Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

На гости кај ШУРИТЕ!

Dan 1,904, 13:31 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) od MkdVojvoda

Здраво еМакедонци и еМакедонки,после долго време
еве повторно да пишам некоја статија од шо ми е досадно не за друго.

По некои сајтови излезе дека ке се направи најмасовното гостување во Битола,секако тоа ке го направат Комитите,не сум сигурен кога точно се игра утакмицата иако сум Комита.Епа вака сеа зборев и со еден верен член на Комитите
и таа информација ми е потврдена дека ке се иде со 20 автобуси во Битола.Сајтовите го нарекуваат ова "гостувањето од сезона 92/93:.


Епа вака сеа дали сакате комити неколку што сме од ерепублик да се собереме
и заедно да идеме на гостовањето?

Пишете во коментар

ЕДЕН ЖИВОТ ЕДНА ЉУБОВ!






 

Komentari

Branko C
Branko C Dan 1,904, 13:40

slobodno idete pa mozi i da navratime na edno kafe posle utakmicata

Alorkokombi
Alorkokombi Dan 1,904, 13:45

v+s druze 😃

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,904, 13:54

Ке се договориме Бране,иначе за шаут

Гостување во Битола !

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2207352/1/20

rubin_ganja
rubin_ganja Dan 1,904, 14:06

Си стаел слика од ВОЈВОДИ а Комита си ? ..

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,904, 14:09

Комита сум али како да ти кажам Војводите се наши брака и како група ги сакам премногу 🙂 Војводи и Комити ми се во срцето 🙂

BoboBTMK
BoboBTMK Dan 1,904, 14:12

EJ DRUGARI EJ SKOPJANI DOJDETE SOSE DECKOVCITE!! OTI MALCE STE INACE!

http://www.youtube.com/watch?v=ni7_OSlj2MU

BoboBTMK
BoboBTMK Dan 1,904, 14:13

se zaebavam inace... da si kazam pred nekoj selanec seriozno da me svati 😃

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dan 1,904, 14:19

Деца ајде на спиење касно е : ДДД

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dan 1,904, 14:19

МИРАВЦИ ШАМПИОН xD

tomibair
tomibair Dan 1,904, 14:22

predlog DOJDETE SO KOLI hehe

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,904, 14:23

1400+ ИНВАЗИЈА!

Superior MKD
Superior MKD Dan 1,904, 14:28

Ќе дојдам да се видам со Шурата ...xD

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Dan 1,904, 14:30

elate si pilina

thedragon
thedragon Dan 1,904, 14:59

Војводи Закон !!!

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,904, 15:01

ТЕТОВО-СКОПЈЕ!

povratnikot
povratnikot Dan 1,904, 15:05

da ideme so avion 😮 oops Bitola nema aerodrom 😛

Cupa be braat
Cupa be braat Dan 1,904, 15:51

ke dojdeme ke dojdeme ke ve izebeme i ke si odime .. xD

mane komita
mane komita Dan 1,904, 16:24

Ќе дојдам да се видам со Шурата ...+ 1

ТЕТОВО - СКОПЈЕ

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Dan 1,904, 16:34

Kje se vidime niz Bitola, zarem e problem

Kje dojdam da se vidam so Surata!

Moglimk
Moglimk Dan 1,904, 16:38

▓█ K ▌O ▌M ▌И ▌T ▌И █▓▒ ЗНАМЕ НА ЗАПАД ВЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ, ЗНАМЕТО НАШЕ ВО ДВЕ БОИ, ЦРВЕНО ЦРНО НА ЗАПАД СТОИ, ЦРВЕНАТА Е ЗА КРВТА ВРЕЛА ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ СЕЛА, А ЦРНАТА Е ЗА ТОЈ ШТО ЖАЛИ ЗА ГОЦЕВИТЕ ИДЕАЛИ ООООООО ЗА ЕДНА ЉУБОВ ЖИВЕЕМЕ ЗА ЕДЕН КЛУБ НАВИВАМЕ, ЕДНА ЉУБОВ ЕДЕН ЖИВОТ ЗА ТЕБЕ НАШ ВАРДАРЕ ООООО ЦРВЕНО ЦРНА Е ВО МЕНЕ, ЦРВЕНО ЦРНА Е ЗА ТЕБЕ, ЦРВЕНО ЦРНА ЌЕ СЕ ВЕЕ ЗА ТЕБЕ НАШ ВАРДАРЕ ООООО ▒▓█ K ▌O ▌M ▌И ▌T ▌И █▓▒ ЗНАМЕ НА ЗАПАД ВЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ И ПЕСНА ПЕААТ, ЗНАМЕТЕ НАШЕ ВО ДВЕ БОИ, ЦРВЕНО ЦРНО НА ЗАПАД СТОИ, ЦРВЕНАТА Е ЗА КРВТА ВРЕЛА ЗА МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ СЕЛА, А ЦРНАТА Е ЗА ТОЈ ШТО ЖАЛИ ЗА ГОЦЕВИТЕ ИДЕАЛИ!!!!!!

Moglimk
Moglimk Dan 1,904, 16:41

Уште е време Комитско !!!!

Stev4o
Stev4o Dan 1,905, 00:31

Чкембе чорба ќе ве направиме!

Иначе нормално е Комита да носи Војводи или спротивно! БРАЌА СМЕ!

Starikot
Starikot Dan 1,905, 04:47

LJUDI MOI JEL OVO MOGUCE ???????

Starikot
Starikot Dan 1,905, 04:49

Bitolcani kazete mi sto e so momakov ? http://www.youtube.com/watch?v=3k-bzZC-8P0

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,905, 04:51

Има расипана психа =Д

BoboBTMK
BoboBTMK Dan 1,905, 05:14

LEGIONER E NAJJAK AHAHHAHAHAHAHAHAHA TOTALIDIOT.COM AMA SMESEN E 😃 😃 😃

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Dan 1,905, 05:31

И што сега ќе се испокарате меќу себе. Класична македонска приказна. Да многу не има па мора и да се испокараме. Затоа браќата ќе ни се ситат.

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,905, 05:41

Ривалството помегу Комити и Чкембари е уште од времето нормална ствар во секоја држава да има ривалство помегу одредени навивачки групи,како на пример во Србија Делије и Гробари,БВБ Дортмунд и УГЕ Шалке од Германија,БББ и Торцида од Хрватска,Хорде Зла и Манијаци од Босна како и мн други.. така да .. 🙂

Ckembar1985
Ckembar1985 Dan 1,905, 12:06

ve cekameeeee pickiciiiii

Cupa be braat
Cupa be braat Dan 1,905, 13:31

ne cekate da ve izebeme i da si odime taka ?

mkdfighter97
mkdfighter97 Dan 1,905, 13:55

FAMILY AERODROM

TashaMKD
TashaMKD Dan 1,905, 16:09

o7

Fanatik Skopje
Fanatik Skopje Dan 1,906, 02:57

Што не идете на гостување во Тетово? Таман блиску е до Скопје...

Ај не се губете, пак Македонци против Македонци....
Малце ли шиптарски екипи има во прва лига?

Fanatik Skopje
Fanatik Skopje Dan 1,906, 03:00

И да репорт ставив на артиклов, замарајте си на Фејсбук таму.
Тепајте Македонци, ебате куртоните

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dan 1,906, 06:28

Браво за репортот,сега точак без гуми или без педаљи сакаш?

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.