Fond on/off

Join the new world

 
eRepublik - Online Strategy Game

[MoFA MACEDONIA] ЈАВНА БЛАГОДАРНИЦА ДО ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ

1,915 jour, 04:11 Published in Republic of Macedonia (FYROM) République de Macédoine (ARYM) de MNR MakedonijaДраги наши Македонци и Македонки,

После сите планови и стратегии на пат сме многу близу до реализација на нашата цел - Преселба на блискиот исток.
Како што можете да видите, полека но сигурно завземаме еден по еден регион. Ни недостига уште Шајран и ете не во Дубаи.
Наша задача е да се преселиме сите таму и да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот за да преселиме главен град во Дубаи.

Сето ова ќе беше многу покомплицирано доколку нашите пријатели од ОАЕ не ни помогнеа. Сепак морам да нагласам дека тие веднаш ни излегоа во пресрет иако таа помош ги остава со помалку ресурси и региони.

ДОГОВОР КУЌА ГРАДИ !

Изразуваме голема благодарност до Обединетите Арапски Емирати, кои како вистински пријатели се согласија да останат на 2 региони а останатите да ни ги препуштат на нас без никаква надокнада за да можеме да преселиме главен град долу и да си направиме база за понатака.
Како знак на добра волја и пријателство, секој од УАЕ што ќе посака Македонско Државјанство поради поголем број на ресурси, истото ќе му биде одобрено без никаков проблем.

We express our gratitude to the United Arab Emirates because as a true friends they agreed to stay on 2 regions and the rest of their regions to give to us free of charge so we can move our Capital there and make a base.
Once Again, Thank you UAE.
As a sign of goodwill, every citizen of UAE who will ask Macedonian citizenship due to the resources, it will be approved without any problem.
MoFA eMacedonia
[MoFA MACEDONIA] ЈАВНА БЛАГОДАРНИЦА ДО ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ
http://www.erepublik.com/en/article/-mofa-macedonia-1-2213375/1/20


 

Commentaires

MNR Makedonija 1,915 jour, 04:12

Commentaire supprimé

SaveAss
SaveAss 1,915 jour, 04:14

o7

tonikuze
tonikuze 1,915 jour, 04:17

o7

dDejan
dDejan 1,915 jour, 04:18

o7

mojov
mojov 1,915 jour, 04:18

o7

marjansp
marjansp 1,915 jour, 04:18

o7

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS 1,915 jour, 04:18

o7

Maced0n
Maced0n 1,915 jour, 04:20

o7

NIKOLCHO GOSHEVSKI
NIKOLCHO GOSHEVSKI 1,915 jour, 04:20

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski 1,915 jour, 04:22

Договор куќа гради ама сила бога не моли xDD

Red Tornado
Red Tornado 1,915 jour, 04:29

o7

truba66
truba66 1,915 jour, 04:29

o7

Gukii
Gukii 1,915 jour, 04:32

o7

IronLionMK
IronLionMK 1,915 jour, 04:33

o7

KocoskiMKD
KocoskiMKD 1,915 jour, 04:34

o7

CAT DADDY
CAT DADDY 1,915 jour, 04:34

o7

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK 1,915 jour, 04:36

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder 1,915 jour, 04:38

Thank you UAE o7

CHIVAREGALSR
CHIVAREGALSR 1,915 jour, 04:41

o7 thanks UAE

Nenormalen MKD
Nenormalen MKD 1,915 jour, 04:42

o7

ZareLegenda
ZareLegenda 1,915 jour, 04:42

o/

Bardokva
Bardokva 1,915 jour, 04:47

مرحبا بكم في شبه الجزيرة العربية أحفاد الإسكندر الأكبر!

SaJrUs
SaJrUs 1,915 jour, 04:53

Thanks o/

Sirma Nova
Sirma Nova 1,915 jour, 04:55

Kakvo preseluvanje bre? Pa neli ovoj reon ke si ostane, a vie Hrvatska ke ne pravite? Ste ja utnale celtta na igrava, treba da imate m**a da se shirite od svojata matichna zemja a ne da ja napushtate. Vie gi ostavivte Srbija i Grcija da si go ostvarat planot od realniot zhivot i se shirat na Balkanot. BRAVO! Sega ke se prefrlam na dvoklikash se dodeka ovaa nokna mora ne prestane! @#$*^%$

BlackMK
BlackMK 1,915 jour, 04:58

Преселуваме само главен град а од Балканот не се откажуваме, пак ќе си ги вратиме регионите.

mkdfighter97
mkdfighter97 1,915 jour, 09:45

TAKA E @$*@&$(@*&$@_(*!#_(#@+">{}|>{|}!($&@)$

eDnopmk
eDnopmk 1,915 jour, 12:35

Прво научи што е двоклик, второ нема да се изгубат регионите од Балканот, ова е стратешки план за повеќе ресурси за тенкарите (оружарите) со што се зајакнува нашата економска моќ, и една битка со Јужниве троседи вреди колку што ти ќе заработиш голд во наредните 2 години ....

Sirma Nova
Sirma Nova 1,916 jour, 23:59

Pripazi shto treskash, nikoj ne e dolzhen da gi trpi tvoite navredi bazirani na izmislici.

mkdfighter97
mkdfighter97 1,916 jour, 07:56

da pripazi sho treskas (*^@(*$&!@)&%!@$

Pur3BlooD
Pur3BlooD 1,915 jour, 04:55

Thanks UAE o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia 1,915 jour, 04:56

Каде има сила, нема правдина. Ако не се согласеа вака ќе ги окупиравме како и да е.

Shred Them  All
Shred Them All 1,915 jour, 04:56

o/

eDnopmk
eDnopmk 1,915 jour, 05:15

o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia 1,915 jour, 05:22

Kolku smeshno zvuchi ova "ДОГОВОР КУЌА ГРАДИ!" Kade gradish kuka, apashine, vo arabija? tztztz...

povratnikot
povratnikot 1,915 jour, 05:29

Asto vikate Kina da ja sprdime malku?
A?
A?
A?

povratnikot
povratnikot 1,915 jour, 05:32

Korekcija:
-Vo igrava osven Izrael nema druga drzava od Bliiskiot Istok,nie sakame glavniot grad da go preselime vo Sreden Istok.

Nexus.MKD
Nexus.MKD 1,915 jour, 05:42

Достаааа, одличен е планот. Малку шаренило во сивилото сто надвисна над играва последниве пола година. Нели гледате дека сме повторно во друство со Бугарија и Србија. Да се напукаме со ресурси на другиов крај на светов малку.

El Che G
El Che G 1,915 jour, 05:44

браво
ЦП-то И Владата си ја знаат својата работа
Нцелосна доверба имам во нив
о/

viljus1
viljus1 1,915 jour, 05:47

o7

TRTE T
TRTE T 1,915 jour, 05:49

o7

Mr.borros
Mr.borros 1,915 jour, 05:55

ај некој нека напише една статија наменета за младите играчи и да им ја објасни ситуацијава со преместувањето на главниот град оти гледам по коментари не се согласуват па дури у пцујат за тоа 😉

BlackMK
BlackMK 1,915 jour, 06:00

Имаше веќе обраќање од ЦП за тоа

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata 1,915 jour, 06:25

o7

ONE Q
ONE Q 1,915 jour, 06:45

se soglasuvam so predsedatelot dobra e idejata .podrska od mene

LyDEjKO
LyDEjKO 1,915 jour, 06:47

браво за претседателот,владата и останатиот тим кој работат на овој план 🙂

thedragon
thedragon 1,915 jour, 07:57

o7

Angry Saso
Angry Saso 1,915 jour, 08:01

super plan bravo za vladata i precedatelot

MKDpedza
MKDpedza 1,915 jour, 08:13

o7

MACEDONP4
MACEDONP4 1,915 jour, 08:25

o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia 1,915 jour, 09:07

Abe chekajte malku, tochno e deka ponovite igrachi ne znaat nekoi raboti (vkluchuvajki me i mene vo niv) no bash zatoa NEMOZHE nekoj vaka kako "Buce nash" drsko i bezobrazno da izleze so statija kade ke napishe "Наша задача е да се преселиме сите таму и да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот за да преселиме главен град во Дубаи."

Da povtoram ako nekoj propushtil: "да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот"

ALOOO...pa ovo nema ni u Beogradu! )))

Ako treba da se seli gradot samo zaradi odrzhuvanje na resursite (shto pak ne razbiram dobro zoshto e taka pokorisno...druga tarifa li ima nekoja za svoe a druga za okupiran region?), togash zoshto mora "da ne zbrishat od Balkanot", neli mozhe samo reonot kade shto e glavniot grad (Povardarie) da se otstapi a pogolem broj na zhiteli da se napravi tamu vo Dubai, ete, za toj nekoj si avtomatizam na brojnost da se zadovoli samo?

Mene STRASHNO me iritira bezobrazlukot na tipacov "buce i druzhinata mu", shto insistiraat na BRISHENJE, koga toa i ne e edinstvena opcija, za da se ostvari ete toj "pekolen plan".

Ke objasni li nekoj, ili nemora da znaeme poveke "Buce ke misli za site nas"?

Jas sakam da sledam nekogo ako e vo korist na site, NO ne i na slepo. )))

 
Publier ton commentaire

Qu'est-ce ?

Vous êtes en train de lire un article écrit par un citoyen d'eRepublik, un jeu de stratégie multijoueur immersif où l'on retrouve des pays réels. Créez votre propre personnage pour aider votre pays à atteindre la gloire et devenez un héros de guerre, un grand journaliste ou un magnat de la finance.