Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

Предлог за ПРЕТСЕДАТЕЛКА на еМакедонија!

Dan 1,371, 07:36 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) od Severchanec

После ова "договрот за мир" со еГрција сватив дека до сега само нашиот ценет Струмјанин бил добаре претседател без никакви грешки.Секој што се кандидирал и што победил на изборите по некое време направил некоја грешка,некоја утка поради која народот не го сака повеќе.До сега сме имале само машки лица на фотелјата т.е претседатели.Мојот предлог е да изгласаме ЖЕНА за претседателка и да видиме како ќе функционира.Имам забележано дека тие неколку девојки / жени што ја играат играва се дупло попаметни од 90 проценти од мажите / момците на играва.
Јас би предложил да се кандидираат:
Киријана,
MaCeDoNa
Maya_The_Bee.
Јас не ги познавам нив,никогаш и не сум разговарал со нив (освен еднаш кратко со Киријана во врска со МТО),но сепак гледајќи ги од страна тие ми изгледаат мудро и искусно.
Доколку некоја од вас три одлучи да се кандидира за ПРЕТСЕДАТЕЛКА од мене ќе има голема ПОДРШКА!Тоа е се од мојот предлог.Доколку ви се допаѓа шаутирајте ја статијата па да ги убедиме момиве да се кандидираат 🙂

Поздрав.
Северчанец!


За шаут:
Предлог за ПРЕТСЕДАТЕЛКА на еМакедонија!
http://tinyurl.com/3cxe4q2
~chain shout~

 

Komentari

ikonomista
ikonomista Dan 1,371, 07:40

MaCeDoNa za pretsedatelka ! 😃

Stef40
Stef40 Dan 1,371, 07:44

branislav +1

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 07:44

еј да бе ја заборавив 😒 сеа едит

BlackMK
BlackMK Dan 1,371, 07:50

Facepalm

Achkoeoeo
Achkoeoeo Dan 1,371, 07:50

Macedona za pretsedatelka,mosne e iskusna momickata,mi dokazala poveke pati.

StoleMKD
StoleMKD Dan 1,371, 07:57

o7

i jas bi glasal za niv
plus moze da bidam i sekretar pa ako treba i neka me .eksulano zlostavuvaat na rabota hehe

Popay III
Popay III Dan 1,371, 08:03

Kiri for PRESIDENT!!! 🙂

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 08:05

Ајде ако толку сакате една од овие 3 да се кандидираат ШАУТИРАЈТЕ да види народот 🙂

sergej123
sergej123 Dan 1,371, 08:08

0/7

Kirijana
Kirijana Dan 1,371, 08:09

jas ne bi no sekoja druga bi ja imala mojata poddrska
o7

onfodapi
onfodapi Dan 1,371, 08:10

Boki13 za pretsedatel.

Alexandar Ciric
Alexandar Ciric Dan 1,371, 08:11

ja sum za Kiri o/

MaCeDoNa
MaCeDoNa Dan 1,371, 08:11

Статија со ваква тема ..напишана од припадник на посилниот пол... на добро се движат работите.
Мило ми е што станувате свесни дека не треба да се делими по пол...
сите сме исти
ако мажот е од Бога надарен со сила...мудроста, стабилноста и сексипилот се дарба на жената.
Тоа што 1 жена може смеејќи се, 100 мажи не можат плачејќи.

Впрочем и многу војни историјата памети кои биле водени за жена, зарем НЕ?

И не е се до полот...Добар Претседател може да биде личност со став, со дарба за лидер, спремен да ги сослуша сите околу себе а да одлучи ко што му налага свеста ...
без разлика маж ли е, девојка ли е.

На народот му треба ЛИДЕР! личност на која ќе може да и верува!

Popay III
Popay III Dan 1,371, 08:11

Imaat videno 😉

OneLoveLegijata
OneLoveLegijata Dan 1,371, 08:14

Kirijana i Pcelickata da ! ❤ Macedona e multi i ke gi izgubi avtomatski izborite.....

Kirijana
Kirijana Dan 1,371, 08:17

....vo istorijata e zapisano..."zad sekoj dobar vladatel stoela zena"

kral4eto
kral4eto Dan 1,371, 08:17

@legijata so ti e na tebe ?

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 08:17

@MaCeDoNa кандидирај се.Гледаш подршка имаш плус можеби ќе ги поттикне другиве долгокоси да почнат да играат 🙂
БЕЗ ДИСКРИМИНАЦИЈА 🙂

vasko premier
vasko premier Dan 1,371, 08:19

as sam za pcelickata maya, a vi?

MaCeDoNa
MaCeDoNa Dan 1,371, 08:20

до кога ќе тролаш љубоморна душо со тоа мулти???

дај еден доказ !!
само еден! не само пишувајте без факти и докази !!!

јас НИКОГАШ не сум имала МУЛТИ!

и сум била пријавува од злобници ...ама немам мулти .. ДОКАЖАНО Е!


eKomita
eKomita Dan 1,371, 08:20

@OneLoveLegijata shto e ljubomoren si deka ti nemozhesh da bidesh pretsedatel?

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 08:22

2 пати била конгресмен така да ако е мулти ќе јадела бан многу порано 😉

AceMkD.Dota
AceMkD.Dota Dan 1,371, 08:27

Maya_The_Bee за преТседателка !

DiggyDas
DiggyDas Dan 1,371, 08:27

Каде е VikiMKD?

Kiri за Претседателка! Без дилема xD

MarshallmkD
MarshallmkD Dan 1,371, 08:29

stef40 za pretsedatelka xD

TheReal0ne
TheReal0ne Dan 1,371, 08:35

MaCeDoNa ke bide dobra precedatelka, a i ima stav na lider

Kanopy
Kanopy Dan 1,371, 08:41

podrska MOMA za precedatel \o/

bubeskm
bubeskm Dan 1,371, 08:42

Koga gejcive mozat da imaat zena za prezident,a zasto nie ne bi ja kandidirale MAceDONNA?Od komunikaciite sto sum gi imal so nea,za mene pretstavuva licnost koja e uporna i znae sto saka i nema kaj nea mnogu cile-mile.Ili vaka,ili nikako..KRAJ..!!!....*_=

Mihichot
Mihichot Dan 1,371, 08:43

о/

Flash03
Flash03 Dan 1,371, 08:45

MaCeDoNa !

bubeskm
bubeskm Dan 1,371, 08:45

@Severko, imas i shout od mene........*_=

United Macedonians
United Macedonians Dan 1,371, 08:46

''без никакви грешки''


Враќање на територии на Арабија и Египет не беше грешка ? Не беше грешка да немаме мост преку Египет во Арабија - Тоа создаде големи проблеми во иднината ...

Sh4d0wX
Sh4d0wX Dan 1,371, 08:47

Bravo!

Lynx MKD
Lynx MKD Dan 1,371, 08:54

ae sekoja partija po 1 zhencka da predlozhi za pretsedatel da viime koj kje pobedi xD

StapVolnen
StapVolnen Dan 1,371, 09:06

si mozel bolje slika da stavish 🙂 v+s

Crawlerz
Crawlerz Dan 1,371, 09:10

o/ Баш би сакал да ве видам што би направиле вие од еМакедонија.

П.С. MaCeDoNa - Поим за "феминистичкото движење" во еМакедонија. xPP

SaJrUs
SaJrUs Dan 1,371, 09:16

Kirijana za preCednik o7

Tepame na Kondicija
Tepame na Kondicija Dan 1,371, 09:26

Mrtva trka ke bide ako se kandidraat site 3 a moze tuka i Viki mkd da ja dodades

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dan 1,371, 09:35

Оти нема некоја АрАмијка за преЦедателка????

Viki MKD
EricaZ
Koteska
Tashanka
Sophie.D
Buttefly1135MK

Ќе се караме мореее xD

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 09:39

абе ванчо бе... која и да се кандидира ќе ја подржувам!
Не можам јас сите да ги набројам во статијава.

Ub1cA
Ub1cA Dan 1,371, 09:43

ako se kanditiraat jas ke bidam vo dilema za koj da glasam

Severchanec
Severchanec Dan 1,371, 09:43

Ако ме примите меѓу арамиите ќе ги вметнам во статијава сите овие 🙂

Strastniot
Strastniot Dan 1,371, 09:55

Па ако можат да издржат без дечко/маж/швалер месецот додека трае мандатот, зошто да не, дамата ќе го има мојот глас...

Archibold
Archibold Dan 1,371, 09:56

Macednoa NE
Maya NE

Kirijana e veke taka moze!

Zlatko BP
Zlatko BP Dan 1,371, 10:07

i jas sum za zenski pretsedatel.Mislam deka dobro bi se snasle da ne navlagam zosto i kako ama se pomudri politicari od mazite vo sekoj slucaj.Posleden dokaz e kako frckata pretsedatelka im nabi rogovi na nasite tn politicari.Mojata favoritka e Maja:D

Vrtolomej
Vrtolomej Dan 1,371, 10:23

@ Strasniot
Procita sto napisa Macedona: Ona sto edna zena moze da go izdrzi smeejki se ne mozat da go izdrzat 100 mazi placejki, Znaci vredat za glas.
I da i kazam na Macedona u pravo e osven ako mazot ne e Grk 😃:D

Tashev
Tashev Dan 1,371, 10:32

Hail Macedona! o/

I6or
I6or Dan 1,371, 12:00

Киријана или пчеличката Маја,
Мацедона е премногу феминистички настроена за мој вкус
о/

Chucky001
Chucky001 Dan 1,371, 13:46

MaCeDoNa o7

sime0ss
sime0ss Dan 1,371, 13:50

macedona 🙂

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.