Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Raporti javor i Avokatit te Popullit (11 Nentor-18 Nentor)

1,825 jour, 10:53 Published in Albania République de Macédoine (ARYM) de Kris the Intriguer

Java ka qene pergjithesisht e qete. Ne vijim do t'ju tregojme veprimtarine e institucionit tone per kete jave.
Do e fillojme me denoncimet ne fillim.

Denoncimi i pare
Denoncuesi: Rilindasi
I denoncuari: Kleantjo The Legend
Akuza: Fyerje
Prova e paraqitur: http://i50.tinypic.com/23t16r7.jpg
Vendimi per te denoncuarin: I fajshem
Masa e marre:
1. Paralajmerim per kerkese shkarkimi nga qeveria shqiptare.
2. Gjobe simbolike shkuar drejt denoncuesit
Detaje: Ne rast se fyerja do te ishte bere ne nje kohe kur i denoncuari do e kishte postin, kerkesa per shkarkim do te ishte bere, jo paralajmerimi. Ne nje bisede private midis Ministrit te Mbrojtjes, Kleantjos, Rilindasit dhe meje, kleantjo i kerkoi falje Rilindasit dhe pagoi gjoben simbolike. Fyerjet midis shqiptareve jane mjaft te turpshme, dhe sigurisht jo zgjedhja e duhur per te vepruar. Populli shqiptar te kritokoje fyerjet ne kete rast dhe ne raste te tjera te ardhshme.

Denoncimi i dyte
Denoncuesi: AlbanianWarrior SPA
I denoncuari: phantom 986 (chat nick: ilir)
Akuza: Korrupsion elektoral
Prova e paraqitur:
http://i47.tinypic.com/fehok6.jpg
http://prntscr.com/junhp
Vendimi per te denoncuarin: I fajshem
Detaje: [EDIT] Eshte konfirmuar se fundmi fajesia e te denoncuarit. Avokati i Popullit kerkon 1 muaj debim nga:
1. Chati #albania
2. MU-ja ku i denoncuari eshte anetar
Populli shqiptar te beje kujdes e mos te votoje ne te ardhmen njerez te korruptuar.
Rekomandimet
Do ju paraqesim rekomandimet e derguara ne Ministrine e Mbrojtjes ku kjo e fundit do i transmetonte ne qeveri. 3 rekomandime jane derguar.

Rekomandimi i pare:
Avokati i Popullit i rekomandon qeverise:
Krijimin e nje Zyre Punesimi per popullin shqiptar.
Kjo zyre do te ishte nen mbikeqyrjen e Ministrise se Puneve te Brendshme dhe do te synonte te angazhonte lojtaret shqiptare vullnetarisht ne kontribimin e vendit.
Kjo gje do te sillte nje zhvillim te vendit si dhe me shume interes nga lojtaret, ku ata do te mund te kontribonin ne fushat qe ndihen te afte e te vleresohen per punen e bere.
Me respekt,
Avokati i Popullit
Kris Hasa


Rekomandimi i dyte
Avokati i Popullit i rekomandon qeverise:
Krijimi i nje baze juridike ne eShqiperi e cila do te luante rolin e nje kushtetute dhe te nje ligji moral. Do te parandalonte:
1. Korrupsionin
2. Debatet ofenduese midis shqiptareve
3. Kercenimet
4. Shpifjet
5. Dezertimin e vendit
6. Tradhetine kombetare
7. Te tjera veprimtari te demshme per kombin Shqiptar.
Me respekt,
Avokati i Popullit
Kris Hasa


Rekomandimi i trete
http://www.erepublik.com/sq/article/hej-1-2158877/1/20
Duke marre parasysh keto tentativa per PTO ju rekomandojme te formoni nje grup per zbulimin dhe raportimin e accounteve te huaja ne eShqiperi.
Duhet te ruajme sovranitetin e vendit tone dhe te ruajme Shqiperine per Shqiptaret.

(Nepermjet nje artikulli se fundmi personi i cili kercenoi me PTO ka kerkuar falje publike dhe eshte terhequr nga veprimet e tij. Sidoqofte grupi anti-PTO duhet te krijohet per te qene ne gadishmeri te rasteve te tjera.)

I bejme thirrje qeverise ti jape pergjigje 3 rekomandimeve, sidomos rekomandimit te pare, i cili do ti jepte nje rrjedhe tjeter vendit e do e nxirrte nga rutina.
Raste te tjera:
http://www.erepublik.com/sq/citizen/profile/6262189
Debimi i personit te mesiperm ka qene i padrejte. Ai ishte viktime e nje debati personal me Brigo Corleone (me pare Dubrovnik1997) i cili kercenoi se do i jepte fund accountit te tij. Per kete arsye Avokati i Popullit ka drejtuar nje ticket tek adminet duke shpjeguar situaten e duke kerkuar heqjen e debimit. Sipas admineve kjo ceshtje do te shqyrtohet, shpresojme qe te plotesohet kerkesa jone.

Mos harroni vendi per denoncimet ose ankesat eshte: http://tinyurl.com/am2zoan
Raporti tjeter javor vjen ne date 25 Nentor. Shprehni ne linkun e sipershkruar ankesat tuaja, denoncimet, pakenaqesite ose propozimet tuaja nen kompetencat e Avokatit te Popullit dhe qeverise shqiptare. Mos hezitoni. Nuk eshte koha per te heshtur...eshte koha per revolucion.


Me Respekt,
Avokat i Popullit Shqiptar
Kris Hasa
 

Commentaires

CYANlDE
CYANlDE 1,825 jour, 11:01

V

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa 1,825 jour, 11:03

v

drenovec91
drenovec91 1,825 jour, 11:11

Bravo kris vetem perpara

Brigo Corleone
Brigo Corleone 1,825 jour, 11:12

v

Elvis Lako
Elvis Lako 1,825 jour, 11:24

bejeni report kete serbin siper brigo corleone ja linku i profilit te tij ne rast se ndryshon emrin http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/6747810

kush eshte ai idiot qe i ka dhen albanian citizenship ketij Pto-eri

Elvis Lako
Elvis Lako 1,825 jour, 11:25

V per artikullin

fatjol1234
fatjol1234 1,825 jour, 11:25

v+s

fatjol1234
fatjol1234 1,825 jour, 11:27

Elvis kur e ka hap adresen e ka hap me Cz Albanian

ledjo7
ledjo7 1,825 jour, 11:41

v +s

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat 1,825 jour, 11:50

v

Andiroid
Andiroid 1,825 jour, 12:13

V Bukur

Crazy Alboz
Crazy Alboz 1,825 jour, 12:22

Shum mire vlla 🙂 Avash Avash te gjith do e kuptojn ma mire ket autoritet.

ArnoldDjin
ArnoldDjin 1,825 jour, 12:26

BIG VOTE

MeDzeLi
MeDzeLi 1,825 jour, 13:11

V : të lumtë për punën tënde 😃

AqifPasha
AqifPasha 1,825 jour, 13:33

Kush i shpall vendimet ?

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer 1,825 jour, 13:41

Une i shpall

Arius argiri
Arius argiri 1,825 jour, 14:07

bravo kris! pune e paqme dhe serioze!

KingBato
KingBato 1,825 jour, 14:32

mpelq 😃

AqifPasha
AqifPasha 1,825 jour, 15:16

bravo Kris ... qeke edhe avokat edhe prokuror edhe gjykates...

Meqenese avokatin e kemi, duhet te hapim nje gjykate sepse avokati mbron dhe nuk jep gjykime.

PraeIllyric
PraeIllyric 1,825 jour, 17:08

V

PraeIllyric
PraeIllyric 1,825 jour, 17:13

Desha të pyes diç në lidhje me "Raste tjera", gjegjësisht rastin e eMcDreecY. A do të ngrinte peshë nëse do të ishin bërë më tepër ankesa, mendoj nga më tepër se një lojtar, tek adminët e lojës?

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer 1,825 jour, 22:02

praeillyric: kush deshiron mund te dergoj ticket por nganjehere eshte me e rendesishme cilesia se sasia e ticketave.

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer 1,825 jour, 22:16

aqifpasha: patjeter do te behet dhe ajo ndarje por mandatet e para te avokatit te popullit duhet te jene dhe avokat dhe prokuror dhe gjykates ne menyre qe kur te ndahen te dihet si te behet puna.

PerparimKosova
PerparimKosova 1,826 jour, 04:10

V

Mr. BadAss
Mr. BadAss 1,826 jour, 04:17

v

Dardan N81
Dardan N81 1,826 jour, 04:54

V

EFALB
EFALB 1,826 jour, 06:55

Le te urojme qe permbajtja e artikullit, normal edhe veprimet e ndermara te pasqyrojne nje mentalitet elitar ndryshe, ku ne radhe te pare te jete rezatimi i ideve konstruktive dhe rritje e nivelit te debatit edhe respektit ndaj njeri tjetrit.
Nuk ka vend per te lexuar sharje apo ofendime. Askush nuk duhet te perfitoje nga sistemi i lojes per te degjeneruar apo demigruar lojtare te ndryshem vetem sepse ata mendojne dicka ne nje menyre tjeter nga dikush tjeter.

EFALB
EFALB 1,826 jour, 06:56

Me vjen mire qe Kris tashme nuk eshte me Fyhrer por avokat i popullit.
Asnjehere nuk eshte vone per te ndryshuar, sidomos kur ndryshimi sjell nivel pozitiv.
Voted

Gezim Rushiti
Gezim Rushiti 1,826 jour, 07:45

bravo , qishtu po na nevojitet organizii i mirefillt

RaviMirza
RaviMirza 1,826 jour, 08:21

voted o7..

MoFA eIndonesia organized a game for International eRep players:
www.erepublik.com/en/article/2159375/1/20

=== Spread the Words !!! ===

iBoletin
iBoletin 1,827 jour, 08:54

Bravo Kris!

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.