Pomagajmo soborcu pri diplomi!

Day 2,163, 11:25 Published in Slovenia New Zealand by Weendy

Pozdravljeni,

Moje ime je Sebastijan Einsiedler in sem študent psihologije (star program) na Filozofski fakulteti v Ljubljani in svoj študij zaključujem z diplomskim delom, ki nosi naslov Proces žalovanja ob izgubi bližnje osebe. Moje diplomsko delo poteka v okviru širše Slovenske raziskave, ki se ukvarja z žalovanjem moških in žensk za katero koli obliko izgube.

V slovenskem prostoru in drugod po razvitih državah zahodnega sveta, je bilo narejeno že kar precej raziskav glede žalovanja na ženski populaciji. Strokovnjaki so na podlagi teh ugotovitev razvili razne načine in strategije, kako pomagati osebam, ki tekom procesa žalovanja poiščejo strokovno pomoč. Za moške ta proces ostaja še vedno neznanka in bi želeli s to raziskavo ugotoviti ali razlike med spoloma sploh obstajajo in če da, kakšne so.

Mentorica moje diplomske naloge je prof. dr. Onja Tekavčič Grad, ki je tudi koordinatorka/vodja prej omenjene raziskave. Raziskava je bila potrjena s strani Medicinske etične komisije in način iskanja udeležencev poteka s pomočjo vnaprej izdelanih vabil. V vabilu, ki ga imate v priloženem linku, je na kratko obrazloženo kako raziskava poteka, kaj se od udeležencev pričakuje, kaj lahko odnesete od raziskave itn. Na podlagi vabila se nato tisti, ki ga preberete sami odločite, ali se boste raziskave udeležili ali ne.

V raziskavo vabimo polnoletne moške in ženske, ki ste izgubili partnerja ali otroka in sta od smrti minili ena do dve leti. Vabimo tudi moške, ki so izgubili starša.

Za vabilo klikni tukaj.

Če spadate v iskano skupino, vas prosim da si preberete vabilo in razmislite, ali bi se raziskave udeležili. V vabilu so moji kontaktni podatki, lahko pa me kontaktirate tudi preko zasebnega sporočila tukaj na erepubliku in me še dodatno kaj povprašate.

Pri nastajanju mojega diplomskega dela mi pomagate tako, da rešite vprašalnik, katerega reševanje traja od približno 20-30 minut. Vprašanja so o vašem odnosu do procesa žalovanja, vaših osebnostnih lastnostih, vaših strategijah soočanja, torej čustveno nič preveč napornega. Pred začetkom reševanja skupaj podpišemo soglasje o sodelovanju, s katerim vam je zagotovljena anonimnost in pravica, da z reševanjem kdaj koli tudi prekinete brez da bi potrebovali to tudi obrazložiti; če bi se seveda tako počutili.

Če ne spadate v interesno skupino pa mi lahko pomagate tako, da vabilo posredujete bližnjim osebam in znancem, za katere veste da spadajo v iskano skupino in bi bili mogoče zainteresirani za sodelovanje. Če ne drugega bi vas prosil vsaj za VOTE ali pa SHOUT, tako da lahko vabilo pride na top 5 in da ga vidi čim večje število posameznikov.

Eden izmed ciljev raziskave je tudi zmanjšanje stigme o procesu žalovanja. Eden izmed načinov doseganja slednjega je tudi preko tega, da so posamezniki v okolju seznanjeni, da o takšnih temah potekajo raziskave. Če tudi se oseba na koncu ne odloči udeležiti raziskave, je bila ravno zaradi vabila mogoče ''prisiljena'' razmišljati o temi in jo kasneje tudi delila s prijatelji ali pa drugimi bližnjimi člani.

Če vas še kaj zanima me pa prosim kontaktirajte. Kandidate zbiram do konca leta tako da kakršna koli pomoč pri širjenju vabila je zelo dobrodošla. Če poznate koga ali pa imate kakšno vezo, s katero bi lahko dosegel iskano skupino, me prav tako kontaktiraje. Kakršne koli pomoči bom zelo vesel, saj je iskanje udeležencev zaradi tematike in specifičnih metodoloških postavk precej oteženo.


Lep pozdrav,
Sebastijan Einsiedler