Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Pergjigja ime per kolegun Arius Argiri

1,867 jour, 02:03 Published in Albania République de Macédoine (ARYM) de AqifPasha

Arius Argiri me te drejten e tij parashtron disa çeshje te cilat jane jetike per mbarevajtjen e kesaj loje kolektive. Dhe e ben ne kete artikull
http://www.erepublik.com/en/article/presidentet-apo-presidentucet--2183781/1/20

Preferoj te jap mendimin tim per kete gje ne nje artikull te vecante.Deshiroj ti permbledh ne 3 pika.

1- Nese disa persona nuk dine se cilin kemi president eshte problemi i tyre dhe jo i presidentit. Te gjithe neve e dime qe president kemi AENEAS (prince_enea , ne chat). Eshte e kote te marrim nje shembull te vetem per te thene qe kemi president inekzistent. Ai eshte munduar me aq sa ka pas mundesi, per te miren e eShqiperise.

2- Une i di shume mire se cila jane dhe se sa prodhojne fabrikat shteterore (dhe nuk kam qene asnjehere ne qeveri, por thjesht nga vemendja qe kam ne loje) dhe keto i ka shpjeguar visar jasiqi ne nje artikull te plote , rreth 2 muaj me pare.

3- Ajo qe une mendoj se duhet permiresuar ne presidencen e ardhshme eshte se presidenti duhet mbeshtetur dhe keshilluar vazhdimisht nga persona qe e njohin kete loje dhe zhvillimet e saj.Dhe nuk e kam fjalen vetem per antaret e partive ne pushtet por the gjithe. Prandaj them se ne muajin e ardhshem Klitoni (cerciz topulli ) eshte personi i duhur.
Labern gjithshtu esht nje kandidat shume i forte por problemi eshte mbeshtetja e tij (ka shume lojtare ne partite qe e mbeshtesin te cilet mendojne se jane me te mire se Labern per kete pune).
Perkundrazi, PRv , PRf , PEA kane bere bisedime te gjata dhe dhe te gjithe antaret jane te bindur 100 % qe kandidati yne eshte me i miri.
Klitoni92 ka per te qene nje president i cili do te kete baze programin qeverises por gjithashtu do te kete per baze aktivizimin e tij me ore te tera duke degjuar keshilla edhe nga festimbeqa , edhe nga kushtrimzz edhe nga napoleon54 perkrah njerezve te tij te besuar.

 

Commentaires

Tirona Warrior
Tirona Warrior 1,867 jour, 02:27

big vote sidomos per paragrafin e 3 😃

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer 1,867 jour, 03:08

Dakort me 2 pikat e para.
Ku bazoheni kur thoni se ka shume lojtare ne partite qe mbeshtesin Labern se mendojne se ka kandidat me te mire?
Dhe meqe qenka keshtu, atehere pse 3 partite tuaja donin ta perkrahnin dhe me pas u terhoqen kur Partia Nacionaliste publikoi mbeshtetjen e saj per Labern?

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur 1,867 jour, 03:18

Pikat 1 dhe 2 shume me vend!

Per piken 3 varet nga pikepamjet politike 😛

Gj.K.Skenderbe
Gj.K.Skenderbe 1,867 jour, 03:44

Per punen e presidentit inegzistent jam dakort me ariusin, per arsye se ka patur ne shqiperi mjaft president te tjer te cilet keq mir kan njoftuar popullin per cfar po behet. Ne nuk dim azgje qe kurse ka ardh ne pushtet.
Kjo puna e presidentit me te vertet kerkon jashtzakonisht shum koh, por ama esht nje gje qe duhet marr parasysh perpara se te vendoset kandidatura. Un se di ca ka ber ndonje gje per shqiperin ai kush di ndonje gje le ta thot. Na duket vetja si rrobot futemi ne kte loj bejm punen training DO dhe kaq mbaroi. Gjith ato premtimet e para zgjedhjeve ishin fjal ne ajer.
si ktu si ne rrealitet nji mut esht

Crazy Alboz
Crazy Alboz 1,867 jour, 03:51

AqifPasha ata i kam lexuar ende una por 2 muaj kan kaluar edhe aty thonte qe ishin mbledh disa Gold per permirsimin e fabrikeve per RAW MATERIAL, Stradiott pat dhuruar mbi 100 Gold ne ALL dhe tjere paten dhuru i pari Visari qe shum ka dhan per keto fabrika.
Mendoj se na duhet nj prezentim tjeter i fabrikave edhe kete nuk e kerkoj nga Visari sepse aj ka pune me RL por nga kjo qeveri qe me duket i dine punet.
Pasta pikat tjera jane mire. Bravo

kushtrimzz
kushtrimzz 1,867 jour, 07:09

Aqif tash e morre vesh qe Ariusi eshte i verber (me dashje) ?

V per artikullin

sulmuesi
sulmuesi 1,867 jour, 07:38

Qeka kandidat Laberni qe e mbajti 6 muaj divizionin 2 duke tall leshte cdo dite pa daily order. turp e vetem turp

AqifPasha
AqifPasha 1,867 jour, 08:03

Une personalisht punoj ne nje nga fabrikat shteterore por gjithsesi mendoj se ka nevoje per permiresim. Nuk besoj se ka njeri qe mendon se kemi arrit maksimumin dhe nuk ka nevoje per progres.

@Kris Hasa. E ke kuptuar gabim... Une nuk them qe mbeshtesin LAbernin sepse mendojne se ka lojtare me te mire... ky eshte nonsens.
Une them se : mendoj qe ka antare te PN dhe VV te cilet mendojne se jane me te mire se Labern per CP.
Qe Laberni ka treguar vlera ne kete loje asnje nuk e ve ne diskutim por asnjehere PRv nuk ka vendosur te mbeshtese ate sepse i kemi pasur idete e qarta prej shume kohesh per programin dhe misionin tone.
Prandaj Kris , nuk ka kuptim shprehja jote "3 partite tuaja ........ bla bla bla" sepse Partia Revolucionare nuk e ka menduar as ne te vetmin antar e jo me ne kryesi.

Dhe eshte pikerisht ai paragrafi i 3-te per te cilin Labern nuk mund te fitoje kete muaj.
Jam shume i sigurt qe do te kete mbi krye presionin e disa lojtareve qe e mbajne veten per me te ditur dhe me te forte se ai. Fundja keshtu ka ndodhur per disa presidente te fundit si AENEAS , JonKastrioti.

Labern
Labern 1,867 jour, 14:28

@Aqif Pasha kete her nuk dot te flas per Partit e juaja apo njerezit e partive por vetem per piken 3, Kris hasa e ka ceke shum mir qe 3 partit sepse un personalisht kam folur me:
Klitonin dhe Crazyalboz qe kan thene do te perkrahim ne zgjedhje me shum siguri,
Rilindasin dhe Ariusin poashtu edhe ata kane pranuar te jene ne qeveri pra te me perkahin me kushtet e tyre,
eMedzelzlzlzl :A Shpalli zyrtarisht duke bo artikull qe do me perkrahnin e cndodhi ne fund po terhiqemi si ne filmat aksion qe behet terheqja e 100 trupave :v lol nejse per kete gje por ajo qe desha te them eshte se si vendosi mbeshtetjen per mua partia Nacionaliste u terhoqet dhe prishet mardheniet me mua ceshte me e keqja nuk kam asgje kundra askujt vetem desha ta bej Multi-Qeveri me te gjitha partit qofte ato ne qeveri qe jane tani qoft ato opozitare... kisha nje Ide ne mendje qe ishte kjo dhe se do funksiononte por ju nuk deshet dhe e refuzuat te miren nga un, per kete gje nuk kam asgje qe brengosem dhe ta them te drejten se kam patjeter tju pergjigjem ne kto artikuj e te shkruaj por si cdo her presidenti po shuan presidenti nuk flet gojmbyll bem kshtu bem ashtu blla blla blla ...

Saper zgjedhjet pas 5 diteve flasim nuk do flas palidhje.

Crazy Alboz
Crazy Alboz 1,868 jour, 04:01

Labern una te kam thane tyve qe nese kandidon eshte gjeja mire, edhe te kam thane qe una sdi ça duajn te bejn tjeret dmth smundem me te dhan sigurin per te. PAstaj ne nj mbledhje qe patem ne te PR-s biseduam dhe menduam me nxirr kandidatin ton, kete jo pse u bashkuat ju, se fare sme interesonte por sepse folem ende me tjeret edhe na than qe do na perkraheshin.
Gjithesi shihemi vitin tjeter!

AqifPasha
AqifPasha 1,868 jour, 04:38

@Labern
Faleminderit per sqarimet. E kam lexuar artikullin e PEA ku thoshte per mbeshttjen tende. Dhe mendoj se ka te verteta ne ato qe thoni ti the Krisi. Por te siguroj qe nga PRv nuk ka pasur mbeshtetje zyrtare dhe nuk kishte lidhje me PN-ne fakti qe ne nxorrem kandidatin tone.
Ne e kidhim menduar kete gje direkt pas rezultatit te zgjedhjeve per kryetar partie.
Gjithsesi pak rendesi ka kjo.
Respekte komandant Laberni dhe shpresojme ne nje gare te ndershme dhe sido qe te shkoje rezultati mendojj se do kete bashkpunim me te gjithe ata qe kane ide dhe zgjidhje per te miren e te gjitheve.

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini 1,868 jour, 06:23

pesidenti nese se njef lojen mir s duhet te kandidohet

Catatumbo
Catatumbo 1,868 jour, 06:36

Te lumt Aqif vlla 🙂 Shpresoj se te gjith te tjeret do te bindeni se shpejti se kush ne fakt eshte Ariusi 😃

Arius argiri
Arius argiri 1,868 jour, 09:38

HAHA! PO AQIF DEGJOJE FESTIMIN! NJE DITE KE PER TE KUPTUAR SE NE FUND TE FUNDIT ARIUSI KISHTE TE DREJTE!!!!

Catatumbo
Catatumbo 1,868 jour, 10:53

Aqifi nuk po me degjon mua arius por po i shef gjanat te cilat vetem ti nuk i shef 🙂

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.