Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

QEVERIA E BAKALLEVE SHQIPTAR JU NJOFTON!

Dan 1,882, 06:39 Objavljeno u Albania Albanija od Arius argiri
NJOFTIM PER SHITJEN E TROJEVE SHQIPTARE!
SHITET PLAVA ,GUCIA, PER VETEM 50 MIJ ALL!
NESE DESHIRONI TE BLENI EDHE HOTEN DHE GRUDEN
DO JU BEJME NJE ULJE CMIMI PREJ 50 % DHE SI DHURATE DO TE KENI ULQININ!
P.S.JEMI TE HAPUR PER BISEDIME EDHE PER SHITJEN E SHKODRES DHE MALESISE SE MADHE!

Nga mali taraboshit do te kishit mundesine te shijonit pamjen panoramike te liqenit te shkodres dhe rrjedhave te kalterta te lumenjeve Buna dhe Drini gjithashtu do ju mundesohet nje dalje ne Detin Adriatik te perfshire ne çmimin e blerjes !
Te interesuarit mund te kontaktojne presidentin e qeverise se Bakalleve shqiptar apo ndonje prej ministrave te saj gjate bisedimeve me te cilet do ju mundesohet perdorimi i gjuhes serbe ,serbo kroate por edhe bullagoro- serbe per ata qe jane te interesuar te blejne jugun e shqiperise!Mirepresim ofertat tuaja!
Kryetari i qeverise se bakalleve Shqiptar
President (CP) – Labern
(Partia Aleanca kuq e zi qe ne programin e saj shkruan “Kuq e zi janë ngjyrat tona në mes tyre është Shqiponja * Një Komb një Qëndrim * Aleanca KuqeZi …sepse anëtarët e Aleancës KuqeZi janë shqiptarë të ndërgjegjshëm për identitetin e tyre kombëtar!”çuditerisht presidenti yne ne mareveshjen me malin e zi nuk fliste anglisht por preferonte perdorimin e serbishtes dhe kete e bente per hir te shqiponjes (ndoshta asaj malazeze!) dhe per hir te identitetit kombetar!

Zv. President (v.CP) – iPancho
Partia e kukullave “The Simpsons”

Kryeminister (Prime Minister) – Festimbeqa
Sot pa parti sepse me siguri neser ka ndermend te bej Pto per te marre kryesine e ndonje partie kundershtare!


Minister i Mbrojtjes (MoD) - Napoleon54
I famshmi Napoleon (shkurt Napo) i cili nuk ka nevoj te presantohet ! nenkryetar i partise nacionaliste e cila ndryshe nga te gjitha partite nacionaliste ne bote jep dhurate trojet e shqiperise ne kembim te 50 mij all ne vend qe te perpiqet qe ti shtoj ato apo te ruaj identitetin dhe krenarine tone kombetare.

Zv. Minister i Mbrojtjes (vMoD) – Elldino
The simpsons


Gjeneral i Njesive Ushtarake Shteterore – AlbMANIAC
Aleanca kuq e zi

zv.Gjeneral i Njesive Ushtarake Shteterore – PlisatPrishtin(snoop lion)
The Simpsons


Minister i Puneve te Brendshme (MoHA) - A E N E A S
Keshilltar i partise Vetvendosja e cila kerkon te bashkoj trojet shqiptare duke shitur hotin, gruden ,Plaven ,Gucine, Ulqinin Malit te zi!

Zv. Minister i Puneve te Brendshme (v.MoHA) – KryeQendra
Sekretar i Vetvendosjes !


Minister i Puneve te Jashtme (MoFA) – Kushtrimzz (Gameoverzz)
The Simpsons

Zv. Minister i Puneve te Jashtme (vMoFA) - Rilindasi
Vetvendosja
Nen kryetar i Partise Reformatore i cili dha doreheqjen nga kjo Parti opozitare ne kembim te postit te zvministrit ne qeverine e nderuar te bakalleve te kombit duke gjetur si arsye se nje kongresmen i opozites i kishte dhene shtetesine shqiptare nje Maqedoni por shitja e trojeve te shqiperise nuk i beri aspak pershtypje dhe nuk e nxiti qe per te njejtat arsye te jepte doreheqjen nga qeveria ne te cilen u be pjese.

Minister i Edukimit (MoE) - Dejzii94 ka marre persiper te edukoj rinin shqiptare se all vlejne me shume se sa trojet e atdheut dhe krenaria kombetare
The Simpsons

Zv. Minister i Edukimit (vMoE) - Sabri Hakuli
Aleanca kuq e zi

Kordinator i Programit UML – DonCurtis
Vetvendosja


Minister i Imigracionit (MoI) – Armandshala
Vetvendosja

zv.Minister i Imigracionit (v.MoI) - Albrepublik
Vetvendosja

Menaxhues i Fabrikave Shtetërore - Visar Jasiqi
Partia nacionaliste.
Ne faqen e presantimit te tij mund te lexojme vargjet e famshme
“Geg' e tosk', malcí, jallia
jan' nji komb, m'u da, s'duron;
fund e maj' nji â Shqipnia
e nji gjuh' t'gjith' na bashkon!

Deshiroja ti shpjegoja se poeti nuk e ka patur fjalen per gjuhen qe presidenti yne perdori ne bisedimet me Malin e Zi!


Guvernator (Governor) - Dardann81(Albania killer 2)
Kryetar i vetvendosjes


Këshilltarë Personal – Cpirraz
Partia vetvendosja (the simpsons)
Ndihmës Këshilltarë – Toverlani
The Simpsons

Sekretarë Shteti - Kris Hasa
Kryetar i Partise nacionaliste i cili tundi flamurin e patriotizmit ne rastin e dhenis se shtetesise shqiptare te ne Maqedoni por qe quajti si te drejte dhe krejtesisht normale qe qeveria e bakalleve shqiptar ne te cilen ben pjese te shiste Hotin,Gruden,Plaven,Gucine,Ulqinin!
Mbajini mend keta emra o shqiptar qe neser te mos thoni qe nuk e dinim!
Me respekt i juaji Arius Argiri!
Post scriptum. i lutem te gjithe zoteruesve te gjuheve te huaja (sidomos atyre sllave !) qe te ma perkthejne kete artikull ne kto gjuhe ne menyre qe te njoftimi i qeverise se bakalleve shqiptar te kete sa me shume sukses!faleminderit!
 

Komentari

jonkastrioti
jonkastrioti Dan 1,882, 06:45

hahaha

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 06:47

The Simpsons Family !!

Futja kot propagand more arius !

Gjeje nje tekst qe i prek shqiptart me bo fam ...

Ketu tregon shum nje nivel te ult ...
Te pershendes me nje got ven t'kuqe !

Catatumbo
Catatumbo Dan 1,882, 06:55

Hahahahah Murchooo.... qartin je pasha familen Arius...

Hail Ariusi 😃

DonCurtis
DonCurtis Dan 1,882, 07:02

Kto qe i akuzon ti per shitje territoresh, na kane mundesuar mua, ty dhe shume te tjereve te luajme erepublik me shtetesi Shqipetare.

Parate qe do i fitonim nga kompenzimi do duheshin qe te ndihmojme te rinjte qe do vijne nga baby boom qe te avancohen, gjthashtu top 5 artikujt na duhen per artikuj informativ qe te rinjte ti shohin me mire, jo per artikuj raki si ky e shum te tjer qe cdo dite gjenden ne top5 (si nga partite opozitare edhe nga ato te pozites).

ArdiAlb
ArdiAlb Dan 1,882, 07:27

Fillun pushtetaret te flasin per cart.

Lapraksi
Lapraksi Dan 1,882, 07:28

V

tori01
tori01 Dan 1,882, 08:56

V

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Dan 1,882, 09:39

Krejt ne rregull secili i ka mendimet e qellimet e ndryshme.
Mirpo ju kisha kshillu e u mobilizu i Madh e i vogel e me u marr me ''Bebet'' ne loje se qaty osht e mira te tetonve.

Hajde leni kto bakalle e bakllava e grahni B****s !!!

A E N E A S
A E N E A S Dan 1,882, 09:44

huahuahuahuahuahuahuahua o Arius mesa di un ato qytete qe thua nuk ndodhene ne north montenegrin mountainsXD

Boom3ranG
Boom3ranG Dan 1,882, 09:48

arius argiri The Simpsons The Simpsons ke hy n paranoja edhe ander pi she Simpsons . Sa pom vje mir Ti e ke inatin e keq ore quno a kaq shum xhelozon per harmonin e Simpsons a ke pa ndonje artikull qe kemi fol fjal t kota nga Simpsons hahahaha na vetem me fakte flasim .. e jo si ti veq hajt t flas diqka po sido qoft na vyn nje palaqo si ti .. mvje mir qe t kemi ty na i plasim njerzit si Ti Do qe te jesh Kukulla ime . jiom shum i keq me kukulla i kam gju n Mbeturina kshtu qe kujdes se po u bere Kukulla ime do te fus ne mbeturina 🙂

LiL Serxhio
LiL Serxhio Dan 1,882, 09:58

hahaha vote

kushtrimzz
kushtrimzz Dan 1,882, 10:04

Arius mos luj me ndjenjat e Shqipetareve

MDejzi
MDejzi Dan 1,882, 10:13

http://www.erepublik.com/en/article/bashkohuni-me-ne-yes-we-can-2189882/1/20
Bashkohuni me ne,behuni pjese e jona,familjes me te madhe ne Shqiperi.Me shum vullnet ju presim qe te beheni pjese e jona,pjese e vendimarrjes,JU PRESIM QE TE LUFTOJME FYT PER FYT ME ARMIKUN ne MU The Simpsons.
Ne nuk e tradhetuam kurre Shqiperine,ajo gjithmone na pat afer,edhe kur arius argiri flinte dhe endrronte qe nje dite te behet dikushi,ne qendronim zgjuar duke udheheq lufta duke i dhene Shqiperise Etnike namin qe e meriton.
Jemi familje e gjere siq eshte Shqiperia jone,kemi vellezer nga te gjitha trojet.
Ne jemi e ardhmja sepse ne merremi me punet,merremi me veprimet te cilat mbajn Shqiperine vend te respektuar nga te gjithe,nje vend krenar.
Ejani ne Simpsons kush e ndien veten patriot dhe Shqipetare,ejani dhe na ndihmoni qe ta forcojme Shqiperine,ejani shijoni fitoret,ejani perjetoni humbjet me ne.
Arius Argiri eja ne Simpsons sepse ne jemi e ardhmja...le ate penden tuaj qe nuk reshti se shkruari zi,qe nuk reshti se perbalturi persidentet,komanderet,diplomatet e nje pas njeshem.Ajo pende po te jep stres o vella,eja beju pjese e realitetit,realitetit te Shqiperise Etnike,asaj qe mban ne zemer qdo Shqiptare,mjaft me perqarje sepse tek e fundit ti je askushi te vleresosh ata.
Pyet veten qfare ke bere ti per Shqiperine qe flet keto fjale,jo qfare beri Shqiperia per ty!!!

MeDzeLi
MeDzeLi Dan 1,882, 10:14

hahahahaahhahh VOTE , ski faj : (

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,882, 10:39

Me vjen keq per shoket e mij simpsonsa por keta perfaqesues te juaj qe po shkrujne komente ne kete artikul ne çdo fjale qe shkruajne po perdhosin emrin shqiptar dhe kosovar!

Boom3ranG
Boom3ranG Dan 1,882, 10:42

Shoket e tu simpsonsa hahahahahahahahahahahha pse sa perfaqesues i paska 100 😛

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,882, 11:22

hoti gucia ulqini etj nuk jan ne rajonin e maleve veriore malazeze por ne bregdetin malazez. mos keqinformo njerezit e mos bej propagand te till sepse nuk shkon gjekund.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 13:56

Ti mundohesh me lujt me ndenjat shqiptare me patriotizm fallc ...
Njeri pa vler mundohet me ngrit veten me rrena ..
Emri simpsons ka ardh per me tregu qe eshte loje e ti harrojm perqarjet reale te shqiptarve naper partia Vv , pn , akz etj qe i ndajn
Jo me shfrytzu emra te jetes reale per sukses ne loje
Po te jem gjith bashk po keto nuk e kuptove ende
Me vjen keq qe ska nje opcion vizatimi me ta vizatu se spo kuptojshe ..

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 14:04

Qa kan bo simpsonsat kunder shqiperis ?
Kemi be mbledhje reale per me ndejt ma te bashkum...

Qa kan bo simpsonsat e shoqeria tyre ?
Jan fut ne program te erepublikes mi msu lojtar e ri vullnetarisht ...

Qa kan bo simpsonsat ?
Kan shpenzu pare reale per me fut lojtar te ri. Spo permendi se shumica nga ne investojm real money ?

Per qeverisje ? Apo humbje kohe reale ?

Mos me mendu per lojtar te ri e per te miren e atyre
Eros , maxxx , llapjan etj nuk kishin pagu telegrafin per rekllama .

Me fal kjo nuk eshte patriotizem qe bejn simpsonsat e shoket e tyre

Por ariusi i madh me artikujt e tyre qe perqan shqiptar e qe mundohem kot mi ftu ne loje me cfa do menyre

Flm arius per patriotizmit tat

I love you

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,882, 14:07

edhe une te "love" ty peyon!

Andiroid
Andiroid Dan 1,882, 14:09

hhaahauhuhauhaahaha Je i modh vlla, me jete artikull i ke vu kupen...

@PEYONI LOJE ESHTE VLLA, PSE PO NA MERZITESH???
Mere kete artikull si pjese te lojes dhe mos i gjyko te tjeret qe nuk kane te njejtin mendim e ty cit. [Ti mundohesh me lujt me ndenjat shqiptare me patriotizm fallc ...
Njeri pa vler mundohet me ngrit veten me rrena ..]
APO NUK ESHTE ME LOJE KUR KA TE BEJE ME JU???

LiLo1
LiLo1 Dan 1,882, 14:16

Labern
Day 1,881, 15:02
Heren tjeter nese futem ne WC do ju informoj nese do kete diqka zyrtare me rast se ka ndonje gje te sigurt ju ftoj te vini ta pastroni apo ta hani me rast se jo ateher skeni pse ta merreni vesh qe kam qene ne wc dhe jam kthy thjesh ..................... eee Arius e ke dhurat nga Cp kete se e kishte vu ne planprogramin e saj per te gjith Shqiptaret

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 14:33

Me lujt si loj pa i merzit lojtar e ri ...
Me qen bashk ne loje e jo si ne jet reale

Ket avantazh e kem ne loje po dikush perzin me jet reale

Edhe qe eshte loje kemi vendos emrin simpsons e jo uck aksh
Me shkronja nuk tregohet patriotizmi por me vepra

Te pershendes

Fessti
Fessti Dan 1,882, 14:58

Artikull tipik politik nga nje opozitar i formuar dhe i ilustruar shume mire.
Une e kuptoj plotesisht dhe nuk jam kunder pse kritikon eshte mendimi jot mirepo brengosem si do ta presin lojtaret e rinje kete kur neper fan page te ndryshme po reklamohet loja dhe po e pershkruajne shume mire saqe lojtaret kur po futen ne fillim jane ne gjendje ta shqyejne armikun e kso artikujsh mendoj qe do ta ulin interesimin per loje pasi ata e shohin nga nje kendveshtrim ndryshe.

Andiroid
Andiroid Dan 1,882, 15:28

@PEYONI varet nga kendveshtrimet vlla sepse edhe ketu ne loje per mua (qe nuk jam nga Kosova) shkronja te tipii UCK apo AKSH kane nje domethenie te veçante, kurse The Simpsons per mua eshte vetem nje serial vizatimor pa ndonje domethenie... Nejse çeshtje kendveshtrimesh!!!

TANI NJE PYETJE KISHA UNE PER JU QE PO PERDORNI KETE BICIM-JUSTIFIKIMI PER LARGIMET E LOJTARVE TE RINJ....

NQS JU DO ISHIT NJE LOJTAR I RI DO TA LENIT LOJEN VETEM SE LEXUAT NJE ARTIKULL TE ARIUSIT APO SEPSE NE KETE LOJE BOHET PAZAR ME TOKAT ETNIKE SHQIPTARE???

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 15:35

Aksh - armata KOMBETARE shqiptare
Uck - ushtria clirimatre KoMBETARE ( keto jan inicialat. Vertet)

Ne loje kam hy per me taku shqiptar si gurbetqar me bo shok e jo armiq
2 si lojtar pak i vjeter me hidhet me lon lojen si shumices ketu shkaku i ketyre artikujve
Qe mundohem me gjith kushtet qe kem mi bashku shqiptart

3 si lojtar i ri kur futesh ne loje futesh per relax e jo me pa ksi raste si ne jet reale
Njeri lun me hup rutinen e jetes reale
Po ketu gjen te njejtat gjith plus me propaganda

Tokat nuk shiten po perfitojm se smujm mi mbajt me muj me rw edhe te furnizojm baby boom te ri
Kshtu kur forcohem i rimarim prap
Se skem energji cdo 2 dite me luftu mi shpenzu me ka 30 barsa

Kupto mos ngri kry po mendo AFAT GJAT si keni permend ne artikujt maparshem

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 15:44

Shkaku i ketyre artikujve edhe reneva
- Erosi e le lojen 1-2 muaj deri sa e bindem mos me qa kry me propaganda e rrena qe edhe erosin e benet tradhtar edhe ja teprut me artikuj te rejshem.
- Altini le lojen 2 muj puna ketyre artikujve
- une e lesh lojen 2 muj se me merzitet me keto rrena
- elldino ke tu e lon lojen e bindem mu kthy
- nino e le lojen nje kohe te gjat shkaku rrenave e qmistimeve
Edhe shum lojtar tjer ...
Nese mendoni se keshtu do arini per te miren e shqiperis

Ju lumt vazhdoni patriota se ne shkrim jeni te zot

Andiroid
Andiroid Dan 1,882, 16:18

Nuk eshte duke lene lojen vlla qe zgjidh gje sepse ja ku je kthyer ti dhe shume te tjere!
Je ketu per relax, nuk te pelqen ti lexosh keto gjera... e thjesht mos i lexo!!! Mendon qe jane rrena? Trego versionin tend! Nuk eshte zgjidhje largimi vlla..

Edhe une ne kete loje kam hyr me bo shok shqiptar te tjere ngaqe ne RL nuk kam kontakte me shqiptar! Por edhe pse mund te kem ndonje mosmarveshje me dike une nuk konsideroj asnje vlla-shqiptar armik...

Keto artikuj jane pjese te lojes! Dhe per mua personalisht jane pjesa e lojes qe preferoj me shume sepse me japin mundesine te lexoj shqip.. ; )

Lojtaret e rinj nuk e lejne lojen vetem per nje artikull apo se ketu ka debate si ne RL. Nje lojar i ri qe futet ne kete loje, futet me te vetmin synim qe te luftoje per Shqiperine!
Shko shpjegojani nje lojtari te ri qe ne po shesim nje teritor qe 1 here ne vit pushton Shqiperia vetem qe tju mbajme me buke...

RW jane nje minjere ARI per Lojtaret shqiptar sepse na japin mundesine me fitu noi BH apo TP shume shpesh dhe mbi te gjitha nuk hapen nga ne por nga lojtar te huaj!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,882, 16:31

Shiko nuk eshte zgjedhje largimi vertet

Por ti mundov me bo mir per komunitet shqiptar e me ardh telifar peshperiku met thon hajn ...
Ja pse erosi e la lojen nje kohe edhe tjert ...

Hape rw ne shqiperi edhe mer tp per lojtar te ri fusin DO shqiperin edhe qe

Malin e zi nuk mujm e mbajm 30 dite do ket teper shpenzime

Edhe beso ka shum qe jan largu edhe largohen presi jan fut ne loje
" arisui , ethnic alboz edhe atila ( qe ndrojn acc cdo 2 muje e bojn perqarje )

Nuk ka asgje me opozit ketu apo pozit se nuk beje dallime

Por kqyri interesin e shqiperis

Fessti
Fessti Dan 1,882, 16:45

Android nuk jam kunder artikujve mirepo edhe une e pata lon besom vlla se kom mendu qe funksionon ndryshe deri sa e kuptova dhe u riktheva

Prandaj pata friken sepse mu sme pengojn asgje

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,883, 00:52

peyon eshte koha te mesoheni qe nk mund te jeni pergjithmone vete zot e vet shkop! sa per ate qe ti quan rrena merri artikujt e mij me rralle qe nga i pari dhe me gjej nje rrene te vetme! kam thene vetem te verteta te cilat juve nuk ju pelqejne! por kjo nuk eshte problemi im por i juaji!ninoja me shoke ne vend qe te largoheshe do te ishte me mire te mesohej te bashkpunonte ne vend qe te bente kompllote per te eliminuar ata qe e mendonin ndryshe nga ai! pra peyon mesazhi im eshte mesohuni dhe filloni te bashkpunoni si te barabarte me ata qe vejne ne dukje gabimet e juaja sepse ne qe ti na çuan perçares jemi 50 per qind e popullsise se e albanias dhe do te jemi gjithnje e me teper !

Armando Celiku
Armando Celiku Dan 1,883, 08:05

vooooooooooooooooooote Arius 😃

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dan 1,883, 10:11

Ulqini, Hoti, Gucia, Plava etj etj ndodhen ne Montenegrin coast, e jo ne north montenegrin mountains. Shpresoj ti kthehesh dhe njehere klases se shtate e te mesosh me qartesi se ku gjenden.

Megjithate ti e di mire se ku gjenden, dhe kjo provon se eshte thjesht propagande anti-qeveri.

A E N E A S
A E N E A S Dan 1,883, 11:59

^ Ate qe i thashe dhe un Kris

ArdiAlb
ArdiAlb Dan 1,883, 12:36

Kris Hasa A e ke mesuar ne klase te 7 se ku jan teritoret e Shqiperis Ethnike ??? Nqs jo ja dicka qe mund te te ndimoj http://mapsof.net/map/ethnic-albania

Me sa duket kemi ca toka tonat ne ate teritor qeju e vlersoni 50 000 all

albMANIAC
albMANIAC Dan 1,884, 01:29

Arius ti nuk ke rrejt me ket artikull se vertet asht nje marveshje, po sidoqoft eshte marrveshje qe na konvenon per kthiim te teritorit mbrapsht 50mi all, se eshte e vertet jemi harxhu gjith po nese nuk u bake kjo marveshje prap kishim me u harxhu edhe me shum se 100mi all, edhe qka asht ma e keqja kishim me humb ket teritor po edhe kto 50 mi all qe naj kan ofrue. tu e pas parasysh se nkrah e kan serbin e cila vech me nje MU me na shpall DO tmbarum jena

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 03:25

M'fal po ti arius prom me bashk shkrimtart tua paguve 100 gold edhe 2000 tenka per me ble dmg ...


Faleminderit per ke mund edhe qe keni ndejt qut ter naten


Faleminderit shum ...

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,884, 05:26

o koke lesh shkruaje emrin tim mir e me te mdhaja Snooop Lion

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,884, 05:30

edhe sa i perket Simpsonave: ne te paktem jemi mundur per te mire ku kemi dergu edhe 100k food q5 per lojtaret e rinj tek programi UML, e ti bythqim shet qdo dit ne treg nga 30k food pse nuk ben ti ndonjeher donate se sa te shkruash artikuj

HAIL SIPMSONS & PlisatPrishtin

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 06:00

snoopushi lionushi per njeerz te vegjel si ty edhe germat e vogla jane mjaft te medhaja sa per ato qe shes ne treg duhet ta kesh pare o snopushi im i vogel qe jane ushqim q1 dhe q2 dhe jo tanke Q7 qe shesin shoket e tu ministra! besoj se mund ta vesh diferencen midis vleres se asaj qe shes une dhe asah qe shesin shoket e tu! sa per ndihmat qe jep ti dhe me te cilat krenohesh une nga ana ime i perkas asaj se ndihma me te cilen krenohesh me pas nuk eshte ndihme! as dora e djathe nuk duhet ta marri vesh se çfare jep e majta thote populli yne o snopushi im i vogel me koken sa nje gogel! prandaj rritu edhe ca dhe kur nga lionuash te behesh luan hajde dhe flit me mua!!!

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,884, 06:34

mire mire matematike:
30k food q2 shumezim 7 dite ne jave shumezim 0.06
= 12k lek te reja ne jave 😃 pastaj
12k shumezim 4 her ne jave = 48k cc
po si kur te besh ti donate per qdo muaj 20k cc ? (ne keto llogari nuk kam shtuar se muaji ka 30 dite)

sa per info ne horoskop jam
LUAN
mosha: 05 August 1996
gjatesia: 1.99 cm
dhe me thua pastaj i vogel?! un ta baj nje slam dunk in your face

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.