[SD] Dėl importo mokesčio ginklų žaliavoms (papildyta)

Day 1,835, 19:51 Published in Lithuania Lithuania by kleitas


Laba visiems,

Šiame straipsnyje pateiksiu informacijos apie ginklų žaliavas, importo mokesčius ir pan. - "peno" svarstymams apie ginklų žaliavų mokesčio mažinimą.

Pradžiai - kokie yra šalyse importo mokesčiai ginklų žaliavoms. Priminimui - pagal žaidimo mechaniką ginklų žaliavoms (kaip ir maisto) nėra VAT mokesčio, o tik importo. Kartu pridėjau turimus šalių "ginklų' bonusus.



Matote pačią įvairiausią situaciją. Bent aš kažkokių tendencijų nepastebėjau, gal Jums pavyks? Jei pačių ginklų kainos šalyse skirtingos (susiję su VAT, šalies turimų bonusų kiekiu, rinkos didumu, darbuotojo užmokesčio mokesčiu), tai ginklų žaliavų kainos vienodos. Jau ilgesnį laiką nusistovėjo - O,O7 cc (vietinės valiutos) už vienetą. Taip pat nereiktų užmiršti, kad žaidime įvesta vieninga valiutų rinka. Mano nuomone (ekonomistai taisykite jei klystu) žaliavų rinkos kardinalūs pokyčiai vienoje didesnėje ar keliose mažesnėse šalyse iššauktų pokyčius ir visame pasaulyje, kol vėl nusistovėtų kažkokia pusiausvyra. Todėl nerimas, kad importo mokesčio sumažinimas atsilieps kainų kritimu mūsų šalyje, kitose išliekant kainoms toms pačios - nemanau, kad turi tvirtą pagrindą. Iš kitos pusės, jei sakykim pas mus vienus nukristų kainos, kas trukdytų užsieniečiams pas mus pirkti, kol išsilygintų kainos - licencijų pirkimui tai nėra (atsikelia kokiam RW kare BH medalių pamedžioti ar samdinio medalį susirinkti, tuo pačiu ir "apsiprekinti" ar mūsiškiai "užsieniečiai"/būrių įmonių turėtojai apsirūpinti). Pasiūla ir paklausa rinkoje manau greit sulygintų kainas.



Kodėl visgi toks aštrus ginklų žaliavų klausimas. Priminimui pateikiu keletą lentelių: kiek reikia žaliavų aprūpinti vieną dirbantį darbuotoją skirtingus ginklus gaminančiuose įmonėse bei realesniam įsivaizdavimui - jų vertę pinigais.





Atsiradus q7 tankams - jie tapo populiarūs. Juos daugumoje naudoja būriai per misijas, jie dalinami, juos naudoja samdymams. Keletas argumentų už juos - padaroma daugiau žalos tuo pačiu mažiau pasikeliant xp (aktualu norint kuo ilgiau išlikti žemesnėje divizijoje ir sustiprėti), lengviau įvykdomi DO ir misijos, greičiau galima surinkti TP. Ne paslaptis, kad būriams jau būtų ne prestižas šaudyti mažesnio pajėgumo ginklais.

Deja įvedant į žaidimą šiuos ginklus buvo neproporcingai padidintas reikalingas žaliavų kiekis: q5 tankai - 5 šūviai ir 50 žaliavų, q6 tankai - 6 šūviai ir 60 žaliavų, o štai q7 - 10 šūvių, bet ne 100, o 200 žaliavų. Poreikis ginklų žaliavoms išaugo (gal dar pamenat kaip jų kainos buvo sukilusios pačioj pradžioj), kaip ir stipriai ūgtelėjo išlaidoms joms. O dar nukrito "goldo" kainos, ekonomikos modulis neveiksnus, sumažėjus šalių įplaukoms - litus jau gerokai sunkiau sukrapštyti.

Apie ginklų žaliavų įmones. Pora lentelių; kas tai per įmonės ir kiek maksimaliai didžiausio produktyvumo įmonėje galima pagaminti žaliavų (pagal žaidimo mechaniką joje galima įdarbinti 4 darbuotojus plius dirba pats savininkas).





Deja įvedant į žaidimą naujus ginklus kartu naujos, ženkliai daugiau gaminančios žaliavų įmonės nebuvo įvestos. Turime situaciją, kai pilnai aprūpinti vieną darbuotoją ginklų įmonėje reikia 2 ginklų žaliavų ir 6 darbuotojų (kai abejose įmonėse dar dirba ir savininkas). Esant didesniam įmonių kiekiui savininkas neturėtų juose visose dirbti, nes kitaip jam pritrūktų paros energijos kariauti (o gal klystu?). Vien žaliavas perkant reikia turėtų stabilų ir nemenką pajamų šaltinį, apsirūpinant žaliavoms vėl nemažai reikia investuoti.



Įvairūs klausimai. Kas tie importuotojai? Kada nuskaitomas importo mokestis? Ar importo mokestis patenka į šalies biudžetą. Atsakymus tikiuosi rasite žemiau pateiktuose DrMonte komentaruose. Aš jo kompetencija pasitikiu ir komentarus skaitau.





Ar sumažinus ginklų žaliavų mokestį sumažės įplaukos į biudžetą? Ar iš vis yra tokio pobūdžio įplaukų ir kokią jos bendrų įplaukų galėtų sudaryti - negaliu pasakyti. Bet pasvarstykime logiškai. Paimkime importuotoją siekiantį pelno (atmetant importuojančius dėl būrio gerovės ar kažkokiu konkrečiu vienkartiniu tikslu). Kaina ginklų žaliavų šalyse ta pati - 0,07 cc. Jei sakykim šalyje, kurios pilietybę turi, jis už 5k ginklų žaliavų pardavęs gautų 350 cc, tai su dabartiniu importo mokesčiu 99 proc. mūsų šalyje pardavęs gautų - 176 Lt. Ir koks čia biznis? Ar labai tikėtina, kad mes turime tokių pelno siekiančių importuotojų?

Sakykim, sumažinam ginklų žaliavų importo mokestį iki 1 proc. ir..staiga atsiranda kalnas žaidėjų perkančių licenciją pas mus pardavinėti tas žaliavas. Ar tai realu? Licencija kainuoja 20 goldo. Paskaičiavau, kad žaidėjui iš šalies su visais "ginklų" bonusais, turinčiam 4 didžiausio produktyvumo ginklų žaliavų įmones, kuriose dirba 20 darbuotojų ir jis pats visose, darbuotojams mokančiam normalią alga (paėmiau šiuo metu Lenkijoje siūlomą algą - 32 cc) ir parduodančiam visą pagamintą produkciją, licencija atsipirktų kažkur per 41 dieną, turinčiam 5 įmones analogiškom sąlygom - per 33 dienas. Neužmirškime tokios vienos įmonės kainos - 35 goldo. O dabar palyginimui norint treniruotis visais 4 pilnai "pakeltais" iki 4 lvl treniruokliais atmetus goldą, gautą už SS, reikia mėnesiui kažkur 30 goldo (jėgos kėlimas šiuo metu akcentuojamas). Kaip manot ar realu kad mus ims ir užplūs importuotojai?



Turbūt jau nebereikia aiškinti kodėl būrių įmonių savininkai ar žaidėjai aprūpinantys būrius turi kitų šalių pilietybes. Ir piniginės investicijos ne begalinės, ir žmogiškieji ištekliai riboti. Tad siekiama maksimaliai apsirūpinti su esamu žaidėjų skaičiumi- tad ir iškeliaujama į šalis su visais 'ginklų" bonusais. O tokių šalių ne tiek daug. Anokia paslaptis, kad būrių įmonėse dirbama už įmanomą minimalią algą. Renkantis šalį į tai irgi atsižvelgiama, gi dirba būrių įmonėse ne 10, 20, o gerokai daugiau. Deja, pasijuto Minimalios algos Lenkijoje pakėlimas iki 10 cc.

Pamodeliuokime situaciją. Sakykim pertvarkant būrio infrastruktūrą žaidėjas gaminantys ginklų žaliavas ir žaidėjas gaminantis tankus atsidūrė skirtingose šalyse. Žaidimo mechanika žaliavų pervesti neleidžia, tenka pirkti. Tokiu būdu kad perimti žaliavas vienas žaidėjas turi kasdien ten ir atgal skraidyti. Sakykim tam jis išleidžia 160 Lt. Tai daug ar mažai? Paverskime q7 tankais pagal rinkos kainą siūlomą, kad ir toje pačioje Lenkijoje (16,21 cc). Per dieną nepilni 10 tankų, bet per mėnesį 296. Kaip ir misiją jau būtų galima pravesti...

O kaip tokiame modelyje kursuoja pinigai? Gautos lėšos permetamos atgal ir vėl už tas pačias lėšas perkama ir t.t. - sukasi ratu ta pati suma. Sakykim keičiam taisykles: vieniems vietiniams parduodama, iš kitų vietinių perkama. Žaliavų kiekiai ne tokie ir maži, kur garantija kad iš kart nupirks, o ne po kelių dienų ar dar vėliau. Lėšos gali tapti įšaldytomis, vadinas būriui reikės didesnių piniginių išteklių, o jei dar reikia tų išteklių toliau pertvarkyti infrastruktūrą. Ar tokia situacija būtų palanki būrio stiprėjimui?

Imkim variantą, kai parduodama ir perkama Lietuvoje. Skraidyti nereikia, tačiau mokamas 99 proc. importo mokestis. Pardavėjas gaus tik pusę pirkėjo sumokėtos sumos. Vadinas sekančiam cikle jau už tas lėšas galės nupirkti tik pusę žaliavų kiekio ir .t.t. Bankrotas. Įdomumo dėlei primečiau - jei sakykim būtų tokiu būdu perduodama 30k ginklų žaliavių. Valstybė pirmam cikle gautų kažkur 1044 Lt. Plojam rankom - ženkliai didinam mokesčių surinkimą, deja...pagal tokį mechanizmą: jau po savaitės neliktų nei šių įplaukų, nei greičiausiai ir būrio.

Sakykim sumažinimas ginklų žaliavų importo mokestis iki 1 proc. Kokia iš to nauda valstybei? Primetame: jei kasdien būtų surenkamas importo mokestis nuo 30k ginklų žaliavų, tai per mėnesį susidarytų kažkur 624 Lt arba 38 q7 tankai arba pradinė dotaciją 127 naujai užsiregistravusiems žaidėjams. Pinigine prasme galima sakyti - lašas jūroje. Bet, jei ne pinigine išraiška...būtų pagelbėta sustiprėti būriui. O stiprūs būriai ir valstybę sustiprina. Argi tai ne nauda valstybei?

P.s. Nei pati mėgstu skaityti teksto sienas, nei tuo labiau rašyti..tai mano mintys, kai padėjau parašyti tą siūlymą dėl importo mokesčio ginklų žaliavoms mažinimo nuo 99 proc. iki 1 proc.





Papildymas

Paskaičius komentarus apie surenkamų mokesčių apvalinimą, buvo nuspręsta patikrinti, kaip ių tiesų apvalinamos sumos. Žaidėjas, turintis kitos šalies pilietybė, eLietuvos turguje pateikė tokį patį ginklų žaliavų kiekį skirtingomis kainomis. Gauti rezultatai pateikti lentelėje. Taigi surenkami mokesčiai apvalinimu ne nuo kiekvieno vieneto, o visam parduodama žaliavų kiekiui.



O dabar paskaičiuokime kiek pateks į šalies biudžetą esant skirtingiems ginklų žaliavų mokesčiams. Parduodant 8 ir daugiau ginklų žaliavų vienetus po 0,07 Lt ir turint importo mokestį 1 poc. jau pradeda kapsėti centai į biudžetą. Net jei būtų ginklų žaliavų vieneto kaina 1 centas, o importo mokestis 1 proc. pardavus jų 51 jau biudžetas pasipildytų centu. Sakysit galima tuo piktnaudžiauti...bet jei žaidėjui reiktų parduoti sakykim 30k ginklų žaliavų, jis sugalvotų skaidyti savo pasiūlymą po 1 ar 7 vienetus, kad ne duok die nors centas šaliai atitektų. Galite įsivaizduoti tokią situaciją - prasilenkia su bet kokiu sveiku protu...



Padėka už pagalbą ir paramą:
pararam už banerį;
Bezddalius už skirtukus ir piešinius;
D..C už 2 g;
Vladas Giedrikas už 5000 LTL.



Dėkui už dėmesį ir kantrybę.

k.