Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Rikthim ne Politike !

Dan 1,907, 03:27 Objavljeno u Albania Albanija od Cerciz.Topulli

Ne ne artikullin e paraqitur disa dite me pare nga une , ku kisha deshire te dija mendimin e disave prej jush qe te rikthehem ne politik apo jo .
Pashe qe shum prej jush ishin dakort ose nuk ishin kunder .
Kjo do te thote qe gabimet e mia te bera deri me tani ne politik jane falur.
Dhe besoj se nuk do ti perdorni politikisht duke i permendur ne cdo moment qe te keni mundesi .

Rikthim ne Politike !

Kete rikthim do ta bej ne keto rruge .
Duke kandiduar per kreun e PR (home sweet home)

Objektivat !
1. Rikthimi i PR ne top5 aty ku e ka vendin

Kjo pike nuk ka shum per te shtjelluar sepse te gjithe e dime qe PR
e meriton te jete ne Top5 .
Sepse nuk eshte parti qe udhehiqet nga kalamaj por as me multis. Nuk dua te permend emra partish sepse eshte ende heret . Beteja politike e imja do te vazhdoi mbasi te jeme zgjedhur (nqs zgjidhem)

2. Organizimin e te gjithe anetarve qe jane aktiv cdo dite

Ne PR aktualisht ka shum djem aktiv te cilet japin maksimumin per eShqiperine dhe per PR keshtu qe nje organizim i tyre do te bente gjera goxha te mira ne vavor te eShqiperis dhe Partis.
Por jo vetem kaq ne PR ka edhe figura te larta te kombit tone si Jonkastrioti , Lilo1 , Kalaja Prezes,Aqif Pasha dhe jo vetem e shum e shum djem te tjere. Besoj se nuk ka nevoje per fjale se si do ta bej kete organizim sepse here te tjera e kam treguar me vepra .

3. Edhe pse nuk dua ta bej por do te kerkoj nje kongres te 2 te PR , ku do te jete teme kryesore nderrimi i emrit te PR .

Kjo per shkak se ne eRep po ka nje fryme uniteti dhe bashkimi .
Keshtu qe nuk ka me vend per Revolucion .
Ju do te thoni por nuk e bete Revolucionin , REVOLUCIONI U BE .
Por u be pa gjakderdhe , u be me vote te lire . PR edhe anetaret e saj dhane kontributin e tyre per kete pune .

Keto ishin pikat kryesore ku une do te mbeshtetem per te ardhmen e PR
I uroj suksese kandidatve te tjere dhe ju them qe FITOFTE ME I MIRI.

Ne zgjedhjet e fundit ku une u zgjodha ne krye te PR kandidatin e dyte e propozova te ishte zv kryetar . Nqs une fitoj kete rradhe do te bej te njeten gje . Por pak me ndryshe . Te gjithe kandidatet te me dorezojne nje projekt plan qe kane per te ardhmen e PR dhe gjithca do te zgjidhet .
Do te kete nje fryme bashkpunimi jo vetem nepermjet anetarvet te PR , por edhe me forcat e tjetera politike .

PErcec PEA nuk mundem te bej aleanca dhe biseda politike me femij 13 vjecar (gjithmon nqs fiton i njeti kandidat)

Eshte kenaqesi te jem pran jush .
Respekte : Cerciz.Topulli

 

Komentari

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Dan 1,907, 04:01

Ajde u GËZOFSH vëlla , të urooj gjitha të mirat !

P.S : D : ''PErcec PEA nuk mundem te bej aleanca dhe biseda politike me femij 13 vjecar (gjithmon nqs fiton i njeti kandidat) ''

Mir e ke : ( por shpresoj që kësaj radhe ANTARËT të dallojnë TË MIRËN dhe të KEQEN !

2nd.P.S : asgjë kundër askujt mos e merrni si asgjë sepse PUNA ime për këtë muaj është GAZETARIA, pra shpresj të fitoj një kandidat tjetër : )


edhe një HERË SUKSESE !

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli Dan 1,907, 04:21

suksese

LiL Serxhio
LiL Serxhio Dan 1,907, 04:42

Fail Klitoni 😛 suksese vlla 🙂

MiaSanMia
MiaSanMia Dan 1,907, 06:22

Seksese. . .

sulmuesi
sulmuesi Dan 1,907, 07:38

Ej, po si e takove bufin Kris Hasa 😃

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,907, 08:21

@sulmuesi, ne rast se ke moshe madhore po ndjej keqardhje per ty...njeri pa jete...

@kliton, fatkeqsisht do e humbesh rastin te zihemi pak se un edhe pak jam ne politik deri ne zgjedhjet e partive pastaj do i kushtohem MU-se lol....

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dan 1,907, 11:12

#Kris Hasa prap se prap ti e ke fain per cdo problem politik qe do te kete : P

3.a.g.l.e
3.a.g.l.e Dan 1,907, 12:11

Cerciz a je ti qe i pate jep shtetsine shqiptare ca fyromav per met votu ?... e po kthehesh kinse npolitik haha... khu

MDejzi
MDejzi Dan 1,907, 13:21

Suksese Cerciz Topuelli 😛

Sei Kaon
Sei Kaon Dan 1,908, 04:55

nderroi emrin partise. veri nje me te pershtatshem dhe ne SHQIP.
Suksese!

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.