Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

International eRepublik Meeting 2013 [MK VERSION]

1,900 jour, 09:55 Published in Republic of Macedonia (FYROM) République de Macédoine (ARYM) de Plainswalker


Поздрав до целиот Нов Свет!

Чест нѝ е да ве известиме дека почнавме со организирање на Меѓународната еРепублик средба 2013.

Како што можеби знаете, последната еРепублик средба се случи во Темишвар, каде согласно со традицијата на средбите се одлучува која ќе биде следната земја. Земјата со најголемиот број на присутни играчи беше нашата убава Грција. Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција и е лесно достапен со кола, воз, брод и се разбира со авион.Сѐуште треба да одлучиме за датумот на средбата.
Со цел да ги задоволиме сите, креиравме прашалник во кој сите граѓани самите ќе го одлучат датумот!
Имајте на ум дека летата во Грција се навистина топли, па имаме две опции: јуни или септември.
Сепак можете да предложите било кој месец кој ви одговара и одлуката ќе биде донесена согласно со резултатите од прашалникот.
На следниот линк можете да го најдете прашалникот!Ве молам пополнете го одговорно со цел сите да имаат корист од резултатите.

Прашалникот ќе биде достапен во траење од еден месец, така што одлуката донесена од сите нас ќе биде објавена на почетокот на март. Не морате да го пополните денес. Имате време.

Повеќе информации на http://summit.erepublik.gr и на facebook http://www.facebook.com/pages/eSummit2013/131174133718669

Тимот “Меѓународна еРепублик средба 2013”

Sunsetter
XtaSia
_Taina_
Asomac
Charisiadis Hlias
Earentir
Iaswn
McLarenDr
The Voyager
 

Commentaires

TashaMKD
TashaMKD 1,900 jour, 10:08

o7

Ashkolsun
Ashkolsun 1,900 jour, 10:09

Еј, а тука смее коментари од стилот „Солун е наш?“

Mr.Santino
Mr.Santino 1,900 jour, 10:24

o7

Chucky001
Chucky001 1,900 jour, 10:31

Сите што ке одите носете си вазелинче xD

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot 1,900 jour, 10:45

07

Uber kiko
Uber kiko 1,900 jour, 10:45

Ojdeme li? Ja sum za : )

Stef40
Stef40 1,900 jour, 10:46

па чим одбираат земји со најголеми претставници на самитот, да им одиме.

Quosai
Quosai 1,900 jour, 11:40

NO !

kiolum
kiolum 1,900 jour, 11:45

''нашата убава Грција''
http://cdn.head-fi.org/7/71/71b14a93_jackie-chan-meme_thumb7.png

DiplomatMk
DiplomatMk 1,900 jour, 13:14

./

tole pasaII
tole pasaII 1,900 jour, 14:32

Кој не сака да оди во нашиот Солун, зар има такви 🙂, НЕ. Сигурно ке бидеме најбројни а и како нема да бидеме кога ќе бидеме свој на свое. Автобусите од Штип возат 800 денари повратна карта.

ltpao
ltpao 1,900 jour, 14:59

Solun e nas, a Atina ke ja delime (mozebi).

thekoki
thekoki 1,900 jour, 16:43

PREDAVNIK!!!

FriedmanPAS
FriedmanPAS 1,900 jour, 16:50

WELCOME TO THESSALONIKI
THE CAPITAL OF MACEDONIA
THE HEART OF GREECE

cenodekaMKD
cenodekaMKD 1,900 jour, 17:25

Idam i ja obavezno xD

Mr B...
Mr B... 1,900 jour, 20:09

zsh ne ga napraviva u ohrid 😃 😃

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot 1,901 jour, 00:15

сомнително е што поканава има геј знаме на неа : )
случајност или пошто грција е домаќин?

Plainswalker
Plainswalker 1,901 jour, 00:28

: )

Only one Macedonia
Only one Macedonia 1,901 jour, 02:05

Ne vregjaat vaka koga pishuvaat, kakva grcija kakvi bakrachi. Solun e nash: http://www.erepublik.com/en/article/-1-2197782/1/20

Stickman Warrior
Stickman Warrior 1,901 jour, 03:13

Од Охрид организиран превоз е 20 евра некаде 😃

theconqueror86
theconqueror86 1,901 jour, 03:50

You will see how the real Macedonia looks like ; )

Only one Macedonia
Only one Macedonia 1,901 jour, 04:46

@theconqueror86

Being creators of it, we know how the real Macedonia looks like, but we cannot see how the "real greece" looks like. )))

Ghost of Styx
Ghost of Styx 1,901 jour, 05:28

tesko tesko koga odbrale vakva sranje drzava nema da imaat max odziv mozele BG, Srbija nesto takvo da odberat oni bas gejcive

sto na kurot barame nie tamu koga ne sme ni dobredojdeni

Konan MkD
Konan MkD 1,901 jour, 05:47

Нема да им одиш во Атина па да не си добредојде..... Ке си одиш во Солун на наша терирорија xD

TheTrooper69
TheTrooper69 1,901 jour, 06:25

tessaloniki.

virus.mkd
virus.mkd 1,901 jour, 10:50

Цицки!

BoboBTMK
BoboBTMK 1,901 jour, 12:51

i poentata na ova e??

eDnopmk
eDnopmk 1,901 jour, 13:38

Одиме на наша територија, присуство ваљда ќе биде големо. Ако најдам време доаѓам со мммммм.... 😃

ПС. Пријавете го педерон погоре!

ППС. Честит празник на сите грци, за многугодини нека ви е, да си го славите во африка таму од кај што сте дошле!

povratnikot
povratnikot 1,901 jour, 15:49

koj ke ide ke jade kotek...mozebi...poise od sigurno

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger 1,902 jour, 05:40

Дали ќе има поинтимни контакти меѓу членовите како на коштаплерските собиранки?

Mac123321
Mac123321 1,903 jour, 09:06

Солун е најубавиот град во *јужниот дел на Македонија. 🙂

Danco the Conqueror
Danco the Conqueror 1,903 jour, 14:24

АЈде на наше море , во нашиот Солун ајде гемиџии

Circless
Circless 1,905 jour, 15:38

Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција

I posle DSW bile predavnici....

Euphorique
Euphorique 1,923 jour, 00:18

TrinityKiller disapproves of Plainswalker

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.