[SOL] Interviu su Gedas40

Day 1,630, 13:44 Published in Lithuania Lithuania by Solidarumas


Sveiki, kadangi šiuo metu esame didžiausia partija eLietuvoje, nusprendėme jog pats metas susipažinti su mūsų partiečiais. Pirmuoju tapo Gedas40.

Atvykus į jo didžiulį dvarą šalia skaisčiai tyvuliuojančio ežero, mus pasitiko du pikti šunys, kaip vėliau sužinojome, šeiminikas juos vadina “piktu” ir “piktesniu”. Pirmiausia apžiūrėjome namą, tuomet jaukiai įsitaise erdvioja verandoja pradėjome savo pokalbį.


Solidarumas(toliau S): Gal galėtum prisistatyti skaitytojams?
Gedas40(toliau Gedas): Pasakysiu tik tiek, manau, jog esu vyriausias žaidėjas erepublike - man tik 52 metai.

S: Palyginus su erepublik žaidžiančių žmonių amžiaus vidurkiu, tai tikrai garbus amžius. Kasgi sudomino šiame žaidime?
Gedas: Mėgstu patyrinėti įvairius žaidimus, ieškodamas originalių strategijų. Žaidimai yra rinkos dalis, kuri gali atnešti gerą pelną. Taip pat,šis žaidimas mane sudomino kaip realaus gyvenimo atspindys, įdomu pasižiūrėti, kaip elgiasi jauni žmonės gave šiek tiek valdžios į savo rankas. Iš to galima spręsti apie RL vadovų perspektyvas, mano nuomone, lengva spėti ateitį, kai matai kaip elgiasi jaunimas. TIkriausiai todėl ir “pasitrinu” čia vakarais.

S: Tai šis žaidimas, tave traukia iš tos neoficialiosios jo pusės - skype pokalbių kambariai, įvairūs valdžios sprendimai po derybų ir t.t.?
Gedas: Praktiškai taip. Mane domina žmonių elgesys, jų motivacija įvairiose situacijose. Nei vienas sprendimas nepriimamas, žinant jog jis blogas, tačiau blogi sprendimai mus supa, man įdomu kuo remiasi tokie sprendimai.

S: Kad jau prakalbai apie blogus sprendimus ir eLietuvos valdžios lyginimą su tikrąją, ar blogi sprendimai mus supa ne tik realybėje, bet ir čia erepublike?
Gedas: Jie mus supa visur, nes juos priima žmonės su visomis žmogiškosiomis silpnybėmis. Žmogaus sprendimai būna veikiami pačių įvairiausių faktorių ir tikrai dažnai jie nebūna optimalūs.

S: Visiškai sutinku, geras pastebėjimas. Ar pats nesiruoši eiti į valdžią Rl/eRep?
Gedas: Neturiu tam pakankamai laiko. Žinodamas, kad negalėsiu tinkamai atlikti savo pareigų, nenorių jų užimti.

S: Nemanai, kad kartais galima sau leisti 'nutrūkti nuo grandinės', nueiti į seimą dėl 5g medalio, į vyriausybė dėl algos, ar tiesiog 'patrolint' valdžioje. Ką galėtum pasakyti apie tokius žmones?
Gedas: Manau, jog tai sažinės reikalas. Vieniems sažinė leidžia vogti, kitiems ne. Nesu garbėtroška, man medaliai kaip simboliai nereikalingi, jei reikia gold, galima užsiimti verslu.

S: Tai tikriausiai turi nemažai įmonių pasistatęs?
Gedas: save jau apsirūpinu ir dar pardavimui lieka šio bei to. Turiu Q5 ginklų įmone, Q5 ginklus pardavinėju, o kovoju su Q6.

S: Ką galėtum patarti tiems kurie taip pat nori pasistatyti q5 įmonę?
Gedas: Tą patį, ką ir sau pačiam dėl Q6 įmonės. Šiame žaidime yra tik vienas kelias - ieškoti kur pelningiau investuoti ir taupyti gold. Pradedantiesiems žaidėjams reiktų kuo labiau išnaudoti spekuliacija. Turguje pilną prekių pasiūlymų, kurias nusipirkus, galima botui parduoti keliais ar keliasdešimt centų brangiau. Aš nesuprantu, kodėl žmonės vis dar numušinėja kainas, kad parduoti savo prekes. Apie bota jau žino kone visi, tačiau atsiranda tokių kurie nori būti gudresni ir parduoda savo prekę žymiai pigiau( matyt, greiti pinigai reiškia jiems daug pinigų), to pasekoje jie ne tik, kad netampa gudresni, bet numuša boto kaina, taip kenkdami visiems.

S: O ko reikia, kad netaptume durneliais?
Gedas: Žmonijos didžiausi pasiekimai padaryti sujungus jėgas ir patirtį - kolektyviniu darbu. Norint bet ką pasiekti reikia išugdyti kolektyvą ir kolektyvinį jausmą. Šiuo metu mūšius laimime, ne tik todėl, kad mums sekasi, bet ir todėl, kad turim puikų karius apjungiantį kolenktyvą.
Kai Lietuva pamirš Stalino mokymą ir nustos ieškoti priešų tarp savų, mes vėl tapsime didžia tauta. Stalinas sėkmigai įtvirtino principą “skaldyk ir valdyk”, Todėl ir RL visuomenė susikaldžiusi į “runkelius” ir “elitą”. Vietoj to, kad reikalatume atsakomybės iš vadovų mes kaltiname vieni kitus, o vadovai kabina makaronus ir lieka niekuo dėti.

S: Plati tema ta valdžia, tiek realybėje, tiek erepepublike. O kaip partijos? Ar jos irgi tokios panašios?
Gedas: Erepe partijos yra skirtingos. Realybėje jos visos klonai, tik vaidina skirtingas idėjas, strateginius sprendimus priima net be ginčų. Didesni ginčai būna partijos viduje, negu tarp partijų. Lengviausia tai paaiškinti tik išoriniu vadovavimu joms, kai kas nors įsakinėja ką reikia daryti. Erepublike to nėra, todėl kiekviena partija turi kažkokį savo veidą. Sol kažkada suvienijo verslininkus, o LNP politikus.

S: Na taip, realybėje jau tikriausiai mes visi pastebėję, jog partijos dažnai elgiasi vienodai, tačiau ar taip tikrai nėra erepublike? Kiekvienos partijos tikslas pasiekti kuo daugiau vietų seime, ar tai nėra tas pats kas rl? Ar dėl verslo ir pasirinkai Solidarumo partija?
Gedas: Kitos partijos, pagrinde, laikosi ant vieno lyderio, kuriam pasitraukus, jos apmirštą. Kai tik pradėjau žaisti, gavau antausį iš LK, valdomos LNP, tad teko alternatyvų vystimosi kelią. Nuėjau į Sol, kurios nariai tuo metu man labai padėjo. Jų žaidimas ir politika pasirodė svaresni. LNP visada stengėsi valdyti šalies politiką. Tai neįmanoma nekontroliuojant šalies armijos. Pagal tuo metu galiojusį žaidimo modulį, daugelis karių negalėjo būti partijos nariais, bet kariai visada nusiteikia patriotiškai, o LNP deklaravo gilų patriotizmą, todėl jie buvo kaip ir neoficialūs LNP nariai.

S: Įdomus pastebėjimas. Ko norėtum palinkėt mūsų skaitytojams?
Gedas: Kantrybės, jos reikia norint ko nors psiekti šiame žaidime ir iškęsti adminų savivaliavimus.

S: Tai jau tikrai. Ačiū už puikų intervių.