Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

1 милијарда помалку штета од Грција. [lazarosaMKD]

1,825 jour, 08:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) République de Macédoine (ARYM) de lazarosaMKD
недела, 18 ноември 2012
статија бр.114


Пред 3 дена направив споредба помеѓу Македонија и Грција во поглед на финансии, број на војници, направена штета дневна/неделна/месечна итн.,
па да видиме колку се променила состојбата со почетокот на војната.

(ДЕ)МОТИВИРАЧКА СТАТИЈАБРОЈ НА ВОЈНИЦИ

ДЕН 1824

Македонија 2205 војници. (пред 3 дена сме имале 1965 борци)
Грција 2414 војници. (пред 3 дена имале 2133)


НАПРАВЕНА ШТЕТА

ДЕН 1824

Македонија 2 332 244 170 штета. (пред 3 дена 2 021 048 050)
Грција 3 356 814 380 штета. (пред 3 дена 2 402 551 500)

ТОП 5 ЗЕМЈИ ПО БРОЈ НА БОРЦИ ПО ДИВИЗИИМакедонија - на 5-то место во Д4.
Грција - на 3-то место во Д3.

ТОП 5 ЗЕМЈИ ПО НАПРАВЕНА ШТЕТА ПО ДИВИЗИИМакедонија - 5-та во Д3.
Грција - 4-та во Д1, 2-ра во Д2, 2-ра во Д3, 4-та во Д4.

ТРЕНИНГ ЦЕНТРИ

116 играчи со македонско државјанство тренирале со 4 Q4 центри.295 играчи со грчко државјанство тренирале со 4 Q4 центри.

За да имаме поточна статистика и да се вклучени и играчите со туѓи државјанства на следниов линк има објаснување кој код треба да го ставите на вашиот профил за да egov4you ве рачуна како играчи од Македонија.
egov4you with real citizenship
 

Commentaires

lazarosaMKD
lazarosaMKD 1,825 jour, 08:20

1 милијарда помалку штета од Грција. [lazarosaMKD] http://tinyurl.com/b72del9

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia 1,825 jour, 08:24

Барам невини.

Bojan aKa T-MaC
Bojan aKa T-MaC 1,825 jour, 08:25

да не забораваме 3/4 месеца се без никаква битка за 4/5 дена кога ќе ја изретчат зимницата исто така да исапдне статистика ќе видиме како стојат реалните бројќи

Strastniot
Strastniot 1,825 jour, 08:32

Бојан +1

Ќе ги видиме за 4-5 месеци кога ќе ги потрошат зимниците, има да патат на пролет гејците...

п.с А и јас се секирам дали ќе ми стигне туршијата и бочката вино до на пролет, некако малце ставив годинава...

Macedonian Power
Macedonian Power 1,825 jour, 08:33

pred dva dena bev u srbija i COD bese vostanie so BIH prvin, a posle so Hrvatska vo koe srbite imaa 50-60 poeni prednost i dominiraa. Vo istoto toa vreme Makedonija i Bugarija izgubija teski bitki od gejcite vo koi retko nekoj srbin da pukase, da ne go spomnuvam vostanieto u crna gora.

KADE SE TIE TOLKU MNOGU DOBRI SOJUZNICI PORADI KOI SE ISPOKARAVME I SE UNISTIVME ZA DA IM JA DADEME APULIJA???

Macedonian Power
Macedonian Power 1,825 jour, 08:34

а од табелите се гледа дека цело време пукаат некаде, освен у д2 каде се втори, у секоја друга дивизија се први по инф. КАДЕ ПУКААТ НАШИТЕ '' НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ И СОЈУЗНИЦИ " ???

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski 1,825 jour, 08:40

Bi trebalo Sajrus da se prasa kade i za kogo pukaat Srbite. On taka dobro ja redese so niv.

MarkoStojsic
MarkoStojsic 1,825 jour, 08:44

Како сломити Србију?
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2158845/1/20

Patriot Chuni
Patriot Chuni 1,825 jour, 08:48

Here we go again on our own... goin' to be erased like we know... like a bastards we were born to fight alone

The Argead
The Argead 1,825 jour, 08:54

Туторијал за младите играчи[TW news]:http://www.erepublik.com/en/article/-tw-news--2159394/1/20

D S D
D S D 1,825 jour, 09:20

Macedonian Power +1

smekerot
smekerot 1,825 jour, 09:45

o7

El Che G
El Che G 1,825 jour, 09:46

а колку турски тенкови имаат јужно државјанство?

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot 1,825 jour, 11:11

Aj sega edno retoricko prasanje . Ako Grcija e pojaka od nas momentalno, dali e pojaka od Makedonija+ Bugarija, posto vo dvete bitki tepat vo site divizii sto e malku stinkifull.
Logikata nalaga deka nivnite sojuznici mavat za niv a nasite si gi "mavat" po doma i ich ne im chue?

GoodBeer
GoodBeer 1,825 jour, 11:18

Уште не си се откажал ?

kmm225
kmm225 1,825 jour, 11:32

Decki edno prasanje, a sto e
[egov#MU]1924[/egov]

VAse the Great
VAse the Great 1,825 jour, 13:32

Ај остај што направиле 1 милијарда повеќе, абе види колку се дисциплинирани, постојано ѕидот е околу 50% не се издувуваат како нашата багра например .

Wildrunner
Wildrunner 1,825 jour, 16:41

purvia den na voinata bjaha napravili milsja che 6 miliarda dmg, prosto se bjaha izljali brutalno.

nie ne si dadohme chak tolkova zor

dneska zagubihte bitkata shtoto polovinata cot bieshe v chili da zatvorim voinata tam. ima njakoi organizacionii problemi, nadjavam se skoro neshtata da trugnat v druga posoka

Commander Vic
Commander Vic 1,826 jour, 05:33

iame problem so organiziranosta toa e se!

The Optimizer
The Optimizer 1,826 jour, 06:15

Затоа давајте злато за унапредување на центрите за тренинг.
Јас имам:
1. Q3
2. Q3
3. Q1
4. Q4.
Ако ви текне да дадете барем пола злато за една Q4 надградба (за време на попуст е некаде 22 злато), одлично ќе ми дојде.

MightyRed7
MightyRed7 1,826 jour, 10:41

ehee pa pola ne se zacleneti na egov kako na primer ja 😃

lazarosaMKD
lazarosaMKD 1,826 jour, 15:01

не мора да си зачленет

doktor dominator
doktor dominator 1,835 jour, 02:34

statistikta e odlicna
odlicna statija
mora da se podobruvame
osobeno da nadgraduvame trening centrite
plus ima dosta makedonci so stranski drzavjanstva

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.