Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

5 years Erepublik Anniversary[TW news]

Dan 1,826, 03:30 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) od The Argead
Ден 1826
5 години постоење на ерепублик.Денеска се 5 години од постоењето на ерепублик и со тоа Плато реши да ни даде некои попусти.Од ден 1826 до 1832 ке имаме попуст за:
____________________________________________________________________________
1. 50% помалку трошоци за создавање на ракета.


____________________________________________________________________________
2. +50% повеке штета за секој удар што ке го направите ова не важи за ракетите.
____________________________________________________________________________
3. +5% повеке сила при секој тренинг ова не важи за новиот тренинг центар.
Оваа недела админите не изненадија и со нов тренинг центар наречен:Birthday BootCamp.
За да се создаде овој тренинг центар потребно е да имаш 5 голд со него може да се тренира бесплатно и дава 5 сила секој ден.Овој тренинг центар не е засекогаш туку ке го снема за 7 дена од поцетокот на промоцијата.____________________________________________________________________________
4.Достапни се и ракетите за масовно уништување тие се добиваат ако добиеш медал Battle hero-штетата на овие ракети зависи од тоа која дивизија си исто така можете да добиете и бомба која што прави 5 000 000 штета со Campaign hero медалот


____________________________________________________________________________
5. 50% помалце пари за купување на склад затоа купете си го за поевтини пари.


____________________________________________________________________________
6.Damage Booster
Повторно се достапни појачувачите на штета сега се 50 % поевтини


____________________________________________________________________________
7.Награда за годишнинатаОваа награда е слична со дневната задача треба да се собира секој ден и со тоа ке земете поголема награда.


____________________________________________________________________________
8. 50% помалку голд за купување на куќата за енергија.Овој попуст подолго време не е пуштен така да тие што имаат злато би било добро сега да си ги купат куќите за енергија


____________________________________________________________________________
9.Во оваа недела додека трае попустот со секој играч кој ќе го донесете во играта ке добиете 1 чоколадце максимум може да добиете 5 чоколада.Па ако сакате плус некое чоколадце почнете да носите нови играчи.😃
Зошто да не добиете уште 5 голд.

____________________________________________________________________________ Имате некоја забелешка или пак нешто недостасува слободно пишете во коментар јас кога ке можам ке го поправам.


 

Komentari

Muse 4 Life
Muse 4 Life Dan 1,826, 04:39

Сега има 50% штета на секој удар, и плус ако земем тоа damage booster?

kokan p
kokan p Dan 1,826, 07:02

o7

mandanata
mandanata Dan 1,826, 07:44

o7
Ima shaut

mac3donia
mac3donia Dan 1,826, 07:49

ima 50% i na bazukite ... prepravi go i toa o/

malamber
malamber Dan 1,826, 11:16

Original Article: http://www.erepublik.com/en/article/mala-news-erepublik-birthday-2159886/1/20

😉 this is my work

The Argead
The Argead Dan 1,826, 11:26

Bitch please 😃

King Bojangles
King Bojangles Dan 1,826, 17:43

колку време ќе трај ова ?

Gudeski
Gudeski Dan 1,827, 02:18

Birthday BootCamp има ограничено време, или засекогаш останува ??

The Argead
The Argead Dan 1,827, 02:33

@Gudeski toj ima tajmer kako sto gledas na slikata i koga ke istece vremeto ke go snema

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.