[Kongresszus] A július 30-i kongresszusi ülés összefoglalója

Day 619, 16:47 Published in Hungary Hungary by eMagyar Kongresszus
eMagyar Kongresszusi Közlöny
eMagyarország kongresszusának hivatalos lapja

Tisztelt eMagyar polgárok!

A múlt vasárnap megválasztott új kongresszus a napirendi pontok tárgyalása előtt kijelölte a pártok frakcióvezetőit, majd elnököt és két alelnököt választott.
A pártok által delegált frakcióvezetők:

MHP: http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1313652>Stadler CIty
KAR😨 http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1243513>F4llen4ngel
PPL: http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1410996>Jakabfia

A kongresszus megnyitásakor az SzP és a eMKKP nem képviseltette magát, később Huba megjelent az SzP színeiben, de mivel IRL teendői elszólították és a pártjából más képviselő nem vett részt az ülésen, így Bukktolgy-öt nevezte meg az SzP képviselőjének az ülés alatt. Ez részben szabályellenes, de a kongresszus történetében ez volt a második alkalom, hogy egy párt nem képviseltette magát (amit következetesen ugyanaz a párt gyakorol), így ilyen esetekre nem voltunk felkészülve, Bukktolgy megkapta a hozzászólási és szavazati jogot az SzP színeiben erre az egy ülésre.

A frakcióvezetők megnevezése után a kongresszus elnököt és két alelnököt választott. Az elnök személyére a KARD és az MHP tett egyedül javaslatot http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1305992>bekesjarokelo személyében, így a kongresszus egyhangúlag elnöknek választotta.
Az alelnöki posztokra a KARD és a PPL Feherlófia Koppányt jelölte, míg az MHP és az SzP Jakabfiat. Az alelnök választás, bár csak két jelölt volt a két helyre, kisebb komikumba fulladt, majd a sorokat rendezve a testület megválasztotta a kongresszus alelnökének http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1222627>Feherlófiát és http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1410996>Jakabfiát.

Az MHP vitára küldött egy javaslatot az Oktatásügyi es a Szociális Minisztérium kongresszus alá szervezésével kapcsolatban.
A beadvány lényege:

A jelenlegi kormányzati struktúrákhoz ezek a szervezetek nem kapcsolódnak szorosan, a működésük és müködtetésük általában kormány-független es kormányprogram-független módon törtenik, személyzetük pedig többnyire szinten kormányoktól függetlenül több cikluson keresztül ellátja a feladatát. Az irányítás átszervezésével a szociális és oktatasugyi miniszteriumok elszámolási kötelezettsége ezentúl nem a kormány és az elnök fele lenne, hanem közvetlenül a kongresszus fele így ennek következtáben a müködtetésükhöz szükséges költségvetés biztosítása is a kongresszus feladata lenne. Ennek a folyamatnak a részletes kidolgozásába be kell vonni mind a minisztériumok vezetőit,mind az eMNB elnökét.

Az átszervezés nem csupán ezeket a technikai kérdéseket kívánja a kongresszus alá venni hanem a kormányzat hatásköréből kivenni az oktatási és a szociális ellátással kapcsolatos ötleteket és programokat. Ezekről a továbbiakban a pártok a kongresszus keretei között vitázhatnanak, majd az arra érdemes programot a kongresszussal elfogadtathatják. Ezzel megszeretnénk szüntetni azt a gyakorlatot, hogy időről-időre megjelenik egy-egy kritika, javaslat, ötlet, amelyek bár sokszor igerétesnek tűnnek, a részletek pontos kidolgozását az ötletgazdák mindig a kormányzattól várják.
A kongresszus saját hatáskörében foglalkozhatna ezekkel a beadványokkal, amelyek megvalósításában az azokat benyújtó pártok avagy szervezetek aktívan, kormányfüggetlenül résztvethetnenek, ezzel is bizonyítva az ötleteik életképességét és megvalósíthatóságát.
Az átszervezés egyik célja, hogy színt vigyen a politikai életbe, a kongresszusba bekerült képviselőket valós felelősséggel ruházza fel, így az őket indító pártok vezetőségéből is kikényszerítve a felelőségteljes döntést a jelölt állításkor. Az MHP több cikluson át részt vett és vesz a Szociális és Oktatásügyi Minisztérium adott esetben irányításával avagy működtetésével, így mind a minisztériumokban rejlő lehetőségekkel és egyben a problémákkal és veszélyekkel is tisztában van.
A javaslat csak vitára lett küldve, megálapodtunk a részletek pontosításában és tisztázásában, mielőtt szavazásra küldjük. A pártok hozzáállása igen erősen rövidítve a kérdéshez:
a KARD részéről felmerültek a minisztériumok finanszirozásának kérdései,
a PPL kibővitené a tervezetet szélesebb körű strukturális átalakítással, egybekötve a minisztériumi dolgozók alkalmazottkénti fizetésével,
az SzP teljesen meglepő módon a kongresszusi irányítást károsnak és rossznak tartja, nem nézi ki a kongresszusból, hogy eltudná látni a feladatát (itt a kérdés csupán annyi, hogy akkor vajon milyen embereket delegál a kongresszusba, hogy a gomb nyomogatáson kívül más feladatot nem szánna nekik - még az ülésen való megjelenést sem).

A második napirendi pont a gazdasági miniszter, Imre Norbert grain import adó emelésének javaslata volt. A beadvány szövege http://docs.google.com/View?id=dcvkj5pc_11hgpxqrc3>ITT található.
Norbi felhívta a figyelmet a hónapok óta tartó lassú változásra, melynek következtében a búza árának folyamatos emelkedése és a jelenlegi import adó mellett is ígéretes piacként tekintenek országunkra a külföldi cégek.
A probléma orvoslására két utat vázol fel a Gazdasagi Minisztérium. Az egyik esetben több lépcsőben történő adó emelést 50%-ról indulva a gazdaság folyamatos monitorozásával, míg a másikban az adókulcs azonnali 60-70% környékére emelését javasolta.
A kongresszus rövid vita után indítványozta a grain import adójának egy lépcsőben történő 99%-ra emelését, amelyet a jelenlévő képviselők 9:4 arányban elfogadtak,
Az elfogadott javaslat értelmében Emilke(MHP) beterjesztette a kongresszus elé a http://www.erepublik.com/en/Hungary/law/11457>búza import adójának 99%-ra emelését, melyet a kongresszus 31:5 arányban elfogadott.


A harmadik napirendi pont az elnöki beszámoló volt az Urals kérdésének rendezését szorgalmazó szerződésről eMagyarország és eOroszország között.

A szerződés tervezet http://www.erepublik.com/en/article/-emagyar-k-zl-ny-az-urali-szerz-d-s-tervezete-877119/1/all>ITT olvasható. A szerződés tervezet megvitatása elég viharos volt, a főbb elhangzott kérdések, észrevételek (képviselői oldalról, kiemelve a kérdéses területeket):

bukktolgy[szp]: úgy vélem az oroszoktól kicsit több hozzájárulást kérjünk, mert végül is miattuk csináljuk az egészet
stadler_city[MHP]: oroszok nem megbízhatók, amíg nem kapják meg WSR-t is meg mindent ami övüké, addig potenciális veszélyforrás, úgyhogy azzal számolni kell, hogy mi van ha átadjuk urált de indó nem adja át WSR-t ? Mi lesz ha oroszok kilépnek emiatt PEACE-ből Adtunk az ellenségnek 1 high vas területet?
PetiB[KARD]: az oroszok megveszik a cégeket alapítási áron... de mi lesz a benne lévő licenszekkel? azokat is kifizetik valamilyen csökkentett áron??
pitama[MHP]: mi van akkor ha az oroszok visszakapják a területeiket, kilépnek a PEACE-ből és ellenünk fordulnak? Akkor mindezeknek az átadásoknak mi értelme volt?
szeret[MHP]: licencekkel, a cégben lévő pénzzel és a benne lévő nyersanyaggal mi lesz?

A feltett kérdésekre kapott válaszok és reakciók után a szerződéstervezet szavazásra lett bocsátva, és a kongresszus azt visszaküldte a kormányzatnak módosításra 9:5 arányban.

Az ülés logja megtekinthető http://kindred.at/kongressz-618.html>ITT, ahol az Urals kérdésében lefolytatott vita egyben elolvasható.

A kongresszusi ülés az előző alkalmakhoz megszokott módon kultúráltan és viszonylag fegyelmezetten zajlott, noha nem volt képviselői moderáció és előzetes szókérés. Ezúton is szeretném megköszönni a részvételt a jelenlévő képviselőknek!

A következő ülést augusztus 3-án, hétfö este nyolc órára hívom össze, a napirendipont javaslatokat a frakcióvezetők legkésőbb vasárnap délig küldjék el a Kongresszus emilcímére.

Üdvözlettel,



bekesjarokelo

Az eMagyar Kongresszus Elnöke

Közérdekű információk:

eMagyar hivatalos cset - kezdőknek channel: #mentor nick: erepes neved
Mentor program fiataloknak segítőt keress, illetve itt lehet jelentkezni!
eMagyar hivatalos oldal
eMagyar hivatalos fórum
eMagyar Nemzeti Bank
Magyar Fejlesztési Bank
Linkgyűjtemény

Közlönyök:

Magyar Közlöny
Hadügyi Közlöny
Kongresszusi Közlöny
Oktatási Közlöny
Szociális Hírek.