Politikos apžvalga. Sostų žaidimas.

Day 1,876, 05:32 Published in Lithuania Lithuania by Mykolas O

Populistai 1 – Nuosaikieji 0. Tokiais rezultatais prasidėjo naujieji metai, kuriems nė motais skaičiuojamos dienos ePasaulyje. Antras raundas jau netrukus, kai bus renkama LK galva. Skirtingai nuo pavadinime minimo įspūdingo serialo eLietuvoje sostai yra du, bet kova ne mažiau įdomi ir intriguojanti.

Du prieš du. Taip trumpai galima aprašyti prezidento rinkimus. Įnirtinga ir įdomi dvikova prikausčiusi iki pat galo. Ar tik aš vienas įžvelgiau paraleles su neseniai praėjusiais rinkimais Lietuvoje? Nauja jėga, žadanti, rėkianti, populistiška prieš senąją, laiko patvirtintą ir niekuo nenusikaltusią jėga. Na tik tuo, kad niekas nesikeičia. Tai nėra nusikaltimas, bet ir nėra baisiai įdomu. Tai žaidimas, nepastovumas ir įtampa yra vieni iš jo variklių. Dabar jau galima sakyti ir juodosios technologijos prieš solidumą. Bent jau nacionalisto memas atrodė šmaikščiai, ko nepasakysi apie kalvio straipsnį. Taip pat nesolidžiai atrodė ir propagandinis Solidarumo straipsnis. Bet kaip utopiška matyti dvi partijas, kurios viena simbolika primena komunizmą, o kitos nacionalizmą, žengiančias koja kojon. Nedėsiu karikatūros, kurią turbūt visi prisimenate iš mokyklos, kur tu didūs vadai šoka susikabinę rankomis, o kiekvienas už nugaros laiko ginklą. Bet tai tik lyrinis nukrypimas apie tai, kuo kartais baigiasi tokios draugystės. Jų oponentai LLS ir LMS pirmą kartą suvienijo jėgas. LMS atgijo kai į ją įsiliejo TU būrys, LLS pagaliau atrado lyderį, kuris turėjo šansų pasipriešinti LNP.

Ką tuo tarpu veikė LTS? Nuolat akcentuojanti, kad nesikiša į partijų konfliktus ir dirbtinę konfrontaciją LTS išliko nuošalyje ir per CP rinkimus. Tai man patvirtino partijos pirmininkas Mindziuss. Nors galima daryti prielaidą, kad būtent LTS ir nulėmė rinkimų baigti. Matematinių skaičiavimų nedarysiu ir iš oro neskaičiuosiu, bet spėju, kad LLS+LMS😕NP+SOL (aktyvių balsų skaičiumi, o ne kažkuo kitu). Galbūt kas nors padarys skaičiavimus ir paneigs ar patvirtins, aš tik darau prielaidą. Taigi, LTS turėjo įtakos, nes tai 100+ balsų. Laisvai pasirinkdama, ji galėjo stipriai lemti naujųjų jėgų atsiradimą.

Antras raundas. LK galvos rinkimai. Mogom grįžo, atrodo, vedinas vienu tikslu, pakeisti LK. Jo turimi argumentai, kad kažkur kitur, jo valdoma armija buvo viena stipriausių ePasaulyje. Aš nesiimsiu nei vertinti reformų, nei siūlyti savo, tik noriu apžvelgti abu kandidatus. Arius Nesakysiu, naujas veidas eLietuvoje, pasižymėjęs keliais straipsniais, keliais darbais. Jo kandidatūrą galima vertinti įvairiai. Ilgą laiką LK valdė ZygaLTU ar Magnus Dux ir kiti šios srovės atstovai, vadinti vien LNP juos netikslu, kaip parodė Giedriaus interviu (problema, kad tas interviu turėjo atsirasti atskiru straipsniu, o ne politikuojama audite), bet atskirti nuo LNP matant jų valdymo liniją ir akcentus taip pat komplikuota. Taigi, ši linija žengia kompromiso link ir siūlo naują veidą LK vado poste. Tai sveikintina ir gudru, nes pralaimėti rinkimai parodė, kad dauguma piliečių jau nepalaiko senosios gvardijos. Mogom, jau kelis kartus palikęs eLietuvą pasižymi skambiais sugrįžimais. Pirmąkart sugrįžęs jis eLietuvoje įkūrė TU, elitinį MU, kuris buvo kažkas tokio. Antrasis sugrįžimas kol kas pasižymi riksmo kiekiu. Mogom ir naujasis prezidentas jaučia kažkokį liguistą norą atsakyti į visus komentarus. Tai rodo gynybinę jų poziciją ir netikrumą tuo, ką jie daro. Nes tie, kas daro teisingai - nesiteisina.

P.S. Džiaugiuosi, kad per rinkimus atgijo spaudos modulis. Kad beveik visi kandidatai, net keturi sugebėjo parašyti po straipsnį, plius kelios apžvalgos, keli humoro straipsniai ir juodosios technologijos. Kol rasiu apie ką rašyti, tol politinės apžvalgos bus savaitinės. Kaip jau minėjau, tai yra neužsakytas straipsnis, nederintas su jokia partijos ar MU vadovybe. Tai mano asmeninė, apžvalginė nuomonė. Straipsnis orientuotas į vyresnę publiką, todėl teksto daug ir nuogų merginų nėra, snoriukas. Gražaus laiko.
Mykolas O.