Day 1,229, 06:57 Published in Slovenia Slovenia by Janez Grozni

Lepo pozdravljeni!

Po napornem večeru, nimam volje, energije, fokusa ali pa cukra, da bi lahko počel karkoli koristnega, torej imam vse predpostavke za pisanje novega članka.

Do sedaj ste verjetno že opazili da se je princip bojevanja spremenil.

Po novem se sedaj vsako minuto prištevajo točke tisti strani, ki je prešla mejo 50.01% škode v minibitki. Minibitke pa so po novem razdeljene na 4 dele, vsak del traja po 30 minut.
Prvih 30 minut dominacija države za eno minuto prinese 10 točk (administratorji so jih poimenovali "country points"), vseh trideset minut skupaj v tej fazi torej 300 točk , drugi del od 30. do 60. minute vsako minuto prevlade na bojišču prinese 20 točk (vseh 30 minut 600 točk), tretji 30 točk (900 točk), zadnje pol ure dominacije pa vsako minuto prispeva po 60 točk (skupaj 1800 točk v zadnje pol ure)!

Seštevek je skupaj 3600 točk, zmaga tista stran, ki zbere 1801 točko.
Princip minibitk ostaja isti.

Vse države se trudijo sporočati pomembne vojaške informacije preko obrambnih ministrstev, v tem sistemu pa bo ena od bistvenih prvin vojaške moči posamezne države spadalo tudi, kako dobro bo prebivalstvo razumelo nov vojaški modul in taktiko, ki jo prinaša z seboj.

1. Ko seštevek točk preseže 1800, kot zgoraj na sliki, se popolnoma prenehajte boriti!
V tem primeru je bitka že dobljena, nasprotnik pa izida ne more več spremeniti.
Škoda, ki jo v takšnem slučaju naredite, naj bo to na strani poražencev ali zmagovalcev, je preprosto povedano vržena stran.

Kaj v takšnem primeru narediti?
-1800+ točk se lahko doseže po optimalnem scenariju v uri in pol (300+600+900), tako da bo vaša škoda spet potrebna v največ pol ure, pri naslednji minibitki. Realno pa bo ta "čas počitka" v veliki večini primerov precej krajši kot pol ure, šlo se bo za kakšnih 10-15 minut.
-najdite kakšno alternativno bitko. Sicer je izbira le te odvisna od vaše lastne presoje, pa vendar s tem naredite precej več, kot da se borite po 1800+.

2. V prejšnjem modulu se je dostikrat zid nabilo na recimo 55% in potem so organizirane enote dobile ukaze, da naj posredujejo pri 53%... ali da naj povišajo zid na 60% itd.
Sedaj nam je v interesu razmerje v bitki vsakič ohranjati na samo malenkost nad 50% (verjetno bo to v manjših bitkah kakšnih 51-53😵, da se naši strani prištevajo točke, hkrati pa ne trošimo škode ko je ta nepotrebna.
Ko vidite veliko premoč na bojišču ali pa da je situacija pod kontrolo, torej premislite ali je vaš prispevek k tej bitki pomemben za potek ali pa bi za našo stran pomenil samo stran vrženo moč in lahko to porabite bolje drugje.

3. Prejšnji modul ni imel vgrajene pomembnejše časovne komponente. Važno je bilo da se je nekje v dveh urah nekdo logiral, spucal tistih 50.000 škode, vojaške in para-vojaške formacije pa so stražile na koncu mini bitk in posredovale, ko je bilo to potrebno.
Sedaj bo potrebno bitko redno spremljati in kot primer, na kanalu #SV imeti v stanju pripravljenosti posameznike, ki bi na trenutke vskočili in prevesili razmere na bojišču nam v korist.
"Last minute" akcije torej prvič v zgodovini eRepublika odpadejo.
Po mojem mnenju je za to malo škoda, ker ni nič bilo boljšega kot adrenalin, ko si v minuti in pol skupaj z še 20 sovojaki izid bitke spremenil v svojo korist.

Tretja točka se navezuje predvsem na Ministrstvo za Obrambo, ki bi v skladu z zadnjimi spremembami po mojem mnenju moralo v kratkem začeti spreminjati svoje delovanje in postopke.

4. Prednost v tem sistemu bodo imele številčnejše države, še večjo prednost pa države, kjer je populacija najbolj aktivna!
Nihče ne zahteva da za računalnikom spustite dušo, povem pa vam da bomo v primeru vaše večje aktivnosti tudi neprimerno bolj uspešni.
-Priporočljiv je kanal #SV
-Večjega baby-booma preko medijev ne moremo več pričakovati, največ kar lahko kot posameznik naredite je, da eRepublik priporočite kolegom in pa da komu, ki je z eRepublikom prenehal poveste da se stvari spreminjajo (roko na srce, pol leta nazaj si tega ne bi mislil, ampak dejansko se spreminjajo na bolje). Pri tem pa, prosim ne biti tečni, raje uporabite šarm, tako kot ta gospodična malo nižje...