A nagy japán bankrablás

Day 721, 11:58 Published in Hungary Japan by Koppanyi Ferenc

eMagyar Polgárok!

Néhányan talán olvasták közületek a Külügyminisztérium közleményeit a Japánban történt bankrablásról, amivel finoman szólva is gatyára vetkőztették az országot. Mivel a közlemények több pontatlanságot is tartalmaztak – ezeket azóta szerencsére törölték – szeretném nektek egy kicsit bemutatni választott hazám közelmúltját és a közeljövő lehetőségeit

Szóval Japánt nem TO-zták az amerikaiak, legalábbis nem az amerikai kormány. Valóban nagy erőkkel van jelen egy IRL amerikai gamer csoport, a Fire of Heaven (FoH) . Ők eredetileg Észak-Koreában ütötték fel a táborukat, de talán sokan emlékeznek rá, hogy azt a legutóbbi világháborúban Oroszország eltörölte a föld színéről. Jelöltjük – akit az én pártom, egyben Japán legerősebb pártja, az Imperial Sun Party (ISP) is támogatott – Dokomo, aki jelenleg nem tűnik az amerikaiak ügynökének.


Japán kezdetben nyugodt hely volt

A FoH-ot sok kritika érte, ami részben jogos is. Fogalmazzunk úgy – hogy ne vádaskodjunk alaptalanul – hogy elég sok karaktert bannoltak mostanában multi miatt, köztük egy kongresszusi képviselőt is. Részben az ő megjelenésüknek köszönhető azonban, hogy megváltoztak a viszonyok Japánban (másrészt meg annak, hogy az ISP élére egy ambiciózus fiatalember, KITA Ikki került).

Amikor én a III. világháború (vagyis a románok elleni nagy hadjárat) után elhagytam Magyarországot, Japánnak alig volt 800 lakosa, annak fele is halott volt vagy legfeljebb kétkattos. Az ország ugyan alapító tagja a PEACE-nek, de akkoriban egyetlen MPP-je sem volt, vagyis katonai fejlődésre sem volt lehetőség. Elnöknek minden hónapban Akkit, az ország leggazdagabb emberét választották meg, aki egyesek szerint „ne csináljunk semmit”, mások szerint a „csak azt csináljuk, ami a zsebemnek jó” politikáját követte.

Az ISP és a jövevények pártja, a Godzilla azonban együtt legyőzte a régi gárdát, és Minamoto Yoritomót segítette az elnöki székbe. Lassan, de beindultak a változások, lett hadsereg, részt veszünk hadgyakorlatokban, ez jót tesz a gazdaságnak is. Még azt is túléltük, hogy a teokraták kiszakítottak maguknak egy darabot a japán megszállás alatt lévő Dél-Koreából, bár ez azért megmutatta, hogy van még mit tanulni és van hova fejlődni.


Ma már fejlődik a gazdaság

Októberben a PEACE egyik nagy hívét, a régi gárdához tartozó Oraizant választották elnöknek (egyebek mellett az ISP támogatásával), épp Dokomo ellenében. Ebben a hónapban viszont Az ISP úgy döntött, Dokomót támogatja Mursuval, a régi gárda jelöltjével szemben. A két legnagyobb párttal a háta mögött a választásokat Dokomo 58 százalékos többséggel megnyerte. Erre egy Walorm nevű (IRL szintén amerikai) fickó, aki a korábbi kormányok idején bizalmas pozíciót töltött be, a választásuk után közvetlenül megfújta a Nemzeti Bank, a Birodalmi Hadsereg és a Birodalmi Flotta összes pénzét.

Walorm – ki az én egységemben szolgált a seregben, így ez nekem külön fájó – azzal indokolt tettét, hogy nem engedheti a FoH kezébe az országot, mert szerinte ők lepaktáltak az USA-val. Bizonyítékot nem tudott mutatni, és nem árulta el, honnan tudta mindhárom org jelszavát. Valaki biztosan áll mögötte a régi gárdából, de egyelőre nem tudjuk, ki. Walorm azt mondja, nem akarja megtartani a pénzt, de valószínűtlen, hogy visszaadná magától.



Dokomo eddig jól kezeli a helyzetet, viszonylag gyorsan sikerült előteremteni valamennyi aranyat, beindult a bankóprés, bár most is van, aki kamu donate javaslattal hátráltatja a munkát. Ennek ellenére letolt gatyával állunk a csalánosban, mert a határainknál két világhatalom is található, amelyeknek van némi elintéznivalójuk egymással. Az egyik út Ázsia és Amerika közt pedig épp Kyushu szigetén keresztül vezet. A problémánkat jelenleg a következő két dolog okozza:

eIndonézia épp hadat üzem eMalajziának, amelynek élő MPP-je van eJapánnal (az ott folyó hadgyakorlat miatt). Abban a pillanatban, hogy a velünk kínai területen közvetlenül szomszédos indók támadásba lendülnek, automatikusan hadba lépünk velük. Bár az eJapánnal szomszédos Fujian tartományban volt egy RW, azt az indók jól feltankolták, nehogy megszűnjön a közös határ. Persze ha megtámadnák Kyushút, szembetalálnák magukat az amerikaiakkal, akik 16 aktivált MPP-vel rontanának rájuk, és meg sem állnának Japánban.

Mivel az előző (erősen PEACE-barát) kormány MPP-t kötött eOroszországgal, az amerikaiak miatt külön is főhet a fejünk: ha ők betámadják az orosz távol-keletet, a velünk Hawaii révén szomszédos eUSA-val is. Ha bármelyik esemény bekövetkezik, az azt fogja jelenteni, hogy a következő igazán nagy csatát Kyushu szigetén vívják majd meg, rosszabb esetben még fel is számolják eJapánt, hogy ne legyen útban. Hogy finoman fogalmazzak: mi vagyunk a szalámi a szendvicsben.

Hogy miért lehet ez érdekes Magyarországnak? Mert ha az amerikaiak eljutnak Kyushuig, onnan már semmi nem állítja meg őket, egy-az egybe végigvernek mindenkit. Biztosan nem állnak meg majd Japánban vagy Koreában, elmehetnek egészen Heilongjiang (Hellokitty) tartományig, ahol ugye a magyarok vaslelőhelye található. Úgyhogy kérlek benneteket, vigyázó szemetek Tokióra vessétek, és szorítsatok nekünk nagyon!