Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

[EA Gazetesi]Beklenen Savaş Geldi! - ANTICIPATED WAR HAS COME! [TR][EN]

Dan 1,845, 10:54 Objavljeno u Turkey Turska od simsekcountr
Beklenen an geldi ve Polonya'nın ilk hamlesi olan NE Yasası meclisten yeter sayısını aldı. Böylelikle Polonya gece saat 3'ten itibaren 72 saat içerisinde Türkiye'ye resmen saldırabilecek.

Beklenen saldırının yasa geçer geçmez olması gerekiyor. Bu sebeble yetkililer gerekli FF birikiminin sağlanmış olmasını rica ediyorlar. Ayrıca gece vuramayacak oyuncuların sabaha full ff ile hazır olması gerektiği vurgulanıyor.

Türkiye Polonya ile daha önce de savaşmış ve geri püskürtmeyi başarmıştı. Ancak o zamanlar Türkiye'nin yanında daha güçlü bir EDEN vardı. Son zamanlarda güç kaybı yaşayan ve işgallerden kurtulamayan EDEN birliği ülkeleri sebebi ile Türkiye'ye gelecek yardımın da az olacagı bir gerçek.

Yunanistan'ın ardından sıradaki ülke olan Türkiye'nin yapabileceği tek şey direnmek. Bu hususta Türkiye'nin avantajları da bulunmakta. Eğer bu avantajları iyi kullanabilirse Polonya'nın ve ONE Birliği'nin sansı oldukça azalacaktır.Türkiye'nin avantajları neler?

-Öncelikle İsyan avantajı bulunmakta. İlk saldırı kaybedilse bile açılacak isyanda Polonya ile teke tek mücadele etme şansımız bulunuyor. İyi bir organisazyon ile kaybedilen topraklar isyanlar geri alınabilir.

-İkinci olarak Bulgaristan'ın etrafımızı çevirmiş olması söylenebilir. Eğer Bulgaristan Türkiye'ye saldırmamayı sürdürürse Makedonya'nın bize saldırması oldukça güç. Sırbistan'ın da orjinal topraklara direk saldırısı şimdilik düşük bir ihtimal.

-Yunanistan'ın sürekli mücadelesi ile Türkiye'ye karsı vurulacak damage sayısı düşecektir. Bulgaristan,Sırbistan ve Makedonya bir yandan Yunanistan,Arnavutluk,Hırvatistan,İtalya gibi devletlerle mücadele ederken bir yandan da işgali büyüttükçe "büyük olmanın zorlugu" presibi gereğince zorlanacaktır.

-Ayrıca Polonya'nın ana kara bağlantısının olmaması ve Türkiye'nin olası bir savaş galibiyetinde Ukrayna'da acılacak isyanlarla Polonya'yı bloklaması mümkün.Peki Türkiye'nin dezavantajları neler?

-Türkiye'nin en büyük dez avantajı kendisine direk saldıracak ülkelerin çoklugu. Bu sebeble Türkiye'nin her an bir diğer cephesinden saldırı alma ihtimali artıyor.

-Topraklarının çok olması ikinci bir dezavantaj yaratabilir. Bu avantaj olabileceği gibi sıkıntıda yaratabilir. Özellikle İran'ın isyanlarla saldırı ihtimali Türkiye'yi ana savaşlarda zorlayacaktır.

-Türkiye'ye yardımcı olacak aktif bir komsunun olmaması. Aslında bu noktada Romanya akla gelse de Romenler direk savaşa girmek istemiyorlar. Sadece mpp yardımı şeklinde destek olmaları Türkiye'ye gereken katkıyı sağlayamamalarına neden oluyor.

(EDİT): Romanya Macaristan'a NE Yasası sunarak daha etkin bir strateji için ilk adımı attı. Yasa geçerse Türkiye için olumlu bir gelişme olacaktır. Ancak yasa Bulgaristan veya Sırbistan'a verilseydi daha etkili olabilirdi.

http://www.erepublik.com/en/main/law/Romania/120426

-Bulgaristan'ın konumu. Avantaj oldugu kadar dez avantaj bir durumda da yaratıyor. NAP anlaşmasının bitmesi ile Bulgaristan istediği anda Türkiye'ye saldırabilir.

-İç siyasi hatalar. Romanya'ya verilen NE yasası gibi sorunlar sebebi ile asıl düşman ülkelere NE Yasası sunulmakta zorlanılabiliyor. Bu gibi gelişmeler stratejik olarak sıkıntı yaratıyor.

-Güçlü bir ONE Birliği'ne karsı giderek zayıflayan bir EDEN'in yarattıgı çöküntü."Almanlar yenildiği için bizde yenildik" söylemine benzer bir tutumun olusması. Rüzgarın tersten esmesi ve Türkiye'yi kayalara doğru itmesi.Kısacası konjonktürel meselelerin Türkiye'nın alehine olması.Savaş Videosu ( WAR VIDEO ): http://www.youtube.com/watch?v=csmzAZNOMW4&feature=youtu.be

Uzun süredir üstünde hem fikir olunan bir konu varsa o da erepublik tarihinde sürekli birlikler arası güç değişiminin oldugudur. Arjantin savaşlarında kayıp yaşayan ONE Birliği bugun üstünlüğü ele geçirmiş durumda. Bir zamanın güçlü EDEN'i ise git gide geriliyor. Ancak bu da bir süreç ve mutlaka son bulacak. Önemli olan ne zaman son bulacak ve son buldugu gün Türkiye'nin konumu ne olacak?

Avantajlar ve Dezavantajlar... Bu maddelere daha birçok şey eklenebilir. Ancak ne olursa olsun Türkiye'nin işi kolay değil. Yapılması gereken ise açık ve net.

İyi bir organizasyon,savaşmaktan korkmayan,zamanında ve yerinde savaşan bir ordu,enerji bar ve bazukaların yine yerinde harcanması. İnancın kaybedilmemesi ve doğru strateji.

Bu adımlarla daha önce çok savaş kazanıldı ve kazanılacaktır. Türkiye ONE Birliği için sıradaki ülke olabilir ancak sıradaki ülke olması Türkiye'nin silineceği veya kayıp yaşayacagı anlamına gelemez. Türkiye'nin kaderini yine bu ülkeye bağlı vatandaşları belirleyecek ve Erepublik dünyasına bu ülkenin gücünü yine bu ülkenin orduları gösterecektir.

Sen varsan 1 kişi fazlayız düşman karşısında
Sen varsan 1 daha savaşırız bu savaş arenasında
Yeter ki bıkmadan,usanmadan kalmayı başar ayakta
Yeter ki bizimle ol yada direk "BİZ" ol yanımızda

EA Gazetesi
simsekcountr[EN]

Anticipated moment has come and the first move of Poland’s, the NE Law, had enough votes. So, Poland can attack Turkey beginning from 3 AM, for 72 hours.

Inevitable attack must happen as soon as the law passes. Therefore, authorities request from citizens to save FFs. Also, all other citizens, who aren’t able to attack night time, are needed to have full FF at the morning.

Turkey fought a battle with Poland and managed to drive them back but there was a strong EDEN beside Turkey at that time. Because of losing power and invades, it’s known truth that help coming from EDEN will be little.

The next country after Greece, Turkey can only endure. There are some advantages for Turkey, at this point. If Turkey will use those advantages wisely, the chances of the Poland and ONE’s will decrease considerably.What are the advantages of Turkey?

-First of all, there is the resistance war advantage. Even the first battle’s lost, there’s a chance to fight with Poland, one on one. With solid organization, Turkey can get their regions back with resistance wars.

-Secondly, surrounding Bulgaria can be count. If Bulgaria will continue to not to attack Turkey, attack chances of Macedonia’s will be slim. An attack for the original regions from Serbia is unlikely.
-The continuous challenge of the Greece will lower the damage for Turkey. While Bulgaria, Serbia and Macedonia are challenging with countries Greece, Albania, Croatia, Italia, the invade will grow and because of the “adversity of the being large”, they will struggle.

-Because of the Poland’s lack of mainland link, there’s a chance of blocking Poland with RWs at Ukraine, after a Turkey’s victory.Well, what are disadvantages of Turkey?

-The biggest disadvantage of the Turkey is the number of the direct-attack-able countries. Because of that, there is a high chance of getting attacked by front after front.
-Too much regions can be second disadvantage. That can be a advantage also but can cause trouble, too. Especially, Iran’s resistance wars will cause trouble to Turkey at the main fights.

-There’s no active helping neighbor. At this point, Romania comes to minds but Romans doesn’t want to fight directly. Just helping with MPPs, doesn’t really help to Turkey at the needed levels.

(EDIT): Romania had the first step of much active strategy by presenting the NE Law of Hungary. If the law will pass, it will be a positive progress for Turkey but it could be much efficient choice if it was Bulgaria or Serbia.
http://www.erepublik.com/en/main/law/Romania/120426

-Location of the Bulgaria. It can be an advantage, also a disadvantage, too. With the expiration of the NAP, Bulgaria can attack to Turkey, anytime they want.

-Inner political mistakes. Like the Romanians’ NE law problem. Because of mistakes like these, it’s getting hard to give NE laws to real enemies. These mistakes bother Turkey at strategical level.

-Weakening EDEN against powerful ONE. There’s an attitude around like that saying, "We lost because Germans lost.”
Wind from opposite’s pushing Turkey to rocks. To cut a long story short, cyclical issues are against Turkey.( WAR VIDEO ): http://www.youtube.com/watch?v=csmzAZNOMW4&feature=youtu.be

If there’s a common opinion at Erepublik that must be the power changes between the alliances. Losing ONE at the Argentina wars, had the superiority today. EDEN which was a powerful alliance at its times, is weakening day by day but that situation is going to end by all means. The important part is, when it will end and when it ends, what will be the position of Turkey?

Advantages and disadvantages… There are so much to add to these but no matter what there is no easy task for Turkey. What hast to be done is clear.

Solid organization, an army which is not afraid to fight and using bars and bazookas at the right place, not losing faith and right strategy.

Many fights are won by that strategy and many are yet to win. Maybe Turkey is the next country for ONE but it doesn’t mean that Turkey’s going to be wiped out. Turkey’s fate will be written by its loyal citizens and Turkey’s glory will be shown by its armies.


EA News
simsekcountrÖne Çıkan Makaleler;
GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER: http://www.erepublik.com/en/article/geld-kler-g-b-g-derler-2171638/1/20
İç İşleri Bakanlıgı: http://www.erepublik.com/en/article/-ccedil-ler-bakanli-i-et-uuml-rk-ye-ouml-ner-ve-d-uuml-uuml-nce-formu-2171021/1/20
MEB: http://www.erepublik.com/en/article/-meb-kasim-d-ouml-nem-de-erlend-rmes--2171619/1/20
Vaako Röportajı: http://www.erepublik.com/en/article/-yen-zaman-lord-vaako-le-r-ouml-portaj-2171068/1/20
EA Gazetesi'ne Destek Olmak İstiyor musun? Eğer cevabın evetse bunları yapabilirsin 🙂
1) Vote
2) Subs
3) Shout
4) Güzel ve destekleyici yorum
5) Bağış
6) http://www.youtube.com/watch?v=mpWZzeIBI7g&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ddV_AzkpC5E
-sadece 1 kere tıklamak
-beğenmek
-güzel bir erep dışı yorum yazmak
7) Hepsi


Karar senin. Tüm okurlara ve destekçilere sonsuz teşekkürler 🙂


★★★ EA Gazetesi ★★★

www.erepublik.com/en/article/2171743/1/20

★★★ CHAIN SHOUT ★★★BAĞIŞ LİSTESİ:
Adi Herif has transferred 31 q3 Weapons to your storage.
Adi Herif has transferred 10 q2 Weapons to your storage.
Adi Herif has transferred 100 Food to your storage.
Adi Herif has transferred 69 TRY to your account.
Adi Herif has transferred 0.31 Gold to your account.
ElviraHancock has transferred 11 q6 Weapons to your storage.
ElviraHancock has transferred 700 Food to your storage.
ElviraHancock has transferred 100 Food to your storage.
Bilal Ekentok has transferred 100 Food to your storage.
Mamado has transferred 25 Weapons to your storage.
lovrekovic has transferred 0.31 Gold to your account.
lovrekovic has transferred 31 Food to your storage.
0smanlim has transferred 10 Weapons to your storage.
---
---
---
---
Teşekkürler 🙂


Günün Şarkısı: http://www.youtube.com/watch?v=JKO0GnJScGI
 

Komentari

verticalhorizon
verticalhorizon Dan 1,845, 10:55

pirinç

SIKANDAL
SIKANDAL Dan 1,845, 10:56

ikinç

simsekcountr
simsekcountr Dan 1,845, 10:57

Successfully transferred 10 item(s) to horizonhorizon. + adi herif silahları : P

Legalolmayan
Legalolmayan Dan 1,845, 10:57

üçünç

HypoTaLaMusS
HypoTaLaMusS Dan 1,845, 10:57

4ünç eppek sal

Umit the Cepni
Umit the Cepni Dan 1,845, 10:58

sal

Mockingjay
Mockingjay Dan 1,845, 10:59

v

Teo Reyiz
Teo Reyiz Dan 1,845, 10:59

kacınç?

verticalhorizon
verticalhorizon Dan 1,845, 10:59

saolasın simsekcountr

Lord Vaako
Lord Vaako Dan 1,845, 11:01

v

KEAVER
KEAVER Dan 1,845, 11:08

Yine çok güzel bir çalışma, yine çok güzel yorumlar. Teşekkürler.

Aşağıdaki kısmı kullanacağım. o/

Adi Herif
Adi Herif Dan 1,845, 11:09

Sonumuz geldi arkadaşlar benim makaleye de göz atın bu saatten sonra faydası olacak bilgiler bende.

simsekcountr
simsekcountr Dan 1,845, 11:15

@←azrail... : Teşekkürler istediğin kadarını kullan : )

MoRiNKuShi
MoRiNKuShi Dan 1,845, 11:19

Arkadaşlar lütfen Polonya saldırısı başlamadan önce #grupturko kanalında toplanalım. FF ler bar bazuka hazır tutalım. Verilecek direktiflere uyalım. Mu komutanlarımız de kendi mesaj grubunda gerekli bilgilendirmeleri yapmalarını bekliyoruz. Savunmamız başarılı olursa gerisi gelir diye düşünüyorum. Ayrıca biz onların topraklarında RW organize etmeye çalışıcaz onlarda bizim topraklarımızda RW organize etmeye çalışacaktır. Askeri hasar gücünü bölmek için. Bu nedenle MEB talimatlarına elimizden

TheBarbaRossa
TheBarbaRossa Dan 1,845, 11:22

voted...

bu arada babyboom fırsatı olabilirmi bu durum

fotinos
fotinos Dan 1,845, 11:22

v

MoRiNKuShi
MoRiNKuShi Dan 1,845, 11:22

geldiğince uymaya çalışalım. Polonya savaşı başarlar başlamaz sadece NE cephesine odaklanmamız gerek. Eğer polonya cephesinde geriye düşersek Arap isyanlarında vurulacak her bir damage boşuna olacaktır. Lütfen dikkatli ve duyarlı olalım. Hepberaber üstesinden geleriz.

Tekgercek
Tekgercek Dan 1,845, 11:23

v

Zardanadam1907
Zardanadam1907 Dan 1,845, 11:31

v o7

uaporschee
uaporschee Dan 1,845, 11:35

v! Ukraine with u!

JENOTYEL
JENOTYEL Dan 1,845, 11:39

v61 o7

Barbo Ispiro
Barbo Ispiro Dan 1,845, 11:40

romanya macara NE verdi şişmek efendiiii

spaatula
spaatula Dan 1,845, 11:43

v

WinstonLight
WinstonLight Dan 1,845, 11:50

v72

simsekcountr
simsekcountr Dan 1,845, 11:52

@Barbo: EDIT yapıldı. Zaten ne zaman makale acsam bir ülke mutlaka NE yasası veriyor. Bence bunu ateistler açıklamalı. Yanılmıyorsam 10. falan oldu bu : )

Barbo Ispiro
Barbo Ispiro Dan 1,845, 11:54

Aynen, NE tetikleyici bir etkisi var senin makalelerin : )

DZKKSAS
DZKKSAS Dan 1,845, 11:58

adi herif subliminal 😃

hakantikvesli
hakantikvesli Dan 1,845, 12:09

Müthiş bi video ve müthiş bi müzik 😃 Şu an dünyayı bile yıkarım 😃 Bravo müthiş.

Maydos
Maydos Dan 1,845, 13:09

V-S

Cordelio
Cordelio Dan 1,845, 13:16

V

falchata
falchata Dan 1,845, 14:07

gelsinler bakalım..
o7

lovrekovic
lovrekovic Dan 1,845, 14:28

v

Zordacz
Zordacz Dan 1,845, 15:15

tomorrow we Poland are gonna have grilled turkeys with pirinc for the dinner!

Mahonini
Mahonini Dan 1,845, 15:42

Eline sağlık

voted

KK-sQn
KK-sQn Dan 1,845, 17:59

gün birlik olma zamanı, ne kadar çok kişi chat'te bulunursa o kadar elimiz güçlenir, o kadar sağlam organizasyon yapabiliriz.

DOMDOM71
DOMDOM71 Dan 1,845, 19:00

eline saglik süper bilgiler sunmussun gene o7

RaKiFoReVeR
RaKiFoReVeR Dan 1,846, 23:20

hehehehe Adi Herif skertmis xD

panpa guzel yazmissin , cok gec gordum , yoksa sismek operasyonunu canlandirirdim tekrar . Aramizda hain var , sana haber ucuruyolar ama o operasyon yapilacakkkkkkkkk ...

Temir Beg
Temir Beg Dan 1,846, 23:58

v

alpars
alpars Dan 1,846, 01:32

o7

Chivalric
Chivalric Dan 1,846, 01:43

voted sal gelsin

helymia
helymia Dan 1,846, 01:58

auuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

KutanKagan
KutanKagan Dan 1,846, 02:30

çok başarılı kardeşim güzel olmuş.

EtzeL the Hun
EtzeL the Hun Dan 1,846, 04:02

sal kardeş cephanem bitti 🙁

Mehter34
Mehter34 Dan 1,846, 08:28

savaş kapıda

Ali Gual
Ali Gual Dan 1,846, 10:14

Voted from Egypt

Mustafa Arpov
Mustafa Arpov Dan 1,846, 14:48

v

Norbengo
Norbengo Dan 1,846, 14:58

Intelligent article for a Turk, I must admit

New Faustian Man
New Faustian Man Dan 1,846, 18:43

o7

SinanBJK
SinanBJK Dan 1,847, 03:59

[voted]

ojohnnyss
ojohnnyss Dan 1,847, 06:13

voted

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.