Legionar - Izveštaj s ratišta za 22.07.2009.

Day 610, 08:54 Published in Serbia Serbia by Dimitrij lvanov

IZVEŠTAJ S RATIŠTA


Američki front

19.07. Uporedo sa ofanzivom na Montanu koja je propala, ruske snage usmerile su većinu svojih snaga na Idaho. U žestokom prodoru ruske snage izbijaju na reku Salomon gde ih dočekuje snažna američka odbrana. Nakon žestokih borbi Rusi uspevaju probiti američki desni bok koristeći snage koje se povlače iz Montane i do kraja dana zauzimaju Boise.

19.07. Kanadski napad na New Brunswick je propao prvenstveno zahvaljujući dobroj organizaciji rumunskih trupa pod komandom feldmaršala viperraza. Međutim na drugoj strani, u Manitobi, Francuzi pod komandom indonežanskog feldmaršala bangureha uspevaju potući odbranu feldmaršala scrabmana i primorati kanadskog predsednika na povlačenje.

20.07. Francuska okupacija Manitobe 19.07. nije bila dugog veka. Američke trupe pod komandom švedskog feldmaršala Bic de Willea vrše jake napade artiljerijom i oklopnjacima na Francuze koji se žestoko brane. Francuske je suočena i sa ustankom na Ostrvu Princa Edvarda, pa komandu nad odbranom u Manitobi preuzima indonežanski feldmaršal Ond3L koji je poznat po pokušaju uzimanja herojske medalje na obe strane RW u Kerali. Ond3L je uspeo usporiti američko napredovanje nanevši 14.000 bodova štete, ali je francuski predsednik ipak odlučio da sačuva snage i naredio je povlačenje.

20.07. Izbija treći ustanak na Ostrvu princa Edvarda koji ovoga puta završava uspešno. Uz finansijsku pomoć španske vlade i feldmaršala Patukasa ustanak izbija u Charlottetownu i polako se širi na ostale delove ostrva. Do kraja dana ustanici predvođeni feldmaršalima Patukasom i Paradiziacom uspevaju proterati okupacione snage sa ostrva. Komandant odbrane LcfR povlači se prema Newfoundlandu.

20.07. Kanadska armija vrši iznenadan napad na slabo branjene ruske položaje u Aljasci i Washingtonu i primorava Ruse da se povuku iz tih regiona. Ruska vrhovna komanda nije računala na ovaj potez Kanade i sve snage usmerila je na front sa amerikancima.

21.07. U najvećoj i najopsežnijoj operaciji do sada izvedenoj na tlu Severne Amerike, ruska armija uz podršku ekspedicionih snaga PEACE-a pokrenula je uspešne ofanzive na čak šest američkih država. Brazilski ekspedicioni korpus pod komandom feldmaršala rjaffiera zauzeo je Utah. Holanđani pod komandom SandaXa zauzimaju Oregon, dok u isto vreme indonežanski feldmaršal darkyojimbo slama američki otpor u Montani i odmah kreće na Wyoming gde žestokim udarom prisiljava Amerikance na povlačenje. Iranska ekspediciona armija pod AV00AVom zauzima Nevadu bez većih problema, dok se američki predsednik pred rusko-indonežanskom grupom armija predvođenom mAonKom povlači iz Severne Dakote.

21.07. U senku združene PEACE ofanzive pada, ne manje važan, Francuski uspeh u borbama za Quebec. Francusko-mađarska združena grupa pod komandom F4llen4ngela iz dva pravca napada Quebec. Kopnom preko Labradora, te pomorskim desantom iz pravca Nunevuta. U žestokim borbama posebno se iskazao komandant američko-kanadske odbrane, feldmaršal Josh Frost koji je neprijatelju naneo 15.500 bodova štete.

22.07. Kanadski ustanici na Ostrvu Princa Edvarda koji su 20.07. proterali Francuskog guvernera i proglasili priključenje Kanadi, danas su se suočili sa kažnjeničkom ekspedicijom pod komandom mladog feldmaršala Buji-a koji je zbog gušenja pobune i vraćanjem Ostrva pod okupaciju Francuske odlikovan medaljom heroja. U odbrani se istakao rumunski feldmaršal xcite koji je hrabro odolevajući francuskim napadima održao odstupnicu i spasao većinu ustanika nanevši Francuzima 5700 bodova štete.

22.07. Kombinovana francusko-mađarska armija pod komandom pokera izvršila je iznenadan vazdušno-kopneni napad na finski korpus raspoređen u Manitobi. Iako dobro opremljeni i utvrđeni, Finci nisu uspeli odoleti žestini napada i nakon višečasovnih borbi finski general bursson naredio je vojsci povlačenje. Povlačenje je izvršeno u savršenom redu i finski korpus je pretrpeo samo manje gubitke.

22.07. Nakon zauzimanja Manitobe, kombinovana armija vrši upad na teritoriju Saskatchewana gde uz podršku Indonežana pod komandom iskusnog darkyojimboa koji nepreduju iz pravca Severne Dakote, postepeno potiskuje Špance prema Saskatoonu gde se 23.07. oko 3:30 erep očekuje odsudna bitka.

Evropski front

20.07. Ukrajinske snage vrše konstantan pritisak na Rumuniju izvodeći napade na Severnu i Južnu Besarabiju i time nastoje da vežu za sebe što veće rumunske snage čime bi posao PEACE-a u Americi bio daleko olakšan. U odbrani se pored Rumuna Kidua ističu i Hrvati pod ekspedicionom divizijom mladog generala Elboboa koji je zbog požrtvovanosti u odbrani Južne Besarabije odlikovan medaljom heroja. Na strani Ukrajinaca bore se i ruske divizije pod komandom mladog genrala D.I.U-a, kao i turski odredi pod komandom nekoliko puta odlikovanog generala i pripadnika Lazokratskog pokreta – teknik562.

22.07. Španska Vrhovna Komanda u pokušaju da smanji pritisak na američkom frontu vrši napad na Languedoc Roussillon i sa korpusom pod komandom generala Bela probija uspavanu francusku odbranu i zauzima Montpellier. Francuzi pod komandom Alice F po naređenju predsednika Mavie75 povlače se prema Nimesu odakle se nameravaju prebaciti u Avignon gde će se uspostaviti nova linija odbrane.

Azijski front

21.07. Severna Koreja je načinila prvi korak u ratu sa Rusijom i napala region Dalekog Istoka (Far Eastern Russia). Napad je aktivirao 7 ruskih sporazuma o međusobnoj zaštiti (MPP) i šanse da Severna Koreja postigne nekakv napredak su ravne nuli. Ovaj potez mogao bi Severnu Koreju koštati nezavisnosti jer njeni sporazumi iako na prvi pogled jaki (SAD, Kanada, Švedska), zbog zauzetosti na američkom frontu neće joj moći previše pomoći. Ako se Rusi odluče na napad, Severna Koreja bi mogla nestati u roku od 7 dana, a mogla bi i osvanuti u okviru Japanskog carstva.