Thanks for all the fish

Day 1,110, 11:09 Published in Bulgaria Bulgaria by Government of eBulgaria

Привет, драги съотечественици!
(внимание! - дълга статия 🙂 )

Това е вероятно последната ми статия за този мандат и в нея бих искал да обобщя станалото през този месец. На прага сме на нови избори, които вероятно биха имали доста по-голямо значение от предните. Докато преди един месец изборите минаха под мотото да се напада ли Македония или не, то на тези фокусът изцяло се премести в екзистенциалния въпрос “с кого ще си сътрудничи България, докато е в неутралитет? Феникс или Еден”. Докато през миналия месец имаше относителна монолитност в обществото ни, то вече през този се забелязва все по-силно разединение у хората и противопоставянето на 2 коренно различни гледни точки. Именно заради това разцепление и вероятността да се превърнем във подобие на Украйна и Босна, аз взех нелекото решение да обявя неутралитет на страната докато не си решим вътрешните проблеми. Считам че това беше ползотворно решение, което намали значително напрежението и успокои страстите. Въпреки това то имаше голямо значение и затова и предпочетох да бъде потвърдено и от новия парламент, избран на 26-ти. Призовавам той да бъде запазен и през следващия месец.

1. Хронологически събитията по седмици
а) седмица първа
Още с предния месец започнаха битките по освобождаването на Русия, като през този месец очакваното се случи, смея да твърдя и с активно наше участие. още в самото начало на мандата тръгнах да гоня съдействие за отприщване на напрежението събрало се срещу Македония. Проведоха се доста разговори на официално и неофициално ниво като имаше и среща на високо ниво с участието на целия Феникс, но всички бяха с нагласата че те са част от Феникс и всичките ми опити за мирно решаване на проблема се оказаха напразни. Най-горещото събитие през тази седмица бе краткото сражение между нас и Румъния, което завърши с status quo. Това бе и първият път, когато проведох разговори с румънския президент Богдан Л. Какъв точно бе резултатът от този разговор ще запазя в тайна, но това бе началото на едни конструктивни преговори, които продължиха и през следващите седмици.
б) седмица втора
През нея доста страни започнаха преподписване на съюзите си с нашите югозападни съседи, което повиши значително вътрешното напрежение в страната. Това бе и седмицата, когато започнаха разговорите с представители на гръцкото външно министерство и със самия президент на Гърция. В резултат на тях се стигна до решението, че е взаимоизгодно и за двете страни да подпишат мир. Това бе и седмицата на битката за Волга, която даде началото на руското освобождение. Това бе и седмицата, когато се осъществи битката с лазократите. Две епични сражения, които смятам, че ще се помнят дълго.
в) седмица трета
Това бе седмицата през която се гласува махането ни от Феникс, както и страховитата битка за Черноземието, където се изляха тонове щети. Това бе и седмицата, през която официално подписахме мир с Румъния. Само аз си знам колко нощи съм преговарял за него, но съм доволен, че в крайна сметка успях да затворя войните и да запазя териториалната цялост на страната - приоритет, който е над всички останали. Тук започна трафицията на ботските въстания, които поддържаха индустрията ни на пълна пара.
г) седмица четвърта
обявяването на неутралитет безспорно бе събитието на седмицата. Това охлади страстите и донесе нормализиране на обстановката. Това е и седмицата през която администраторите въведоха новите ресурси в играта и ние се оказахме в доста благоприятно положение. С иранските си региони имаме възможност да стане сериозен играч на азиатската политическа сцена. Считам, че надали някои ще ни закача на Балканите предвид нашия неутралитет, то главното, което тогава бе започнато и което предстои следващия месец, е активните ни действия в Индия. Там няма да засегнем така съществени интереси както на Балканите и ще имаме подкрепата на Пакистан. Това е посоката, накъдето трябва да вървим и призовавам следващото правителство, каквото и да е то, да я последва.

2. Обзор по министерства
а) военно - тук се свърши колосална работа, макар и Мелиорес да бе критикуван от опозицията в множество статии и постове. Вярвам, че след време неговият и на колегите от Министерство на Отбраната труд ще бъде оценен подобаващо. Преструктурирането на армията бе завършено, като всяка седмица казармата осъществяваше по 2 ефективни учения под вещото ръководство на Атер Перегринус, Любо Узунов и отрядните командири. Елитният отряд направи множество десанти, където допринесе за наклоняването на везните в много битки. Зам министърът windfall също допринесе много за подобряване комуникацията и логистиката в редовната армия. През този месец тя взе участие в няколко битки - първите бяха защитата на Русе и Варна, където успешно доказахме своят потенциал. Второто ключово сражение с наше участие бе десантът във Волга, където самостоятелно взехме 4 рунда. Отделно десанти направиха кадетите от казармата в доста други битки. Като проблем в армията мога да откроя разединението в множество взводове вследствие на идейни принадлежности. Това обаче е следствие на разединението на цялото ни общество.
б) икономическо - икономическият гений на Стоич защити икономиката от валутната атака и запази курса на лева стабилен. Постоянството на Ники Милев поддържаше държавните компании, които трупаха и продължават да трупат резерви. отново вече достигнахме 100к точки здраве хлебен резерв и продължаваме да събираме. След освобождаването на Урал допълнително 80к желязо бе върнато на родния пазар. Дневните приходи на държавата вече са над 8к лева, а правенето на фирмите да са дислоцирани в държава, а не регион допълнително ще насърчи създаването на много нови предприятия - главно в оръжейния и железодобивния отрасли. Като проблем пред нашата икономика мога да откроя пренасищането на пазара с фирми и липсата на достатъчно работна ръка.
в) външно - въпреки че не беше от най-активните месеци за посланическия корпус, то доста работа бе свършена от многоуважаемия доктор Криптос в дискусиите проведени на високо ниво с представителите на Македония и Феникс. Като особено активни бих искал да отлича нашите посланици в Гърция - Ninoff и в Русия - Гияс Гулиев. Не малко работа свърши и посланикът ни в Англия - CastoriousBG. Като основен проблем във въшно министерство продължава да стои невъзможността на посланиците да пускат статии в чужбина, заради гражданството си.
г) на младежта - редовно бяха пускани статии от министъра на младежта vadifetfov и неговия заместник alexandr0v. Беше създаден и специален чат, където се дискутираше създаването на видеоклип - в него участваха Squall Leonheart, Dimitar22, pernik1948, neznainiqotkrainiq. Имаше немалък прираст в населението този месец - над 1200 души, като множество ментори се грижеха за спомагането на новите играчи - тук бих искал да благодаря специално на McG за съветите.
д) накрая, но не на последно място, бих искал да благодаря на normal_m за ежеседмичните отчети, които той даваше за транзакциите на БНБ

3. Какво предстои оттук нататък ?
Веше пуснах за одобрение войната с Иран и час след това тя вече е приета. Считано, че ще бъдем във война и предвид новите правила, които ще бъдат въведени от 6 часа на 6ти декември за автоматично стартиране на битките, обявявам всеобща мобилизация и призовавам населението да се запаси с хляб и оръжия за предстоящите сражения. Изключително важно е утре да спечелим битката за Язд, тъй като така ще запазим инициативата у нас и ще даде възможност за продължаване на успешните военни действия. Размяната на регионите Семнан за Язд ще доведе до повишаване на производителността в хлебната индустрия и така бонусите ще се изравнят - по 15% за всяка (другата е оръжейната). Впоследствие тъй като ще може да се атакува само по един регион, ще насочим вниманието си към Систан и вземането на обща граница с Пакистан. Имайки предвид вече направените договорки с тях, ще се впуснем в индийското приключение. Твърде е възможно да се наложи да се преговаря с Индия, тъй като вече тя започва да си връща регионите под окупация и контраатакува Пакистан. Много е възможно и да се наложи да воюваме с тях. Всичко зависи от решенията на следващото правителство. НО ни предстои един изключително интересен и динамичен месец, било то и ако следващото правителство нападне Македония (което дори и от опозицията явно вече разбраха, че за момента е неползотворно въпреки непрестанното хулене през целия месец по мен).

4. В заключение
Това бе месец през който изхабих не малко нерви, но накрая считам, че сис струваше. Смятам колкото и нескромно да звучи, че бях един успешен президент. Може да не съм долюбван от мнозина, но политическата обстановка бе изключително динамична и не трябваше да се вземат прибързани решения. В крайна сметка териториалната цялост на страната бе защитена, въпреки множеството атаки, дипломатически постигнахме големи успехи със затварянето на войните, икономически оставям в наследство над 2000 злато и 50к лева, както и работеща и солидна икономика. Искам да благодаря на всички, с които имах възможност да работя и за търпението, което те проявиха към мен. Имена няма да споменавам, тъй като сте много и не бих искал да пропусна някого. Не се кандидатирах за нов мандат, тъй като ми предстои сесия в университета и няма да мога да отделям необходимото време. Пожелавам успех на новото правителство, което и да е то и мъдрост при взимането на наистина нелеките решения. На изборите утре ще дам своя глас за Гарабеда, тъй като смятам че той ще продължи водената до момента политика. Гарант за това виждам в eDarkAngel ака Стоич като външен министър.


С уважение
The Graverobber
Презиент на еБългария