Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Pasaka apie aukso veršius

1,825 jour, 03:29 Published in Lithuania Lituanie de Mykolas O

Kažkur šiaurėje driekėsi šalis, kuri neišsiskyrė niekuo iš kitų šalių, bet vis tiek jie meiliai vadino ją tėvyne ir labai arba tik truputį mylėjo. Daug visko buvo išgyvenus ši šalis, buvo išsiplėtus iki pasaulinės imperijos, buvo ir išnykus piktų kaimynų nemeiliame glėbyje.

O dabar jau kurį laiką mylima šalelė paskendo ramybėje, kariaut reikdavo važiuoti į tolimus kraštus, nieks ginklu negrasino atrodo, tik gyvenk ir džiaukis. Bet į pasaulį atėjo neišpasakytai geri laikai, nuolat vienu metu lyjo lietus ir švietė saulė, o po vaivorykštėm noko neišpasakytai dideli grudai, jų buvo tiek daug, kad visų sandėliai užsipildė iki viršaus, o visų q maistas atpigo iki nesuvokiamų skaičių.

Tada ir sukruto visi verslininkai – o ką daryti? Iš ko gyventi, iš ko kariauti? Iš ko užsidirbti pelną? Stambiausi oligarchai gyveno didesnėse šalyse ir toliau krovė savo turtus. Bet ne visi džiaugėsi ramybe ir pigiu maistu. Kažkuriame kampelyje prisiminė legendą, kad kažkur šalyje ganosi aukso veršių banda, kurią galima purtyti ir purtyti ir pinigėliai byra, nesakysiu tik iš kur. Prasidėjo kruvina ir varginanti medžioklė. Iš pradžių reikėjo surasti, kur slepiasi ta banda ir kas ją gano, kas jau purto aukso veršiukus, pas ką nukeliauja turtai, o gal aukso veršiai pusiau laukiniai ir jais niekas nesirūpina?

Ir susidūrė ieškotojai su aukso veršių saugotojais. Sužvango ginklai, oratorių liežuviai. Suskrido netgi krankliai į neegzistuojančia puotą. Visiems smagu prisiliesti prie šilto aukso veršiuko, paglostyti auksinį, kišenėje paslėpti. Visi turi teisę juos kedenti, nes jie juk šalies, o šalis tai piliečiai. Baisu pasidarė aukso veršių piemenims ir dalintis nesinori ir patikėti kitiems sunku, juk kas be nuodėmės? Ir patiems tas aukso troškulys retai kada išdžiūna. Taip ir sėdi visi susėdę ratu aplink aukso veršius ir šnekasi, kam aukso veršiukai turi priklausyti, kartais rėkdami, kartais ginklais žvangindami.

O kuo baigsis sunku ir pasakyti, ar tai kas yra valstybės yra bendra, ar reikia saugoti? O gal padalinti, tiems kas nusipelnė? O kas nusipelnė? Ar tik šalį valdantys verti piemenų vardo? Daug klausimų iškyla, bet kol ekonomikos neatstatys reikės kažkaip verstis ir puotauti.


P.S. Pasaka - edukacinis žanras, siekiantis per metaforas perduoti vertybes, šiuo atveju, tai tik mano nuomonė apie vykstančius įvykius.

P.P.S. Migai, atskleisiu jos truputį ir veido.Juk kartais pasauliu netiki, o pasaka tiki.
Gražaus sekmadienio, Mykolas O

 

Commentaires

Funnyte
Funnyte 1,825 jour, 04:25

o7

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III 1,825 jour, 04:42

o7

TheUnit pararam
TheUnit pararam 1,825 jour, 05:25

nice

iPSiArt
iPSiArt 1,825 jour, 05:30

vote

Udra
Udra 1,825 jour, 05:35

Šauniai

kamikadze77
kamikadze77 1,825 jour, 09:33

ciotka pasaka

kleitas
kleitas 1,825 jour, 12:28

lauksiu sekančių straipsnių...

auris0
auris0 1,826 jour, 03:55

o7

BlMBA
BlMBA 1,826 jour, 10:18

v

Arnas.LT
Arnas.LT 1,826 jour, 10:24

o7

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.