Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Te Perveshim Menget

Dan 1,899, 13:10 Objavljeno u Albania Srbija od samenamenonameless

Mirembrema te gjithe banoreve te eShqiperise .
Ne kete artikull kam vendosur te bej nje analize rreth Baby Boom , eshte teper heret per nje analize do thote dikush , mbase edhe eshte heret por ama kemi nje trend faktik dhe qe nuk na e ploteson pritshmerine tone ne lidhje me kete Baby Boom . Une isha nder njerezit skeptik ne lidhje me kete Baby Boom dhe shpresoja qe kjo parandjenje e imja te ishte e gabuar dhe ne menyre parciale e tille doli , por pse them ne menyre parciale sepse te gjithe pritnim me shum por siq thote populli ME MIRE PAK SE ASGJE . Por lind pyetja a duhet te kenaqemi me pak ? Une personalisht them jo dhe e them me vendosmeri kete gje prandaj besoj qe duhet te kalojme ne nje faze tjeter ne nje faze me te avancuar ne te shperndarit te loje ( edhe nqs kjo menyre do te cilesohet si spam ) . Shume nga ne kane postuar lojen ne facebook e tyre personal disa per te arritur medaljen society builder + per te marre ate 10% te fitimeve te gold ( gje qe eshte shum e mire ) por mendoj se ka ardh koha qe te fillojme nje nivel tjeter shperndarje , kjo ideja dhe realizimi i publicitetit te lojes nepermjet " telegrafit " ne pamje te pare dukej si nje ide fantastike dhe optimizmi zuri te pushtoje shum nga ne por ja qe edhe kjo lloj " shperndarje " ka mangesite e veta sepse secilit nga ne i ka qelluar te perplaset me reklamime ( banner ) neper faqe te ndryshme dhe gjithmone i kemi injoruar per arsye nga me te ndryshmet por nuk jam ketu per te bere urti pas kuvendit por thjesht per te sugjeruar disa rruge te reja veprimi . Nje nder rruget qe do te kete me sukses besoj qe eshte te arrijme publikimin e linkut te lojes ne faqet e medha ne facebook faqe si " JETA OSH QEf " etj etj etj . Mendoj qe po tju dergojme me PM apelin tone ata do pranojne te bejne nje shperndarje te tille , une personalisht kam derguar disa PM neper disa faqe neper facebook dhe po pres nje reagim nga ato dhe shpersoj te jete nje reagim pozitiv . Dikush me te drejte mund te thoje pse facebook duhet e beje pune kur telegrafi deshtoj ? Une per vete jam optimist ne lidhje me kete punen e facebook sepse facebook ka nje impakt me te madh sesa publiciteti nepermjet banners + qe nqs nje faqe qe ka nje numer mbi 12k njerez aktive cdo dite ( rregullisht ) ka me shum probabilitet suksesi se nje banner ( i cili mund te keqkuptohet , keqinterpretohet etj etj ) .
Por besoj qe nuk duhet te kenaqemi as me ket punen e facebook sepse besoj qe duhet te tregohemi paksa te " babezitur " ne aspektin e urise per te sjelle lojtare te rinj ne loje . Prandaj besoj qe duhet te mundohemi te arrijme influencen e masmedias dmth te arrijme qe ne nje menyre ose ne tjeter emri i lojes te permendet ne ndonje kanal televiziv ( e di qe dikush mbase po mendon qe keto jane ide fantastikoshkencore por asgje nuk eshte e pamundur ) . Neser do kem nje bisede me nje gazetar te nje televizioni lokal ne Shkoder per te shikuar nqs do jete e mundur kjo gje . Sepse besoj qe po te arrijme te bejme nje gje te tille ateher me vertete do kemi nje Baby Boom me te gjitha shkronjat kapitale . Por asgje nuk arrihet nqs nuk ke vullnet per ta arritur prandaj duhet te perveshim menget sepse te gjithe mund te ndihmojne . Ok disa do thone kemi bere share ne facebook kemi bere cmos nuk kemi cte bejme tjeter , dhe une ju them keni provuar te flisni me njerezit me te cilet keni kontakte te perditshme ? Tju tregoni per kete loje , pervecse te flisni per football ose gjera te tjera ? Une per vete sot e kam filluar nje " fushate " te tille nuk e dime se sa sukses mund te kete kjo menyre por te pakten kemi arritur te bejme dicka
p.s
kur tju tregoni per lojen ( nqs ju tregoni ) beni te mundur qe te pasqyroni anen me te mire dhe me interesante te lojes e jo ti thoni vetem eshte loje e bukur , tregojini qe ketu ka mundesi te zhvilloje intelektin , te krijoje experienca qe mund ti duhen ne jeten reale etj etj etj . Tani nuk dua te sterzgjatem me shpjegime se shtjellime sepse secili e di cfare duhet te beje ne kete pike prandaj duhet te ecim me moton e eRepublik
" YOUR COUNTRY IS CALLING "
p.s
Ky artikulli kishte per qellim thjesht dhenjen e disa ideve jeni te lutur te lini nje feedback nqs e ndjeni te nevojshme

- Me respekt

- Samenamenonameless

 

Komentari

Altaer
Altaer Dan 1,899, 14:00

Vote
PS:Te sugjeroj qe te ndash tekstin ne paragrafe

samenamenonameless
samenamenonameless Dan 1,899, 14:05

ammri
flm per feedback keshilla jote do te merret parasysh 🙂

alkedsh
alkedsh Dan 1,899, 15:30

V shume ide interesante ajo e tv

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.