Väiksed nipid MM-s äritsemiseks

Day 797, 11:50 Published in Estonia Estonia by mustangman

Tihtipeale on raske leida üles riiki, kus saaks raha tasku panna. Eelnevalt olen kirjutanud, et koha saab leida sõdasi jälgides. See on kõik õige, kuid on ka teisi moodusi. Nimelt vahete-vahel muutuvad maailma turul hinnad ja seda väga järsult (allapoole). Kui midagi sellist juhtub nägema (nt tooraine hindadel silma peale hoides), siis võib see tähendada suurt kõikumist MM-s. Selline kõikumine on aset leidnud viimase kahe päeva jooksul nii RON, JPY kui ka USD puhul. Alati muidugi tasub veenduda, kas on tulus kullaga rutata „lahingusse“.

Kui olete kogunud suures koguses valuutat, kuid ei suuda seda maha müüa hinnaga, millega veel kasumisse jääksite (konkurendid on äkitselt tekkinud sama hinnaga pakkumiste näol), siis on üks moodus, kuidas kuld üliväikese kasumiga või minimaalse kahjumiga tagasi saada. Igakord see muidugi ei toimi, oleneb situatsioonist. Ütleme, et on olukord, kus müüsite kulda hinnaga 41.332 ü ja tahtsite saadud valuutat ruttu 0.025-ga maha müüa. Äkitselt oli aga 0.025-ga väga palju pakkujaid. Kuna seisev raha MM-s (ebastabiilsel kursil) on väga riskante, siis tasuks see ruttu kullaks uuesti muuta. Aitab see, et kui keegi müüb kulda 41.332 või alla selle, siis ostke ära. See tundub küll igati loogiline, kuid olen näinud mängijaid, kes ei viitsi oodata ja selle asemel, et kulda osta, müüvad oma valuuta odavalt (selle näite puhul 0.024-ga) maha, millest saavad olulist kahjumit.

Üks nipp ka odava tooraine jahtijatele. Kui näete kuskil soodsat (vahe on suur) toorainet ja riigis, kus pakkumine tehtud, on väga palju odavaid asju, siis jälgige alati kas kõik vastab tõele. Nimelt hind(kullas) võetakse valuuta müügihinda MM-s arvestades. Paraku aga, kui on vaid üks pakkumine odavaima hinnaga, siis võib tekkida olukord, kus ostjad tõttavad valuutat ruttu ostma (kõik tulevad sinisilmselt odavat toorainet muretsema). Kui keegi MM-lt valuutat soetab, siis kaob pakkumine mõneks ajaks ära. Kui aga juhtud sattuma MM-mi sel ajal kui odavaimat pakkumist ei näe, siis võid osta kallimat valuutat (arvates et kõik on norm), millega saad olulist kahjumit. Näiteks Rumeenias oli pakkumine 0.01 (tavaliselt on 0.019). Kõik hinnad näisid seetõttu peaaegu poole odavamad. Paraku aga oli tegu visuaalse pettusega😃, millega võitsis riik ekspordi näol tohutut kasumit (tulu oli suurem kui kulu).

mustangman