IndExpanzió Párt - Szociális és oktatási program

Day 500, 03:13 Published in Hungary Hungary by Anonim Alkoholistak Klubja
AZ INDEXPANZIÓ PÁRT SZOCIÁLIS ÉS OKTATÁSI MINISZTERJELÖLTJÉNEK, DRITH-NEK PROGRAMJA


A program célja

Ha van valami, amiben minden politikai erő egyetért, talán ez az: eMagyarország alapvető érdeke, hogy minél több, a játék alapjaival tisztában levő, szükség esetén aktivizálható lakosa legyen.
Ehhez két dolgot kell elérnünk: egyrészt tisztában kell lenniük a wellness jelentőségével, a harc és a kórház megfelelő használatával, hogy erősítsék a magyar gazdaságot, másrészt olvasniuk kell a legalapvetőbb újságokat, hogy fontos csata vagy TO esetén aktivizálhatóak és irányíthatóak legyenek. Megfogalmazhatjuk ezt a célt másképpen is: a szociális és oktatási minisztéium felelőssége, hogy minél kevesebben morzsolódjanak le, illetve a 'kétkattosak' körül minél kevesebben töltsék teljes tudatlanságban e-életüket. Mindezek kulcsa pedig a kommunikáció: az ország sikerének egyik zálogát látjuk abban, hogy az állampolgárokat kezdetektől aktív kommunikációra ösztönözzük, és képessé tegyük őket kiigazodni evilágunkban.
Ezek azok a célok, melyhez a minisztérium minden egyes intézkedését és az ott dolgozók folyamatos munkáját mérni kell. Nem szabad félmegoldásokkal megelégedni, hiszen eMagyarország legfontosabb erőforrása: a népessége!


1. Az üdvözlő üzenet (citizen message) karbantartása

Üdvözlő üzenetünk az első élmény, amely az újszülött magyart éri a játék folyamán, ezért kiemelt a jelentősége. Pontos és célratörő információt kell adnia az első lépésekről, nem lehet sem túl sok, sem túl kevés.
Az üzenet tartalmát a következő módon kellene átalakítani: pár kedvcsináló mondat után egyértelmű információt kell adni az első lépésekről - a szövegbe beleírva - a wellness fontosságáról a munkában és harcban, valamint a harc és kórházlátogatás jelentőségéről és mikéntjéről. Ha minden emagyar ezeknek az információknak a birtokában és fontosságuknak tudatában indul útjára, az nagyban megkönnyíti mind a cégvezetők, mind a katonai vezetés helyzetét.
Ezen kívül az üzenetnek linket és egyértelmű utasításokat adnia a következő témákról: mentorrendszer (jelentkezni!), Közoktatási Magazin (olvasni!), közlönyök (feliratkozni!), Oktatásügyi Minisztérium (barátnak jelölni!), fórum (maszkot kérni!), hadsereg (belépés lehetősége 5. szint után) és mibbit (kérdések lehetősége).
Az egyéb hasznos linkeket kvázi függelékben lehet hozzátenni az üzenethez.
Az üdvözlő üzenet fontossága miatt úgy gondoljuk, a megújított szöveget a szociális minisztérium lapjában közzé kell tenni, kommentekben véleményeztetni, majd az ezeknek megfelelően módosított szöveget megszavaztatni.

2. Mentorprogram

A mentorrendszer gondolata talán a leghatékonyabb forma a program céljainak megvalósítására, ezért fontosnak tartjuk, hogy minél nagyobb figyelmet kapjon. Az újoncok részéről nagyobb figyelmet úgy kaphat, ha a citizen message-ben hangsúlyosan felszólítjuk őket, hogy vegyenek részt ebben. A másik oldalról pedig az állami médiában propagálni kell a tapasztaltabb játékosok felé, hogy rengeteget segíthetnek az országnak, ha szabadidejük és türelmük függvényében résztvesznek a programban.
A hangsúlyt itt az eddigiektől eltérően nem az anyagi segítségre kell helyezni, hanem az információátadásra, a kommunikációra bíztatásra. Természetesen szép, ha a mentor ételt vagy giftet ad tanítványainak, de a hosszú távú megoldást az jelenti, ha sikerül vele megértetnie, miért és hogyan kell a saját wellnessét szinten tartania.
A rendszer hatékonyságát felügyelni kell: a mentoroktól hetente pár soros beszámolót kérünk a tevékenységükről, melyben szerepelnie kell annak, hány újonccal foglalkoztak az adott időbszakban, ezek közül hányat sikerült a saját lábukra állítaniuk, illetve hányan és kik voltak, akik kimaradtak.

3. A tréningcégek

A tréningcégek alapvető feladata a piacon gazdaságosan nem foglalkoztatható újoncok mukával való ellátása, illetve - munkájuk gyümölcseként - a késztermékekből stratégiai tartalékok képzése. Hogy a cég a foglalkoztatási céloknak megfeleljen, speciális HR tevékenységet kíván meg. Az alkalmazottak skilljét és wellnessét a piaci cégekhez hasonlóan folyamatosan monitorozni kell, de a cselekvés különbözik: amint a piacképes skillt elérték, akár a meggyőzés, akár a kirúgás módszerével, de a szükséges tanácsokkal útjukra kell őket bocsájtani. A magáncégekkel ellentétben viszont nem bocsájthatnak el senkit az alacsony wellness miatt. (A kimaradás miatt egy idő után természetesen igen.)
A stratégiai tartalékok mennyiségéről és felhasználásáról természetesen más érintett minisztériumokkal együtt kell döntést hozni.

4. A segélycsapat

Hogy az értelmes és aktív játékból kimaradók számát eMagyarország érdekében minimálisra csökkentsük, egy 4-5 fős állami segélycsapatot kell létrehozni a legnehezebb esetek kezelésére.
A segélycsapat feladatai:
- felhívást közzé tenni, hogy a mentorok, ha mentoráltjaikat nem tudják elérni, a cégvezetők, ha valakit el kell bocsájtaniuk kimaradozás vagy alacsony wellness miatt (ide értendőek a tréningcégek is, ha éppen nem is bocsájtják el, de nem tudnak vele mit kezdeni) és a sereg tisztjei, ha az egységükből valaki hosszabb távon kimarad - természetesen, miután maguk próbálkoztak, de nem sikerült az illetővel zöld ágra vergődniük - a problémás személy profillinkjét küldjék el a Szociális Minisztériumnak.
 a bejelentett kimaradók nyilvántartása (google docs)
 kísérletet tenni, hogy visszahozzák őket evilágra. Ez a következő lépésekből állna: üzenetet küldenek a számukra, melyben felajánlják segítségüket. Ha az illető a többszöri üzenetküldésre sem reagál, haldoklóvá lehet nyilvánítani. Ha viszont visszaír, akkor egyrészt ki kell deríteni, hogy mi volt a probléma oka, másrészt segíteni visszailleszkedni a közösségekbe: az állami gifttartalékokból 40 fölé emelni a wellnessét, hogy harcolni tudjon, munkát adni neki egy tréning cégnél, illetve rábízni egy mentorra (a probléma jellegétől függően).
 egy hét múlva monitorozni, hogy a segélyezett játékban van-e még, melyből lemérhető, hogy sikeres volt-e a csapat munkája.

5. Közoktatási Magazin és játék

A Közoktatási Magazin a játék menetének leírását fogja tartalmazni, már megjelent és új hiánypótló cikkek segítségével. Platohoz hasonlóan, de terveink szerint hatékonyabban, magyarázatokkal, mintegy kézikönyv-szerűen vezeti végig a kezdő játékost evilágunk kisebb-nagyobb kihívásain.
Az üdvözlő üzenetben kérjük az újoncokat, hogy ezeket a leírásokat olvassák el, és ha kérdésük vagy problémájuk van kommentben írják le. A minisztérium feliratkozik a kommentekre, és igyekszik minél hamarabb felelni rájuk.
Az Oktatásügyi Minisztérium ezen kívül egy játékot is indít: három naponta különböző feladatok elé állítja a résztvevőket. A cél mindig valamilyen információ megszerzése, amihez fel kell fedezniük evilágunk egyes részeit. A megszerzett információt „megfejtésként” kell beküldeni, a beküldők között ajándékokat sorsolunk ki.

A fenti pontokat összefoglalva, a Szociális és Oktatásügyi Minisztérium feladatai a következők:
- a citizen message karbantartása

- tréningcégek a céloknak megfelelő üzemeltetése

- a mentorprogram koordinációja

- a segélycsapat működtetése

- Közoktatási Magazin létrehozása és működtetése


Üdvözlettel:
Drith
indExpanzió Párt