Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

TRADHETARET E KOMBIT APO TREGTARET E KOMBIT?

Dan 1,881, 06:29 Objavljeno u Albania Albanija od Arius argiri

Shpesh here ne kete loje eshte keqperdorur dashuria per atdheun nga ministrat tane te perjetshem te cilet e kane shperdoruar per te hedhur balte mbi te gjithe ata qe kan guxuar te ngrejne krye per te kundershtuar keqqeverisjen e shtetit shqiptar e cila i ka shkaktuar popullit shqiptar te eAbanias me shume deme se sa serbet ,fyromasit dhe malazezet e marre se bashku.
Mua personalisht me kane quajtur perçares sepse kam denoncuar borxhin prej 2000 goldesh dhe mijra all qe atdhetaret tane i kane shkaktuar bankes se shtetit.Me kan quajtur perçares grek serb apo maqedonas (edhe pse nuk flas asnje prej ketyre gjuheve!) sepse kam denoncuar keqperdorimin e ndihmave qe atdhetaret tane ne vend tja japin antareve te Mu per te luftuar armikun shfrytezohen paturpesisht per interesa personale !
Dhe fatin tim e kane patur edhe shume e shume lojtare te tjere qe jane perpjekur ta nxjerin shqiperine nga thojnte e ketyre inidvideve qe ne emer te atdhedashurise se tyre te rreme (Dhe theksoj te RREME!) perdorin njemi e nje menyra te paturpeshme (spiunime,korrupsion,kercenime!) per te ruajtur karriget me te vetmen cilesi qe kane paaftesine dhe pafytyrsine!
Pafutyrsine e ketyre atdhetareve te rreme doli ne shesh edhe sot me zbulimin e nje mareveshjeje te fshehte qe kane bere me malin e zi per te shitur me all territoret per te cilet qytetaret shqiptar kane luftuar!
http://www.erepublik.com/en/article/pazaret-e-presidentit--2193059/1/20
Behet fjal per te shitur gjakun dhe djersen tone per 50 mij all!
Valle ne xhepin e kujt do te shkonin keto 50 mij all?
Valle ne te njejtin xhep ne te cilen u zhduken ato 200 mij all e nje mareveshje te ngjashme qe atdhetaret tane te rreme bene me Maqedonine?
Nje gje mund tja u them me siguri!
Ato nuk do te shkojne ne xhepin e popullit por ne xhepat e te njejteve njerez te cilat duke e privatizuar kete loje jane shkaktar te gjendjes se mjeruar ne te cilen gjenden luftetaret tane te cilet jane shndrruar ne lypsar tankesh!
Tankesh te cilat eshte detyra e shtetit qe tja u siguroi!
I bej thirrje te gjithe shqiptareve te ndershem (Nese ka akoma te tille!) te ngrejne kryet kundra kesaj mareveshje te ndyre dhe te turpeshme sa edhe kundra qeveritareve qe jane perziere ne te!
I bej thirrje shokut tim Rilindas te japi doreheqjen nga kjo qeveri per te njejtat arsye per te cilat u shkeput nga opozita per te hyre ne qeveri pas te ashtuquajturit skandal te blerjes se votave!
I bej thirrje Kris hases i cili kohet e fundit pas te ashtuquajturit skandal te blerjes se votave mbajti aq shume leksione per atdhedashurine te japi per te njejtat arsye doreheqje nga qeveria !
Nese nuk e bejne kete ne menyre te pakthyeshme do te arrij ne perfundimin se atdhedashuria e tyre eshte e rreme dhe personalisht do ti konsideroj gjithmone si dy hipokrit te mjere!
Kete thirrje ja u drejtoj edhe te gjithe antareve te tjere te kongresit dhe qeverise!
Se fundemi atyre qe jane perfshire ne kete mareveshje sa edhe funksionareve qeveritar si pancho ,Lignia gamme overzz(kushtrimz) etj qe e kane mbrojtur kete mareveshje ne komentet e artikullit ne fjale i kerkoj te mendohen edhe njehere para se te bejne komente te tjera dhe se fundemi te kerkojne falje publikisht!
Nese nuk e bejne kete!?
Nese jane shqiptar nga shqiperia te ken turp dhe nese jane shqiptar nga kosova te ken turp dy here!
Dhe nese nuk e bejne kete dhe qytetaret e eAlbanias nuk mbajne qendrim ndaj ketij qendrimi atehere do tju thoja te gjitheve ju bashkqytetar te eAlbanias se jeni “Turpi i ketij Kombi!”!!!

 

Komentari

EFALB
EFALB Dan 1,881, 06:39

First Vote

Labern
Labern Dan 1,881, 07:14

Second o Arius eja mor tek artikulli i Aqifit se aty jemi te gjith

tori01
tori01 Dan 1,881, 07:25

V

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,881, 08:20

per ty eshte okay kur sllavet marrin te drejten e votes ne shqiperi ama po qe puna per marrveshje invalide behet zhurm e madhe...tani te ngrejne krye shqiptaret? pse mos te ngrinin krye kur sllavet moren drejta te barabarta me shqiptaret ne shqiperi?

Andiroid
Andiroid Dan 1,881, 09:04

Shqiptaret o Kris te ngrejne krye kur e shofin ata te arsyeshme dhe jo kur e thu ti lale...

O Arius po normale qe iPanch0, Lignja, GameOverzz aka Kushtrimzz do ta mbroje kete marveshje sepse bejne pjese tek e njejta "çorbe" qe do tu bonte me All...

Ethnic Albania I Loading
Ethnic Albania I Loading Dan 1,881, 09:13

V.

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Dan 1,881, 09:52

@Andiroid

Nese ke fakte qe une kam marr ndonjehere lek nga kto marrveshje apo nga banka shteterore OSE me ka dhen dikush ALL e GOLD ose Tenka ose FOOD nga shteti , te lutem evidentoj ato me ndonje fakt... vetem kete e kerkoj nga ti , evidentoje me qfar do fakti sa do te vogel qe une po marr diqka nga eShqipetaret ?

Te vetmen gje qe e kam marr nga shteti ka qene food Q5 si furnizim per UML te cilin e kam evidentu ne artikuj sbashku me DonCurtis.

Une kete vendim(propozim) e mbeshtes pasi qe me duket shume e arsyeshme dhe qendroj prapa vendimit tim ne qfar do rrethana , por te lutem mos u mundo te ma ndotesh emrin me gjera koti te cilat nuk i kam bere asnjher dhe nuk do t'i bej asnjiher.
Nuk e di se si me sheh ti mua , por une e kam nderin tim dhe nuk e flliq ate per para virtuale.

LiLo1
LiLo1 Dan 1,881, 10:27

Voted rrespekte arius ....oKris-Hasa per me marr maqedonasin me i dhan cz e mbas 5 mintash me ja heq duhen bole dhe mundesisht te medhaja sa per ty e dina shum mir qe sje veq nje cope karikature ku shkon aty ku ka ndonje post se vdes me u bo i njohur si ti ashtu edhe nino54 prandaj ki me pak rrespekt per te gjith kto lojtar qe lujn lojen nga cili krah te jen si pozite e si opozit sepse mbas politikes jane shoket e mij te gjith por ti jo se nuk meriton rrespekt nji karikatur si puna jote prandaj te keshilloj te kthehesh 2ckliker sic ke qen se na rruve i cik kenben e mesit dhe ben i cik ftohte ....iPancho quna per ket ju garantoj qe ska vjedh noiher noi gjo biles kur e ka rihap acc i kam than un personalisht qe te nis dicka e me shum dinakeri ja kam nis se nuk ka dasht sepse eshte lojtar me ndergjegje e seder dhe ju lutem mos e permendni kot me te me ndan epolitika ne loj por rrespekti eshte i dyanshem ...... edhe 1 her bravo per artikullin Ariusargiri nga 1 tradhtar i eShqiperis

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,881, 10:56

^ ke goj me fol akoma? lol paturpesi e tmerrshme.

http://www.erepublik.com/en/article/sqarim-per-akuzat-e-pabaza-ndaj-presidentit-2193306/1/20
Sqarim per akuzat ndaj presidentit

LiLo1
LiLo1 Dan 1,881, 13:28

ahahahha karikatura tu bo spamm ne artikujt e tjereve

Kthetra Alb
Kthetra Alb Dan 1,881, 16:27

Arius, si nuk e ngrite njehere te vetme zerin per citizenships qe iu dhane te huajve per me votu??

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,882, 00:19

as nuk do ta ngrej se ishte nje vrime ne uje! nje maqedonas me nivel 24 do bente PtO! ik e thuajini ndinje tjetri ato budalliqe dhe shitjani ndonje tjetri patritozmin tuaj te rreme se te ishit kaq patriot ju nuk benit mareveshje me maqedonasit ,serbet dhe malazezet per me teper duke folur gjuhen e tyre te ndyre ! harram buka qe ju kane dhene prinderit! harram gjaku qe kane derdhur te paret e juaj per ate toke dhe per te mbrojtur gjuhen shqipe! 1000 here harram!!!

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,882, 05:55

arius argiri, te lutem mos bej sikur nuk kupton. mendon se problemi me i madh esht se mund te behej PTO?
problemi me i madh esht se keta i barazojn fyromsit me shqiptaret, perdorin postet e fuqine e tyre per te ndryshuar rezultatin ne zgjedhje. e pra kjo nuk esht bere kurr nga ne e as na ka shkuar ne mend. te donim te fitonim ne kete menyre ne, do kishim marre nja 50 amerikan e kroat e do kishim mbaru pun.
sot fusin fyromsa, kush e di se c'behej neser. per kete duhej te ishe kaq i indinjuar e jo per te tilla nonsense.

kjo qe beni ju esht thjesht justifikim per te larguar vemendjen nga tradhetia qe esht kryer...keto jan negociata e jo perfundime marrveshjesh. gjendja jon na detyron te veprojm keshtu. ku ka me mire se te marresh 1 rajon e te japesh nje tjeter ne kembim te 70% te harxhimeve qe kemi patur prej ksaj lufte. kto pare nuk do shkonin ne xhepat tan por ne ark te shtetit. mos harro qe keto rajone nuk na perkasin ne origjinalisht...

sa per mallkimet, te them mos te lodhesh kot, te pakten mua s'me zejne hahaha:P

ArdiAlb
ArdiAlb Dan 1,882, 06:21

Kur hyra ne kete loje fillova ta luaj vetem sepse besova qe ne kete loje mund te realizonim Shqiperin Etnike por me keto qe po shofe kam vene re qe ju nuk e doni kete gje. Nqs ju do e donit kete pse po i shisni teritoret tona historike ?! Ato nuk jan toka malazeze ato jan toka shqiptare qe ju po i shisni per hire te nje grushti me All qe do i ndani mes shoksh. Me vjen shume turp qe shqiperia ka te till njerez qe e kan cuar ate ne kete gjendje.

Gj.K.Skenderbe
Gj.K.Skenderbe Dan 1,882, 07:35

vallaj te them te drejten sme intereson me fare se cfar bejn kta patriotat ne pushtet sepse te gjitha kto jan gjera qe i prisja shum me perpara. e vetmja gje qe jam duke prit esht pergjigja e rilindasit sepse akoma e konsideroj si te vetdijshem te veprimeve qe ben.nese ai vazhdon kete farse akoma ateher per mua nuk vlen me shum se kta super patriotat
rrespekte per njerzit e vetdijshem dhe guximtar

almay
almay Dan 1,882, 11:33

voted

Nameless99
Nameless99 Dan 1,882, 14:20

Te dhena historike e gjeografike

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Montenegro_Map.png

Ato qe njihen si shqiptare nga tradita e Malcise jane perveç Plaves e Gucise, Rozhaja, Berane, ne Perendim, Kolashini ndersa ne veri deri ne Bielo Polje qe eshte perkthim i Fushebardhes shqiptare qe ndodhej ne Sanxhak.

Praktikisht pothuaj gjithe malsoret shqiptare ne ato treva jane sllavizuar, nje pjese ne serbe, nje pjese ne malazeze, kurse pjese tjeter ne boshnjake.

Qe te mesoni edhe ju historine nga pikepamja shqiptare, se nuk eshte keq, Vasojeviçet nga vjen edhe monstra Sllobodan Milosheviç, kane qene shqiptare.

Ka qene dikur, thone legjendat tona, nje qe quhej Keqi dhe kish 5 djem, nga secili ka ardhur nje fis
1- nga Lazri ka ardhur fisi i Hotit
2- nga Krasi ka ardhur fisi i Krasniqit
3- nga Bak ka ardhur fisi i Trieshit
4- nga Piper ka ardhur fisi Piperi
5- nga Vaso ka ardhur fisi i Vasojevicit

Prej ketyre 5 fiseve, Piperet dhe Vasojevicet u serbizuan, ndersa 3 fiset e tjera ngelen shqiptare.

Nje fis tjeter i zones, po jo i lidhur me farefisni me keto te 5, ka ngelur gjys shqiptar e gjys malaze, fisi i Kuçit, nga ana malazeze njihet Mark Milani, qe ka komanduar trupat malazeze gjate betejave me Lidhjen e Prizrenit.

Nje nga shkencetaret me te njohur te antropologjise,Carleton S. Coon, ka studiuar per vite me radhe Malcine tone dhe ate malazeze e ka arritur ne perfundimin se jo vetem fiset malazeze kufitare me fiset shqiptare, jane shqiptare te sllavizuar por se te gjitha fiset malazeze jane shqiptare te sllavizuar pergjate historise.

Tani ato fise, te pakten keto kufitaret qe jane sllavizuar vone, kane humbur te drejten e tokes me sllavizimin e tyre, ajo toke eshte shqiptare dhe gjendet ne te gjitha hartat qe bejne shqiptaret per Shqiperine etnike, ashtu si eshte shqiptare Veriu i Kosoves.

Prandaj gjysma e asaj krahine qe ne kete loje quhet Malesia Veriore i takon Shqiperise etnike dhe nuk leshohet ne kete loje pa lufte.

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,883, 02:17

FAELMINDERIT NAMELESS PER INFORMACIONIN E PLOTE MBI VERIUN E SHQIPERISE!duke pare se dikush tha qe keto territore nuk ishin shqipatere doja ta shkruaja une kete informacion por e dija qe do fillonin te thoshin ja ariusi na merziti me historira qe si lexon kush! te falenderoj edhe njehere !

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.