Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

[MoFA-PL] Ambasady, Wieści z Ambasad (PL)

1,828 jour, 11:11 Published in Poland Pologne de Minister Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ePolski
(MSZ)Sztandar, (vMSZ)Magic Hereos, (vMSZ) Kris Nowak


Cześć! 🙂

Rozpoczął się nowy miesiąc, a to oznacza, że kadencja obecnego rządu dobiega powoli końca. Czas na przedstawienie tego, co działo się w ostatnim okresie, w ambasadach ePolski. Wielu graczy od nas odeszło, ale też sporo zasiliło szeregi Ministerstwa. Szczególnie cieszymy się z dużej ilości młodych graczy, którzy sumiennie pracując przyczyniają się rozwoju naszego kraju.
Jednak nadal poszukujemy nowe, zaangażowe i chętne osoby, które są w stanie poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu na pracę w Ministerstwie. Każdy, kto chciałby pełnić funkcję ambasadora, niech zgłosi się do Kris Nowak (poprzez PMkę w grze). Tam zostaną mu przydzielone dalsze wskazówki.
Tymczasem zapraszamy do lektury- na dziś raporty przedstawiające naszą działalność w USA i Kanadzie oraz w Czechach, na Słowacji i w Wielkiej Brytanii.1. USAraport od Storkiego

Skład rządu:
Prezydent Inwegen
Vice- Prezydent Molly Emma
Chief of Staff John Killah
Secretary of the Interior Duncan Crowe
Secretary of Education Doctor Heisenberg
Secretary of State Israel Stevens
Director of Ambassadorial Affairs Tenshibo
National Security Council Director n0s3 Vanek26
Director of the Department of Defense emdoublegee
Secretary of Media New Azazel

Wojny:
20 grudnia USA przegłosowało NE na Taiwan i obecnie okupuje kilka jego regionów zdobywając dzięki temu dodatkowe 2 surowce (ryby oraz guma). Mimo tego, stan surowcowy nadal mają przeciętny (jak na ich możliwości). Zaledwie 7/10.

Wybory do kongresu:
Czyli to co działo się całkiem nie tak dawno. American Freedom Alliance po raz kolejny wygrywa wybory i w tym miesiącu uzyskuje 18 miejsc w kongresie. Drugie miejsce ponownie dla American Military Party lecz ze spadkiem o 2 miejsca w kongresie i łączną ich liczbą 11 kongresmenów. Lekki wzrost odnotowuje Federalist Party które w tej kadencji posiada 9 kongresmenów. United States Workers Party spada na 5 miejsce i zdobywa 1 miejsce mniej niż w listopadzie i 7 miejsc w kongresie. Duży wzrost w partii We The People które zdobyło ponad 100 głosów więcej niż w poprzednich wyborach i zamiast 5 kongresmenów teraz posiada aż 8.

Obrazek pokazujący rozkład sił:Prasa:
Nie odnotowano niczego godnego uwagi, poza jednym Artem. W USA wybierają aktualnie ”Obywatela Roku 2012”. Ciekawa inicjatywa, a całość można przeczytać pod tym linkiem: http://www.erepublik.com/pl/article/citizen-of-the-year-2184014/1/202. Kanadaraport od Storkiego

Skład rządu:

Prezydent- Foxfire
Vice- Prezydent- Mary Chan
Minister of Defense- klop123
Minister of Education- Sabzii
Minister of Finance- Bryan Alexander
Minister of Foraign Affairs- Ardikus V2

Wojny:
Rząd próbował podnieść morale narodu wojną z Wielką Brytanią która w ich przekonaniu miała udowodnić, że Kanada jest w stanie coś zdziałać... ale tak się nie stało. Wielka Brytania przeniosła walkę na teren Kanady i zdobyła tam region. Z pomocą przyszła Irlandia i wspólnymi siłami wyrzucili Wielką Brytanię z Kanady. Obecnie oba państwa mają MPP i Irlandia oddaje Kanadzie region w Ameryce Północnej.

Wybory do kongresu:
The Canadian Progressive Front ponownie na czele bez zmian uzyskując 14 miejsc w kongresie. Bez zmian również Clans Wolf ponownie zdobywające 7 miejsc w kongu. Military Dictatorship odnotowuje wzrost 2 miejsc w kongresie w porównaniu do ostatniego miesiąca i zdobywa 8 miejsc kosztem Sons of Anarchy którzy tracą 2 miejsca i ogółem uzyskują 6 miejsc. Na ostatnim miejscu spore zmiany. United Party of Canada nie należy już do TOP5 do którego weszła partia The Imperial Party of Canada.
I obrazek dla łatwiejszego zrozumienia tekstu:Prasa:
Tym razem dwie ciekawostki:
-gracz Acacia Mason ujawnia jak głosował w różnych ustawach, które trafiają do kongresu. Wszystko umieszcza w prasie. Całość dostępna pod tym linkiem: http://www.erepublik.com/en/article/congressional-update-12-28-2012-2183995/1/20
-obszerny art kandydata na stanowisko prezydenta w styczniu. Przedstawia swoje plany i podboje: http://www.erepublik.com/en/article/alliances-and-cp-intentions-2183247/1/203. Słowacjaraport od Majorka_Pl

Skład rządu:
Prezydent- Drobcek
MoD- Krtko, Fakir, Gabber, Remek
MoFA- Flamendr, Luna, Artus, Dimitru, Smrtan
MoE- Lawyee, Nerux,
MoIA- Martin, Burko, Luxia
MoI- Conta, Haaades
MoF- Stileth

Wojny:
Słowacja walczy aktualnie z Czechami w bitwie o Moravię. Wydaje się, że bez problemów powinni ich pokonać i tym samym wykasować Czechów z mapy Europy. Poza tym, Słowacy głównie wspomagają swoich sojuszników w walce.

Wybory do kongresu:
Najpierw obrazek:Partia Liehovisti zwyciężyła tym razem w wyborach, pokonując zwycięzców sprzed miesiąca- HLAS- THE VOICE. Partia Freemasons Lodge pozostaje w kongresie, ale już tylko z jednym swoim członkiem. Ogólnie, wahania w rozdziale mandatów są minimalne.

Prasa:
Brak ciekawostek- mały kraj to mało artów.4.Czechy - raport od Majorka_Pl

Skład rządu:
Prezydent- Leader of Scorpions
Minister Obrony Narodowej- buli11
Minister Spraw Zagranicznych- ePece
Minister Edukacji- eennaa
Gubernator- Nestorovski Ivan
Marszałek- WaRlOR

Kongres:
Na ten moment Czesi posiadają tylko 1 region- Moravię. Lada chwila to się zmieni (atak Słowaków na ich ostatnią prowincję) i kongres w Czechach przestanie istnieć. Wydaje się, że nie prędko ten stan rzeczy się zmieni.

Wojny:
Można odnotować ciągłe walki ze Słowacją. Poza tym- brak. Czesi nie mają żadnych sojuszników, więc nie mają komu pomagać. Oczywiście, w najbliższym czasie będą wywoływać powstania w swoich rdzennych regionach, które z pewnością będą łatwo niszczone przez Słowaków.

Prasa:
Generalnie świeci pustkami. Jest jednak jeden art., który podsumowuje rok 2012. Wszystkie sukcesy, podboje, straty, faile prezydentów i inne. Do obejrzenia tutaj: http://www.erepublik.com/en/article/prvn-iacute-narozeniny-aned-co-se-za-rok-ud-aacute-lo-2186362/1/205.Wielka Brytania raport od Laionika

Skład rządu:
Prezydent- BigAnt
Premier- WayneKerr
MON- jamesw
MSZ- mittekemuis
Gubernator- Garth Lidlington
MEN- Joshua Whelan

Wybory do kongresu:Duży spadek poparcia zanotowała partia The Single One (aż o 6%). W czołowej piątce znalazła się nowa partia- One Vision, która od razu zdobyła 5 mandatów. Pozostałe 3 partie powiększyły swój dorobek w ilości zdobytych głosów (każda odpowiednio po 5%).

Wojny:
Aktualnie trwa bitwa z Irlandią o Dublin. Jest bardzo wyrównana i nie wiadomo, która strona okaże się zwycięska. Wielka Brytania nie ma aktualnie żadnego NE (propozycja, aby była to właśnie Irlandia została odrzucona- głosowanie sprzed 3 dni). Poza tym Anglicy pomagają swoim sojusznikom w walce, w tym także Polsce. Od dość dawna trwa między naszymi państwami sojusz.

Prasa:
Dużo artów, jest naprawdę w czym wybierać. Bardzo fajny artykuł w szczególności dla młodych- ”Poradnik Kongresmena”. Polecam wszystkim: http://www.erepublik.com/en/article/-guide-congress-handbook-2183231/1/20 .
A także kolejny poradnik: sojusznicy i wrogowie Wielkiej Brytanii. Każde państwo krótko scharakteryzowane (jest także zdanie o Polsce, które szalenie mi się podoba: ”Where would we be without these guys?”). Godne polecenia, wystarczy odrobinę znać angielski: http://www.erepublik.com/en/article/-moha-guide-to-our-neighbours-2185007/1/20 .
Ostatni bardzo ciekawy artykuł- podsumowanie roku 2012. Obszerny, ale za to bardzo dokładny: http://www.erepublik.com/en/article/-thomas-a-rollercoaster-of-a-year-2012-2185831/1/20 .I znów pojawia się wzmianka o Polsce- tym razem dostaliśmy tytuł ”Najlepszej dyplomacji” ze wszystkich państw republik w roku ubiegłym.


Na dziś to wszystko. Przypominamy jeszcze raz o naborze na stanowisko Ambasadora ePL, a także zachęcamy do subskrybowania naszej gazetki.

Pozdrawiamy
Ekipa MSZ


Autor arta: Kris Nowak
 

Commentaires

El Reto
El Reto 1,828 jour, 11:13

o7

Storki
Storki 1,828 jour, 11:19

Jestem ambasadorem jest vote.
Podium

Samuel Colt Smith
Samuel Colt Smith 1,828 jour, 11:20

Trzeci

SWIESZEWO
SWIESZEWO 1,828 jour, 11:21

vMSZ zatwierdza art

tomas004PGU
tomas004PGU 1,828 jour, 11:21

Cze

Szym3k o7
Szym3k o7 1,828 jour, 11:23

CZE CZE CZE

staruszek
staruszek 1,828 jour, 11:29

Zglosilbym sie, ale ktos mi juz zabral moje poletko ; p

staruszek
staruszek 1,828 jour, 11:30

btw podoba mi sie nowe panstwo GrAcja...

Prophet009
Prophet009 1,828 jour, 11:47

Cze

o/

turmus
turmus 1,828 jour, 11:59

Grazie

Beatka Rowein
Beatka Rowein 1,828 jour, 12:47

Pozdrawiam o/

vandrar
vandrar 1,828 jour, 13:00

Powodzenia Ambasadki

anotherword
anotherword 1,828 jour, 13:06

votee;)

Staszkon
Staszkon 1,828 jour, 13:50

może tym razem się uda ; D

Kris Nowak
Kris Nowak 1,828 jour, 15:38

Jestem ja, jest vote o/

Kris Nowak
Kris Nowak 1,828 jour, 15:38

Poza tym są błędy: ja mam ABC+ Węgry, a nie Białoruś^^

k0stek
k0stek 1,828 jour, 16:37

"Grecja jest obecnie stosunkowo młodym narodem"
Say what?

MarioNx
MarioNx 1,829 jour, 03:07

Ile zarabia ambasador? ; )

\V/

mpakosh
mpakosh 1,829 jour, 05:40

Dwóch ambasadorów w jednym kraju? Coś nie halo...

staruszek
staruszek 1,829 jour, 06:03

Kris i f4kir beda sie uzupelniac 😛

The God Emperor of Mankind
The God Emperor of Mankind 1,829 jour, 06:11

"The God Emperor of Mankind :
Chorwacja
Chiny
Tajwan"
Myślałem, że jasno się wyraziłem mówiąc, że nie mam zamiaru być ambasadorem w Chorwacji 😕

bartobk2
bartobk2 1,829 jour, 07:54

i tak jak wcześniej rozwiążecie ambasady ?

A State 0f Trance
A State 0f Trance 1,829 jour, 08:26

o7

xTiG
xTiG 1,829 jour, 09:44

"vMSZ zatwierdza art" chwalisz sie czy zalisz? zreszta wszystko jedno

2 ambasadorow 1 kraj so sweet

"Grecy są obecnie stosunkowo młodym narodem" srednia ewieku w grecji to 26 lvl czyli tak jak w epl my tez jestesmy "stosunkowo mlodym krajem"?

jabolek
jabolek 1,829 jour, 10:40

Kto tu zajmuje sie nadawaniem obywatelstwa?

Lesqx
Lesqx 1,830 jour, 12:37

Jam Jest, jest vote o/

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.