Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Се откажувам од кандидатурата за претседател

Dan 1,926, 06:45 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) od Persej Makedonski
Драги браќа и сестри Македонци ви благодарам за подршката и честа која ми ја дадовте кога пред некој ден објавив дека планирам да станам претседател на нашата сакана еМакедонија, до предеден час знаев дека ќе имам време да одговорам на одговорноста која ја носи местото претседател ( се разбира доколку ме изберевте )

Но пред еден час добив телефонски повик и ми беше презакажана операцијата од Март за Април, така што овој месец нема да можам да бидам претседател како Буце на пример. ( овој месец се кандидирав за претседател бидејки за 2Март ми беше закажана операцијата и цел месец ќе бев во кревет така што ќе бев активен цело време и ќе можев да ја оправдам важата доверба - пак ќекажам доколку бев избран од ваша страна )

Се извинувам на сите вас, што вака испадна работата со мојата кандидатура и се надевам дека претседателот од другите кандидати, кого ќе го изберете ќе ви пружи шанса и чест на сите вас кои сакате да допринесете за нашата сакана еМакедонија и дека ќе се спроведат некои од вашите идеи кои ми ги пративте и кои ќе ги објавам во мојата следна статија.

На сите ви посакувам се најдобро и длабоко ви се извинувам поради ситуацијата која не зависеше од мене. Секому кому му треба помош ( особено послабите играчи )нека ми пише и ќе добие моја помош и исто така ќе пробам да создадам фонд во кој појаките играчи 9 оние кои сакаат ) ќе го одвојуваме вишокот на леб и тенкови - кои ќе бидат донирани секојдневно на послабите играчи со цел нивно зајакнување и со самото тоа појака еМакедонија.

Ве сака и почитува вашиот
Персеј Македонски

Извинете уште еднаш
 

Komentari

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dan 1,926, 06:47

Се откажувам од кандидатурата за претседател

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2219817/1/20

Kpakep4e
Kpakep4e Dan 1,926, 06:49

amin

Zhonga
Zhonga Dan 1,926, 06:51

РЛ Зивотот пред се!

GoodBeer
GoodBeer Dan 1,926, 06:52

Da se opraes shto pobrzo pa da se zalieme o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Dan 1,926, 06:54

So pomin neka e lavu 😁

Hiko S
Hiko S Dan 1,926, 06:56

Zdravjeto e najvazno drugarce. So sreca na operacijata, a za erep ima vrem 🙂

Pozz

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dan 1,926, 06:57

извинете браќа

инаку денес ќе обајавев статија со дел од тимот и плановите за појака еМакедонија

BucephalusIII
BucephalusIII Dan 1,926, 07:10

Ako treba zdravstvena Pomos tuka sum. .so lesno o/

Angelique.A
Angelique.A Dan 1,926, 10:52

Буце дава вештачко дишење на машки особи.

marjansp
marjansp Dan 1,926, 07:14

Уживај Персеј, само биди жив и здрав, има време

SaJrUs
SaJrUs Dan 1,926, 07:14

Spremaj se za nareden mesec o/

Crash and Burn
Crash and Burn Dan 1,926, 07:16

So pomin neka e o/

tole pasaII
tole pasaII Dan 1,926, 07:17

Nemoj samo vo April na 1 da ni kazes deka ke se kandidiras, vnimavaj nema da ti veruvaat 🙂

MeCheemkd
MeCheemkd Dan 1,926, 07:18

Побрзо да се оправиш и очекуемо те појакога кд ке се вратиш ! о7 легендо ....

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dan 1,926, 07:18

хахахахаха креативец си е креативец

guru7mkd
guru7mkd Dan 1,926, 07:19

zdravjeto pred se...o/

Pur3BlooD
Pur3BlooD Dan 1,926, 07:20

брат со лесно да ти помине операцијата!

попатно, нема откажување од кандидатурата!! само презакажување!

o7

BogNaVojnata
BogNaVojnata Dan 1,926, 07:22

Zdravjeto pred se.So lesno neka e.A ke dojde i toj den,za vakvi igraci mora da ima obezbedeno pretsedatelsko mesto o7

Felllix
Felllix Dan 1,926, 07:24

Tuka sme nie, ne mu se sekiraj 🙂

Felllix
Felllix Dan 1,926, 07:27

zdravje pred se.

Branko C
Branko C Dan 1,926, 07:24

Brat so pomin neka ti e i posilen da se vrates

vojislavp
vojislavp Dan 1,926, 07:25

Steta a taman mislev da zemam MKD CS za da glasam za tebe ..epa aj dopata

Arhelaj 1
Arhelaj 1 Dan 1,926, 07:31

So lesno neka ti e operacijata a nie ke go molime Boga za pobrzo da ozdravis

Korkac
Korkac Dan 1,926, 07:33

Ti posakuvam lesna operacija i ushte polesno oporavuvanje 🙂
o7

Red Tornado
Red Tornado Dan 1,926, 07:38

So pomin da e zveru!!
o7

Biropiec
Biropiec Dan 1,926, 07:41

Успешна операция, да се оправиш, пък после ке стаеш председател.
Късмет, приятелю!

Ivan Bot
Ivan Bot Dan 1,926, 07:50

zaebi igrava gledaj oporavi se ...poz i te cekame sleden mesec za CP : )

dado.MKD
dado.MKD Dan 1,926, 07:51

те чекаме во Април да се кандидираш :Р Успешна операција и побрзо да се опоравиш 😁

NandN from Macedonia
NandN from Macedonia Dan 1,926, 08:43

Ti posakuvam lesna operacija i ushte polesno oporavuvanje
o7

Angela92
Angela92 Dan 1,926, 08:48

Со лесно нека е. Те чекаме нареден месец. : )

TashaMKD
TashaMKD Dan 1,926, 08:55

o7

DGKukusev
DGKukusev Dan 1,926, 09:00

Здравјето е најголемото богатство, сето останато ќе си дојде само по себе, со лесно нека е и што побрзо да мине
о7

McFresh
McFresh Dan 1,926, 09:01

o7
i bez eRepublik

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Dan 1,926, 09:03

Глеј си здравје,не се занимавај со ерепублик. Побрзо да оздравеш 🙂

Master.Player
Master.Player Dan 1,926, 09:03

Ај со помин нека е .. а за фолдот тоа што правеше муабет рачунај ме и мене..

dejanot
dejanot Dan 1,926, 09:08

Да оздравиш што побргу o/

Volk No1
Volk No1 Dan 1,926, 09:08

zdravjeto pred se.Pozz i brzo ozdravuvanje ..

Macedonian Power
Macedonian Power Dan 1,926, 09:11

хмм... значи може да очекуваме една собиранка у штип у скоро време, е пастрмајлијада 🙂
го имаш мојот глас у април и побрзо опоравување

TRTE T
TRTE T Dan 1,926, 09:19

o7

puuu pa zena za precedatel '_

Plainswalker
Plainswalker Dan 1,926, 10:49

Plainswalker approves this article

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Dan 1,926, 10:52

Imala sreka Allis:) Samo zdravje Persej. Drugiot mesec cekame uspesen mandat i uste pouspesna operacija. Pozdrav

crnecot
crnecot Dan 1,926, 11:33

hahhahaaha, si se isplasil od Aliss, normalno e da se otkazes koga imas pojak protivnik od tebe.

vlado77
vlado77 Dan 1,926, 11:39

со лесно да ти помине операцијата!

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dan 1,926, 11:41

Ако е завршила сесијата, може да се договориме кога да ја организирам собиранката во Штип браќа.

Дружењето е најбитната работа кога се рабои за игри како оваа, да не беше играва многумина од вас ќе немав чест и среќа да ги запознам и ќе бев посиромашен за многу добри пријатели и другари

rengenzy
rengenzy Dan 1,926, 11:45

so pomin neka e 🙂

SikalokiN
SikalokiN Dan 1,926, 12:45

Со помин нека е !! Те чекаме наредниот месец 🙂

VAse the Great
VAse the Great Dan 1,926, 13:09

Со помин нека е !

Stole Lazarov
Stole Lazarov Dan 1,926, 13:53

Zdravje zivi

Za CP ima vreme

o7

MKDpedza
MKDpedza Dan 1,926, 14:06

o7

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.