Ambijent uključi/isključi

Ве замолувам за подршка

23 Dan 3,026, 22:49 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

ВЕ ЗАМОЛУВАМ ПРИЈАТЕЛИ МОИ, ДА НЕ ПОДРЖИТЕ НАС РОДИТЕЛИТЕ НА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ВО НАШАТА БОРБА
НАСКОРО СО ПОМОШ НА ТОНИ СТОЈАНОВСКИ БРАТОТ НА ТАША, ЌЕ ЈА ИМАМЕ И НАШАТА ВЕБ СТРАНА КАДЕ ОНЛИНЕ ЌЕ МОЖЕТЕ ДА СТАНЕТЕ ЧЛЕНОВИ ПОД
čitaj više »

Битката за Лерин - 12 фебруари 1949 година

34 Dan 3,006, 06:28 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabavaБитката за ЛеринНа 12 фебруари 1949 година единиците на Демократската армија на Грција (ДАГ) го нападнаа градот Лерин. По битката на Вичо и Грамос, битката за Лерин била една од најжестоките и накрвавите битки водени меѓу единиците … čitaj više »

еРепублика собир во Штип - Штипска пастрмалијада

24 Dan 2,854, 12:32 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Prvi koraci u eRepubliku Prvi koraci u eRepubliku

РЕЦЕПТ ЗА ШТИПСКА ПАСТРМАЛИЈА :

Recepy for čitaj više »

Традиционален еРепублика собир во Штип 2015 - Штипска пастрмалијада

54 Dan 2,852, 12:00 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

РЕЦЕПТ ЗА ШТИПСКА ПАСТРМАЛИЈА :

Recepy for čitaj više »

ВЕЧНА ТИ СЛАВА КАПЕТАНУ СИНИША СТОИЛОВ !

34 Dan 2,762, 15:12 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabavaСПОДЕЛЕТЕ ВО ЗНАК НА НЕЗАБОРАВ И ПОЧИТ

На денешен ден пред точно 14 години (10.06.2001), кај кумановското село Оризаре загинува капетанот во АРМ СИНИША СТОИЛОВ († 36) од 120мм граната испукана од страна на терористите на ОНА.[img][/img]
čitaj više »