Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Jan Marten (zbychoo) - prezentacja wyborcza na luty 2013

1,901 jour, 07:05 Published in Poland Pologne de Jan Marten

Witajcie, drodzy eRepowicze.

Niektórzy z Was znają mnie jako zbychoo z IRCa. Dla tych, którzy nie znają: jestem starym graczem, zaczynałem grę jeszcze w wersji V1 gry. Widziałem jak przeistacza zarówno mechanika gry oraz jak zmieniają się sami gracze. Potrafię poświęcić bardzo dużo czasu grze, co wiedzą niektórzy stary gracze, z którymi razem odbudowywałem NP i tworzyłem oraz prowadziłem takie bojówki jak: ONP, eONP, TGS, Punishers oraz po części PMTF. Byłem również współorganizatorem radia eRepublik, które działało z powodzeniem przez kilka miesięcy.Razem z Falka1990 doprowadziliśmy do rozmów pomiędzy eChorwacją i ePolską podczas kryzysu i faktycznego buntu PGB za rządów smrtana, kiedy to ePL zmieniała sojusz i podzieliło nasz eKraj.

To tylko niektóre z moich osiągnięć. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki temu nabrałem doświadczenia jako organizator, poznałem zasady na jakich działają partie oraz grupy bojowe. Poznałem również wielu ludzi, z którymi współpracuję do dziś. Niektórych poznałem w rl. To właśnie ci najbardziej zaufani będą tworzyć mój rząd i będą zajmować najważniejsze stanowiska.

A oto parę słów na mój temat od bardziej znanych graczy:

Basowy:
Zbychoo to osoba pracowita i sumienna, myśląca i działająca logicznie. Dał się mi poznać z jak najlepszej strony, całym sercem popieram.

Pierre Dzoncy:
Zbycha znam już jakiś czas. Wiem, że jest to osoba, która spokojnie poradzi sobie z trudnościami, jakie wiążą się z byciem prezydentem. Mam także pewność, co do ludzi jakimi chce się otoczyć i wiem, że nie pozwoli na to by komukolwiek z tego grona wpadł do głowy pomysł psucia atmosfery w rządzie. Najważniejsze jest jednak to, że jest to osoba nowa. Nie wsiąkł jeszcze w istniejące układy oraz będzie musiał się znacznie bardziej starać niż inni.
Nie widzę więc żadnego powodu, by odmówić mu sprawdzenia się w tej, jakże ważnej roli.

Syrkius:
Znam trochę zbychoo i porównałbym go do Basowego. Dobry CP powinien umieć zarządzać podwładnymi i mieć ludzi, którzy się znają na swojej robocie. Propsuje.


Po krótkiej prezentacji mojej osoby jako gracza przejdźmy do przedstawienia rządu:

Skład rządu:
doradcy: vingaer, StroZer
RR: Sollf, Martinoz
vice: PierreDzoncy, prophet
MEN: Carmen Laurent
MON: Syrkius, Arek9
MSZ: sztandar
MGiF: Khere

Przedstawiony rząd będzie skupiał się na następujących celach w nadchodzącej kadencji.
Przede wszystkim chciałbym się skupić na następujących problemach wewnętrznych:

Po pierwsze, wyjaśnić nieporozumienia na linii WP-CP-kongres. Uważam, że problemy jakie dotyczą tego trójkąta można rozwiązać przy pomocy samej gry. Mechanika gry bardzo dobrze określa zakres działania kongresu oraz prezydenta i to właśnie będzie punktem wyjścia w rozmowach. Oczywistym jest, że WP jest zależne od tych dwóch instytucji. Jednak najważniejsze będzie określenie zakresu działań kongresu oraz prezydenta (dzięki mechanice gry) jaki wpływ mogą mieć na WP tak, aby jedno z drugim nie kolidowało i nie wprowadzało niepotrzebnego zamętu.Wierzę, że uda nam się rozwiązać ten problem. Dzięki temu cała trójka będzie mogła skupić się na sytuacji wewnętrznej i wzmocnić naszą pozycję w eŚwiecie.

Po drugie, bardzo zależy mi na wprowadzeniu lepszej polityki informacyjnej. Sytuacja w grze łatwa nie jest i każdy to chyba widzi. Coraz więcej graczy odchodzi, ponieważ nie może znaleźć nic ciekawego. Chciałbym aby każde z moich ministerstw publikowało przynajmniej jeden artykuł tygodniowo tak, aby obywatel był świadomy co robi rząd i jak realizuje zamierzone cele.

Po trzecie: aby jeszcze bardziej zachęcić Was, drodzy gracze, do aktywnej gry, każde z ministerstw będzie prowadziło rekrutacje na stażystów. Program jest realizowany już od dawna i nie widzę powodu, żeby z tej inicjatywy rezygnować.


Co do polityki zewnętrznej. Większość mojego rządu to ludzie obyci na arenie międzynarodowej, którzy nie boją się wyzwań i niejeden raz ze sobą współpracowali. Cele, jakie zostaną wyznaczone w przypadku mojego zwycięstwa to:
Po pierwsze poprawa więzi z obecnymi sojusznikami. Najgorzej nie jest, ale zawsze może być lepiej. Lepsze relacje polepszają naszą pozycję zarówno w sojuszu jak i poza nim.

Po drugie wsparcie głównych celów w nadchodzących kampaniach sojuszu bez względu na to czy będziemy je realizować czy tylko wspierać.

Po trzecie i czwarte to podtrzymać dotychczasowe umowy regulujące granice naszego eKraju oraz bronić surowców i samych granic, aby naszym obywatelom niczego nie brakowało.

Mam nadzieję, że zaufacie mojemu rządowi oraz mnie i dacie szansę abym to ja mógł was reprezentować w nadchodzącej kadencji prezydenckiej.


Pozdrawiam,
zbychoo

 

Commentaires

Sirielle
Sirielle 1,901 jour, 07:10

\o/

vejderr
vejderr 1,901 jour, 07:18

"Lepsze relacje polepszają naszą pozycję" : D

jester1
jester1 1,901 jour, 07:56

RR: Sollf, Martinoz MON: Syrkius, Arek9 MGiF: Khere

Specjalnie zmienię CSa, żeby zagłosować.

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy 1,901 jour, 08:01

vote

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK 1,901 jour, 08:07

>syrkius
>mon

unvote, unsub
nie polecam

soowal
soowal 1,901 jour, 08:25

zbychoo kandyduje, dusza się raduje : D

CaveoPoland
CaveoPoland 1,901 jour, 08:25

Poza MGIF, fajny rząd. Dam vota

anglov
anglov 1,901 jour, 08:28

O jednego Khere za dużo... Ale całkiem sensowny człowiek.

Yook
Yook 1,901 jour, 08:44

Masz mój miecz!

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK 1,901 jour, 08:49

vejderr, ale musisz przyznac, ze ma racje : D

Karamon
Karamon 1,901 jour, 09:00

I mój topór!

szqlny v2
szqlny v2 1,901 jour, 09:21

dobry sklad rzadu

machine9899
machine9899 1,901 jour, 09:23

Fajny skład rządu, ale nie widzę konkretnych planów "wewnętrznych"

Kelemvor Lyonsbane
Kelemvor Lyonsbane 1,901 jour, 09:24

Mój kandydat o7

Mustafa Kemal Atajerk
Mustafa Kemal Atajerk 1,901 jour, 09:53

Nie jestem żaden RR ;s

Mustafa Kemal Atajerk
Mustafa Kemal Atajerk 1,901 jour, 09:55

Jestem pełnomocnik ds. bluzgów, o.

Szmitu
Szmitu 1,901 jour, 10:12

Szkoda że raczej nie masz szans ; (

RightDefender
RightDefender 1,901 jour, 10:23

Vote o/ o/

Sztandar
Sztandar 1,901 jour, 10:28

jest Sztandar, jest vote o/

Dobro powraca
Dobro powraca 1,901 jour, 11:03

Polityka mi zwisa, ale chętnie poczytałbym arty RR Martinoza...

hubertuses
hubertuses 1,901 jour, 11:14

Skład rządu: all-stars. Prezentacja jakby ci wcale nie zależało.

Jan Marten
Jan Marten 1,901 jour, 11:33

@hubertuses oczekiwałeś bardziej ekspresywnej prezentacji albo więcej szczegółów? Według mnie jest bardzo mocno opisana i nie chciałem aby to była ściana tekstu. Myślę, że każdy zrozumie na co będę chciał położyć największy nacisk.

Możesz rozwinąć swoją krytykę, interesuje mnie Twój punkt widzenia.

Pozdrawiam,
zbychoo

hubertuses
hubertuses 1,901 jour, 12:04

"WP-CP-kongres": Jeżeli chcesz problem rozwiązać w oparciu o możliwości zapewniane przez mechanikę gry, niestety trzeba będzie oddać całkowitą władzę kongresowi. Bo tu o kasę chodzi. W ekstremalnej sytuacji (powiedzmy, gdyby kongres uchwalił jakąś naprawdę rozsądną rzecz, która wymagała wielu godzin pracy), jeżeli kongres powie "pocałujcie nas w dupę, donejtów nie będzie dopóki WP nie dostanie tyle, ile ustaliliśmy", prezydent może albo wypełnić wolę kongresu, albo istotnie, pocałować każdego kongresmena z osobna w dupę.
To oczywiście trudna do wyobrażenia sytuacja. Prawda jest jednak taka, że według mechaniki gry, prezydent z nieprzychylnym kongresem może się najwyżej orgami pobawić, bo tylko tu ma absolutną władzę. I cały problem polega na tym, by tą władzą się dzielić. Kongres spełnia oczekiwania jeśli chodzi o hajs, a prezydent bierze pod uwagę zdanie kongresu na temat np. orgów właśnie.
Zgadzam się, że realna władza powinna się znajdować w rękach rządu. I tak to dotąd bezproblemowo funkcjonowało. Dopiero gdy prezydent otwarcie drażni się z kongresem dochodzi do konfliktu dotyczącego kompetencji tych instytucji. A tak się składa, że prezydent kongresowi NIC nie może zrobić.
Należy więc się dogadywać (i latami dało się!), ale mechanika gry to nie jest odpowiednia płaszczyzna porozumienia.

Cała reszta jest:
- w porządku
- oczywistościami
- lub nawet truizmami

Moja uwaga odnośnie prezentacji dotyczyła tego, że jest krótka, nieatrakcyjna wizualnie i uboga w konkrety. Skład rządu oczywiście wygląda imponująco, a przynajmniej intrygująco, ale... to nie wystarczy.

Co do tego, że jesteś osobą, która dałaby radę na stanowisku CP, nie mam wątpliwości. Kojarzę cię jako ogarniętego gracza, a przytoczone przez ciebie opinie "znanych i lubianych" świadczą o tym, że niebezpodstawnie. Nie zmienia to faktu, że to, co zaproponowałeś nie wystarczy, aby choćby odrobinę namieszać podczas wyborów.

Grumphiee
Grumphiee 1,901 jour, 13:08

Brzmi nieźle 🙂

Lambuzo
Lambuzo 1,901 jour, 13:42

kandydatura nie do przyjecia, jezeli ktos mi pisze, ze WP to prawdziwi patrioci to po prostu koncze dyskusje. To sa slowa Zbychoo.

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE 1,901 jour, 14:01

jedyna konkretna deklaracja to chęć skupienia się na polityce wewnętrznej, choć plany z nią związane przedstawione na wysokim poziomie...ogólności
Kherehabath na MGiFa ? NIE

Kulczynski
Kulczynski 1,901 jour, 14:26

nawet nie chce mi się googlować co jest tak z 10-krotnie mocniejsze od betonu, ale powiedzmy że to napisałem

hesar
hesar 1,901 jour, 14:38

Pryq - w przeciwienstwie do ciebie bijemy po stronie ePL
jesli inaczej definujesz patriotyzm to jest to tylko i wylacznie twoj problem

Szym3k o7
Szym3k o7 1,901 jour, 14:39

masz moj miecz o/ yyy znaczy sie impicz o/ 😉

Kris Nowak
Kris Nowak 1,901 jour, 15:52

jest sztandar, jest vote o/

scorpion607
scorpion607 1,901 jour, 22:47

MON: Syrkius, Arek9

Dziękuję, zagłosuję o/

Qjon13
Qjon13 1,902 jour, 01:27

@Pryq
"jezeli ktos mi pisze, ze WP to prawdziwi patrioci to po prostu koncze dyskusje."

Po tytuły prawdziwego patrioty zgłaszamy się do kolegi Pryqa, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14

Abrusssi1
Abrusssi1 1,902 jour, 01:32

vote o/

metronilze
metronilze 1,902 jour, 01:37

Dziękuję pozdrawiam i votuję o/

A skład to faktycznie, same gwiazdy 😛

klapekboy
klapekboy 1,902 jour, 01:51

Poparcie masz znaczących osób...

Armados
Armados 1,902 jour, 02:14

"Po pierwsze, wyjaśnić nieporozumienia na linii WP-CP-kongres"

Czyli co właściwie masz zamiar zrobić? Rozwiązać WP? Dać im więcej orgów?

Zero konkretów tam widzę, prezentacja w stylu RL przez co niewiele warta...

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK 1,902 jour, 03:10

scorpion, ty mnie nie lubisz? : /

" jezeli ktos mi pisze, ze WP to prawdziwi patrioci to po prostu koncze dyskusje."
Dzieki! Juz wiem co zrobic, zebys sie zamknal \o/

Lambuzo
Lambuzo 1,902 jour, 03:32

Syrkius, miales odpoczywac od tej strasznej ePL. Znowu Ci nie wyszlo na obczyznie? : )

Jan Marten
Jan Marten 1,902 jour, 03:35

Syrkius nie daj się zwieść! Dyskusja trwała jeszcze długo! ;-P

Pozdrawiam,
zbychoo

Staszkon
Staszkon 1,902 jour, 04:34

Jak zobaczyłem że kandyduje Marvin, pomyślałem "dobra to pewnie jedyny kandydat godny rozpatrzenia", ale gdy widze że Zbychoo kandyduje na prezydenta... mój głos nie może powędrować nigdzie indziej.

Wybacz Marvin,

Zbychoo moim prezydentem !
a Syrkius jako MON tylko potęguje to uczucie!

HAIL ZBYCHOO o7
HAIL SYRKIUS o7
no i co by przykro nie było: HAIL MARVIN ! 😉

p.s. brakuje tylko RightDefender'a jako MSZ i starzy dobrzy Punishers przejmują kraj 😉

tomas004PGU
tomas004PGU 1,902 jour, 05:24

RR: Martinoz

Masz mój miecz

anigga
anigga 1,902 jour, 06:41

a ja Cię NIE poprę! O! 😛

leporis
leporis 1,902 jour, 07:24

"Śmieszny" rząd. Najbardziej ciekawi mnie co tam robi vin, bo jej jakoś nie widać nigdzie.

vingaer
vingaer 1,902 jour, 08:06

lol, kim jesteś i skąd się znamy? nie pamiętam cię

@zbysiu
powodzenia i do zob w kopenhadze : )

Manedhel
Manedhel 1,902 jour, 09:11

kopenhaga?

Manedhel
Manedhel 1,902 jour, 09:12

lepiej bys wyszedl jakbys na doradce Manedhela dal!

jedimindtrick
jedimindtrick 1,902 jour, 09:52

i Sadixa na MONa

RaveS
RaveS 1,902 jour, 10:42

vote o/

Coolerss
Coolerss 1,902 jour, 11:18

vingaer, strasznie gwiazdorzysz... takimi odzywkami to tylko utrudniasz kandydatowi

Jan Marten
Jan Marten 1,902 jour, 11:23

@Mandzio nie ma problemu, możesz w każdej chwili wspomóc swoją cenną radę vin i StroZera ;-D

Pozdrawiam,
zbychoo

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.