Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

Вонредно претседателско обраќање [UNISTUVAC MKD]

2,151 jour, 05:46 Published in Republic of Macedonia (FYROM) République de Macédoine (ARYM) de Narodna Banka na Makedonija
Добар ден почитувани Македонци и Македонки !

Обавезна музичка подлога

Сакам само да ве потсетам дека утре е денот Д за Македонија. Утре е 11 Октомври. Утре е денот кога Македонија повторно треба да се ослободи од тиранијата. Оваа прилика ја искористувам да ги повикам сите браќа и сестри да помогнат во ослободувањето на нашата ни мила Македонија и истерувањето на гнидите од нашава напатена државичка. Затоа ве замолувам да ја прочитате и статијата на МоД и да се вратите во регионите на Македонија кои се под гејска опсада за да ни успее планот и уште еднаш да им покажеме на сите дека КОГА САКАМЕ, МОЖЕМЕ. Контактирани се и сојузниците, па се надеваме дека и они колку толку ќе помогнат околу битките и со ГОСПОД напред малце и ние да видиме бел ден на играва по долго време во матичните територии.

Да не ве замарам многу понатака, само ќе кажам ВО БОРБА, ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ !!!

И на крај сакам да ви го честитам утрешниот празник
Искрено Ваш еПретседател UNISTUVAC MKD
 

Commentaires

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija 2,151 jour, 05:49

Вонредно претседателско обраќање [UNISTUVAC MKD]

http://www.erepublik.com/en/article/-unistuvac-mkd-1-2327936/1/20

TRTE T
TRTE T 2,151 jour, 05:57

о7

El Che G
El Che G 2,151 jour, 05:58

по 2 статии на ден,браво
о/

CAT DADDY
CAT DADDY 2,151 jour, 06:02

Iplus pecenje piper za ajvar 🙂

El Che G
El Che G 2,151 jour, 12:44

папучар?

CAT DADDY
CAT DADDY 2,151 jour, 13:28

More klompar, papucarite voda mozat da mi nosat

McFresh povampireniot
McFresh povampireniot 2,152 jour, 10:57

skapa e hartijata

jasumtose
jasumtose 2,151 jour, 06:00

тооо цецоо

Felllix
Felllix 2,151 jour, 06:11

o/

sasimak
sasimak 2,151 jour, 06:16

Za kogo ???? ZA MAKEDONIJA !!!

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata 2,151 jour, 06:19

о7

viljus1
viljus1 2,151 jour, 06:49

07

Combat1987
Combat1987 2,151 jour, 06:51

o7

nikola.MKD98
nikola.MKD98 2,151 jour, 06:52

o7

Aquilamk
Aquilamk 2,151 jour, 06:52

cek malku na Grcka teritorija da se selime ili vo nasio region ??

CAT DADDY
CAT DADDY 2,151 jour, 07:19

vo grcija, bitno ni e vostanieto, nemozeme so two da se borime.

thegreat1
thegreat1 2,151 jour, 06:54

da be sega najde ko se beret jabolkana i grozjeno!

SudacaMKD
SudacaMKD 2,151 jour, 07:00

o7

IronLionMK
IronLionMK 2,151 jour, 07:02

o7

Psycho The Great
Psycho The Great 2,151 jour, 07:02

o7

AricaChile
AricaChile 2,151 jour, 07:07

o7

gjurevski
gjurevski 2,151 jour, 07:21

o7

Ruletero
Ruletero 2,151 jour, 07:53

o7

Jorge SSC
Jorge SSC 2,151 jour, 07:55

o7

Volk No1
Volk No1 2,151 jour, 07:56

o/

Angeldim
Angeldim 2,151 jour, 08:32

Ke ideme na Grcija, a oni imaat 5 milijardi steta stit i plus mnogu poveke dmg od nas pravat
Uste vo start se znae ishodot od operacijava ali ajde neka se proba 🙂

Ghost of Styx
Ghost of Styx 2,151 jour, 11:37

druga opcija nemase

ni dadoa sansa nase bese da probame

druga opcija ni e da se predademe bez borba

The One from Macedonia
The One from Macedonia 2,151 jour, 08:37

o7

Jurukov
Jurukov 2,151 jour, 08:53

BANZAI

Stenka Razin
Stenka Razin 2,151 jour, 08:59

o/

Princess of Nigeria
Princess of Nigeria 2,151 jour, 09:05

o7

DeLaCroa
DeLaCroa 2,151 jour, 09:05

Абе ... бедни едни ... што го мешате ГОСПОД тука 😁))) нема никаква смисла луѓе

aJIkoXoJIuKa
aJIkoXoJIuKa 2,151 jour, 09:20

o/

rengenzy
rengenzy 2,151 jour, 09:25

o/

aragaden
aragaden 2,151 jour, 09:25

о7

Kpakpa
Kpakpa 2,151 jour, 09:31

Па добар ден 🙂

VardarEgejPirinMacedonia 2,151 jour, 09:44

Commentaire supprimé

MacedonianHERO4
MacedonianHERO4 2,151 jour, 10:04

ha

MacedonianHERO4
MacedonianHERO4 2,151 jour, 10:21

da im pokazeme koi sme i sto sme ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ ВО ДУШАТА ГО НОСИМЕ МАКЕДОНИЈА , МАКЕДОНИЈА АЈДЕ ОДИМЕ НА ПОБЕДА

Boko Komita
Boko Komita 2,151 jour, 11:01

Ideme JAKO
samo da si kazam prvata puska ke pukne od moi race

SaJrUs
SaJrUs 2,151 jour, 11:18

Ja taman ja cekav novata mapa da se ipecati ono pak na starata ke si terame
aj cim ti vikas taka neka bide 🙂

CAT DADDY
CAT DADDY 2,151 jour, 12:11

Fali zelena boja, cekam boja zasto mnogu kje mi treba, u novava mapa Makedonija e mnogu pogolema nego sto milsev 😛

Kopuk MKD
Kopuk MKD 2,151 jour, 14:22

Македонска фаланга НАПРЕД >

tonikuze
tonikuze 2,151 jour, 15:21

o7

pesticid
pesticid 2,151 jour, 18:11

Пфф, титов пионер!

Superior MKD
Superior MKD 2,152 jour, 00:58

o7

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.