Háttérkép be/ki

Join the new world

 

Arusaamatused töötajate skilli ja mõistliku töökohaga.

Nap 899, 06:54 Megjelenés helye: Estonia Észtország által Sir_Tonis2

Tegemist on Fazeri Musta Leiva omaniku vastusega täna ilmunud artiklile " Endine president nöörib algajaid". Nimelt esines tõepoolest täna hommikul asjaolul, kus Fazeri Must Leib (Q4 leivafirma eEestis) pakkus tööd skill 0 ja 2 töölistele, kuid seda väga mõistlikel põhjustel. Antud artiklis toongi välja asjaolu ja põhjused, kuidas seda tehti ning mis tagajärg sellel on. (Osa artiklist on eelnevalt kommentaari vormis ka avaldatud).

Igasugune kõrge kvaliteediga töö pakkumine madala skilliga isikutele pole nende tapmine. Fazeri tööpakkumistel oli taga tõsine põhjus ja töötajate eest hoolitsetakse.

Nimelt kannatasid mu osad töölised madala toodangu %-i tagajärel (6 töölist firmas) ning tootsid märgatavalt vähem, kui nad toota võiksid. Ja see ei olnud tingitud minu laiskusest uusti töölisi mitte otsida, vaid eEesti tööjõuturu hetkeseisust, kus Q5 firmad omavad skill 4-7 pakkumisi ning minusugusel Q4 firmal oli väga keeruline madala toiduhinna tõttu töölisi saada. Seega jah, võtsin mõned madalama skilliga töölised, kes toodangu %-i tõstsid.

Kuid nüüd arvata, et ma neid tapan, on selge liiandus:
* Uue süsteemiga on nendel kohe tervis 99, mis muudab algaja toodangu tavapärasest kaks korda suuremaks. Seetõttu on ka võimalik makstav reaalpalk kaks korda suurem, kui tervis 50 tegelase puhul.
* Hetkel on tööjõuturul olukord selline, kus skill 2 tööline saab 5.5.- palka. See on üli suur summa, võrreldes ta tegeliku toodanguga, mis on väga väike. Selle palgaga saab ta koheselt Q3 firmas töödata ja Q4 toitu tarbida.
* Peale selle hüvitan ma neile paarile madala skilliga töölisele nende kulu, kuni leian paremad töölised. Ja seda ei tee ma mitte läbi palgatõusu, mida nad ei pruugi otstarbekalt rakendada, vaid annan neile lihtsalt head toitu, mis katab nende tervisekahjustusega tekkinud kulud.

Seega kuna ma hüvitan nende kahju, siis probleemi pole. Või kui arvate, et on, siis võtke julgelt sõna ja arutame asja läbi.

/Sir_Tonis2, eEesti ekspresident ja BBG esimees

 

Hozzászólások

Arisilan
Arisilan Nap 899, 07:11

Kui sa taastad nende tervise, siis ma ei näe probleemi. Kuid ma hakkan seda ka iga päev jälgima. Sul on firma niigi poolsurnuid töölisi täis. Miks sa ei ole neid suunanud sotsiaalministeeriumi juurde?
Odavaim lahendus Q4 firmas töötamisel kaotatud wellnessi taastamiseks on 8 krooni ringis. Seega 5,5 krooni on uue mängija jaoks vähe.
Olgem ausad... Q4 firma ei ole mõeldud algaja jaoks.

Eesti Investor
Eesti Investor Nap 899, 07:16

Mu arvutused põhinesid eilsetel toiduhindadel. Kuid nüüd sai asja ümber hinnatud ja abi saab natuke teisiti antud (mitte toiduga), kuid nad saavad endiselt hüvitist.

Jah, olen ka nõus, et Q4 firma ei ole algajatele mõeldud, kuid mul oli töölisi vaja ja otsustasin nende arvelt natuke kahjumit kannatada.

SlashTail
SlashTail Nap 899, 07:24

hetke emotsioonidest võiks hakata kohe mahategema, kuid kui asjas nati süveneda, siis asi ei olegi nii hull. omakulud on samas sul suht suured - skill 0 ei tooda suurt midagi, ning nende toitmine võtab oma raha.

algaja tavapärane käitumine (on ka erandeid, kuid need kinnitavad reeglit): kahe päevaga on võimalik saada lvl6, ehk siis saab hakata sõdima, ning siin tulebi sisse nende suurim viga - 5 kohustusliku fighti + peale haiglat uuesti 4-5 fighti otsa, ning peale teist päeva ongi wellness tuksis! kahe päevaga on samas võimalik enda skill saad 1 peale. JUHUL KUI sa tõesti toidad neid q5 saiakestega on kõik OK, sest siis jääks nende wellness ~50 peale pidama. JUHUL KUI see nii ei ole langeb neil wellness edasi.
samas peaksid sa kindlasti ka uusi õpetama, mitte lihtsalt toitma, juhtima nende vigadele tähelepanu, ning soovitama mitte edaspidi kõrge Q-ga firmadesse tööle minna, ennem kui pole piisav skill ja maja varutud.

/minasiin: oma arvamuse omanik, q3 relva firma esimees, 2 orgi tagamees, eXperiment lehe väljastaja, EKP partei eksliige, 3*ekskongresi liige, eEesti kodanik, eBrasiilia tööline, 4*super soilder, 9*hard worker.

BS! keda kuradit need tiitlid huvitavad, et neid igalepoole toppida?! need kel huvi saavad ise teda kellega tegu, neile keda see ei huvita, ei ole mõtet neid ka nina all hööruda.

Ivan Orav
Ivan Orav Nap 899, 07:49

arutame siis. sul on eestis ilmselgelt liiga palju ärisid, mida hallata. kui teha nüüd kõik selleks, et nad ise lahkuvad või vallandad ise, siis on jah see tööjõupuudus terav.

* sul on oma ärigrupis üks Q1 lennufirma ja Q1 kingifirma, mis mõlemad arendavad töötajatele sama oskust. arenda seal noori ja kõrgema skilli järel tee lojaalsematele ametikõrgendust.
* skill 2 +90P 5.5eek palk Q4 firmas ei ole nii ülisuur midagi. ütleks isegi et hirmväike, kui natuuras peale ei maksta.
* aga mitu korda suurem on töötaja tervisekaotus Q4 firmas võrreldes Q1 firmaga? või teisiti sõnastades. palju maksab töötajale tervisekao taastamine Q4 ja Q1 võrdluses? mis see kaks korda suurem reaalpalk siinkohal loeb?
* kaks kõrgema skilliga igapäevaselt töötajat on sul tervise 66 ja 78 juures. miks kõigi töötajate eesti ei hoolitse? või nõnda hoolitsedki töötajate eest? 🙂
* oli see viie 0 skilli töötaja palkamine, kelle tervisekaod sa hüvitada lubad, ka kõvasti väärt? sesmõttes, et saad nüüd kuldades rohkem kasumit, selle asemel, et aktiivselt foorumis ja jututubades kõrge palgaga kõrgema skilli töölisi otsida?

Mordos
Mordos Nap 900, 03:10

Noorus on hukas!

 
Hozzászólás elküldése

Mi ez?

Egy eRepublik polgár által írt cikket olvasol, egy többjátékos, valós országokon alapuló stratégiai játékból. Hozd létre a saját karakteredet, és segítsd az országod felvirágozását, mint csatahős, elismert újságíró vagy gazdasági guru!