Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

SCAM ALERT, SCAM ALERT ! [ ENG / SQ ]

1,950 jour, 16:04 Published in Albania Albanie de GUARD 92

Hello dear eRepublik citzen!

Today I want to raport to all eRepublik citzen for new scammer, who make articel with tittel ‘ FOOD and WEAPONS for FREE’ in exchange for SUBSCRIBES.

FIRST ARTICEL,UPDATE FAKTE :

2nd :

3rd :


He has make many articels, and many people has SUB his newspaper, but any people has not get any FOOD or WEAPS, so he lying to people and to the end he delete his articel.

The SCAMMER is : http://www.erepublik.com/sq/citizen/profile/6418140


And I call to all people (who already subb his newspaper) to unsub now, and to raport to ADMINS for scamming xD

Unsub his NEWSPAPER: http://www.erepublik.com/sq/newspaper/edrioni-news-283992/1

(no more scammers, fair PLAY)
(no more scammers, fair PLAY)
(no more scammers, fair PLAY)

Përshëndetje të ndëruar qytetarë shqipëtarë.

Mashtrues i ri në mesin tonë, bëhet fjalë për një njeri i cili bën artikuj se kinse jep FOOD dhe WEPS në këmbim të një SUBB apo VOTE. Unë vet e kam provuar dhe shumica kan bërë SUB dhe SHOUT artikujt e tij por asgjë skemi marrur!

FIRST ARTICEL,UPDATE FAKTE :

2nd :

3rd :


Personi me për të cilin bëhet fjalë është : http://www.erepublik.com/sq/citizen/profile/6418140


Dhe unë i ftoj të gjithë qytetarët të tregohën të ashpër kundrejt mashtruesve dhe të i bëjn UNSUB gazetës së tijë : http://www.erepublik.com/sq/newspaper/edrioni-news-283992/1

KARAKTERI FAMILJAR :


MJAFTË MË MASHTRUES NË MESIN TONË. LARGOHUNI NGA SHQIPËRIA!
MJAFTË MË MASHTRUES NË MESIN TONË. LARGOHUNI NGA SHQIPËRIA!
MJAFTË MË MASHTRUES NË MESIN TONË. LARGOHUNI NGA SHQIPËRIA!


P.S Autori lejon që artikulli të ri-postohet edhe në eShqipëri, le ta kuptojnë të gjithë se kush është ai !http://www.erepublik.com/en/article/scam-alert-scam-alert-eng-sq--2233577/1/20

SHOUT IT please, NOT MORE SCAMMERTS

 

Commentaires

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi 1,950 jour, 16:40

I nderuar popull ky tipi Sot mashtron me SUBBs, po nesër ?????

Nesër do i mashtroj lojtarët e rinjë me GLD, ACC-ounte, ALL, etj/... gjitha të këqijat do i mësoj !

Keni parasysh : PËR TË MIRËN e eSHQIPËRISË !

Butrintum
Butrintum 1,950 jour, 16:48

ky eshte per permanent bann

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi 1,950 jour, 16:55

KY këtë e ka mësuar nga jeta REALE, prandaj nuk është pak BANN !

Thjesht paramendo se ç'far prindër ka patur që e ka marr kët edukatë ??

( jam i bindur që në vitin 1900 stër-GJYSHJA e tij ka patur mardhënie me ndonjë TURK, dhe e ka marrur këtë edukatë, pra s'ka gjak shqipëtari)

LmBigger
LmBigger 1,950 jour, 17:03

un ja kum bo hala pa me thon ti..😃

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi 1,950 jour, 17:10

Më vjen mirë që paska kaq shumë që e kan kuptuar dredhinë e këtij 🙂

LmBigger
LmBigger 1,950 jour, 17:12

un e kam bere, vetem pse publikoi nje artikull, tha 1 gold 1 sub..lol.. edhe pse e kam pas subscribe, se zakonisht shqiptareve ja u bej..ja kum hek veq per qat gjest

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi 1,950 jour, 17:14

E sheh.. sot mashtron me SUBB, po pasi ta arrije medaljen e GAZETËS ça do bëj ai pastaj ??? ( këto njeriu duhet t'i mendoj, sepse nuk po e bëj këtë që të fus përçarje, përkundrazi, le t'i eleminojmë mashtrime e vogla që të mos vimë deri tek e madhja !

iCask
iCask 1,950 jour, 17:29

Ja bona unsubed kti primitivi

Andiroid
Andiroid 1,950 jour, 17:56

Ky eshte rraca me e flliqur qe eshte ne kete loje.

Nuk mjafton qe mashtron shqiptaret por edhe i shan nga robt e shpise.

KY NUK ESHTE SHQIPTAR dhe nuk mund ti them as Serb se kom fryk se ofendohen Serbet...

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi 1,950 jour, 18:03

uauu FLM 🙂

ArnoldDjin
ArnoldDjin 1,950 jour, 18:15

Turp,cer goje te piset...turp i modh na ka zon

S H K O D R A N I
S H K O D R A N I 1,951 jour, 00:55

v/s

Arius argiri
Arius argiri 1,951 jour, 01:28

EDRION IK E GJEJ NDONJE LOJE TJETER SE KETU NUK KEMI NEVOJ PER TY!!!!! SI DO QE TE JETE E VERTETA ME FJALORIN QE KE PERDORUR NUK E MERITON TE QENDROSH NE KETE KOMUNITET LOJTARESH! IK! ZHDUKU EDRION ! NGA SYTE KEMBET! DHE I BEJ THIRRJE EDHE TE GJITHE LOJTAREVE TE EALBANIAS QE LOJTAR TE TILLE SI EDRIONI TI IZOLOJNE DHE TI LEJNE TE VETEM! NUK KEMI NEVOJ PER TA!

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI 1,951 jour, 05:00

kiss e ki !

Andiroid
Andiroid 1,951 jour, 06:45

dhe ti bejme report çdo komenti te flliqur qe ben!

kiss e ki dhe nga une 😛

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli 1,951 jour, 02:04

v

Edrioni
Edrioni 1,951 jour, 03:47

o ropqir mos u mundo me deviju biseden se vet ke shajt ne fillim http://prntscr.com/xlxr5 ... mos e fshi biseden http://prntscr.com/xlxr5

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi 1,951 jour, 04:51

Pirdhu... kush të beson o GREK i vocërr
Me rëndësi është me e tregu të vërtetën mbi planet e tuaja të flliqura, fuck sse qa thu ti

GUARD 92
GUARD 92 1,951 jour, 06:59

Edrioni sdi si ke ftyr te flasesh ,cfar me ke shkruar mua ne MSG duke me shar dhe shum qytetar te tjer keshtu, si nuk te vije turp

AlbanianPitbull
AlbanianPitbull 1,952 jour, 08:35

po qfar qytetar ky hahahaha

Prometeu i Lire
Prometeu i Lire 1,952 jour, 14:25

po ky qenka kokrra e mashtrusit ore..

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.