Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

QEVERIA E BAKALLEVE BEN TRASPARENCE!

Dan 1,884, 03:49 Objavljeno u Albania Albanija od Arius argiri

Lajmet e fundit nga qeveria e Bakalleve!
Qeveria e bakalleve eshte trasparente!
Aq trasparente sa kur zbulohet se presidenti yne ishte i perfshire ne bisedime te fshehta me Malin e zi per ti shitur territoret tona per 50.ooo al (bisedime te cilat kryheshin jo ne nje gjuhe nderkombetare p.sh anglisht por ne serbisht sikur thuajse ne te jemi nje popull i pa gjuhe!) na thojne se do te na lajmeronin per keto bisedime menjehere sa te mbaronin!
Madje ,madje se do benin edhe nje referendum!
Por e keqja eshte se kete qeveria jone na e tha pas pilafit d.m.th pasi u zbulua qe presidenti yne bisedonte gju me gju me malazezet per shitje dhe blerje!
Por trasparenca e qeverise sone te lavdueshme te bakalleve nuk mbaron ketu!
Te akuzuar per muNgesen e saj sa edhe per mareveshje te fshehta shitje blerjesh me malin e Zi , guvernatori i nderuar i bankes nxiton te bej trasparence dhe na lajmeron se per luften me malin e zi qeveria kishte marre nga banka 35 mij e 476 all per te paguar mercenar qe te luftonin malin e zi dhe nga komentet e ministrave te perzjere ne komentet e artikullit kuptohet se kete e kishin bere para mareveshjes se famshme te 50 mij alleve!
Ja se si shprehet ministri gameoverzz ne lidhje me kete çeshtje “Arius , 35k ALL jon shpenzu per mercenar ne RW e dyte qe hapi Mali i zi per clirimin e atij territori,para se te kishte biseda formale me qeverine e Malit te zi ...” duke harruar qe vete ai dhe shoket e tij bakallo ministra ishin perpjekur te na bindnin se ato 50 mij all me te cilat mali i zi do blente tokat tona na duheshin per te ushqyer me kothere buke beby boomin e pritshem! Por nese harxhojme 35 mij per mercenar dhe do merrnim 50 mij per te shitur tokat tona per te cilat na u tha se pari se harxhuam 35 mij(per mercenaret!) , ngelet qe per beby bomin do na ngelnin vetem 15 mij all!
Pra si rrjedhoj i bie qe qeveria jone e bakalleve do ti shiste tokat tona vetem per 15 mij all!
Por ka edhe me guvernatori bakall i bankes se qeverise bakalle na ben nje llogari te çuditeshme kur na thote se morem 35 mij all nga banka (per mercenaret) dhe duke qene heroi yne eros u dhuroi 12 000 all nga paret e tija shteti si perfundim harxhoi per mercenaret vetem 23 mij all!
Pyetja eshte ku shkuan ato 12 000 all qe i kurseu shtetit dhurata e Erosit?
Kete guvernatori nuk na e thote!
Problemi nuk eshte se une personalisht dyshoj tek ndershmeria e juaj miq dhe vellezer qeveritar por duke qene se keto pare nuk jane as te mijat dhe as te juajat , eshte detyra ime dhe e te gjithe qytetareve qe ja u kane dhene votat apo jo, tju pyesin ndonje here ne te rralle se çfare behet me keto pare!
Pavarsisht se une mendoj se ashtu si gjithmone nuk do ishte fare nevoja te blenim mercenar per te mundur malin e zi (Sepse e kemi mundur gjithmone pa pasur nevojen e mercenareve!),pavarsisht se une mendoj se keto all per blerjen e mercenareve ne çfaredo lufte eshte me mire te shfrytezohen per ti dhene ndihma Mu tona sidomos atyre private si puna e asaj te ujkut e cila eshte shembulli me i mire se si mund te drejtohet nje MU , per te bere trasparence nuk mjafton te thuash mora 35 000 all nga banka per mercenaret (sepse kete qe mugonin 35 mij all nga banka do ta shihnim edhe vete edhe nese nuk do te na e thoshte guvernatori !) por te paraqesesh listen e te gjithe mercenareve qe jane paguar ,sa jane paguar dhe sa dem ka bere secili prej tyre ne shkembim te kesaj page!
Kjo eshte ajo qe une nenkuptoj me fjalen trasparence te dashurit e mij shoke te qeverise !

 

Komentari

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 03:55

Pershendetje shoku arius

" Problemi nuk eshte se une personalisht dyshoj tek ndershmeria e juaj miq dhe vellezer qeveritar por duke qene se keto pare nuk jane as te mijat dhe as te juajat , eshte detyra ime dhe e te gjithe qytetareve qe ja u kane dhene votat apo jo, tju pyesin ndonje here ne te rralle se çfare behet me keto pare! "

Vetem prom kemi pas nevoj me ble 150M damage ne D4 se serbia e bullgaria ndihmoj mutin e zi ...

por me ndejt me kry ne shkronja nuk ke pa ...
kjo ka ndodh nga une po ka pas edhe disa lojtar tjer
" We inform you that 20.00 GOLD have been sold for 6720.000000 ALL from the citizen account using the offer posted on the monetary market. "

per ti paguar mercenart

je ne kundershtim me artikullin e pare se nuk duhet te lshojm malin e zi

po ekonomikisht nuk mujm mbajm territoret edhe me furnizu lojtart e ri

te pershendes

tung

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 03:58

m'fal ket deshta copy past per fillim " Pavarsisht se une mendoj se ashtu si gjithmone nuk do ishte fare nevoja te blenim mercenar per te mundur malin e zi (Sepse e kemi mundur gjithmone pa pasur nevojen e mercenareve! "

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 04:07

qe nje nga mercenart qe eshte pagua nga une prom qe mi kthej presidenti keto pare

- http://prntscr.com/pb2bv

shiko rezulltati ngusht qe mbaroj prom von 3h30

- http://prntscr.com/pbcpp

nese je pak i vedishum nuk kundershton vet veten se palidhje me ul veten kaq posht

o/

Napoleon 54
Napoleon 54 Dan 1,884, 04:12

Aha kot qe paskam harxhu kohen duke menduar qe ishe njeri i logjikshem

Por mesa duket qenke thjesht nje njeri absurd qe nuk kupton cfare thua dhe ne mendje ke vetem kundershtimin per interesat e tua personal.

Nuk dua te gjykoj njeri qe keshtu

shendet

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 04:36

NAPOLEON me vjen keq per kohen qe ke harxhuar duke menduar mbi mua !por nese ke ca njohuri mbi filozofine duhet te dish qe ke bere nje gabim kur thua "une mendoja se ti ishe nje njeri i llogjikshem"! duke qene se ti nuk je zoti dhe si rrjedhoj edhe llogjika jote nuk mund te jete absolute atehere duhet edhe te dyshoje qe mendimi yt qe ty te ngjante i llogjikshem fare mire mund te ishte krejtesisht i pallogjikshem! per tu kthyer tek fjala absurd sipas ketij arsyetimi qe permenda me siper ajo qe ty apo turmes i duket absurde nuk do te thote aspak qe eshte me te vertet keshtu! shembull! teoria e galileut ne shekullin 15 u quajt pikerisht absurde por tashme e dime se absurd ishin te gjithe ata qe kishin quajtur galileun absurd! prandaj eshte mire ti shmangesh gjykimeve dhe te merresh vetem me faktet!

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 04:39

shiko ore napo djali mos harxho me kohe duke menduar mbi mua se mos ja fillon te me shkruash edhe ndonje poezi dashurie pastaj se me gjithe respektin qe kam per dashurin midis sekseve te njejta nuk jam i atij tipi!
bej shaka shoku! diten e mire! dhe faleminderit per komentin!

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 04:40

sa per shokun tim dhe lexuesin besnik te artikujve te mire peyonin e keshilloj ta rilexoj artikullin se nuk e ka kuptuar mire thelbin e tij!

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Dan 1,884, 05:11

E hapa artikullin , e lexova... asgje e re nga ana jote.. e mbylla faqen e artikullit por pastaj me goditi si nje RRUFE , qe harrova te te them :


je i moO()0dh

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 05:21

thelbin e ki gjith kritika e jo bashkim kjo me prej nga ana jote se nuk je naiv lerg shum lerg

je njer inteligjent po ki lidh kry edhe don mi bind tjert se je shum krenar ne fjalt e tua e don me ndejt mbas ..

por nje pjes e intelegjences eshte edhe pranimi i gabimit

puq kiss nga simpsons 😃

jonkastrioti
jonkastrioti Dan 1,884, 05:30

Peyoni une dhe Lilo qe kemi dhen supp a na kthen kush ?

diku 80 mil dmg 😉

Xhelati
Xhelati Dan 1,884, 05:47

hallall ju koft qysh po kishit nerva mu marr me ket far pacienti

RajuB
RajuB Dan 1,884, 06:02

blla blla blla ku e gjen gjith ket energji negative me shkru pa pik logjike!!!


SUKSESE!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 06:24

jon kastrioti une paguva deri sa erdh Labern online
por 50 gold kam shpenzu per mercenar per shqiperin e jo per me mi kthy ato verpat personale nuk i permendi se nuk jam ketu me ma dite dikush

ky koment jon ke per mi tregu Ariusit se ka shpenzime e duhet me ble mercenar per ndryshe nuk fitojm si e bon ky ket pun leht
" Pavarsisht se une mendoj se ashtu si gjithmone nuk do ishte fare nevoja te blenim mercenar per te mundur malin e zi (Sepse e kemi mundur gjithmone pa pasur nevojen e mercenareve! "

per ket arsye ke ky koment se banka e shteti ska fuqi mi mbajt territoret por ma mir me dal fitim se sdo qendrojm me muj kshtu

o/ eh buur

Fessti
Fessti Dan 1,884, 06:36

Qekjo Bakallave pom doket si Bakllava mos e permend se po lakmoj per Bakllav
Tjeter shprehje ju lutem

EFALB
EFALB Dan 1,884, 06:37

Per te bere nje transparence, duhet qe te flasesh me fakte edhe shifra edhe te mund ti mbrosh ato me evidenca. Duhet te kete perputhje shifrash.

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,884, 11:04

popopopo ashtu eshte piakchu por sezoni i pikachu ka mbaru erdhi simpsons 😛

UPG Commando
UPG Commando Dan 1,884, 12:51

car bo une nuk kam 12 all ne llogari dhe ata me blejne mercenare..e kishim ne dore qe ne fillim...tani na del lufta e kote nuk ka as 15000 all per babyboom se 30-40mij jane harxhu vec nga populli dhe nuk kerkohen...jane - per ne...kam nenj tere naten...jo me kete acc por me tjeter qe mori ban

EFALB
EFALB Dan 1,884, 15:03

Eh mor Snooop Lion simpsons jane bere si kembet e dhise ketu. Ke te drejte

Zgjlm
Zgjlm Dan 1,884, 21:50

oo shtineni bre nqeveri jepjani naj post i ndryshon mendimet per as 10 minuta hahahhah

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,885, 02:24

Pikachu: HATERS GONA HATEEE
nuk eshte certani i keq pikachu 😛

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.