Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

NJE LUTJE PER SHOKET E MIJ NGA KOSOVA ,MAQEDONIA DHE MALI I ZI!

Dan 1,882, 11:23 Objavljeno u Albania Albanija od Arius argiri

Duke qene se nga pseudo patriotet tane te qeverise bakalle te kryesuar nga Labern ne lidhje me artikullinhttp://www.erepublik.com/it/article/tradhetaret-e-kombit-apo-tregtaret-e-kombit--2193112/1/20 dhe http://www.erepublik.com/it/article/qeveria-e-bakalleve-shqiptar-ju-njofton--2193767/1/20 mora vetem dy pergjigje te tipit ...
1.Keto territore nuk jane shqiptare !(Nuk jane shqiptare?)
2.Na duhen paret se do bejme beby boom !
Pra pergjigje qe per mua jane tipike te bakalleve qe per para shesin edhe nenen e tyre dhe jo me krenarine kombetare ja drejtoj kete artikull kryesisht shokeve te mij ne kete loje qe jane nga Kosova dhe te gjithe antareve te qeverise qe une miresisht e kam quajtur qeveria e bakalleve!
JU LUTEM TE ME PLOTESONI NJE DESHIRE!
Mbyllni syte per nje moment dhe imagjinoni nje te ardhme ku eAlbania te ishte aq e forte sa ta kishte çliruar ne menyre te pakundershtueshme Kosoven nga Serbia!
Imagjinoni qe ne kete moment nje president imagjinar i Shqiperise ta zem une Arius Argiri lindur dhe rritur ne Tirane (Mos frikesoni eshte thjesht nje imagjinate!) te beja bisedime te fshehta me serbet (Per me teper duke folur me te ne serbisht !) per ta shitur Kosoven te themi per 50 mij all apo qofte edhe per 500 mij apo 5 milion all!
Valle cili do te ishte reagimi juaj kur ta zbulonit kete?
Valle me çfare fjalesh do me drejtoheshit?
JU LUTEM , te pakten nje here perpiquni te jeni te sinqerte!
Mos kini frike nga sinqeriteti sepse e tera kjo eshte thjesht nje imagjinate dhe askush nuk do mundet tja u zbuloj ate qe po mendoni!
Valle a do te mjaftonte per te me share fjalori i gjuhes Shqipe?
Sigurisht qe jo !
Do te me shanit deri ne shtate pragjet e shtepise (dhe me te drejte!) dhe ne 700 apo 7000 gjuhe te botes perveç shqipes!
Atehere perse valle nuk mbani te njejtin qendrim kur behet fjale per territoret e Shqiperise ne Mal te zi?
Vall Hoti ,Gruda,Pllava ,Gucia ,Ulqini per ju vlejne me pak se sa Kosova?
Per mua jo!
Sepse per mua atdheu nuk ka çmim!
Sepse gjaku i atyre qe kane rene per te nuk mund as te shitet dhe as te blihet qofte edhe ne nje loje!
Valle a do te pranonin Beby bumat tane te hanin ate kothere buke qe do ti blente shteti yne i bakalleve me 50 mij all qe do ti merrte malit te zi ne kembim te trojeve dhe krenarise sone kombetare!
Me siguri jo nese do ta dinin se çfare ishte shitur ne kembim te asaj kothereje!
Por edhe nese do ta hanin me siguri do ti behej brenda vetes helm ,helm i cili do tja u njolloste shpirtin dhe dashurine per atdheun njehere e pergjithnje!
E pra ju pergjerohem qe te pakten ne vetmin tuaj te kesaj imagjinate mos ta njollosni shpirtin tuaj me kete helm!

 

Komentari

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dan 1,882, 11:37

bravo bravo me katolik se papa je ,patriot ne maximum bravo bravo din edhe te shkrush pralla bravo bravo
por ne nje send nuk ke bravo me kohen qe shkrun ke pak vones !!!
te bej nje ofert do te behesh puntor i imi me shkru artikuj se kam problem ne shkrim

MeDzeLi
MeDzeLi Dan 1,882, 11:48

@AlbKomando@ loooll Qa ka lidhje edhe nqse eshte Krishter?? hahahahahahaha... Asgje vetem shaka : P

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dan 1,882, 11:54

jo mor MeDzeLi mu as pak nuk me pengon feja sidomos kur bahet fjal per SHQIPE por vetem se i ofrova pun

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,882, 12:18

punen e pranoj me kenaqesi alb komando! sa per fene nuk jam as katolik as mysliman dhe as ortodoks sepse kam nje fe te vetme! shqiptarine! besoj se ja ke degjuar zerin!

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,882, 12:19

me gjithate nuk i je pergjigjur pyetjes se me çfare fjalesh do me shaje nese une do te shisja Kosoven?

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dan 1,882, 12:21

koke si djali jem edhe ti dhe thot kshu FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIJA ;;;;
tash me degjo benu djal i mir siq je edhe i menqur hy ne chat dhe bisedojm pa dorza degjoje plakun se nuk te bje keq

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dan 1,882, 12:25

po kush qka ka shitur me trego nje her dhe per ate arsye duhet te vish ne chat dhe ti sqarojm ca gjana te cilat si duk teet i ke jo te kuptushme

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,882, 12:26

ska problem mor burre por mos me therrit djal se do jem moshatar me ty dhe ndoshta edhe me i madh!

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dan 1,882, 12:28

hahahahahahahahahahahahah me siguri nuk ma mer mendja qe je por eja ne chat
maxxx

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dan 1,882, 12:31

po mos permend karin o vlla

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Dan 1,882, 12:54

@MeDzeLi , pse po fol more ti ? ski qka fol hiq se e ke tregu veten 🙂

Andiroid
Andiroid Dan 1,882, 15:13

Arius problemi eshte qe ty te shajne njesoj edhe pa i bo kto "marifete" imagjinare !!! xD

Mbreti Drilon
Mbreti Drilon Dan 1,882, 16:29

bravo o patriot. vetem vazhdo keshtu.

Fessti
Fessti Dan 1,882, 16:48

hahaahahhahah
MeDzeli se paska ndegju kete thenjje Ma katolik se papa
ai replikon qka ka lidhje qe osht krishter Arius je shkrues i shume i mire mirpo disa lexues i ke haj me det
o MeDzeli nuk eshte per ty ky artikull i vogel je per te ti e sidomos per me repliku Alb Komandon

jonkastrioti
jonkastrioti Dan 1,883, 01:17

Arius +1

Va.d
Va.d Dan 1,883, 01:28

krejt i drejtoheni ariusit edhe e shani nonstop. te kish ba tnjejten gja ariusi si labern ju do e qonit ne hane duke e share. Labern-it ne prezentimin e tij per president i thash se asnje nuk po punon tgjithe po vjedhin e po na shesin si ne jeten reale dhe eldino doli ne mbrojtje te tij dhe tha se mos ti marrim shembull gjithmone ata me pare qe ishin. ne rregull un voten time ja dhash Labern. Po kjo eshte ajo qe flisja un oo Labern e keni lakmin dhe hajnin ne qdo qelize si nuk ju vie turp me ju qifsha robet perveq kohes qe kaloj ne pune duke luajtur poashtu edhe ne shtepi ju pidhropsha deshironi te luani me ne. Buka ju vraft. Ne nuk i harrojm keto gjera dhe ju mos harroni qe shqiperia nuk eshte e juaja por e popullit.

Va.d
Va.d Dan 1,883, 01:28

krejt i drejtoheni ariusit edhe e shani nonstop. te kish ba tnjejten gja ariusi si labern ju do e qonit ne hane duke e share. Labern-it ne prezentimin e tij per president i thash se asnje nuk po punon tgjithe po vjedhin e po na shesin si ne jeten reale dhe eldino doli ne mbrojtje te tij dhe tha se mos ti marrim shembull gjithmone ata me pare qe ishin. ne rregull un voten time ja dhash Labern. Po kjo eshte ajo qe flisja un oo Labern e keni lakmin dhe hajnin ne qdo qelize si nuk ju vie turp me ju qifsha robet perveq kohes qe kaloj ne pune duke luajtur poashtu edhe ne shtepi ju pidhropsha deshironi te luani me ne. Buka ju vraft. Ne nuk i harrojm keto gjera dhe ju mos harroni qe shqiperia nuk eshte e juaja por e popullit.

Gj.K.Skenderbe
Gj.K.Skenderbe Dan 1,883, 01:56

un thjesht nuk do isha me shok me ty se nuk do mundja te te shaja

bushiAL
bushiAL Dan 1,883, 01:58

Arius V+ esht nje femi i pist presidenti i socem ....matrapaz per interesat e veta

LiLo1
LiLo1 Dan 1,883, 02:32

o Arius lodhesh kot me shkru ti dhe un apo te gjith te tjeret qe jemi kunder ktyre gjanave te flliqta qe bajn do jemi tradhtar gjithmon..... ne menyra e vetme e tyre per me u mbrojt asht me sha secili te mendojn kunder kto nuk dojn bashkim sepse nga bashkimi kan frike, nuk dojn bashkepunim se kan frike, nuk dojn mendimin ndrysh se kan frike e largepamsia e tyre asht jo me larg se deri aty qa hunda e tyre i lejon ....... keshtu kuptoje se ku kan qellimin

elmirbabalija
elmirbabalija Dan 1,883, 09:21

Turpppppppp i madhhhhhh turrrrpppppp te beni kto gjera
Une kan shok qe jan shqiptar e jetojn ne Mal te Zi dhe kjo qe ne pushtuam ato territore i beri
Te lumtur por kjo shitje eshte tmerri ma i madh i nje njeriu qe e ka ber ket duke u nisur nga
Ky cp laberni turppppppp turrrrppppp per teeee
O vlla si ke ftyr te besh ket gje kur ne RL mundohemi te bejm bashkim kombtar
Kurse nje plesht si ti ben pazare the prek nderin e atyre lojtarve shqiptar nga ato treva
TURP TURP O QEVERI TURPI si keni ftyr te flisni e ti thuani vetit patriota kur prekni gjakun e atyre shqiptarve te atyre trevav Turp
Me mir te ikni nga kjo loj o PLESHTA

elmirbabalija
elmirbabalija Dan 1,883, 09:26

Neser siq e ka cekur ariusi ne artikull po e pushtuam kosoven do e shitni me te njejtin arsytim se ne RL Kosova sesht e shqipris o qtju them juve ju vije era me e keqe ae e atyre kontinjerav qe jan per mbeturina ju i thuani patriota vetit ju jeni patripordha
Dhe nje pergjigje lojtaret e ri ikin nga ju se e flliqni me komente falxooo e jo nga artikujt e ariusit qe kan permbajtje te sinqert te nje shqiptari

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,883, 11:17

faleminderit elmir!!!

DonCurtis
DonCurtis Dan 1,883, 11:32

Kam 2 pyetje per ty arius:
1. Kush te tha ty se eshte "shitur" nje territor?
2. Sa here ta kane spjeguar se nese do pranonte Mali i Zi, do behej nje referendum popullor?

(Pergjigju vetem me "po" ose "jo" 😛 hahahah - shaka)

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,883, 11:40

ke bere dy pyetje don dhe per kete arsye do duhen te pakten dy po apo dy jo per tu pergjigjur!
ti me ke pyetur se kush me tha se eshte shitur nje territor? e si mund ti pergjigjem kesaj pyetje me po apo jo siç me thua ti!
atehere me pyet se kush me tha se eshte shitur nje territor! per kete e di shume mire qe ekzistojne provat e bisedimeve me malin e zi ku presidenti yne nuk fliste anglisht por serbisht! nese si ke lexuar akoma keto prova kerkoi tek artikulli i aqif pashes te cilin e kam permendur ne artikullin e mesiperm!
ti thua se do te behej referendurm nese mali i zi pranonte ! une te them se tradhetia fillon qe kur futemi ne keto bisedime aq me teper duke folur me malazezet serbisht dhe jo anglisht qe eshte gjuhe nderkombetare sikur thuajse ne te mos kemi nje gjuhe tonen !ti me flet per nje referndum por kete e thua ti sepse nuk ke asnje prove qe mund ta vertetosh qe kjo mareveshje e nisur si e fshehte nuk do te ngelej deri ne fund e fshehte! prandaj don ne vend te me besh keto pyetje te lutem ti pergjigjesh sinqerisht pyetjes qe une kam bere ne artikull dhe mos te me besh pyetje te cilat ti ja u di fare mire pergjigjet!

Catatumbo
Catatumbo Dan 1,883, 20:37

Murchoooo....

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,884, 05:36

"qe per para shesin edhe nenen e tyre"

ty ta q*fsha nanen n goj

RajuB
RajuB Dan 1,884, 05:50

AGGAGAGAGAGA FESTIMBEQA..... MURKO ?? ahhahahahahhahahahhaha

ArdiAlb
ArdiAlb Dan 1,884, 05:55

heme festo paske mesuar dhe spanjisht.....je i papar......keshtu vazhdo

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Dan 1,884, 06:08

"qe per para shesin edhe nenen e tyre" ....

Arius , duhet te dishe qe kto shprehjet e tua duhet ta ken nje kufi... Mos e kthe kete loje ne qeshtje personale duke thene fjal kaq t'renda ne drejtim te njerezve qe nuk i njeh aspak ne jeten e tyre reale , dhe nuk i'a ke idene me te vogel per historine e tyre.

Mbaji fjalet se qfar thua , e mos e tejkalo cakun e lejuar.

Mos e merr kete si kercnim , po thjesht po te jap mend per here tjera te mos veprosh njejt ... te gjithe jemi njerez edhe mund te gabojme , por ai qe gabon per here te dyte e ben ate me qellim.

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 06:30

- Arius - " NJOFTIM PER SHITJEN E TROJEVE SHQIPTARE!
SHITET PLAVA ,GUCIA, PER VETEM 50 MIJ ALL!
NESE DESHIRONI TE BLENI EDHE HOTEN DHE GRUDEN
DO JU BEJME NJE ULJE CMIMI PREJ 50 % DHE SI DHURATE DO TE KENI ULQININ! "
****************************************************************************
- Arius - " Pavarsisht se une mendoj se ashtu si gjithmone nuk do ishte fare nevoja te blenim mercenar per te mundur malin e zi (Sepse e kemi mundur gjithmone pa pasur nevojen e mercenareve!
"
******************************************************************************

-PEYONI - qe nje nga mercenart qe eshte pagua nga une prom qe mi kthej presidenti keto pare

- http://prntscr.com/pb2bv

shiko rezulltati ngusht qe mbaroj prom von 3h30

- http://prntscr.com/pbcpp

( plus 15 gold Fessti , 20 apo ma shum gold Maxxy , Festimbeqa 15 gold , ipancho 10k ALL , une 50 gold etj etj me falni krejt per blerjen e damage edhe shpenzime per luft )

************************************************************************
-JonKastrioti- jonkastrioti Day 1,884, 05:30

Peyoni une dhe Lilo qe kemi dhen supp a na kthen kush ?

diku 80 mil dmg
*********************************************************************************

etj etj

JO NUK KA NEVOJ ME BLE DMG ME ATO PARE T BANKES MUJM ME MBAJT TERRITORIN EDHE BABY BOOM

I MODH ARIUS

*

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 06:41

pyon dhe panço mos u merrni me lojra fjalesh por pergjigjuni pyetjes qe ju kam bere qarte ne artikull!
A do me shanit nese une do shisja kosoven serbeve?
PO apo JO!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 06:43

Ne loje Kosova eshte territor serb pra nese e pushtojm e nuk kem mundesi me mbajt ma gjat
per te miren e lojtarve te ri
do pranoj kthimin e territorit per nje shum parave per perparimin e lojtarve te ri " kjo eshte me mendu afat gjat "

se askush nuk eshte dakord qe kosova eshte ende nen serbi gjith po lobojm me nda edhe ne loje por loja nuk mundeson

bonu realist e mos shif ondra

situate momentale eshte kshtu edhe jo ndryshe me shpifje

te pershendes
puq

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 06:49

a mfal kam edhe diqka me shtu

Terrnakopi - Rezultatet e një Baby Boom-i të vogël brenda 3 orësh, që poashtu rezultoi me 3 Society Builder medalje. ( ka pru rreth 600 lojtar te ri )

************************************************

PEYONI - PEYONI Day 1,883, 05:59

Ska koment pozitiv nga i mOdhi Arius ...
Ah vetem per kritika e kem ato

************************************************************************************************

Terrnakopi - Terrnakopi Day 1,883, 07:25

Heren e fundit kur kam ba keshtu Baby Boom te vogel, Ariusi me akuzoi se po e bej per zgjedhje, sepse rastisi me qene nja 2-3 dite para zgjedhjeve per Kongres.

*****************************************************
JA SI FALEMINDERON LOJTAR ARIUSI ATA QE PUNOJN PER SHQIPERIN

BRAVOO ARIUSI i mOdh

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Dan 1,884, 06:51

Arius , ate qe e thash une nuk e shohe si loje fjalesh , por e pata me seriozitetin me te madh.

T R A C E
T R A C E Dan 1,884, 06:58

PO

MDejzi
MDejzi Dan 1,884, 09:29

http://prntscr.com/paulr
http://prntscr.com/pav24
http://prntscr.com/paut0

http://awesomescreenshot.com/019t5bh42
You have successfully donated 375 ALL. This amount will appear shortly in the citizen account.

http://awesomescreenshot.com/005t5bz0d
You have successfully donated 1150 ALL. This amount will appear shortly in the citizen account.


http://prntscr.com/pb1dg

http://prntscr.com/pb2mq

http://prntscr.com/pb131
http://prntscr.com/pb1hq
http://prntscr.com/pb1sw
http://prntscr.com/pb22k
http://prntscr.com/pb29m
http://prntscr.com/pb2ht

Hajde arius trego qka ke bo ti per malin e zi,ndersa shet pordh ketu une degjova se dje ke luftu ne Southern Albania.

MDejzi
MDejzi Dan 1,884, 09:32

Mos te harrojme kto ishin vetem disa nga blerjet qe u bene me all te peyoni,panchos dhe maxxxi.

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 09:51

pyon dhe panço dhe amathos mos u merrni me lojra fjalesh dhe numrash por pergjigjuni pyetjes qe ju kam bere qarte ne artikull!
A do me shanit nese une do shisja kosoven serbeve?
PO apo JO!

MDejzi
MDejzi Dan 1,884, 10:04

Varet se si eshte marreveshja,dua te te kujtoj se ato territore qe ne i kemi ne zemer si plava hoti gruda etj jane territore qe i takojne MALIT TE ZI!!! ne loje.
Prandaj ne baze te lojes Labern ka qene duke degju perfaqesuesin e malit te zi i cili ka tentu me bo marrveshje per nje territor te huaj e qe per momentin eshte i pushtuar nga ne.
Plato nuk njeh Shqiperine e Madhe,besoj te ka rene ne sy.
Arius,nese ne duam te marrim territore qe ne na takojne sipas imagjinates tuaj,ne duhet te rrisim nr e lojtareve,ndryshe kjo eshte nje aventure e shkurter.
Po te beje ti te njejten gje,ska problem,kete Labern se ka be krye ne vete,nuk ka qene nojgjo e fshehte.
Qe te konvenon beje,qe jo mos e bej,bile ne plan ka qene edhe referendumi.
Kjo me duket si spektakel me teper qka po ben ti.

MDejzi
MDejzi Dan 1,884, 10:08

Arius numrat nuk jane zbuluar rastesisht,kjo eshte be per te vleresuar djersen e dikujt,dmth ajo mund te kthehet ne all,per te vleresu pasurine materiale apo mendore te dikujt.
Jo rastesisht ne publikojme edhe numra,ato na bejne krenar dhe tregojne saktesisht se qka kemi bo ne,per plaven gucine per hot e grude.Por ty a mund te na deshmosh nojgjo?
Apo vetem duhet me percjell gazeten tone me marr vesh se sa i madh je?

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 11:09

me vjen keq per ju se ju mungon burreria per te thene ate qe mendoni!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 11:10

i mOdh je arius tepppeeeerrr
ke ide fikse edhe nuk hek dor edhe qe je ne gabim te qmoj shum

po na ndihmon me supplies , me arme , me all , me gold , me baby boom , po miresh me lojtar te ri pi mson si me perparu ne loje ...

bravooooooooo

ma i miri je

puuuqq

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,884, 11:12

une te jepa pergjigjjen nese jan keto kushte qe i kem ne kete moment PO .

Se met pyt ty me PO e JO

a hudhesh prej 300 m ? po a jo ?

kadal pak vlla nvaret a ke parashut etj etj nuk jan pergjigjje me po e jo


ps : flm per komente pozitive per baby boom

Terrnakopi - Terrnakopi Day 1,883, 07:25

Heren e fundit kur kam ba keshtu Baby Boom te vogel, Ariusi me akuzoi se po e bej per zgjedhje, sepse rastisi me qene nja 2-3 dite para zgjedhjeve per Kongres.

Arius argiri
Arius argiri Dan 1,884, 15:43

o peyon pse perpiqesh te mbulosh mutin e te tjereve! ti je djale intelegjent dhe e kupton shume mire se kam te drejte!eshte e kote pra o peyon te perpiqesh te fshehesh paaftesine e shokeve te tu sepse ne vend qe ti besh mire po i ben dem!

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.