Egy nagy negatív semmit látok közeledni

Day 1,011, 09:41 Published in Hungary Hungary by yxcqwer

Ismét loptam néhány statisztikát, mert nem értek a számítástechnikához, hogy magam lekérdezzem ezeket, meg egyébként is kényelmesebb, ha más dolgozik helyettem. Ezúttal Bogdan_L gazdasági statisztikáit rajzolgattam át.

Nézzük előbb az erőviszonyokat! Ezekből olyasmiket vélek kiolvasni, hogy vészesen tendálunk az olyannyira becsült románok szintjéhez.







Még gazdaságilag tartjuk a legjobban magunkat, talán azért, mert még mindig sok a magas skillű (Guru) Magyarországon.

Sokkal érdekesebb képet fest a legértékesebb régiók rangsora. A régió értékét Bogdan úgy számolja, hogy megnézi az összes adott régióban alapított cégben alkalmazottak létszámát, azoknak a skilljét, wellnessét stb, ebből kiszámolja, hogy mennyit termelhetnek azok a cégek egy nap, majd a termelésük piaci áron vett értékét veszi, és végül ezt az aktuális valutapiaci árfolyamon átszámolja aranyba. Az összes gazdasági statisztika egyébként egy napi termelés értékét mutatja.



A táblázatban barnás színnel jelöltem a vasrégiókat, narancsossal a búzarégiókat. Már ebből az ábrából is látható, mennyire felértékelődött a búza a V2-ben, de ez még szembetűnőbb lesz a következő ábrán. Bogdan_L ugyanezt a felmérést a V2 bevezetése előtt is elvégezte. Nem meglepő, mindannyian érzékeljük, hogy azóta jelentősen csökkent a gazdaság volumene. Hogy mennyivel? Erről szól a következő két ábra. Nézzük előbb a top régiók rangsorát, ezúttal a termeléscsökkenés szerint!



Elég durva. Liaoning napi termelése a V1 szint tizedére esett vissza! Büszkék lehetünk magunkra, hogy Szeged produkálta a legkisebb visszaesést, viszont rajtunk is túltettek a lengyelek Dél-Dakotával, ami a V1-ben 10 arany alatt termelhetett, most viszont kemény napi 200-at, köszönhetően a búzamezőinek. Az oszlopok színezéséből is látható, hogy a vasrégiók értéke esett vissza a leginkább, és a búzamezők relatíve felértékelődtek.



Az utolsó ábra az országok napi termelésének visszaesését mutatja. Elég szarul áll a szövetségünk. Oroszország zuhant a legnagyobbat, de ez érthető a megszállás miatt. Utána Szerbia és Görögország jön. A V2 nagy nyertesei, már a többiekhez viszonyítva a kínaiak és a lengyelek.

Néhány záró megjegyzés. Magyarországnak jelenleg van mindkét olyan erőforrásból, ami a V2-ben fontos: búza és vas. Sajnos nem szerepelnek az elemzésben titánrégiók. Kínának, az amerikaiaknak van belőle, de még nem tudták betelepíteni. A többi ország, amelyik szintén rendelkezik titánnal, nincs benne Bogdan elemzésében. De érzésem szerint a titán kevésbé fontos, mint a vas, ezért nem rajzolná át az eddigi rangsorokat. A harcoló katonák legalább kétharmada vagy gyalog vagy tank, márpedig az ő fegyvereiket vasból gyártják. Csak a maradék egyharmad vásárolhat titánból készült fegyvert.

Nagyon durva a termelésvisszaesés. Magyarország, bár mi jobban jártunk, mint más országok (pl. a szerbek, akik minden pénzünket elköltve megvédték LK-t, aminek az értéke tizedére esett a megvédés után), elveszítette jövedelemtermelő képességének a háromnegyedét. Közben az MPP-k, a régiótámadások ugyanannyiba kerülnek. Ha nincs forradalmi változás (átírják a termelési képleteket), idővel elfogy az országok pénze. Nem lesznek háborúk, de ez nem baj, mert egyébként sem harcolnak túl sokan. Nem lesznek MPP-k sem. Ezt mellesleg érdemes átgondolni, ugyanis ha minden marad, ahogy volt, az utaztatás valószínűleg olcsóbb, mint az MPP, különösen, ha elfogy az országok pénze a támadásra.