kõik seni toodetud vara läheb V2-s prügimäele. Seetõttu ongi oluline, et V1-s need laiali jagatakse, kui neist on veel mingi kasu elanikele. Kuid kui ESO firmad ei vaheta tegevusala, siis ei ole mõtet neid hiljem ka arendama hakata.

@Maatriks: Kui sa V2 aru ei saa, siis ära seda mängi. Kuid kes edasi mängivad, neid huvitab riigi jätkusuutlikus.

Maksumaksjana annavad mu ettevõtted riigile tunduvalt suuremat tulu, kui ükskõik milline eelpool kommentaari esitanud isik. Seetõttu pean ka õigeks hoolida sellest, mida mu rahaga tehakse.

W.R.B.M HQ
W.R.B.M HQ Nap 958, 06:17

Maksumaksjana annavad mu ettevõtted riigile tunduvalt suuremat tulu, kui ükskõik milline eelpool kommentaari esitanud isik. Seetõttu pean ka õigeks hoolida sellest, mida mu rahaga tehakse.

too välja arvutused ja faktid härra spetsialist !

mustangman
mustangman Nap 958, 06:21

kui artikkel tõele vastab, siis ostke suure rahvaarvuga piirkonda(väikeste maksudega) litsents, müüge giftidena ära(odavalt) ja v2-s arendage Q3 kopteri firma, saades sedasi seadistusi muuta.

Enrii Lindebaum
Enrii Lindebaum Nap 958, 06:26

Ma sain aru jah, et Tõnis käitus ebaadekvaatselt, aga eks see jää ta enda südametunnistusele. Siiski tundus mulle, et probleem ei olnud paljudel kommenteerijatel mitte ta väljendusviisiga võid teksti sisuga.

kristo794
kristo794 Nap 958, 06:41

Tegelikult võib ka väga väikese ammunitioniga korraliku laksu ära panna. PANGE TÄHELE, et ammunition annab damage-t juurde, MITTE EI TEKITA SEDA.

Nt mina teen betas hetkel umbes 18 damage-t. Minu relva ammunition on 30, st ta annab damage +3. Loogiliselt teeksin ma ammunition 1 korral ikkagi 15.1 damage-t.

Seega pole ammunition üldse nii tähtis kui siin arvatakse. Tähtsad on nii attack ja ammunition, kui tahate korraliku laksu teha.

kristo794
kristo794 Nap 958, 06:55

Eelneva kommentaari näide on illustreeriv. Arvud ei ole õiged (18), aga põhimõte on sama.

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 07:00

Kallis Sir_Tonis2,

Mina ei ole mingit probleemi tekitanud, probleemi mõtlesid välja sina. Sinu eElu töö, eesmärk ja fenomen ongi probleemide tekitamine. Meie valitsuses oleme natuke teise suunitlusega - ei ole probleeme vaid on LAHENDUSED. Aga eks hiline puberteed ja möllavad hormoonid ei võimaldagi sul veel täiskasvanulikult käituda.

Kui sul või kellelgi teisel on küsimusi seoses valitsuse töö või otsustega, siis, palun - selle jaoks on meil olemas FOORUM, seal saab teha arupäringuid ja seal kirjutatakse ka muidu toredaid lugusi vahest.

Kuna sind tegelikult ei huvita antud lükete sisuline pool vaid soovid ainult &quot;ära panna&quot; OLETADES, et sa tead kõike, siis ei hakka ka mina midagi selgitama vaid käitun edasi nagu siiamaani - TROLLIN TROLLI!

Tahangi juhtida ainult nooremate mängijate tähelepanu sellele (mida SINA oma artiklis tegemata jätsid), et tegu on SINU subjektiivse arvamusega, süvenemata sisulistesse asjadesse ja sa &quot;kommenteerid&quot; otsuseid, millede kohta sul pole õrna aimugi. Ja et mitte lubada sul teiste teadmatusest teenida odavat populaarsust, leiangi olevat vajaliku sinu tegevuse sügavale kallutatusele tähelepanu juhtida!

Taaskord sai kinnitust, et sind ei huvita eEesti heaolu mitte karvavõrdki. Ainus, mis sinu jaoks oluline on, on paista kõige targema, tublima ja töökama eEestlasena, kes kaitseb rahvast rumalate juhtide eest. Nii nagu leidis estonian, et just tema on see, kes PEAB Eesti Varasalve uue valitsuse küüniste eest eemal hoidma ja võttis endale otsustada, millal ja kellele RIIGI varad anda. Kahe venna peale kingin teile kaks tähte - F U. Jagage ise omavahel ära...

Have a nice day!

Michael Holden
Michael Holden Nap 958, 09:35

Ma olen Enriiga nõus, kui Tõnis tõesti meelega liiga hilja siin kraaklema hakkas, siis jäägu see tema südametunnistusele, aga ausalt öeldes jääb mulle mulje, et mõni üritab siin vastutusest kõrvale hiilida.

Kui Tõnis tegi valesti, siis tegi valesti, aga jutt käib sellest, et sina tegid valesti, Marg00ni.

Btw eriti nukker on see, et ErikSword tõsimeeli usub, et Tõnisel ei ole enam sõnaõigust, sest tema on üks neist presidentidest, kelle valitsus oli &quot;saatanast&quot;. Kurat, te olete poliitikud, asja mõte on objektiivselt mõelda, mitte teistele silte külge kleepida. Demokraatias on kõik esindatud, even the jerks. Deal with it.

Michael Holden,
saatanast ekspresident

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 09:59

Michal Holden,

Esiteks, kui sa veel aru pole saanud, siis ma ei esinda antud artikli kommentaariumis ei valitsuse ega enda kui valitsuse liikme seisukohta. Kuna, nagu ma mainisin, ei koti artikli autorit asjade tegelik seis vaid tegeleb lihtsalt trollimisega, siis täpselt selline on ka minu vastukaja.

Teiseks, erinevalt sinust ja Sir_Tonis2-est tean mina ja ilmselt ka kogu tänane valitsus, et mitte keegi pole täiuslik ja igaüks teeb vigu. Seega ei häbene meie neid ka tunnistada. Kuna aga, nagu juba mitu korda mainitud, tegeleb antud artikkel ainult ärapanemise katsega, ei ole see siin koht, kus hakata teemat lahkama.

Kolmandaks... Ma ei tahtnud seda küll teemaks teha, aga kuna kopterid nii suurt elevust on tekitanud, siis kas sinul, Michel Holden, on ligikaudne ülevaade, mitu ja mis konfiguratsiooniga helikopterit tuleb maha kanda SINU presidendiks olemise ajal (valitsusse kuulusid ka Sir_Estonian2 ja estonian) bänni saanud riikliku organisatsiooni tõttu? Palju selle ligikaudne materiaalne kahju võiks olla? No... wait... estonian oli ju tol ajal rahandusboss... Tema KINDLASTI teab...

Annan Holdenile ka kommentaari eest mõne tähe... Annan lausa 3: T ja O ja O... Võta sõbrad punti ja katsuge lause kokku saada 🙂

Red Tornado
Red Tornado Nap 958, 10:27

Tundub et sir_estonian plaanib võimule tagasi tulla 😛 Kena üritus aga olete juba tõestanud suutmatust riiki juhtida.

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 10:35

Parandan eelmist kommentaari: Mitte &quot;Sir_Estonian2&quot; vaid &quot;Sir_Tonis2&quot;... Päikesepiste teeb oma töö... No hard feelings!

R.Ott
R.Ott Nap 958, 11:39

Täiskasvanud inimesed my ass:

12:12 +Sir_Tonis: Kelle otsusel V2 punkte määrati?
12:12 @Arisilan: ei sobi või?
12:12 +Sir_Tonis: ei sobi jah
12:13 @Arisilan: punktimääramiskomisjoni esimees oled või?
12:13 +Sir_Tonis: Ma olen maksumaksjate esimees.
12:13 @Arisilan: too bad 😉

12:14 +Sir_Tonis: Ja kes sotsiaalministeeriumi kingifirma punkte määras?
12:14 @Arisilan: Tõnis, sa ei ole nende orgidega seotud kuidagi
12:14 @Arisilan: mind your own bisness
12:15 +dm7: ta kodanikuna ei või arvamust avaldada?
12:15 +dm7: imo orgid on ju kõigi kodanike omad kaudselt
12:15 @Arisilan: ei või

Michael Holden
Michael Holden Nap 958, 12:08

Marg00ni, sa väidad, et oled võimeline oma vigu tunnistama, ometi ei tee seda, õigustades ennast Tõnise trollimise ja provotseerimisega.

Marg00ni
Marg00ni Nap 958, 12:36

halloo... ma ei kustutanud isegi nii häbiväärset errorit nagu &quot;Sir_Estonian2&quot; vaid juhtisin oma järgmises kommentaaris sellele ise tähelepanu. Kas mul häbi ka on? Jah on, aga ei tunne...

Kordan veelkord - kuna ei ole toimunud normaalset &quot;arupärimist&quot; vaid tegu on mõttetu ärapanemise üritusega, ei ole mul ka põhjust millegi kommenteerimiseks.

Marg00ni
eEesti Tagakiusatud Trollide partei president.

Michael Holden
Michael Holden Nap 958, 12:44

Kust sa võtad, et tegu on ärapanemise üritusega? 😃

Holger Von Bear
Holger Von Bear Nap 958, 12:50

Kodanikul on alati õigus om arvamust avaldada.Vahet pole mis ta on teinud või tegemata jätnud.
Aga vaadates osade valitsusliikmete reaktsiooni selle arvamusavalduse peale, siis tuletaks meelde vanasõna:&quot;pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.&quot;
Kriitika tegelikult ei ole ju vale.
Mõistan RK liikmena Arisilani käitumise hukka.Riik ja kodanikud ei tööta sinu heaks, sina töötad riigi ja kodanike heaks:)

Renkas
Renkas Nap 958, 13:07

Arisilani selline käitumine ei ole kahjuks üksikjuhtum.

Selliseid vastuseid võib suhteliselt tihti saada.

Enrii Lindebaum
Enrii Lindebaum Nap 958, 13:11

Oleks võinud jah varem rääkida asjast. Oleks KV liikmena ehk normaalseid (loe paremaid) koptereid saanud. 🙁

Enrii Lindebaum
Enrii Lindebaum Nap 958, 13:15

Aga nüüd järele mõeldes, ega ma nii madala kvaliteedi koptereid nagunii kasutama ei hakkaks.

katamees
katamees Nap 958, 14:35

Tuletaks meelde ühe ütluse, mida opositsioonile meeldis öelda, kui Sir_Tonis ja estonian jne võimul olid

&quot;Opositsiooni töö ongi koalitsioonile ära panna&quot; ..kuidagi nii see käis igatahes

Topeltmoraal?

Michael Holden
Michael Holden Nap 958, 21:35

No see viimane kommentaar oli küll otse kümnesse 😃

Arisilan
Arisilan Nap 958, 21:37

Teadmiseks Holgerile ja Renkasele...

Ma ütlesin Tõnisele nimelt sitasti, sest ta alustas seda vestlust vanas heas kolmikliidu ärapanemise vaimus, mis peale Holdeni tagasitulekut on taas uued pöörded sisse saanud.
Sõna võtsin eraisikuna ja mingit valitsuse karvast kätt nendes lausetes ei ole. Pigem häiris mind see, et Tõnis tuli peale tähtaja sulgumist rusikatega vehkima. Enne polnud teda kuskil.

Teie käitumine chatis jätab samuti väga tihti soovida. Seega pole mõtet sel teemal rääkida.

Renkas
Renkas Nap 958, 23:23

See ei ole küll õige koht selle arutamiseks ... aga - kui sa oled valitsuse liige siis sa ei saa oma suva järgi käituda ja hiljem õelda, et &quot;ma sel hetkel ei olnud valitsuse liige&quot; vmt.

Teiseks ei saa ma kommenteerimata jätta väidet, et meie käitumine chatis jätab soovida. Ma ei saa rääkima Holdeni (või keda sa mõtlesid peale minu?) eest aga isiklikult ei ole ma chatis kuidagi valesti käitunud.

Aegajalt olen uurinud valitsuse tegemiste kohta - tihti olen saanud ka ammendavaid vastuseid. Kahjuks aga mitte härra Arisilani poolt kes on minu kogemuste järgi iga kord üles näidanud samasugust suhtlustehnikat mis on välja toodud teemaks olevas logis.

Mind isiklikult aga hakkas väga huvitama milline osa minu käitumisest chatis jätab soovida. Ma ise arvan, et viitad mõnele episoodile kus olen oma arvamust avaldanud ja tehtud otsuseid kahtluse alla seadnud. Aga mis on selles valesti? Kas valitsuse tööd ei tohigi kritiseerida ja aru pärida tehtud otsuste üle? Kusjuures olen alati ka ära põhjendanud oma vaated ja arvamused mitte kedagi sõimanud. Kahjuks ei saa alati sama õelda saadud vastuste kohta.

Või kui põhjus on milleski muus siis palun anna teada. Kui ei taha siia kommentaariumisse kirjutada siis võid ka privaatsõnumina saata.

Holger Von Bear
Holger Von Bear Nap 959, 02:15

Arisilan, minu käitumine ei ole siin teemaks, sinu käitumine on.Ära palun hakka teiste peale näpuga näitama, hetkel on jutt sinust kui valitsusliikmest ning sinu käitumine on absurdne.Ja tule paar kuud ajast edasi ka palun, kolmikliitu pole enam:)

Marg00ni
Marg00ni Nap 960, 02:58

böö... beta 🙂

 
Hozzászólás elküldése

Mi ez?

Egy eRepublik polgár által írt cikket olvasol, egy többjátékos, valós országokon alapuló stratégiai játékból. Hozd létre a saját karakteredet, és segítsd az országod felvirágozását, mint csatahős, elismert újságíró vagy gazdasági guru!