BANKA KA-CHING!

Day 1,457, 11:42 Published in Croatia Greece by I am not dSoKre



Glavni sam u kvartu i imam viška love koju želim uložiti i pomoći ovom napačenom narodu da stekne pokoju tvornicu krava, a ujedno se i sam ogrepsti za koju kunu. Ako si taj ovo je članak za tebe.

Jadan sam i nemam ništa, a ne želim moljakati cijeli svoj eživot. Želim se ekonomski napokon maknuti sa nule. Želim te krave o kojima svi govore. Ako si se prepoznao ovdje onda je ovo članak za tebe.

Neki su možda do sada i načuli da se razgovara o banci koja bi svoja sredstva iskoristila za podizanje ekonomskog stanja pojedinaca. Vodile su se rasprave, izrađivale tablice i računalo kako da projekt bude na zadovoljstvo svih strana. Došli smo do jednog modela koji ću vam ovdje ukratko predstaviti.

1. Prikupljanje sredstava

U ovaj projekat bez milijun kuna se ne isplati ni ulaziti stoga njegova uspješnost ovisi o vama dragi ulagači koji ste prvi korak ka krajnjem cilju, a to je da svojim bogatstvom pomognete sugrađanima koji nemaju, kroz takav model gdje će vam vaš ulog isto nositi zaradu. OVDJE ODMAH TREBA NAGLASITI da svi koji ulažu novce ne očekuju divlje zarade jer prvi zadatak projekta je pomoći ostalima da stanu na svoje noge (jedna od niti vodilja tajkuna: naučiti druge da love ribu i tako se prehrane), a ne zgrnuti još više novaca. Shvatite ovo kao neku vrstu štednje gdje će se dio kuna koje imate s vremenom malo podebljati, a ujedno ste poprilično pomogli ljudima da svojim napretkom pomognu i državi.

2. Prijava kandidata i odabiranje onih kojima idu sredstva

Kada se skupi količina novaca koja je potrebna da projekat zaživi, kreće prijavnica iz koje se bira prvi krug ljudi koji dobivaju sredstva za izgradnju farmi krava.

Tko se smije prijaviti?
Svi građani koji imaju hrvatsko državljanstvo (dijele se kune) i nisu botovi ili multiji.

Tko bira one koji će dobiti sredstva i kojim redoslijedom?
Upravni odbor banke (Agrammon-direktor, LukAna-idejni začetnik, najveći ulagači)

O čemu se točno radi?
Banka vam daje iznos u kunama potreban za izgraditi 15 farmi krava (127500 HRK). Zaradu koju ostvarite prodanom robom od tih novosagrađenih firmi dijelite na dva dijela. 80% (kamata) i 20% novac kojim otplaćujete sagrađene firme.




Što ja imam od toga, ako svu zaradu od tih firmi vratim banci?
Nakon što otplatite firme, imate novih 15 farmi krava. Što prije otplatite firme, prije dolazite u posjed tih firmi koje će vam ostvarivati lijepi dodatni prihod. Drugim riječima želim reći da firme možete otplatiti i iz dodatnih prihoda ako ih imate. Nitko vas ne ograničava na onih 20%, ali oni su obavezni.

Meni baš i nisu jasne ove tablice, može to malo detaljnije.
Naravno da može. U prvoj tablici je prikaz koliko imate prihod s obzirom na dodatak (bonus) koji naša država ima na proizvodnju i to raspisano za slučaj od 15 do 1 firme. Kada otplatite jednu firmu, ona postaje vaše vlasništvo i na nju više ne plaćate kamatu i tako sve dok ne otplatite i zadnju. Znači dok tek krenete sa otplatom vaša zarada je u ovom slučaju sa dodatkom od 60% 1050 HRK i od te sume 80% izdvojite za kamatu, a 20% za otplatu (ponavljam tih 20% je obavezno, ali vi možete dati i više i brže će vam otplata ići). Kad otplatite prvu firmu zarada vam je prikazana u ovom redu gdje piše 14 firmi i sada od te sume izdvajate 80% za kamatu, no i kamate i dio za otplatu su lijepo raspisane u dvijema zasebnim tablicama.



Dodatna tablica prikazuje koliko vam treba dana da otplatite prvu firmu ovim tempom, koliko drugu i tako do konačnog broja dana koliko vam je potrebno da svih 15 firmi postanu vaše vlasništvo bez kamatnih obaveza.

Meni nije jasno kako trebam manje dana za otplatiti drugu, treću i svaku sljedeću firmu, ako sa svakom otplatom mi se broj firmi koje ulaze kao kamatna obaveza smanjuje i samim time i kamata?
Vrlo jednostavno. Istina je da je 20% zarade od 14 firmi manje nego 20% zarade od 15 firmi, ali ne zaboravite da sada imate jednu firmu koja je potpuno u vašem vlasništvu i njena cijela zarada sada može ići na otplatu vaših firmi i samim time svakom otplaćenom firmom ubrzavate proces otplate ukupnog duga.

Zašto bi uzimao kredit kad na isti način i ja sam mogu skupiti za 15 farmi krava?
Istina možete, ali potrudio sam se da sve izračunam i prikažem vam crno na bijelo koliko vremena vam treba za taj pokušaj, a koliko će vam trebati na ovakav način da otplatite te firme. Mislim da se iz tablice jasno može razabrati da je kroz ovaj projekat to mnogo brže i bezbolnije.




Dodatni savjet: pitajte ljude koji su do sada uzeli novce za izgraditi tako jedan poveći broj firmi u komadu jesu li zažalili i koliko su bili zadovoljni (Ovo je samo nadgradnja projekta kojeg smo vodili među civilima i koji se pokazao vrlo uspješan, a sada ga proširujemo na sve građanstvo sa nekim izmjenama).

Zašto je kamata 80%? Nije li to previše?
Nije. Sam broj 80% zvuči zastrašujuće, ali morate shvatiti da to nije postotak na količinu novaca koju ste dobili, koja je pozamašna, nego samo na zaradu koju ostvarite od firmi, a ujedno postavite se i vi na mjesto onih koji ulažu svoj novac dobrovoljno u situaciji gdje ne postoje alati kojima bi utjerali dug nego se moraju oslanjati na poštenje suigrača. I oni su zaslužili neki vid dodatne zarade na taj novac koji ostavljaju vama na raspolaganje da se ekonomski uzdignete, jer u krajnjem slučaju bez ulagača ovaj projekt je u startu osuđen na propast.

Imam 50 000 HRK viška i zainteresiran sam uložiti u ovaj projekt. Koliko će moja zarada ustvari biti?
Vaš ulog čini određeni postotak u ukupnoj količini novaca kojom banka raspolaže. Znači ako govorimo o ranije spomenutom milijunu kuna vaših 50 000 bilo bi 5%. Znači ako se dnevno u banku slije zarada od recimo 8000+ HRK, vaša zarada bi bila oko 400+ HRK. Isplate bi vam se vršile jednom tjedno, a isto tako bi se i uplate vršile, što kamata, što novaca za otplatu firmi, jer i direktor ne može dnevno sve to zapisivati i radi kvalitetnijeg vođenja cijelog projekta smatram da je tjedno optimalna vremenska jedinica. Ni prekratko, ni predugo. Vaš ulog naravno ne mora biti 50 000 kuna on može biti i manji i veći, bitno je samo da je neka okrugla vrijednost. Nemojte mi dolaziti sa 42 764 HRK. Zaokružite to po mogućnosti na desetice, znači na 40 ili 50 000 u ovom primjeru.

VAŽNO JE NAGLASITI da ukupna zarada, veličina kamata ovisi i o tržišnoj cijeni sirovine. Kao dnevna cijena se uzima ona koja je najniža, ali ima više ponuda. Znači ako postoje oni koji nabacaju cijene po lipu niže i sad se cijena spusti na recimo 0.20HRK vi ne gledate tu cijenu jer nadamo se da ste dovoljno iskusni da shvatite da se po toj cijeni ne prodaje i da ne morate prodati istu sekundu svoju robu. U ovom primjeru cijena sirovine je uzeta kao 0,25 HRK po jedinici, ali ako cijena padne i na 0,20 HRK ukupna duljina vaše otplate bi u našem istaknutom primjeru za 60% dodatka na proizvodnju skočila sa 261 dan na 285 dana što je još uvijek mnogo niže nego 395 dana koji su vam potrebni ako sami gradite firmu po firmu što bi u slučaju pada cijene isto poraslo na preko 400 i dodatno u tom primjeru sam uzeo da krećete sa prvom otplaćenom firmom.

PREDNOST koju je ovdje isto važno istaknuti ispred samorazvoja je činjenica da sa posudbom u startu imate 15 firmi i veću mogućnost skupiti sve dijelove za toolbox koji će vam omogućiti veću proizvodnju. Iz vlastitog iskustva na sličnom broju firmi mogu potvrditi da se svaka dva dana sigurno skupi jedan toolbox, to vam je svaka dva dana zarada kao da imate dodatnih 5 firmi.

Direktor ovog projekta će za svoj rad biti plaćen iz ovog dijela kamate, a koliko, to će odlučiti upravni odbor banke gdje moj glas po tom pitanju nije važeći.

IZNIMNO VAŽNO!!!!!
Svi potencijalni prevaranti koji ovdje vide dobru priliku za ugrabiti paru želim vas samo upozoriti da krađom novaca vi ne kradete mene, nego kradete ulagače, kradete one poštene igrače kojima bi ove firme dobro pomogle, a radi vas ih možda neće dobiti, kradete indirektno državu jer svi ovi projekti koje pokušavamo sprovesti su s ciljem osnaživanja pojedinaca koji svu tu zaradu kasnije troše na obranu države i osvajanje njenih regija. Pozivam se na vaše poštenje i da sagledate veću sliku.

Sve što je nejasno, upitati ili u komentaru članka ili mene preko privatne poruke.

ULAGAČI JAVITE SE PA DA VIDIMO NA ČEMU SMO I DA KRENEMO S POSLOM.


Agrammon