Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Проблемот со Шпанија - Министарот

Dan 1,758, 12:27 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Bugarska od TheTrooper69
Музика малце за опуштање пред рокање против шпанките.

Чика Аексил Конг во неговиот мандат вложи се само за да ги ослободиме, а тие сега ќе ни кочат граница со Америка.Март 12та - Избори


6ти март 12та - 3региони, 3ресурси


25ти март 12та - Офанзива и делумно чистење на бразилките
Се жртвувавме - стагниравме на 3-4 ресурси, а можевме да си имаме 7-8...НО!
Но, заминавме да ги ослободиме БРАЌАТА ШПАНСКИ, КОИ КОГА ЈА ОКУПИРАВМЕ ГРЧКА ИМ ДАВАА ДРЖАВЈАНСТВА НА ГРЦИТЕ И УЖИВАА ВО 8-10/10 РЕСУРСИ, А НИЕ ЈА ДАДОВМЕ АПУЛИЈА И СЕДЕВМЕ НА 4 РЕСУРСИ СО МЕСЕЦИ!


Во меѓувреме, прецедников наш сеуште не лажи дека во секој момент ќе излезат со статија за објаснување на случајот.

Што треба да објаснат бре!

Стапни им на вратчето нивно предавничко!!!

За востанието - Венецуела

За Португалија

За Колумбија

За востанието - Португалија~МИНИСТАР
 

Komentari

m e k i l l a
m e k i l l a Dan 1,758, 12:31

TAKA MAШКО !!!

m e k i l l a
m e k i l l a Dan 1,758, 12:31

прф btw : P

o/

http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2119572/1/20
Проблемот со Шпанија - Министарот

smekerot
smekerot Dan 1,758, 12:33

иди машко ... ниско ... ниско ... не се бој!!!

CaCa.D
CaCa.D Dan 1,758, 12:34

o7

Ace Veles
Ace Veles Dan 1,758, 12:34

Bravo care

S P L I N T E R
S P L I N T E R Dan 1,758, 12:34

PreTTcednice klaj mu NE na GJUPCITE sve da mu ebam !!!

Severrus Snape
Severrus Snape Dan 1,758, 12:35

БРАВО МИНИСТРЕ !

stenak
stenak Dan 1,758, 12:46

+

Antic Macedonia
Antic Macedonia Dan 1,758, 12:48

ja odamna protiv niv mavam

stenak
stenak Dan 1,758, 12:48

Ако нема организација џабе е.

Alexander Macedon
Alexander Macedon Dan 1,758, 12:48

o7

Aexil Kong PRC
Aexil Kong PRC Dan 1,758, 12:48

SE SLOZUVAM SO TEBE DO POSLEDEN ZBOR

TREBA DA PREKINEME DA DOZVOLUVAME DA NE GAZAT... POTHITNO NE NA SPANIJA

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Dan 1,758, 12:50

o/

Real Fiks No.1
Real Fiks No.1 Dan 1,758, 12:52

ПОДРШКААА !!!

Just smile back
Just smile back Dan 1,758, 12:52

spaniards are fools

viljus1
viljus1 Dan 1,758, 12:55

10/10 ili nisto

Stef40
Stef40 Dan 1,758, 12:56

o7

VAse the Great
VAse the Great Dan 1,758, 12:58

Ма сам ѓон на овие ѓонови !!!

Uber kiko
Uber kiko Dan 1,758, 13:00

РУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУК!!!!

ЗА ШАМПОНИТЕ!

TheTrooper69
TheTrooper69 Dan 1,758, 13:02

69 вотс.
Fuhhhhhhh yeah

Rona1d
Rona1d Dan 1,758, 13:02

come at me bro, cccAquitaine, Isle de USAccc j3j3j3j3j3

eDnopmk
eDnopmk Dan 1,758, 13:05

Да даде господ да се врати 23ти март 12та-та, цела шпанија да ја поробат и да цвикат кај нас за помош!!

VAse the Great
VAse the Great Dan 1,758, 13:09

Бај д'веј кретениве го имаат житото како ресурс кој к*р им треба Миди Пиринеи !?!?

stenak
stenak Dan 1,758, 13:09

Конг е мулти на ЗОКИ КАПС ЛОК ?

B A N D E R A
B A N D E R A Dan 1,758, 13:21

Haha, bravo. : D

nikola.neg
nikola.neg Dan 1,758, 13:33

Jaka podrska ke se isturam za venecija 🙂

4a4arA
4a4arA Dan 1,758, 13:41

ОЈ МИНИСТРЕ еби ги министерките

Gorantec
Gorantec Dan 1,758, 13:45

Ministre English version dodadi

stenak
stenak Dan 1,758, 14:09

Hello Spain !

http://prntscr.com/ffm1f

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Dan 1,758, 14:10

Ajde da gi sredime i spancite. Malku andrenalin da se vnese vo igrava.

aco maco
aco maco Dan 1,758, 14:52

Idemoooo \o/
Makedonija Vecna !!!! ❤

Klimentie
Klimentie Dan 1,758, 16:53

10/10 или ништо

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Dan 1,758, 17:29

Доста нисе 9/10, ама џупците шпански треба да платат! Губат на сите фронтови сега, си мислат себичните пољаци ќе маваат за нив како ние во март. Сега ми се послатки двете бх против шпанија од претходно и мојот глас НЕ за сојуз со тие џупците

AsT89
AsT89 Dan 1,758, 17:42

o/

El Che G
El Che G Dan 1,758, 18:12

o/

BucephalusIII
BucephalusIII Dan 1,758, 18:16

Како тогашен МоД оваа статија ми буди само нагони за испразнување на желудникот од усната шуплина затоа што сеуште се каам што бев дел од таа ГЛУПОСТ!

Искрено до ден денес се каам за сето тоа поради самиот факт дека не е испукан ни еден шпански тенк во текот на последните 8 месеци!!!

TheTrooperka69
TheTrooperka69 Dan 1,758, 18:21

(.) (.)7

TheTrooper69
TheTrooper69 Dan 1,758, 18:21

Не треба да се каеш, треба да се гордееш што си му помогнал некому. Но, треба сега дупло да го казниш за непослушноста на ФАЛАНГАТА МАКЕДОНСКА!

Гази ги!
СЛОБОДА ЗА КАТАЛОНИЈА!
ДОЛУ ШПАНИЈА!

BucephalusIII
BucephalusIII Dan 1,758, 18:28

Чекам само зелено светло од иван петок...ве разбирам за гневот кон нив не сум ни јас со чувствата поразличен од вас...но за се си има свој ред односно хиерархија без која нема да успееме ако не ја почитуваме!

Инаку фала за поддршката за оваа идеа и како статија помогна во мерењето на пулсот кај повеќе Македонци..

ПС. Конечно најде вистинска тема за собирање гласови : )

o>

Nash M
Nash M Dan 1,758, 18:36

v

TheTrooper69
TheTrooper69 Dan 1,758, 18:39

сите гласови од статијава ќе ги конзервирам и ќе ги чувам за претседателските!!!
ВОТЕ БРЕ!

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Dan 1,758, 18:41

Јас уште тогаш бев против тоа да се трошиме како будали за некои идиоти, ги знам шо лајна се шпанците, ама шо фактор сум јас? Со таа удрена штета ќе одевме до Индија!

SaJrUs
SaJrUs Dan 1,758, 20:06

Ajde da ja oslobodime Barselona od fasisticka okupacija !

Filip89mk
Filip89mk Dan 1,758, 21:39

o/

iTHOR
iTHOR Dan 1,758, 21:51

Russia to be part of ONE !!!

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Dan 1,758, 21:53

не е проблемо со Шпанија
проблемо е шо нашио менталитет не може да сфане дека со тоа шо ако ние сме фини спрема другите, не мора да значи дека и тие ќе се однесуваат исто така фино спрема нас. како шо е у реалнио живот, па така и тука, повеќето луѓе вашата добрина ќе ја сметат за слабост. личните интереси се у мода по свето у последниве векови, а моралните срања одамна изумреа и не знам шо има тука гордо, Трупер шејсеишести, шо ти си отишол у зијан за некој Шпанец да е у ќар.
али, тоа ти е.

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Dan 1,758, 21:56

Турчино е имал доста време за да не науче на „фино понашање“. одамна умре Македонецо. остана по некое Македонче шо е толку фино шо дури и на Србино ќе му зборе српски, со Бугарино бугарски...оти нели ние сме... ај да не тупам, кој разбра, арно. кој не јеби га, епа чорба, епа Македонче.
и не мавај против сојузо, оти освен шо не сметат за прости, ќе им покажеме и колку сме глупи.

MacedoniaFORCE
MacedoniaFORCE Dan 1,759, 01:47

зошто прости и глупи ?? значи треба да ги оставаме да не газат ??

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.