Давайте петь вместе - Да попеем заедно

Day 4,445, 02:04 Published in Russia Bulgaria by DonBobolino

Привет еРоссия!

Сначала я хочу представиться. В игре меня называют Боболино, и некоторые из вас знают меня по имени. Причина в том, что я ненадолго был министром иностранных дел, а затем президентом eBulgaria. Однако эта статья не имеет ничего общего с политикой.

Несколько дней назад я пообещал нашему послу в России Жасмин, что буду тролить ее в российской прессе. Расслабься Жасмин, я не буду этого делать. Вместо этого я напишу о культуре.

Поскольку я уже среднего возраста и вырос в условиях коммунизма в Болгарии, я хочу написать кое-что о еще теплой связи в области культуры между СССР и моей страной. К счастью, это не имеет ничего общего с политикой, но в основном с кино. Многие из моего поколения не только с любовью вспоминают некоторые действительно хорошие советские фильмы. Особенно любимыми были музыкальные выступления в них. Вот почему эта статья призвана поднять вам настроение и поддержать вас песнями из классических советских фильмов.

1. Начнем с фильма „Д'Артаньян и три мушкетера“. Честно говоря, фильм по-прежнему считается лучшим из д'Артаньян и компании. Оттуда есть одна из самых популярных песен в Болгарии, а именно:



2. В Болгарии мы любим довольно хорошие советские комедии. Возможно, одна из самых популярных песен из "Бриллиантовая рука" в исполнении Юрия Никулина:



3. Однако Юрий Никулин исполняет еще одну замечательную песню. Именно из культовой "Кавказская пленница"



4. Конечно, многие из нас - отрасли с мировым кинематографом. Я не знаю, сколько из вас помнят знаменитую „Смуглянка-молдaванка“ из "В бой идут одни старики".



5. На самом деле, в Болгарии он гораздо более известен и не говоря уже о настоящем хите в песне из „Белого солнца пустыни“, а именно:



6. Еще одна очень популярная песня среди болгар - с „Белорусского вокзала“:



7. Конечно, мы также должны помнить детские фильмы, в том числе анимационные фильмы. Прежде всего, здесь я выложу песню из „Гостья из будущего“:



8. Более полярный, конечно, Крокодил Гена и его песня на день рождения:



9. Вот хит хитом волка и кролика из "Ну погоди!"



10. Давайте также добавим эту детскую песню:



Наконец, я планирую поставить песню из современного российского фильма, которая мне действительно нравится - "Брат 2". Сам фильм полон музыки „Наутилуса Помпилиуса“, но группа в этом случае – „Би-2“. Памяти талантливого Сергея Бодрова:



Здравей еРусия!

Най-напред искам да се представя. В играта съм известен, като Боболино и някои от Вас ме познават по име. Причината е, че за кратко бях Министър на външните работи, а след това и президент на еБългария. Тази ми статия обаче няма нищо общо с политиката.

Преди няколко дни обещах на нашия посланик в еРусия Жасмин, че ще я натроля в Руската преса. Спокойно Жасмин, няма да го направя. Вместо това ще пиша на тема култура.

Понеже съм вече на средна възраст и съм израсъл по времето на комунизма в България искам да напиша нещо за все още топлата връзка в областта на културата между СССР и моята страна. Тя за щастие няма нищо общо с политиката, а най-вече с киното. Много хора от моето поколение а и не само с умиление си спомнят някои наистина добри съветски филми. Особено любими бяха музикалните изпълнения в тях. Ето защо тази статия има за цел да Ви развесели и одобри с песни от класическите съветски филми.

1. Нека да започнем с филма „Тримата мускетари“. Честно казано филмът все още се смята за най-добрият, свързан с д‘Артанян и компания. От тама е една от най-популярните в България песни а именно:

2. В България много обичаме хубавите съветски комедии. Може би една от най-популярните песни е от „Диамантената ръка“, в изпълнението на Юрий Никулин:

3. Впрочем Юрий Никулин изпълнява още една прекрасна песен. Тя е от култовата комедия „Кавказка пленница“:

4. Разбира се много от нас са отрасли със светското военно кино. Не знам колко от Вас си спомнят известната „Смуглянка-молдованка“ от „На бой отиват само старците“:

5. Всъщност в България много по-известна и да не кажа истински хит в песента от „Бялото слънце на пустинята“, а именно:

6. Друга много популярна песен сред българите е от „Беларуската гара“:

7. Разбира се трябва да си спомним и за детските филми, включително и анимационните. На първо място тук ще сложа песента от „Гостенка от бъдещето“.

8. По-полярен е разбира се Крокодила Гена и неговата песничка за Рождения ден.

9. Следва хитовото изпълнение на вълка и заека от „Ну погоди!“

10. Хайде да сложим и тази детска песничка:

И накрая в заключение мисля да сложа една песен от съвременен руски филм, който аз много харесвам - "Брат 2". Самият филм е пълен с музика на „Наутилус Помпилиус“, но групата в случая е „Би-2“. В памет на талантливия Сергей Бодров.