Гайд для новачків. Війна

Day 1,057, 09:16 Published in Ukraine Ukraine by Yuriy Matsula

Чим може зайнятись новачок в перші дні свого е-існування? В економіку новачкам на початках не варто лізти - затопчуть (а), достатньо грошей для власної фірми нема (б) та ще й правила гри міняються трохи рідше ніж кожного дня (в). В політику з молодих левелів теж дуже не побавишся: просто електоратом бути - цікавого мало, а потрапити в парламент - дуже важко, якщо тебе ніхто не знає і голосувати за тебе не хоче. Журналістика - кращий варіант, але скільки новачків у своїй короткій кар’єрі е-журналіста в першій статті прочитали вирок “-2 голд” ?

Отже, єдине, що залишається для новачків - священна ВІЙНА. З кожним нововведенням від адмінів війна стає єдиною фішкою гри. Тому спробуємо пояснити новачкам основні моменти.

1. Як знайти активну битву.
Є кілька варіантів.

а) Як правило, активні битви, у яких ти можеш прийняти участь, можна побачити на головній сторінці у списку Last Events
б) Інколи стрічка останніх подій може глючити, або кількість битв більша 5, і ти хочеш обрати саме ту битву, яка тебе цікавить. В такому випадку вибираємо My places - Wars, після чого вибираємо війну (клацаємо details) і битву (клацаємо Join), яка нас цікавить.
в) Те ж саме можна зробити, клацнувши по прапорі країни під вашою аватаркою, і вибрати пункт Military - тут ви зможете побачити як активні війни, так і список країн-союзників вашої країни.

Важливо! Ви можете воювати лише у тих битвах, в яких бере участь країна, на території якої ви перебуваєте. Тобто якщо ви перебуваєте в Україні - ви можете воювати або за Україну коли вона атакує/її атакують, або за її союзників (та сама ситуація). Як подивитись список країн-союзників - див. в)

Окрім того, ви можете брати участь у РВ (RW - resistance war, визвольна війна) - для того вам потрібно бути на території країни, де така війна проходить (наприклад, у ситуації, коли Поділля окуповано Румунією - щоб взяти участь у РВ вам необхідно бути на території Румунії). В такому випадку ви маєте можливість вибрати, за яку сторону битись - за урядові війська чи за повстанців.


2. Ваша військова сила.
На силу вашого удару впливають кілька факторів. Достовірно назвати формулу не можу, скористаюсь гіпотетичною формулою із цієї статті
1) Ваш ранг (№ 2 на картинці).
2) Ваш військовий скілл (№ 3 на картинці).
3) Наявність зброї і її параметри (чим більше значення ammunition, тим більше ви отримаєте очок впливу і більше шкоди нанесете противнику).


3. Битва.
Кожна битва, яка триває в еРепаблік, ділиться на серію міні-битв тривалістю по 2 години кожна. Для перемоги у міні-битві необхідно набрати 50%+1 очок впливу від загальних, здобутих у конкретній міні-битві. Сторона, яка перша здобуває 8 перемог у міні-битвах - отримує регіон. Таким чином, битва може тривати від 16 годин (рахунок 8-0) до 30 годин (8-7).

4. Поле битви.
Ми вибрали битву (див пункт 1.) івийшли на поле бою.. Від яскравих кольорів в очах трохи рябить, тож спробуємо розібратись - а що ж у нас на малюнку?



Отже:
1. Країна, яка атакує та країна, яка обороняється (якщо я правильно розумію, зліва завжди країна-оборонець), а також їхні союзники (якщо є).
2. Кількість виграних міні-битв кожною стороною.
3. Стрічка очок впливу в даній міні-битві (якщо навести на неї курсор, можна побачити відсоткове співвідношення).
4. Час, який залишився до кінця міні-битви.
5. Герої міні-битви в дану секунду з кожної сторони та їхня сума очок впливу. Протягом кожної міні-битви 2 персонажі, які набрали найбільше очок впливу (по одному з кожного боку) отримують медаль Героя Битви (Батл Хіроу). Окрім блискучої медальки в профілі гравця вона також дає додаткову карту скарбів.
6. Ваша сума очок впливу.
7. Ви - ваша аватара, нік, графічне зображення вашого здоров’я, ваш військовий скіл (див вище) та військова спеціалізація (адміни обіцяють найближчим часом випиляти спеціалізації - чекаємо змін).
8. Ваш “супротивник” (те саме що і п.7). Пам’ятайте - супротивник у вас абсолютно віртуальний - ніякої шкоди ви йому не завдаєте (“вбиваєте” його віртуально), так само якщо і вас хтось “вбиватиме” - ваш рівень здоров’я залишиться тим же.
9. Ваша зброя (якщо ви воюєте з нею). Якщо ви вже і вирішили воювати зі зброєю (чого особисто я не раджу робити у неважливих битвах) - купуйте тільки ту зброю, яка відповідає вашій військовій спеціалізації.
10. Велика червона кнопка. Кожен раз, тиснучи на неї, ви втрачаєте 10 пунктів здоров’я. Примітка Ви не можете бити, якщо ваше здоров’я менше 20.
11. Кнопки для заробляння грошей адмінами (купити хліб на ринку для відновлення вашого здоров’я, а також кнопка “купити велнес-пак”, який дасть вам 10 пунктів здоров’я за 0,5 ГОЛД).
12. Ще одна кнопка заробляння грошей адмінами, так званий “бустер”. Використавши його, ви гарантовано за 1 удар вбиваєте супротивника, правда коштує таке задоволення недешево - цілий 1 голд.

5. Результати вашого бою.
Кожен раз, коли ви натискаєте кнопочку Fight, ви нелише втрачаєте 10 пункітв свого здоров’я, а ще й завдаєте віртуально шкоду своєму супротивнику. Після того, як ви його “вбивєте”, вискакує віконечко з приблизно таким змістом:



Що ж воно означає?
1. War influence (очки впливу) - це ваші очки, які плюсуються до очок сторони, за яку ви воюєте (див 3 на попередньому малюнку).
2. Rank points (очки рангу) - показник, який сумується до №2 на першій картинці.
3. Experience points - славнозвісна “експа”, №1 на вашій картинці. Від кількості експи залежить ваш рівень у грі - а це нові можливості + періодичні карти скарбів. Як правило, кількість експи в битві рівна кількості ваших ударів - завалив противника з одного удару - (+1) експи, помучився тричі - (+3).

6. Найважливіше.
В цьому пункті хочеться описати проблеми та ситуації, з якими новачки стикаються майже завжди. Думаю, більшість із олдфагів в перших своїх боях так само не читала жодних інструкцій (або їх і не було), і зливала своє здоров’я по максимуму.

Порада новачкам - розраховуйте, як ви відновите здоров’я, втрачене у битві. Пам’ятайте - якщо у вас здоров’я менше 20 - ви не зможете працювати; також від рівня вашого здоров’я залежить ваша продуктивність (працедавець має повне моральне право вас звільнити, якщо ви виготовляєте 20 % від можливого, отримуючи 100% зарплати) і швидкість вашого навчання - як робочого скіла, так і військового.

Протягом доби ви можете з’їсти таку кількість хліба, яка може відновити до 300 здоров’я, тому розраховуйте, тиснучи на кнопку удару, чи у вас достатньо грошей щоб купити хліб для відновлення, або чи матимете ви сміливість попросити у олдфагів хлібину-другу (як правило, старі гравці майже завжди дадуть вам хлібину-другу).
Не купляйте велнес-паки і бустер - ці речі не для вас, не тратьте даремно гроші (бустер - я взагалі не знаю, хто його використовує, а ВП варто використовувати лише у важливих битвах і то - прокачаним громадянам). Хлібом підлікуватись набагато простіше.

Варто також згадати про таку міфічну річ як госпіталь. У попередніх інсайдерах адміни обіцяли безкоштовні госпіталі на кожну міні-битву, що безкоштовно відновлювали б до 100 пунктів велнесу. В сьогоднішньому інсайдері читаємо, що від цієї задумки поки що вирішили відмовитись (власники пекарень та зернових фірм радіють).

Сподіваюсь, я виклав тут більш-менш усі важливі моменти. Якщо щось пропустив - пишіть в коментах, якщо у вас (новачки і не тільки) виникають питання - пишіть також))

З повагою,
Yuriy Matsula.


П.С. На правах реклами. Rock’n’Roll партія еУкраїни запрошує у свої лави усіх кому не байдужий революційний шлях розвитку суспільства. Приєднуйтесь! Приєднуйтесь! Ми знаємо ціну свободи!

П.С. №2. Музика