Ambijent uključi/isključi

Join the new world

 

وزارت امور خارجه - روزهای کلیدی آینده

Dan 904, 07:32 Objavljeno u Iran Srbija od Ministry of Foreign Affairs IR

<strong style="direction: rtl; float: right; font-family: tahoma"> <strong class="informer">
<strong style="COLOR: red; font-weight: 500; font-size: 12pt">
وزارت امور خارجه
</strong>
<strong style="COLOR: black; font-weight: 500; font-size: 12pt">
تاریخ : روز 903ایریپابلکی
آینده ما
</strong>
</strong></strong>

<strong style="direction: rtl; float: right; font-family: tahoma"> <strong style="COLOR: darkblue; font-weight: 500; font-size: 10pt">

سلام.

بخش اول - شفاف سازی
می خواستم توضیح مختصری از راهی که کشور در آن قدم برداشته بدهم چون دانستن حق مردم است. قبل از آن می خواستم توصیحاتی درباره انتقادات و نظرات جناب خشایار دو بدهم, تا بیشتر با طریقه کارکرد وزارت امور خارجه در دوران من آشنا باشید. همانطور که در این چند روزه مشاهده کردید, شیوه مدیریت من بر دستگاه دیپلماسی کشور, مدیریت شفاف است که تقریبا همه چیز را با ملت در میان می گذارم, و برای همین این توضیحات را لازم می دانم بشنوید.

در اول می خواهم بگویم من به شدت از همه نوع انتقاد استقبال می کنم و شدیدا طرفدار گفتگو هستم, چون معتقد هستم که در این بازی عقل جمعی &gt; عقل فردی. حالا هر چقدر هم فرد مهم و باتجربه باشه, قطعا نظر جمع مردم درست تر و کامل تر است. در این چند روزه شما مشاهده کردید که اتفاقات زیادی در امور خارجه افتاد, از مقاله اول من درباره گفتمان ملی در مورد نقش ایران و جایگاهی که برای خود می بینیم
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1354300/1/20
, تا مقاله ای که خطاب به مردم هند نوشته شده بود
http://www.erepublik.com/en/article/a-new-beginning-for-iran-and-india-1359852/1/20
و اخیرا هم توضیحاتی که در مورد اتفاقات در فینکس افتاده بود .
<a href="http://www.erepublik.com/en/article/-1-1361229/1/20">http://www.erepublik.com/en/article/-1-1361229/1/20
</a>برای اطلاع دوستان باید بگویم یکی از شرایطی که برای عهده دار شدن این وزارت خانه شدم این بود که تصمیم داشتم دیپلماسی فعال داشته باشم, یعنی با همه صحبت کنم و همه گزینه ها را برای ایران باز نگه دارم. در همین راستا هم مقاله ای در هند زدم برای دعوت به گفتگو, که با استقبال بسیار خوب از طرف شهروندان هندی مواجه شد و حتی باعث شد که چند تن از قدیمی های آنها نسبت که منافع ما ( که در مقطع فعلی خارج کردن آمریکا از منطقه است) همدردی و توافق کنند. اگر دوست دارید می توانید آن مقاله را مشاهده کنید و کامنتهای شهروندان هندی را ببینید که گفتند دوست دارند آمریکا از هند خارج شود. این را هم می توانید مشاهده کنید که با همین مقاله, براحتی موفق شدیم که اتحاد محکم بین هند و آمریکا را کمی شل کنیم.

حالا می رسیم به انتقاد دوستم خشایار دو. ایشان غیر مستقیم اشاره کردند که این تصمیم عجولانه بوده و از سر احساسات. در جواب این موضوع من دو نکته را باید بگویم. من اصلا برای همین کار آمدم, یعنی برای این آمدم که با هند گفتگو کنم. زمانی هم که عهده دار این مسئولیت شدم این جزو شرطهایم بود. حالا کاری که 2 هفته اس که در موردش بحث کردیم و صحبت روش شده, چطور می تواند احساساتی باشد؟ برخلاف نظر ایشان من معتقد هستم که کاملا عقلانی پیش رفتیم. دوست دارم بدانم کدام کامنت یا حرف از طرف هندی ها دیده شده که نشانی از این بوده که ایران ترسیده؟ برای دفاع از این نظر هم, به کامنتها مراجعه کنید, این مدارک من است که برخلاف نظر ایشان, هیچ جا کسی همچین حرفی نزده است. باز اگر به نظر شما دوستان و هموطنان, مقاله دادن و بحث کردن نشانه ترس است, باید اعتراف کنم که من با شما هم عقیده نیستم , از نظر من حرف زدن نشانه ترسیدن نیست. اینقدر از دستگاه دیپلماتیک اطمینان دارم که بتواند از منافع ما دفاع کند.

انتقاد دیگری هم که این دوست عزیزمان به آن اشاره کرد آن بود که معتقد بودند که چون ما رومانی را تحریم تجاری کردیم, آنها به سوی آسیا آمدند. به نظر من, این تحلیل غلط است. دو دلیل هم می آورم, یکی اقتصادی دیگری تاریخی. اقتصادی آن ساده است, ایران و رومانی که کلا تجارتی ندارند و آن کار تنها جنبه جنگ روانی دارد, مثال همان کاری که کرواسی انجام می دهد. حالا آیا این تحلیل که رومانی حاضر می شود برای کشوری که کلا هیچ مناسبات تجاری ندارد بیاید و بالای پنج هزار گلد خرج کند که تازه به دروازه آن برسید به نظر منطقی می آید؟ به نظر من که نیست. البته باز تاکید می کنم, من واقعا می خواهم که شما نکات را یادآوری کنید, من فقط نظر خودم را می گویم و بعد دوست دارم دوباره نظرات شما دوستان را در پایین بشنوم که ببینم اگر حرفم غلطه, اصلاحش کنم. دلیل دومی که می آورم تاریخی است. مگر دفعه قبل که رومانی به سمت آسیا آمد و به چند قدمی ایران رسید, ایران تحریمش کرده بود؟ اصلا مگر با آنها جنگیده بودیم؟ جواب هردوی اینها خیر است و به نظر من, این نشان از آن دارد که آمدن رومانی به آسیا صرفا به خاطر گرفتن منطقه بالای آهن است.

سرآخر, باز تاکید می کنم از شما خواهش می کنم این مقاله را این طوری برداشت نکنید که انتقاد نکنید, واقعا معتقد هستم باید در کنار هم با همفکری برای آینده تصمیم گرفت. فقط خواهشی که دارم این است که واقعا برای کشور تلاش کنید و نه برای شخص. خیلی راحت است که ادعا کنم من همه چیز را می دانستم و می دانستم که فینکس بد/خوب است و باید به حرفهایم گوش می دادید و غیره. دانستن کافی نیست, باید بتوانیم با منطق از آن پشتیبانی کنیم و دیگران را قانع. نهایتا همه ما تلاش می کنیم برای پیشرفت کشور, و امکان هم دارد در همه موارد با هم هم عقیده نباشیم, ولی اینو باید بپذیریم که اصل کشوره و نه شخص. کسی که مدعی می شود که همه چیز را از قبل می دانسته و ملت باید به حرفش گوش کنند به نظر من این نکته را فراموش کرده و فکر می کند اصل شخص است, چون با تخریب دیگران می تواند خود را کمی بالا ببرد.

اینها توضیحات کوتاهی بود که دوست داشتم کلی بدم. به جز مواردی که مستقیما گفتم, خطابم به کس خاصی نبود. باز اگر به نظرتان حرف نامعقولی می زنم, به من گوشزد کنید تا تصحیح کنم. ولی مطمئن باشید کسی که این همه دنبال گفتگو است, تصمیماتش را براساس خرد جمعی می گیرد و نه احساس. البته این برای خود ملت است که نظر بدهند.


بخش دوم - آینده
همانطور که قبلا هم گفتم, ما نیاز به این داریم که بتوانیم با هم در مورد آینده کشور گفتگو کنیم. در همین راستا, از مقالاتی که در چند روز گذشته نوشته شده است در مورد اتحادیه و جایگاه مان را مطالعه کردم. متاسفانه بیشتر آنها از جنبه های عقلانی استفاده نکرده بودند و احساساتی بودند. باید بگویم که بعنوان وزیر امور خارجه, آنچه را که بعنوان صلاح کشور می دانم این است که اجازه دهیم فضا دوباره عقلانی شود. یعنی بحث کنیم, صحبت کنیم, فکر کنیم. با مقالات احساسی نمی توانیم جایگاه مان را در دنیا بهتر کنیم. در همین راستا من می خواهم بگویم که هر آزادی با خودش مسئولیتی می آورد. درست است که ما آزاد هستیم علیه فینکس یا ادن مقاله بدهیم, ولی باید بپذیریم که اگر یک وقت جنگی شد و بعد فینکس از ما حمایت نکرد نمی توانیم سر آنها غر بزنیم. هر کاری عواقبی دارد خلاصه. فقط می خواهم از شما به این موضوع فکر کنید و مقاله تان را چاپ می کنید.

نکته دوم و بسیار مهم در مورد جریانات چند روز آینده است. تحلیلی که فعلا در وزارت امور خارجه با آن پیش می رویم این است که کشور رومانی بعد از سقوط هلیون یانک می خواهد به آسیا بیاید و یکی از سه منطقه کارناتاکا, هلیون یانگ یا لیونانگ را از آن خودش کند, که برای این کار مجبور است از ایران رد شود. ما دو گزینه خواهیم داشت, اگر به آن روز برسیم (مطمئن باشید داریم با فینکس در مورد این صحبت می کنیم که نگذاریم به آنجا برسد و امکان دارد کلا اتفاق دیگری بیافتد در چند روز آینده) ولی اگر به این روز رسیدیم یا باید مقابل رومانی بایستیم یا اجازه دهیم از خاک ما رد شوند. زیاد هم نمی توانیم روی کمک فینکس حساب کنیم, چون تحلیل ما این است که همزمان با حمله به ما, به لیونگ یانگ و مجارستان مرکزی, لیمبوبو آرژانتین و شمال برزیل حمله می کنند, اگر تا آن موقع فتح نکرده باشند. بنابراین, ما به احتمال زیاد در مقابل رومانی یک به یک خواهیم شد. همانطور که گفتم ما دو راه داریم. راه اول این است که با رومانی ساخت و باخت کنیم و اجازه دهیم از مرز ما رد شوند. به شخصه باید بگویم که تا زمانی که من وزیر امور خارجه هستم با این گزینه هیچ وقت موافقت نمی کنم, و اگر نیاز باشد به این کار از سمت خودم استعفا می دهم. گزینه دوم اما گزینه ای است که ایده آل من است, و آن این است که همگی به منطقه شمال غربی ایران برویم, و درحالی که پشتمان به دیوار هست و کسی نیست که از ما حمایت کند, درسی به رومانی بدهیم که دیگر هیچ وقت به آسیا فکر نکند. یا می بریم یا می بازیم, ولی طوری می جنگیم که به خودمان افتخار کنیم.

در این موارد هم دوست دارم نظرات شما را بشنوم. آماده روزهای سخت باشید, و به همین منظور طلا و ریال خود را ذخیره کنید و الکی خرج تبلیغات تو بازی و ... را ندهید. با تحلیل ما, یک بار ببریم, بار دوم می توانیم با ام پی پی های مان آنها را بیرون کنیم, چون هم پیمانانمان آزاد می شوند. اگر هم ببازیم, لااقل طوری می بازیم که کشور رومانی مجبور شود اینقدر خرج کند که نتواند به زودی کمر راست کند و البته باید آماده این باشیم که کشور را از نوع بسازیم. فقط تنها خواهش من این است که بگذارید فضای عقلانی بر کشور حکم فرما بماند.

ممنون
گرگ پیر

</strong></strong>

 

Komentari

gorgepir
gorgepir Dan 904, 07:33

لطفا نظراتتان را بگویید, دوست دارم بشنوم. برای پیشرفت ایران بیشترین تلاش را بکنید تا جمعیت فعال را بالا ببریم.

xerxesll
xerxesll Dan 904, 07:37

محمدرضا هستم =خشایار2
:دی

JunsJuns
JunsJuns Dan 904, 07:39

موفق باشین

arakliyan
arakliyan Dan 904, 07:40

خیلی این وزیر رو دوست دارم:)

مثل برخی وزرا اشاره به دوره ای نمیکنم - اصلا با مردم مشاوره نمیکردند و خبری نمیدادند

وت

ویوا ایران :دی

megahack
megahack Dan 904, 07:43

با نظراتتون موافق هستم
این مقاله برای من که خیلی مفید شد
تا آخرین نفس در کنارتون هستم
در صورت جنگ با تمام توان دفاع می کنم حتی اگه ولنسم زیر 40 بشه و گلدی هم واسم نمونه

xerxesll
xerxesll Dan 904, 07:43

1
در مورد هند و اینکه اونامیخوا ن امریکا نباشه موضوع جدیدی نیست و این بر میگرده به 4 ماه پیش و مقاله ی رییس جمهور هند که از مردم خواسته بود که با امریکا کنار بیان و اجاره بگیرن و مردم هم ناراضی بودن و این تاثیر مقاله شما در هند نبود و من گفتم این روش درسته به شرطی که زیر ساخت هایش آماده باشه یعنی مراحل داره باید دیپلماسی از مراحلش بگذره نه اینکه بپریم پله ی اخر . همه چیز پله پله . اگر قرار بود روابطمون رو خوب کنیم چرا با مافیا همکاری نشد که داشت به هن کمک میکرد و دولت مافیا رو تخریب کرد و تمام زمات اونا رو هدر داد
..........................
در مورد رومانی هم اگر به دقت مقاله ی من و خونده باشید بنده گفتم چه نیازی به این تحریم بود . بنده با تحریم مشکلی ندارم اما اصا دلیلش رو نفهمیدم و این ایران و در خطر قرار داد . وقتی یک شیر به خواب رفته چرا باید بریم نخ کنیم تو دماغش؟

xerxesll
xerxesll Dan 904, 07:49

بله موافقم اگر بخوا بیا میاد ولی چرا دشمن و تحریک کنیم که بیاد؟
و این تصمیمش رو عملی کنه؟ دلیل اینکار چیه که در شرایط کنونی ایرا باید با سیاست عمل کنه؟ ان اقدام در شرایطی بود که هنوز مجارستان به فونیکس پشت نکرده بود و الان چرا تغییر موضع میخوای بدید؟
پای حرفتون وایسید و با فونیکس بمونید چو الان خروج از فونیکس هم یک اشتباه دیگر خواهد بود(در شرایط کنونی)و ممکنه ای تصمیمات به ضرر ایران باشه

gorgepir
gorgepir Dan 904, 07:50

محمد رضا جان, من مسئول وزیران قبلی نیستم. در مورد همکاری/عدم همکاری آنها با مافیا هم نظری ندارم. خلاصه هر وزیری هم شیوه کار خودش را دارد, شیوه کار من تهاجم است و حمله, چون معتقد هستم که پله پله رفتن فقط باعث می شود که منافع مان در خطر بیافتد بدون انکه نتیجه گیری شود. البته این روش من است, و کاملا متوجه هستم منظور شما چیست.

در مورد رومانی, فکر نکنم واقعا شیر خفته باشد, روزی که آنها 2.6 میلیون تخریب تو هلیون یانگ زدند همان روزی بود که تصمیم گرفتند به آسیا بیایند, حالا چه ما تحریم کنیم چه نه

gorgepir
gorgepir Dan 904, 07:51

در ضمن, ما هیچ تغییر موضع ندادیم, نمی دانم منظورتان چیست. اگر منظورت این است که گفتگو کردن درباره اتحادیه تغییر موضع است, گفتم که, این شیوه من است که گفتگو می کنم و از گفتگو نمی ترسم. من هیچ وقت نگفتم می خواهیم از فینکس خارج شویم, گفتم؟

xerxesll
xerxesll Dan 904, 07:53

بله موافقم اگر بخوا بیا میاد ولی چرا دشمن و تحریک کنیم که بیاد؟
و این تصمیمش رو عملی کنه؟ دلیل اینکار چیه که در شرایط کنونی ایران باید با سیاست عمل کنه؟ ان اقدام در شرایطی بود که هنوز مجارستان به فونیکس پشت نکرده بود و الان چرا تغییر موضع میخوای بدید؟
پای حرفتون وایسید و با فونیکس بمونید چون الان خروج از فونیکس هم یک اشتباه دیگر خواهد بود(در شرایط کنونی)و ممکنه این تصمیمات به ضرر ایران باشه
..............................
اینم لینک مقاله حرفهای من
<a href="http://www.erepublik.com/en/article/-xerxesll-1-1363084/1/20" target="_blank">http://www.erepublik.com/en/article/-xer[..]/1/20</a>

Dashtesafa
Dashtesafa Dan 904, 07:56

اون مقاله ای که چند وقت پیش هندی ها در دوران ژنرال رضا تو ایران زدند رو یادتونه که؟! واکنش مردم ایران نسبت به اون مقاله رو هم که یادتونه؟ پس چرا بدون هماهنگی با دولتشون برایشون مقاله دادید؟ این هم یه انتقاد بدون تعصب، منتظر جوابیم

gherghi
gherghi Dan 904, 07:57

fantastic article

gorgepir
gorgepir Dan 904, 07:57

دوست من سئوالاتان را متوجه نشدم. این که بدون هماهنگی با دولت آنها چرا مقاله دادم؟ چون دولتشان دست نشانده است, می خواهم رو خود مردم کار کنم. مگر ما اصلا باید با دولت هند هماهنگی کنیم؟

arminromanticlove
arminromanticlove Dan 904, 08:03

بهتر نيست به جای گفتگو با هند يا امثال آن،با آمريکا وارد مذاکره شويم؟؟؟

xerxesll
xerxesll Dan 904, 08:03

gorgepir &quot;
وزیر محترم وقتی شما معتقدید اون دولت دستنشانده هیت چطور میخواید با هند صلح کنید
از شما بعید بود این حرف
هر کاری یکسری مقدمات خاص خودش رو میطلبه و تازه اگر موافقت کنن باید نظر مجلس رو هم جلب کنید این به نظرم اقدام عاقلانه ای نبود

rima64
rima64 Dan 904, 08:04

وت.موفق باشی

gorgepir
gorgepir Dan 904, 08:05

آرمین, از کجا می دانید با آمریکا وارد مذاکره نشدیم :دی

محمد رضا, من کی گفتم می خواهم با هند صلح کنم؟ من گفتم می خواهم گفتگو کنم. فکر کنم متوجه این نکته نمی شوید که حرف زدن ترسی ندارد. البته نظر شما برای من محترم است.

arminromanticlove
arminromanticlove Dan 904, 08:11

اگر واقعاً در حال مذاکره با آمريکا باشيد که دستتان هم درد نکند

aria.b
aria.b Dan 904, 08:14

vote alie

No. 13
No. 13 Dan 904, 08:16

چه بحث داغی شد... ن

xerxesll
xerxesll Dan 904, 08:30

با هند صحبت کنم و من نفهمیدم
با مردمش منظورته؟

Timsar.Alireza
Timsar.Alireza Dan 904, 08:31

به نظر من با وضعيتي كه الان پيش اومده بهتره از فونيكس خارج بشيم ولي نه اينكه به اتحاديه ديگري بپيونديم بلكه به صورت كشوري آزاد و دوست با فونيكس به فعاليت در منطقه بپردازيم اينكار چند امتياز مثبت براي ما داره اول اينكه فونيكس بيشتر به ارزش ما پي ميبره و بيشتر بهمون احترام ميزاره دوم اينكه مجبور نيستم تو جنگهاي فونيكس حتما تخريب بالايي بزنيمچون ديگه جزو اتحاديه نيستيم فقط ميتونيم واسه تركيه كه قبلا خيلي بهمون كمك كردن تخريب بالا بزنيم اين يعني اينكه ديگه تجهيز نداريم و اين پول ها در خزانه كشور ذخيره ميشه سوم اينكه ديگه نياز نيست ماهانه مقدار گلدي به فونيكس بابت عضويتمون پرداخت كنيم كه اين گلدها هم ذخيره ميشوند براي روزهايي كهع واقعا ايران بهشون نياز داره تا باز به قدرت برسه

Red Peyman
Red Peyman Dan 904, 08:43

ای ول

ashkaboos
ashkaboos Dan 904, 08:46

Timsar.Alireza
اون وقتیه که حداقل قدرت دفاع از خودمون رو داشته باشیم. با افزایش جمعیت فعال می تونیم به این مرحله هم برسیم

xerxesll
من فکر می کنم منظورش اینه که می خواد روی نظر مردمش تأثیر بزاره. این کار می تونه تصمیمات انتخابات و تصمیمات کلیشون رو عوض کنه

arashonline
arashonline Dan 904, 08:48

vote and sub

Timsar.Alireza
Timsar.Alireza Dan 904, 09:55

ashkaboos
ميشه بپرسم ممكنه چه كسي به ما حمله كنه كه ما قدرت دفاع از خودمون رو نداريم ؟
من گفتم فقط از اتحاديه خارج بشيم نگفتم كه ديگه با اعضاي فونيكس ام پي پي نبنديم.
ما ميتونيم مثل سابق با اعضاي فونيكس ام پي پي ببنديم در ضمن فونيكس هم بيشتر رو ايران حساس ميشه چون اون موقع ميترسه كه ايران بهشون خيانت كنه و دروازه آسيا رو به روي ايدني ها باز كنه بنابراين سعي ميكنن كه ما رو راضي نگهدارن و تلاش ميكنن كه ما رو به فونيكس برگردونن اينجاي كار ما بايد يخورده با احتياط عمل كنيمتا بتونيم بيشترين امتياز رو براي كشورمون از اونا بگيريم يعني داشتن يك منطقه غني براي كشورمون.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
پيشنهاد ديگر من اينه كه بجاي اينكه فعلا به فكر منطقه غني تو آسيا باشيم به فكر اين باشيم كه روابطمون رو با كشورهاي آسيايي (هند و چين) گسترش بديم و جاي پاي خودمون رو درست كنيم تا در آينده بتونيم از اين روابط سود ببريم.

Yoshimura Kanichiro
Yoshimura Kanichiro Dan 904, 10:40

منم از اون تحیلیل در مورد تحریم اقتصادی رومانی تعجب کردم چون اصلا اون کار حتی در حد تحریک رومانی هم نیست اگه قرار بود هر کشوری با تحریم اقتصادی قهر کنه حمله کنه میشد بچه بازی

به نظرم اون کار و تحریم رومانی خیلی به موقع بود

gipsy.shadow
gipsy.shadow Dan 904, 10:48

آقای گرگ پیر شما به نظر میاد خیلی کاربلد باشید. ولی تو رو خدا از حجم مودب بودنتون کم کنید صدبار گفتید من میخوام از نظرات مردم استفاده کنم و اینجوری صحبتها !!! ماها از این جنبه ها نداریم وزیرا از بالا نگاه نکنن یه جوریمون میشه
😃

ramin martinez
ramin martinez Dan 904, 11:18

اقا پیمان های نظامی رو زیاد کنین

ramin martinez
ramin martinez Dan 904, 11:19

اقا پیمان های نظامی رو زیاد کنین

Shotor The Great
Shotor The Great Dan 904, 11:44

سلاملیکم..

چرا همه گیر دادین به قضیه هند؟ اینجا صحبت از امکان در گیری با رومانی هم هست.. من قبلا نظرم رو دادم نسبت به این جنگ و کارهایی که باید کرد و مثل همه به این نکته تاکید می کنم که باید تمام توانمون رو روی استان شمال غربی بزاریم، اما خدایی نکرده ،گوش شیطون کر، اگه رومانی از استان شمال غربی بگذره چی کار باید بکنیم؟ من نظر خودم رو تو فروم دادم و امیدوارم دوستان دولتی هم به فکر باشن.

حالا یه سوالیم از گرگ پیر دارم. یکی از اهداف تعیین شده از طرف شایان گرفتن جهرخند هست، این دیپلماسی شما اینطوری نشون میده که ما اگه نمی تونیم فعلا بادولت هند سازشی داشته باشیم، می خوایم که مردمشون رو امیدوار به رابطه با ایران کنیم. حالا با این اوصاف چطوری می خوایم جهرخند رو به دست بیاریم؟ البته این مدت یه سری اتفاقاتی داره خواسته یا ناخواسته پیش میاد که عملا رسیدن به جهرخند رو سخت تر از قبل کرده، ولی متدی رو که برای رسیدن به این هدف طراحی کردین رو یه ذره باز کنید ممنون میشم .

موفق باشید.

hani_l
hani_l Dan 904, 13:56

در صورت حمله ي روماني اگه بخوايم عاقلانه عمل كنيم بايد بزاريم رد شن!
بعد هم ميگيم رئيس جمهور اومده مسج هاشو بخونه بعد بخاطر لگ يهو5 تا جنگو عقب نشيني كرده و . . . اينا
يا طبق معمول هك شده. . .
ولي ما همه مي دونيم كه ما ايراني هستيم پس براي يه جنگ تمام عيار آماده ميشيم!!

rahil-aryan
rahil-aryan Dan 904, 14:58

من میگم از الان تو فونیکس جا بندازیم که رییس جمهور ما گاهی وقتا ناخواسته دستش میره رو عقب نشینی
که بعدا متعجب نشند

Elmira.T
Elmira.T Dan 904, 21:19

موفق باشید
به نظر من دوستان رومانیایی خیلی راحت تر مذاکره پذیر هستند

BahramHedayati
BahramHedayati Dan 904, 23:26

من هم با نظر وزیر امور خارجه کاملاً موافقم. حتی اگر قرار باشه از روی نقشه هم حذف بشیم باید جلوی دشمن وایسیم.
اونا هیچوقت صلاح ما رو نمیخوان و به هیچ قراردادی هم پایبند نیستن.

به امید پیروزی ایران

gorgepir
gorgepir Dan 904, 23:54

هیچ کس 63 راستش خیلی مایل هستم که نقشه را به شما بگویم, ولی کمی هنوز امنیتی هست. خیالتان جمع باشد که به این موضوع فکر شده است و کار برای رسیدن به آن هدف آغاز شده است.

IRANGODFATHER
IRANGODFATHER Dan 905, 00:30

به دستگاه دیپلماسی اطمینان کنید


البته استراتژی تهاجمی با وجود مزیت های زیاد،از جمله افزایش ریسک حریف، عیوبی هم داره

جایگزینی شمشیر به جای سپر، اشتباه هست...فقط باید شمشیر رو به دستی گرفت و سپر رو به دست دیگه

دیپلماسی عمومی در هند هم با ورود مقالات ایرانی موثر واقع نمیشه(یا کمتر تاثیر مثبت داره)...به جای اون سعی در لابی سازی کنید
اینجوری مقالات از جانب هندیها منتشر خواهد شد و نفوذ اجتماعی به مراتب بیشتر خواهد شد


موفق باشید

planaria
planaria Dan 905, 00:42

موافق

RinOIr
RinOIr Dan 905, 01:23

voted

Brilient Cyrus
Brilient Cyrus Dan 905, 02:02

در این نکته شکی نیست که اگر به مرزهای کنونیمان حمله بشود ملت ایران با تمام قوا خواهند جنگیدو در این بحثی نیست. اما نکته ی قابل توجه این است که ما جنگ را از مرزهایمان دور کنیم. يعنی ما با تصرف و یا اجاره ی مکانی استراتژیک جبه ی جنگ را به آن نقطه منتقل کنيم تا مرزهایمان تهدید نشود. به طور مثال اگر ما بتوانیم معاهده ای با ترکیه بسته که ایلتی برای مثال
aegean coast of turkey
به ما اجاره بدن البته در هنگام جنگ
در ان موقع دو کشور هم زمان به طور مستقیم با کشور متجاوز درگیر جنگ خواهند شد. چون در صورت حمله ی گسترده رومانی بدون شک ترکیه ایالت
marmara
رو از دست خواهد داد. در نتیجه با بستن قرار داد هم زمان دو کشور به طور مستقیم از مرزهای ترکیه دفاع خواهند کرد.

Brilient Cyrus
Brilient Cyrus Dan 905, 02:05

در نتیجه ما به دو هدف خواهیم رسید. یک اینکه جنگ رو خارج از مرزهای خودمون ادامه مي دیم. و دوم اینکه در صورت پیروزي تبعات بسیاری نیکی رو در پیش رو خواهیم داشت. البته این امر مستلزم یکسری نکاتی است. مثلاً وزارت خارجه از روابط خوب حالا که با ترکیه داریم استفاده کرده و این امر رو پیش ببره . در ضمن در صورت رسيدن به این نيل . ايرانیان همان گونه که در مرزهای ایران می جنگند در مرزهای اجاره ای نیز بجنگند یعنی با تمامی قوا.

ashkaboos
ashkaboos Dan 905, 03:44

@ Timsar.Alireza

اولاً در صورت خروج از اتحاد دیگه تضمین دوستی نمی تونه وجود داشته باشه و معلوم نیست که اونها با ما چی کار کنن. مخصوصاً وقتی که قدرت زیادی نداریم. در ضمن با توجه به موقعیت استراتژیک خودمون احتمال حمله به ما خیلی زیاد میشه. ممکنه از هر طرفی به ما حمله بشه. تا زمانی که حداقل به 11-12 کشور اول نرسیدیم این کار ممکنه باعث تبعات خطرناکی بشه. البته من با حرف شما موافقم و دوست دارم که ایران مستقل باشه. با این وضع فقط داریم سرمایمون رو به بقیه می دیم. ولی احتیاط مهمه. اگه بتونیم جمعیتمون رو یه مقدار بالا ببریم، گزینه های زیادی جلومون باز میشه. عجولانه عمل کردن توی این مورد ریسکه در ضمن حتی اگه ایران یه منطقه غنی بگیره با این جمعیت نمی تونه از اونجا دفاع کنه
باید طی یکی دو ماه جمعیت رو به شدت زیاد کنیم و آموزش رو خیلی قویتر ادامه بدیم

 
Objavi svoj komentar

Što je ovo?

Čitaš članak koji je napisao građanin eRepublika, virtualne strateške igre za više igrača koja se temelji na stvarnim državama. Kreiraj svoj vlastiti lik i pomogni svojoj državi da stekne slavu, dok se ti dokazuješ u ulozi ratnog junaka, renomiranog izdavača ili financijskog stručnjaka.