Вікторина від Plantago (закінчилась)

Day 1,850, 07:29 Published in Ukraine Ukraine by Plantago

Дивлюсь я останнім часом в нашу епресу і розумію, що еУкраїна по тому, наскільки активно вирує політичне життя переплюнула вже мабуть навіть реальну Україну. У зв'язку з цим хочу нагадати, що це все ж лише гра, а тут потрібно отримувати задоволення від гри, саме в цьому її сенс, а не обливанні один одного помиями.

У зв'язку з цим пропоную всім трохи відволіктись, розслабитись і згадати, що задоволення можна отримувати і від позитивних речей, для цього не обов'язково демонструвати голу дупу своїм опонентам. Отже - пропоную пограти у вікторину "Хто краще знає Україну". Той, хто дасть першим відповідь в ПП на будь-яке запитання - отримає їжі на 500 хп. Я вирішив нікого не дискримінувати - прийняти участь у конкурсі може будь-хто, не залежно від рівня, сили чи офіційного громадянства.

Отже запитання (наразі всього три, але якщо знайдуться спонсори - можна буде й більше):

1. Уродженців якої місцевості України жартома називали "гуманістами"? Відповідь - Умані, або, у вимові уродженців самої уманщини, "Гумані". Справа в тому, що для місцевої (середньонаддніпрянської) говірки характерно відсутність голосних на початку слів, а тому "гоірок", "горіх", "Гантін", ну і, відповідно, "Гумань" (правильну відповідь дав avisUA).
2. Як відомо в російському православ'ї у 17 ст. відбулась реформація і, як наслідок, величезний розкол з виникненням т.з. "старовірів". В Україні старовіри з'явились значно пізніше, причому прийшли вони уже з Росії. А чому ж старовіри не з'явились (не виникли) в Україні? Бо вони не було причин для їх виникнення. Розкол виник тоді, коли московський патріарх вирішив виправити помилки в московських книгах і службах, наблизити форму ближче до оригінальної грецької, певна частина суспільства не погодилась на такі зміни, відкололись і стали старовірами. А українські землі мали досить тісний зв"язок з Константинополем і грецькими монастирями, відповідно тут не міг виникнути подібний розкол - київське православ"я і так знаходилось у жвавому спілкуванні з іншими різними центрами православ"я.
3. У 1874 відбувся перепис киян, фіксувались самі різні показники - віра, стать, вік і т.д. Зокрема щодо мови фіксувалась не лише мова, але я наріччя, наприклад у руській розмовній мові виділяли три різновиди: "малорусское наречие", "великорусское наречие" та "общерусское наречие". З першими двома зрозуміло (нині вони стали українською та російською мовами відповідно), а що таке теє "общерусское наречие" і чим воно відрізнялось від перших двох? Повністю вірної відповіді не дав ніхто, хоча більшість думали у вірному напрямку (щоправда майже всі чомусь писали про більш давні мовні варіанти - просту руську мову часів Смотрицького, а то й взагалі церковно-слов'янську). Насправді ж (див. 604 (23) сторінку звіту) малось на увазі по перше тогочасна (!) літературна мова, а по друге - певна стала суміш різних говірок, схожа на літературну мову (їх поєднали, бо вчені вважали, що літературна мова це і є певна суміш різних говірок). Відповідь зарахую Oshparin (всі інші, хто теж давав майже правильні відповіді, вибачайте, але відповідь Oshparin надійшла першою).

Додаткові запитання (спонсор - Naz'ok )
4. Як відомо, Київ - матір городів руських. Однак саме слово "Київ" (як і "Кієв", "Кийов" та ін.) чоловічого роду. То чому ж його назвали матір"ю? Відповідь - бо "мати городів руських" це калька з грецького "метрополіс", тобто місто-мати, оскільки "місто" в грецькій жіночого роду (приз за питання йде Vil Rock not dead).
5. Існує дуже потужне соціологічне дослідження різних європейських країн (майже всі досліджуються), соціологи опитують людей щодо самих різних питань, а потім аналізують і роблять висновки. Зокрема досліджується домашня робота чоловіків, жінок, уявлень чоловіків про домашню роботу жінок, уявлення жінок про домашню роботу чоловіків і т.п. Як ви думаєте, скільки годин чоловічої праці по домашнім справам припадає на 10 годин жіночої? правильною відповіддю буде вважатись попадання з точністю у плюс-мінус півгодини. Відповідь - в середньому 6 годин 20 хвилин. Їжі на 500 хп іде avisUA, який вгадав майже точно (його варіант - шість з половиною годин).
6. Назвемо величину з попереднього запитання коефіцієнтом участі. Як ви гадаєте, на якому місці по цьому показнику Україна серед інших європейських країн?
7. Як відомо, Еней був парубок моторний і хлопець хоч куди козак. Однак відношення до України він почав мати лише після "Енеїди" Котляревського, а тому питання не про нього. Хто з героїв троянської війни виріс на території сучасної України? Варіант Vil Rock not dead - Полідор теж вірний, тому зараховую, хоча особисто я мав на увазі одного з основних героїв ахейців Ахіла.
8. Загально відомо, що Іван Франко був полум"яним провідником української ідеї на території Західної України. Однак він таким був не завжди, спочатку він взагалі бавився русофільством. Перехід Франка на "українські рейки" зазвичай пов"язують з впливом одного відомого наддніпрянця. А як звали цього наддніпрянця? Правильна відповідь - Михайло Драгоманов (приз за питання йде Vil Rock not dead).
9. Микола Бердяєв - російський релігійний філософ загальносвітового рівня. Як він сам писав - відчуття дотичності до чогось, що виходить за рамки буденного і взагалі людського існування в нього виникло значною мірою під впливом того міста, де він зростав. А де він виріс? Відповідь - у Києві, зокрема на нього сильно вплинув Печерськ. (приз за питання йде Vil Rock not dead)

На всяк випадок нагадаю правила участі у вікторині.
1. "Ціна запитання" - їжі на 500 хп. Відповідати можна як на одне якесь запитання, так і на всі.
2. Їжу отримає той, хто дасть правильну відповідь першим.
3. Щоб не псувати гру іншим - відповіді мають даватись мені в приватні повідомлення (підкреслюю - не в коментарях).
4. Грати можуть абсолютно всі, незалежно від рівня, сили, громадянства та ін.


Для шаутів:
Вікторина від Plantago (нові запитання)
http://www.erepublik.com/uk/article/-plantago-2174670/1/20