Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Coehoorn na prezydenta - prezentacji część 2.

Dan 1,872, 00:14 Objavljeno u Poland Poljska od Coehoorn

Witam ponownie

Artykuł ten jest drugą częścią mojej prezentacji na urząd prezydenta ePolski w styczniowej kadencji. Część pierwszą możecie przeczytać tutaj.

Na wstępie chciałbym, podziękować następującym partiom za udzielone mi poparcie: Narodowa Demokracja, Husarska Brac, Pomaranczowa Alternatywa, Partia Zielonych, Beda Konsekwencje, Partia Czcicieli Karoliny, Order of the New World, Crolackie buraki, Nasza Wolna Ojczyzna, OW Party, Legion Polsko-Wegierski, Loza Zydomasonska, anti EU, Oboz Wielkiej Polski, Gunpowder Plot, Partia Piratow. Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść Waszych oczekiwań i Waszego zaufania.Na początku miło mi poinformować, że w kongresie przegłosowano propozycję reformy rezerw i dofinansowań, o której pisałem w poprzednim artykule. Możemy być już spokojniejsi o stan naszych zaskórniaków na kolejne możliwe wojny.

Polityka zagraniczna

Na chwilę obecną, nie będzie większych zmian, aczkolwiek sytuacja na świecie jest dynamiczna (jak przegłosowane dzisiaj MPP z Indiami - krajem jeszcze kilka dni temu należącym do EDENu) i ciężko przewidzieć, jak potoczą się losy eświata w najbliższym czasie, uwzględniając, że wkrótce czołowe państwa wrogich obozów znikną z map świata.
Z pewnością nie dojdzie do podpisania MPP z Republiką Macedonii, natomiast nie będziemy zaogniać też z nimi stosunków. W grę wchodzi utrzymanie neutralno-pozytywnych relacji przy udziale wspólnych sojuszników.
Co do krajów, będących pod całkowitą okupacją, czyli Francjii i Holandii, podejmiemy z nimi rozmowy mające na celu wyzwolenie ich pojedynczych regionów. Kraje te dostały nauczkę w ostatnim czasie i obecnie nie posiadają kongresów, dlatego za drobną opłatą na rzecz naszych rezerw, będziemy gotowi zwrócić im niepodległość. W przypadku Holandii w grę wchodzi tylko jeden region - Northern Netherlands. Dla siebie zachowamy 2 regiony z krowami i szerszy korytarz do regionu z ropą, natomiast liczba regionów francuskich jest do przedyskutowania i zależna głównie od hojności Francuzów. W przypadku tych drugich w grę wchodzi również zakaz ataku na Wielką Brytanię, bo jeżeli do tego dojdzie to Francja wróci do stanu obecnego. Dzięki wyzwoleniu tych państw, pozbędziemy się wzmożonych powstań w okresie wyborów kongresowych, co pozwoli nam skuteczniej działać na innych frontach. Co do Czech to dopóki grupy osób z Republiki Macedonii nie zrezygnują z PTO, to na życzenie rdzennych Czechów kraj ten na mapę nie powróci. Traktat z Niemcami zostanie przedłużony.
Będziemy również zacieśniali naszą współpracę z Brazylią oraz przedłużymy MPP z USA.

Plany militarne

Wojny z Turcją nie mamy na chwilę obecną w planach. Kraj ten prowadzi już wojny z Bułgarią, Serbią oraz Węgrami i na bezpośrednią kampanię dla kolejnego państwa zwyczajnie braknie miejsca.
Priorytetem obecnie jest pozbycie się Turcji oraz Grecji z Półwyspu Arabskiego przy udziale Bułgarii i Serbii. Republika Macedonii skupiona jest na utrzymaniu braku Grecji na regionach rdzennych, a Węgrzy bezpośrednio odciążają Bułgarię w wojnie z Turcją. Kiedy wojny na Półwyspie Arabskim zostaną zakończone, będzie można skoncentrować się na usunięciu Turcji z ich regionów rdzennych.
W międzyczasie, jeżeli Rumunia uzyska z nami granicę na Ukrainie oraz celem agresji tego kraju na Węgry będzie odciążenie Turcji w wojnie z naszymi przyjaciółmi z południa, a nie zapowiadany przez nich marsz na Rosję, niezwłocznie wystawimy NE na kraj administratorów. W przeciwnym wypadku, czyli marszu na Rosję bez uzyskania z nami granicy, nie będziemy angażować się w wojnę z Rumunią.
Po zakończeniu kasacji Turcji, będziemy mogli skupić się na wyprawie w głąb Azji i wspólnie z Hiszpanią zaatakować Chiny. Te plany są jednak dalekosiężne i po pierwsze nie wiadomo czy do końca kadencji wystarczy nam czasu na ich realizację, a po drugie nie jesteśmy w stanie przewidzieć dzisiaj jak potoczą się koleje erepowego losu i co będzie za kilka tygodni.

Reformy MEN

Powrócimy do coniedzielnych spotkań z rządem na kanale #men.public. W dalszym ciągu będziemy prowadzić projekt Młodzi Aktywni, tłumaczyć erepową wikipedię oraz uaktualniać podręcznik MEN. Poza tłumaczeniami i aktualizacjami nie zabraknie odrobiny rozrywki pomieszanej ze sprawdzianem z wiedzy ogólnej, czyli familiad.
Po rocznej przerwie uaktualnimy również wiadomość powitalną i chciałbym, aby na początku każdej kadencji była ona aktualizowana celem zachęcania nowych obywateli do dodawania prezydenta, mena i mona do znajomych, a wszystko po to, żeby ułatwić kontakt z nowymi graczami (czat z mentorami jest tylko do 20 lvl, a poziom ten można osiągnąć w kilka dni) i móc im pomagać w dalszej grze oraz do niej zachęcać. Shouty o wiele lepiej docierają do młodych graczy niż artykuły w prasie. MON informowałby ich jak i całe społeczeństwo o aktualnie interesujących nas kampaniach wojennych, MEN o poradnikach, fundacjach czy konkursach, a prezydent kontrolował by ten proces i pomagał w jego realizacji.

Polityka informacyjna

Zwiększymy częstotliwość artykułów rzecznika rządu oraz poszczególnych ministerstw, w tym m.in. Raporty z Ambasad, Podsumowania Wojenne czy Biuletyn MGiF. Podstawą będzie dobry kontakt z obywatelami, dlatego poprzez shouty i artykuły będziemy na bieżąco informowali o sytuacji naszego kraju.Skład rządu

MON: Arek9 i Bobslej
vMON: Alvarovip008, CaveoPoland, coren4, Kerth5, Mwaca, SWIESZEWO
Staż: Quox, Worot

Arek i Bobslej to dwaj doskonali ministrowie piastujący stanowiska w MONie przez wiele kadencji (Bobslej wraca po przerwie). Bardzo dobrze zorganizowani, mający dużo wolnego czasu, uprzejmi w kontaktach z PGB, a kiedy trzeba potrafiący natychmiastowo zaprowadzić porządek wśród trollujących dowódców na kanale #dowodztwo.erepublik.pl

MGiF: Detharon
vMGiF: JackieB

Detharon to człowiek legenda, którego szerzej przedstawiać nie trzeba.

MSZ: Mistrzu Yoda
vMSZ: EL Reto, MisziPL, p87
Staż: wr00belstein

Mistrzu Yoda dzięki licznym kontaktom na całym eświecie, dużej ilości wolnego czasu oraz blisko rocznemu doświadczeniu pracy w tym ministerstwie (od stażu do głównego ministra) z pewnością sprosta stawianym mu wyzwaniom.

MEN: Beatka84pl
vMEN: Carmen, Laciek, Poochacz, Siemko8, Xiunion
Staż: tomas004, dyrcio, Legrezz

Beatka to kobieta instytucja. Nikomu nie odmówi pomocy, a mnóstwo wolnego czasu poświęci na doglądanie działań ministerstwa oraz kiedy trzeba to twardą ręką przywróci ład i porządek.

Rzecznik oraz przecznik rządu:
Gerald i Polska Llama

Duet doskonale dobrany, który będzie przekazywał informacje nie tylko w nudny, małobarwny sposób.

Przyjęcia na staże do wszystkich ministerstw rozpoczną się tuż po rozpoczęciu kadencji.Pozdrawiam serdecznie
Coehoorn, kandydat na urząd prezydenta
 

Komentari

korba11
korba11 Dan 1,872, 00:22

pierwszy

wr00belstejn
wr00belstejn Dan 1,872, 00:25

Coehoorn na prezydenta

Mwaca
Mwaca Dan 1,872, 00:31

Powodzenia o/

kotomine
kotomine Dan 1,872, 00:49

Głos na Coe!

Lambuzo
Lambuzo Dan 1,872, 01:09

rzad ND z domieszka WP, msz to jakis zart. Glowne monki bez szalu. Osobiscie zdecydowanie Burnerr.

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Dan 1,872, 01:09

ctrl+f "Chorwacja"
brak
psi padek?

DISCO POLO MNIE ROZWOLO
DISCO POLO MNIE ROZWOLO Dan 1,872, 01:11

W rządzie sama Husaria.

Polska Llama
Polska Llama Dan 1,872, 01:11

No i jednak mnie niecnie wykorzystałeś Coe:P pfff i to bez wstępnego czochrania... i ja się tak daję... llama ze mnie:)

DISCO POLO MNIE ROZWOLO
DISCO POLO MNIE ROZWOLO Dan 1,872, 01:20

Chorwacka llama. MUUU

Coehoorn
Coehoorn Dan 1,872, 01:40

Pryq gdzie ty tam tyle tego WP widzisz?
A nie wiem czy wiesz, ale Burrnerr ma prawie identyczny skład MONu : D

DrizztDrow
DrizztDrow Dan 1,872, 01:53

Coe mój prezydĘt! \o/

staruszek
staruszek Dan 1,872, 02:04

Coe trzymaj poziom i nie dyskutuj z idiota ; P

Zielarz
Zielarz Dan 1,872, 03:10

W rządzie sama Husaria.... chyba pierwszy raz w historii erepa \o/.
Gdzie te "piękne" czasy kiedy PIERUN dzierżył stery? 😁))))))

leraje
leraje Dan 1,872, 03:12

v

Dawit
Dawit Dan 1,872, 03:14

Cohrn na preszydenrta !

Lambuzo
Lambuzo Dan 1,872, 03:25

"Coe trzymaj poziom i nie dyskutuj z idiota ; P"

tak jest, nie gadaj ze staruszkiem.

krzmig
krzmig Dan 1,872, 03:27

pryq: "rzad ND z domieszka WP"
na cały rząd 1 osoba z wp, pozdrawiam cię trollu o/

lovric505
lovric505 Dan 1,872, 03:29

votadovski

Szopa11
Szopa11 Dan 1,872, 03:32

Powodzenia!

KapiRadom
KapiRadom Dan 1,872, 03:49

na chiny!

hubertuses
hubertuses Dan 1,872, 03:50

No właśnie jakoś ten rząd mnie nie przekonuje : |

Ban Josip Jelacic II
Ban Josip Jelacic II Dan 1,872, 03:53

Coehoe na prezydenta... : P o /

Send love to Plato
Send love to Plato Dan 1,872, 04:03

Voted, Good luck O7

DISCO POLO MNIE ROZWOLO
DISCO POLO MNIE ROZWOLO Dan 1,872, 04:06

@Zielarz, te piękne czasy przeminęły. Teraz możliwe, że przyjdzie czas na Was. Brać chorwacka widzę wie kto jest jej miły. W sumie Coehoorn byłby kozak rozwalając obecne układy i stanął na czele ku powrotowi do dawnego porządku, który Wam odpowiadał. To byłoby coś. Jeszcze patrząc przez pryzmat, że nie startuje pierwszy raz, no za taką wytrwałość i dążenie do celu to trzymałbym kciuki.

antaga
antaga Dan 1,872, 04:22

o7

Turnic
Turnic Dan 1,872, 04:54

o7

Kaczyk
Kaczyk Dan 1,872, 05:30

nie ma stolka dla mnie, nie ma vota. o/
haha 😃

BoskiGigolo
BoskiGigolo Dan 1,872, 05:31

Powodzenia o7

Apacer194
Apacer194 Dan 1,872, 06:33

o7

Kreuzol Uronaski
Kreuzol Uronaski Dan 1,872, 06:45

o7

Sarrena
Sarrena Dan 1,872, 06:54

Nie.

Sarrena
Sarrena Dan 1,872, 06:58

CP: Coehoorn
MSZ: Mistrzu Yoda
vMSZ: EL Reto
Rzecznik:Gerald

Cała czwórka straszyła fochami Anii, nie było żadnego. Przynajmniej Coe docenił swoich kompanów w marnym trollowaniu obecnej CP.

Marko Marko
Marko Marko Dan 1,872, 07:20

o7

Milek7
Milek7 Dan 1,872, 08:08

nic mnie tu nie przekonało, więc nie zmieniam swojej oceny i dalej jest
coehoorn-takelbery
0-1

Marek5
Marek5 Dan 1,872, 09:09

widzę że kotomine ci głosy zakupił

Viverone
Viverone Dan 1,872, 12:09

Coe na prezydenta o7

Haschan
Haschan Dan 1,872, 12:18

Pryk zawsze sra betonem jak coś idzie nie po myśli. Ja tam z WP nie widzę nikogo....

nekho
nekho Dan 1,872, 13:08

Coe na prezydenta!

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,872, 13:08

hehe. niektórym WP już się chyba śni po nocach 😃

TraperQQ
TraperQQ Dan 1,872, 13:13

Moj prezydent na ta kadencję. O7

Beatka Rowein
Beatka Rowein Dan 1,872, 13:14

Coe moim prezydentem! o7

kangurwa
kangurwa Dan 1,872, 14:49

Moje poparcie, na prezydenta !

Eld-z
Eld-z Dan 1,872, 15:27

nie

devcod
devcod Dan 1,872, 16:57

coehoorn-takelbery
0-1

bez vote bo i tak kupione

Kulczynski
Kulczynski Dan 1,872, 17:56

*poziom 20 można obecnie (zależne pod promocji) zdobyć w zasadzie w jeden dzień + ilość kupionych górę aż bije po oczach, ale przyznam, nie wiem na kogo zagłosuję

MatiMat8
MatiMat8 Dan 1,873, 01:51

Hmm dużo votów (949) 😛
o/

El Reto
El Reto Dan 1,873, 03:43

"(czat z mentorami jest tylko do 20 lvl, a poziom ten można osiągnąć w kilka dni)"
Ja nie wiem, kto Wam takich głupot naopowiadał.
Czat widać do 20 lvlu włącznie (czyli do momentu uzyskania 21-go lvlu).
Ten poziom można osiągnąć w ~2 dni, ale widzę ludzi którzy męczą się z nim koło tygodnia.

Poza tym, wszystko pięknie, powodzenia, joł. \o/

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.