Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Сеуште имало чесни луѓе во Државава !!! [Naluteniot] [EDIT]

Dan 1,789, 18:20 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Srbija od Naluteniot

Иако не ме бива за пишување статии сепак морав ова да го споделам за сите да видат што значи зборот ЧЕСТ , збор кој е пред "истребување" од Македонскиот речник. Една многу чудна постапка на еден вработен во Voters Club , чудна бидејки многу малку луѓе би го направиле тоа што тој го направи . Се работи за Anakin Skywalker 85 кој поради грешка во гласањето напиша цел реферат на еден од модераторите на Voters Club ivan.sk само за да испадне фер и да му се избрише гласот за да не испадне дека краде. Еве ја пораката:Погоден од неговата искреност му донирав 500мкд како знак на почит кон него за неговата постапка.

Несебичноста на овој лик ме инспирираше да ја напишам оваа статија и да докажам на сите дека сеуште има МАКЕДОНЦИ кои знаат што е ЧЕСТ , ФЕРПЛЕЈ И ДОСТОИНСТВО . Многу Македонци ги имаат заборавено овие зборови. Случката се деси во време кога се возможни најголемите измами ,сега од кога ги воведоа смените на имињата. Ова не е лекција само за познатите крадци како MACEDONIAN T REX , Seleuk Nikator и dzuklencemkd туку за сите Македонци , не го црнете името на Македонија, некој долго време го "градел".
Наместо да се крадеме меѓу себе ,можеме да си помогнеме.
Обединети можеме да ги преминеме сите препреки и да победиме секого .

САМО ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА
САМО ЕДНИ СЕ МАКЕДОНЦИТЕ
ОБЕДИНЕТИ СМЕ ПОСИЛНИ

Naluteniot.

EDIT:

 

Komentari

CaCa.D
CaCa.D Dan 1,789, 18:21

PRFFFF

ivan.sk
ivan.sk Dan 1,789, 18:22

hail ivan.sk : D

S P L I N T E R
S P L I N T E R Dan 1,789, 18:24

o7

SpartakMKD
SpartakMKD Dan 1,789, 18:26

И јас сум Анакин!

кампања на еРепублик Вотерс Клубот

Kpakep4e
Kpakep4e Dan 1,789, 18:47

anakin e najak lik u armakedon, hail anakin neka silata bide so tebe:D

Saskobt
Saskobt Dan 1,789, 18:52

o7,sekoja cest

Stole Lazarov
Stole Lazarov Dan 1,789, 19:02

o7

WOLVERlNE
WOLVERlNE Dan 1,789, 19:05

Виртуелни се овие пари, не гледам зошто некој би си ја продавал честа за да ги добие! о7

Naluteniot
Naluteniot Dan 1,789, 19:16

@legenda1
ima i takvi

TigerII91 Dan 1,789, 19:37

Komentar izbrisan

cenodekaMKD
cenodekaMKD Dan 1,789, 20:05

o/

Wendy Power
Wendy Power Dan 1,789, 20:24

\o/

Captain H. Barbossa
Captain H. Barbossa Dan 1,789, 20:42

o7

Jurukov
Jurukov Dan 1,789, 22:04

o7

guru7mkd
guru7mkd Dan 1,789, 22:59

kako i vo realen taka i vo virtuelen svet, ako covek e fer ke bide i vamu i tamu...o/

robertjnoe Dan 1,790, 00:07

Komentar izbrisan

maafakadude
maafakadude Dan 1,790, 00:23

hahahahhaha a jas so vrativ 4200cc nema statija za mene 🙂 ccc ccccc c ccc

El Che G
El Che G Dan 1,790, 01:08

секоја чест
ретко морал има кај играчите,и никако да се свати дека преку нивниот акаунт се отсликува до некаде и она што се или што би сакале да се!!!

vlado77
vlado77 Dan 1,790, 01:41

Повекето од насите се чесни освен некои недораснати дечишста,аман сватете веке еднаш!!!
о/

Aproximus
Aproximus Dan 1,790, 02:07

o7

Aleksandar the Macedonian
Aleksandar the Macedonian Dan 1,790, 02:20

абе овој не е македонец сигурно

Light Angel
Light Angel Dan 1,790, 02:51

hahah
Makedonec i e mnogu fino dete 🙂
Pozdrav i bas mi e milo so si go nagradil,zasluzil
o7

GGoxyto
GGoxyto Dan 1,790, 02:54

Ме радува што сеуште имаме полнолетни „дечиња“ во играва.

United Macedonians
United Macedonians Dan 1,790, 03:02

o7

BugsMoney
BugsMoney Dan 1,790, 03:45

поздрав за статијава доволно има статии за измамниците.. и чесните луѓе заслужуваат да ги има во статија
о7

mac3donia
mac3donia Dan 1,790, 03:55

braos za gestot !!!

Strumicanec14
Strumicanec14 Dan 1,790, 04:02

odlicno

uste vo RZ da bideme takvi, sekoja cest

Djuk75
Djuk75 Dan 1,790, 04:04

Dzadaite se sekogash cesni luge. Ne ocekuvaj dzedaj da te zaebe.

VAse the Great
VAse the Great Dan 1,790, 04:45

Sekoja cest !
Chuvaj se od "The Dark Side" xD

Mile Kostadinoski
Mile Kostadinoski Dan 1,790, 05:00

еден од ретките...о7

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Dan 1,790, 05:10

Holy cow i'm in the front page on the newspaper in the top 1 article and hello mom and dad if you are reading this lol

Decki jas se izvinuvam sto upagam ovaka nenajaven,ali da ne znaete slucajno vo kolku casot e vozot za Evropa razbiras? lol

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Dan 1,790, 05:13

Aleksandar the Macedonian druze znaci kako si pogodil deka jas ne sum Makedonec,znaci sekoja ti cest druze i kako baba Vanga si lol

Znaci tocno e deka jas ne sum Makedonec i po nacionalnost sum Marsovec i se krijam kaj vas zatoa sto amerikancite me baraat so poternica,otkako se srusiv vo 1947 god. vo Roswell America lol

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Dan 1,790, 05:16

Dobro druze malce se seguvam,ama vistina e deka ne sum Makedonec i ete jas po nacionalnost sum Vlav, znaes jas sum Jedi Vlav lol

May the Force be with all of you,you awesome friends lol

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Dan 1,790, 05:23

Druze Naluteniot ti blagodaram sto si me stavil vo tvojata statija 😁)))))
Inace da im kazam na ostanatite igraci deka jas ne sum dete,bidejki site cesto me mesaat deka sum dete lol
I jas imam 27 god. i sum igrac koj sto saka da se seguva non stop i koj sto saka da pomaga kolku sto moze na ostanatite igraci vo Erepublik i ete i megu vas ima mnogu cesni igraci i ne sum samo jas takov,a takov sum cesen i vo realniot zivot,jebi ga i taka sum programiran i nikoj ne moze da me reprogramira lol

thedragon
thedragon Dan 1,790, 05:27

o7

velecaro1
velecaro1 Dan 1,790, 05:28

triesetiiiiiiiiiiiiiiiii
o7

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Dan 1,790, 06:46

абе џедај си е џедај.

Volk No1
Volk No1 Dan 1,790, 06:47

o7

MeCheemkd
MeCheemkd Dan 1,790, 07:15

HAIL ANAKIN ! o7

MACEDONIAN 9
MACEDONIAN 9 Dan 1,790, 08:03

браво за ова

maafakadude
maafakadude Dan 1,790, 08:16

ABE A MENE OTI NE MI DADOVTE NESO ZARADI CESNOSTA VRATIV 4200C NIKOJ NI ZBOR DA KAZE !

maafakadude
maafakadude Dan 1,790, 08:21

I NITU EDNO FALA NE DOBIV OD ivan.sk

maafakadude
maafakadude Dan 1,790, 08:21

a tuka za 50c mudata gi otekovte

The black Raven
The black Raven Dan 1,790, 09:45

Do you want to get your MM Medal or Get some CCs voting articles?
http://bit.ly/ULz1ml

Macedonian Power
Macedonian Power Dan 1,790, 10:25

bravo

DeLaCroa
DeLaCroa Dan 1,790, 10:28

ANAKIN ко крлеж на маде си !!!

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Dan 1,790, 10:32

Иако не ме бива за пишување статии ......... sobraj 6800 pretplati : ) bravo sekoja cest

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Dan 1,790, 11:04

Anakin e najdobriot i najcesniot covek sto postoiiii kolku pati mi doniral i sum mu gi vrakjal i on pak mi gi vrakja stvarno covek za primer 😁)))))))

MKD Foreverrr
MKD Foreverrr Dan 1,790, 11:34

DOSADEN SI KO PORTOKALOVA JAKNA PRED BUTIK ZA CEVLI!

damjanTricko
damjanTricko Dan 1,790, 12:10

Ako ne ti gi treba tie 500 MKD prati gi kaj mene! cesen coveku 😃

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.