Ambijent uključi/isključi

ХЕРОИТЕ ЖИВЕАТ ВЕЧНО!

22 Dan 3,168, 05:35 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabavaНа денешен ден (23.07.2001) бранејќи го неродениот син, селаните, Лешочкиот манастир и Македонија загинува ЃОКО ЛАЗАРЕВСКИ (†30, Лешок) од терористички истрел. Тој и неговите другари давале отпор со цел да обезбедат сигурен премин на сос … čitaj više »

МАКЕДОНИЈА

16 Dan 3,152, 00:29 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Над мојата земја
до небо
ПИРИН се крева.
Боровите в бура
ИЛИНДЕНСКИ приказни пеат.
Над Охрид модрината
во просторот се слева,
а подолу уште
на ЕГЕЈОТ далги се леат.
čitaj više »

Cestit den na drzavnosta hrvati

15 Dan 3,140, 02:29 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava
Da ste mi zivi i zdravi, vi pozeluvam se najdobro
Cestitki od Makedonija i Makedoncite[čitaj više »

Да се насмееме малку

5 Dan 3,139, 02:27 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava


Две охриѓанки глумат србинки во Охрид на плажа, едната вели:
– Јелена, доџи да се купамо…
Другата:
– Не могу ма, ме дупет камењава.Силувале баба и на суд ја прашуваат:
– Бабо … čitaj više »

ПОДРЖЕТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

14 Dan 3,040, 15:29 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

МОЈОТ ДРУГАР ЗОКИ - ПЕРСЕЈ МАКЕДОНСКИ И НАД 700 ФАМИЛИИ НА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ГО ФОРМИРАА ЗДРУЖЕНИЕВО И ОСВЕН РОДИТЕЛИТЕ КОИ СЕ СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО, СЕКОЈ ДРУГ ГРАЃАНИН НА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА СТАНЕ ЧЛЕН ПОДРЖУВАЧ

ОДЗЕМА ЗАМО

čitaj više »